:: تمام سوالات راجع به اينديزاين رو اينجا مطرح كنيد ::

djmomo

Member
سلام نمیدونستم اینجا باید این سوال رو مطرح میکردم با نه به هر حال عذر خواهی...
برنامه ایندیزاین رو رو کامپیوترم نصب کردم و اجرا نمیشد خواستم پاک کنم هیچ جوره پاک نمیشه تمام کارهای این ارور رو انجام دادم نمیشه تمام برنامه ها رو بستم نمیشه از safe mode رفتم پاک کنم نمیشه با برنامه های آناینستالر رفتم نمیشه نمیدونم از توی رجیستری رفتم نمیشه آنتی ویروس رو، فایروال رو و غیره رو غیر فعال کردم نمیشه به جز تعویض ویندوز هیچ راهی هست چون خیلی واجبه باید از اول نصبش کنمError.jpg

mahmoudezoj

New Member
با تشكر از زحماتتون
من به يك مشكلي برخوردم كه هر كاري كردم درست نشد
يك فايل ورد (احتمالا مشكل دار) رو وارد اينديزاين كردم و چند دقيقه بعد تمام حروم در صفحات يه مقدار به هم ريخت. مثلا به اولين حرف كلمات يك دندانه اضافه شده (يجوري كه انگار قرار بوده به يه حرف ديگه كه قبلش بوده بچسبه)
اين مشكل فقط با فونت B Nazanin هست و حتي اگه همون فونت رو Bold‌ كنم درست ميشه ولي نمي خوام Bold‌ باشه يا فونت رو عوض كنم
براي اصلاحش بايد چكار كنم؟
ممنون

sobhan_250

Active Member
با تشكر از زحماتتون
من به يك مشكلي برخوردم كه هر كاري كردم درست نشد
يك فايل ورد (احتمالا مشكل دار) رو وارد اينديزاين كردم و چند دقيقه بعد تمام حروم در صفحات يه مقدار به هم ريخت. مثلا به اولين حرف كلمات يك دندانه اضافه شده (يجوري كه انگار قرار بوده به يه حرف ديگه كه قبلش بوده بچسبه)
اين مشكل فقط با فونت B Nazanin هست و حتي اگه همون فونت رو Bold‌ كنم درست ميشه ولي نمي خوام Bold‌ باشه يا فونت رو عوض كنم
براي اصلاحش بايد چكار كنم؟
ممنون
توی ورد فونت و ورژن ورد را تغییر بده
اگه هم میتونی در نهایت تبدین به نت پد کن

sami dl

New Member
سلام
وقتتون بخیر
یه سوالی داشتم...
من بار اول هست که از ایندیزاین استفاده میکنم و هیچ آموزشی هم ندیدم...
من یه فایل idml رو به فارسی ترجمه کردم بعد که آوردمش توی ایندیزاین اول که حروف جدا جدا قرار گرفا...
بعد فونت رو عوض کردم (arabic) که بهم ریختگی درست شد
الان مشکل اینه که من میخوام متن فارسی باشه و اعداد به صورت لاتین.. توی ترجمه و فایلی که ایمپورت میکنم درست هست اما وقتی میاد تو ایندیزاین تمامش فارسی میشه.
متن هم طولانی هست و پر از عدد...
چطوری میشه درستش کرد؟؟

mahmoudezoj

New Member
توی ورد فونت و ورژن ورد را تغییر بده
اگه هم میتونی در نهایت تبدین به نت پد کن

ورژن فایل ورد رو به 2003 تغییر دادم و فونت رو هم تغییر دادم ولی تغییری نکرد و توی ایندیزاین کلامات با دندانه ی اضافی در اولشون میاد!
برای تبدیل به Plain text که میزنم ارورهای زیادی داره و تقریبا تمام فایل به رنگ قرمر هست و فرصت تایپ هم نیست

asadi.soft

New Member
سلام دوستان
كسی میدونه مشکل ایندیزاین cc چیه؟ هر بار نصبش میکنم یه چند باری اجرا میشه بعد دیگه متوقف میشه همون پیغام ارور ویندوز (adobe undesign cc 2014 has stop working) مياد. در مرحله strating up trackers این ارور میاد وطبق تجربه م هیچ راهی نداره جز نصب مجدد ویندوز. تو چندتا سیستم مختلف امتحان کردم بازم همینه.
دوستان یکی کمکم کنه یه مجله طراحی کردم الان اندیزاین اجرا نمیشه .

sobhan_250

Active Member
سلام دوستان
كسی میدونه مشکل ایندیزاین cc چیه؟ هر بار نصبش میکنم یه چند باری اجرا میشه بعد دیگه متوقف میشه همون پیغام ارور ویندوز (adobe undesign cc 2014 has stop working) مياد. در مرحله strating up trackers این ارور میاد وطبق تجربه م هیچ راهی نداره جز نصب مجدد ویندوز. تو چندتا سیستم مختلف امتحان کردم بازم همینه.
دوستان یکی کمکم کنه یه مجله طراحی کردم الان اندیزاین اجرا نمیشه .

احتمالا یه برنامه ای مثل فایروال و ... نمیزاره اجرا بشه

شما یه آنتی ویروس آپ دیت نصب کن ، اسکن کن، بعدش ویندوز را با پارتیشن حذف کن ، یه ویندوز جدید مطمئن نصب کن ، درایور ها را هم نصب کن کامل

حالا قبل از نصب هر نرم افزاری یه ایندیزاین سالم نصب کن .

