:: تمام سوالات راجع به اينديزاين رو اينجا مطرح كنيد ::

sama22

New Member
سلام
روز بخیر
من یک سوالی دارم از دوستان که کار صفحه آرایی انجام میدهند، من میخوام کتابی و صفحه آرایی کنم در ایندیزاین که بیشتر فرمول دارد وقتی متن وررد وارد ایندیزاین میکنم فرمولها نمیاد یا همش بهم میریزه. من تنها کاری که میدونم باید انجام بدم تمام فرمول ها را پی دی اف میکنم و دونه دونه وارد متن میکنم.
میخوام بدونم راهی هست که بشه متن ورردی که فرمول داره را جوری وارد ایندیزاین کنم که فرمولها به همان شکل به ایندیزاین بیان و بهم نریزن و یا لازم نباشه دونه دونه پی دی اف کنم و بیارم

sepide64jm

New Member
سلام میشه لطف کنید منو راهنمایی کنید
من گزینه ای در ایندیزاین برای صفحه آرایی کتاب 150 صفحهای لازم دارم
و اون اینکه همونطور که در وورد ما میتونیم بِرِک کنیم صفحه رو تا دیگه تنظیماتش تکون نخوره و جابجا نشه آیا تو دیزاین میشه این کارو
انجام داد؟

aahhoo59

New Member
با سلام و احترام؛
دوستان من يه مشكل توي نرم افزار اينديزاين 2015 دارم اينكه حرف د به كلمه قبل و بعدش مي‌چسبه يعني يك حالت كشيدگي داره و حروف قبل و بعدش بدفرم مي‌شوند. خيلي مشكل دارم ميشه كمك كنيد ديگه قاطي كردم.

aahhoo59

New Member
سلام
روز بخیر
من یک سوالی دارم از دوستان که کار صفحه آرایی انجام میدهند، من میخوام کتابی و صفحه آرایی کنم در ایندیزاین که بیشتر فرمول دارد وقتی متن وررد وارد ایندیزاین میکنم فرمولها نمیاد یا همش بهم میریزه. من تنها کاری که میدونم باید انجام بدم تمام فرمول ها را پی دی اف میکنم و دونه دونه وارد متن میکنم.
میخوام بدونم راهی هست که بشه متن ورردی که فرمول داره را جوری وارد ایندیزاین کنم که فرمولها به همان شکل به ایندیزاین بیان و بهم نریزن و یا لازم نباشه دونه دونه پی دی اف کنم و بیارم
با سلام
شما بايد نرم افزار Math type رو دانلود كنيد و بعد توي ورد به منوها اضافه مي‌شه اونجا بايد فرمول‌ها را export كنيد و توي اينديزاين در قسمت لينك، مسير اونها را بدين تا درست بشه

سلام. من ایندیزاین 2015 نصب کردم ولی فارسی نیست. cc هست. چطور فارسیش کنم؟
یه مشکل دیگه هم دارم اینکه موقع نصب کرک، فایروال و انتی ویروس غیرفعال می کنم. بعد برنامه رو در فایروال بلاک میکنم. ولی با وجود این تا وقتی که انتی ویروس غیرفعاله برنامه کار میکنه. اگه فعالش کنم کرک رو پاک میکنه! توی فایروال از دو قسمت لازم بلاکش میکنم. مشکل چیه؟
بعد از بلاک فایروال ریستارت لازمه؟

آخرین ویرایش:

sohaB.

New Member
سلام
چجوری صفحات رو توی indesign ایجاد کنم تا موقع پرینت به مشکل نخورم. چون حالت قرارگیری صفحه ها بعد پرینت روزنامه ای هست، میخوام بدونم باید موقع طراحی این رو اعمال کنم و صفحه ها رو به همون ترتیب بچینم یا موقع پرینت میشه این کارو کرد؟
ممنون

9rooh

New Member
سلام. من یه متن عربی طولانی بصورت کپی وارد ایندیزاین کردم . تمام کلمات «الله» دارای دو تشدید و اعراب هستند. آیا راهی برای حذف تشدید خودکار کلمه الله هست؟

9rooh

New Member
متاسفانه نمیشه، اگه لطف کنید و مراحل مد نظرتونو بنویسید ممنون میشم.

naslsevomi

New Member
سوال دارم
سلام. متنی که وارد کردم داخل ایندیزاین رو کشیده مینویسه. مثلا همه کلمات اینطور هستند: اینـــدیزایت کلمـــات رو کشیـــده مــی‌نویســـد!!!
ممنون میشم کسسی کمک کنه

mava

New Member
دوستان من در ایندیزاین CS6 مشکل عجیبی برخورد کردم که تنظیمات پاراگراف استایل و همه چیز رو هم چک کردم ولی بعد یک سری پاراگرافها فاصله تا سطر بعدی با فاصله بین خطوط که تعیین کردم متفاوته . زیادتر.
اینجور بگم کتاب چند تا فصل داره که در فصل قبلیش مشکلی نیست ولی در این یکی مشکل بوجود اومده.
لطفا راهنمائی کنین

نورالهدی

New Member
تو ایندیزاین چکار کنم که تمام خط های جدا کننده پاورقی از متن در سمت راست قرار بگیرند؟

نورالهدی

New Member
ممنون می شوم کسی جواب بدهد. چهل تا مقاله هست که در یک کتاب طراحی کردم ولی برخی از مقالات، خط جداکننده پاورقی سمت چپ قرار گرفته. کسی میدونه مشکل از کجاست؟

pejman27

New Member
سلام
در وینددوز 10 حرف اس و تی (st) که پشت هم قرار می‌گیرند، یه جورایی به هم وصل میشن. فونتش Arial هست و علت این تغییر رو نمی‌فهمم. یک صفحه که در آن برخی از این موارد را مشخص کرده‌ام را برایتان آپلود می‌کنم. روی ایندیزاین 2015 و 2020 هر دو تست کردم. مشکل فقط روی ویندوز 10 هست و روی ویندوز 7 مشکلی نیست.

پیوست ها

• Sample.pdf
    192.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

pejman27

New Member
ممنون می شوم کسی جواب بدهد. چهل تا مقاله هست که در یک کتاب طراحی کردم ولی برخی از مقالات، خط جداکننده پاورقی سمت چپ قرار گرفته. کسی میدونه مشکل از کجاست؟
سلام
اگر منظورتون در ایندیزاین هست. فکر میکنم از این مسیر مشکتون حل میشه.
Type>Document Footnote Options ...>Layout (Tab)>Left Indent: ? cm
با توجه به عرض مارجین و طول خط پانویس، عدد تورفتگی رو تنظیم کنید. اگر می‌خواهید به سمت راست برود، قاعدتاً باید صفر باشد.
من خودم همیشه طول خط رو هم‌عرض مارجین در نظر می‌گیرم که از این مشکلات نداشته باشم و فارسی و انگلیسی رو هم شامل بشه.

pejman27

New Member
سوال دارم
سلام. متنی که وارد کردم داخل ایندیزاین رو کشیده مینویسه. مثلا همه کلمات اینطور هستند: اینـــدیزایت کلمـــات رو کشیـــده مــی‌نویســـد!!!
ممنون میشم کسسی کمک کنه
سلام
کاشکی یک صفحه نمونه می‌گذاشتید. هم میتونه در اثر Justify شدن متن باشد و هم در اثر Shift+Enter خوردن انتهای خطوط متن. احتمالاً متن از وب آمده است.

pejman27

New Member
سلام میشه لطف کنید منو راهنمایی کنید
من گزینه ای در ایندیزاین برای صفحه آرایی کتاب 150 صفحهای لازم دارم
و اون اینکه همونطور که در وورد ما میتونیم بِرِک کنیم صفحه رو تا دیگه تنظیماتش تکون نخوره و جابجا نشه آیا تو دیزاین میشه این کارو
انجام داد؟
سلام
همون CTRL+Enter که در ورد می‌زدید اینجا هم کار می‌کنه با این تفاوت که روی لپ‌تاپ نه و باید صفحه‌کلید داشته باشید. اگر ندارید، مسیرش رو براتون گذاشتم (فایل پیوست)

پیوست ها

• Page Break.jpg
    Page Break.jpg
    123.9 کیلوبایت · بازدیدها: 1

pejman27

New Member
سلام
علائم رو چطوری بردید توی سرصفحه؟ از چه فونتی استفاده کردید؟ متوجه نشدم. منم به این مشکل برخوردم. وقتی استایلی میدم که میخوام بره سرصفحه علائمش نمیره و به شکل کاراکتر ناشناس ( به شکل مربع ) نشون میده.
ممنون میشم یه توضیح کوچولو بدید.
سلام
علامت یا تصویرت رو PDF کن بذار تو MasterPage

جدیدترین ارسال ها

بالا