مهسا5

New Member
سلام
من ی مشکل توی ایندیزاین دارم و به راهنمایی خیلیییی سریع نیاز دارم
فایل مجله ای ک قبلا طراحی کرده بودم رو حالا که برای ویرایش باز میکنم محتویات یسری صفحات رو نشون نمیده!
اشکال از کجا میتونه باشه؟؟؟؟:?:
میتونه بخاطر نصب نرم افزار باشه؟ینی مشکلی توی نصب بوده ک اینجوری شده؟!

kimia.edrissi

New Member
سلام

من احتیاج به کمک دارم :( خیلی از صفحات پست ها رو خوندم و فک کنم از صبح تا حالا در حال خوندن تاپیک های مختلف هستم اما هنوز نتونستم جوابم رو پیدا کنم .
در حال صفحه آرایی یک کتاب ششصد صفحه ای هستم .
1- می خوام فونت های انگلیسی رو یکجا به تایمز نیو رمان تغییر بدم ... گیر کردم بدجور یادم نمیاد اصلن :( :(
2- در قسمت کاراکتر یا پاراگراف استایل موقع تعریف یک استایل جدید دکمه ی شرت کات کار نمی کنه یعنی نمی تونم شرکت کات رو براش تعریف کنم.
3- امروز با خوندن تاپیک ها متوجه شدم که تا حالا اصلن سر و کارم به glyphs نیفتاده ... هر چند با خوندن مطالب مفیدتون هم نتونستم از کار کردن باهاش سر در بیارم

لطفن کمک ... تا امروز فکر می کردم نیمه حرفه ای هستم اما امروز فهمیدم حسابی مبتدی ام :(

odrakoola

Well-Known Member
سلام

من احتیاج به کمک دارم :( خیلی از صفحات پست ها رو خوندم و فک کنم از صبح تا حالا در حال خوندن تاپیک های مختلف هستم اما هنوز نتونستم جوابم رو پیدا کنم .
در حال صفحه آرایی یک کتاب ششصد صفحه ای هستم .
1- می خوام فونت های انگلیسی رو یکجا به تایمز نیو رمان تغییر بدم ... گیر کردم بدجور یادم نمیاد اصلن :( :(
2- در قسمت کاراکتر یا پاراگراف استایل موقع تعریف یک استایل جدید دکمه ی شرت کات کار نمی کنه یعنی نمی تونم شرکت کات رو براش تعریف کنم.
3- امروز با خوندن تاپیک ها متوجه شدم که تا حالا اصلن سر و کارم به glyphs نیفتاده ... هر چند با خوندن مطالب مفیدتون هم نتونستم از کار کردن باهاش سر در بیارم

لطفن کمک ... تا امروز فکر می کردم نیمه حرفه ای هستم اما امروز فهمیدم حسابی مبتدی ام :(

سلام
پوزش بابت تاخیر
پاسخ سوال اول: برای تغییر فونت کلیه فونت های انگلیسی باید از find\change استفاده کنید. در قسمت glyphs تایپ کنید [A-Z] | [a-z] . اینطوری تمام متون انگلیسی رو پیدا میکنه.
پاسخ سوال دوم: زبان کیبورد باید انگلسی باشه
موفق باشید.

kimia.edrissi

New Member
سلام .... سال نو مبارک ... ممنونم از راهنمایی تون اما مجبور شدم خیلی از تنظیمات رو دستی انجام بدم متاسفانه و وقت زیادی گرفت اما بالاخره انجام شد .

الان در حال بستن یه کتاب تمام رنگی هستم که فکر کنم اینم در حدود ششصد صفحه بشه بازم به چند تا مشکل برخورد کردم ک
1- وقتی فایل ورد رو در ایندیزاین پلیس می کنم صفحاتی که عکس و تکست فریم داره ارور می ده و وارد نمیشه . یعنی صفحاتی که تایپ شده پلیس می شه ولی به صفحاتی که عکس و توضیحاتش در تکست فریم اومده می رسه دیگه پلیس نمی شن . در صورتی که در قسمت لینک عکس ها اومدن و به صورت هیدن هستن :(

اگر راه حل این رو بگید خیلی ممنون می شم چون تنها راه حلی که به ذهنم رسیده این بوده که عکس ها و تکست فریم های فایل ورد رو حذف کنم و بعد فایل رو پلیس کنم که اینطوری زمان زیادی می بره برای دوباره مرتب کردن اونها ... ممنون . منتظر راهنماییتون هستم

kimia.edrissi

New Member
ضمنا نسخه ی ایندیزاینم cc هست ... !!! چون برای کار با کتاب قبلی از نسخه ی 5 استفاده می کردم که با راهنمایی یکی از دوستان انجمن cc رو نصب کردم . سرعتش نسبت به نسخه ی 5 خیلی بالاتره اما هنوزم همون مبتدی هستم و نیازمند راهنمایی تون :)

mohandes-book

New Member
سلام
من یه لیست فهرست موضوعی دارم که میخواهم بر اساس حروف الفبا مرتب بشه.
مشکل اینجاست که برخی عناوین زیرعنوان نیز دارد که با یه استایل دیگه تعریف شده.
آیا طریقی هست که وقتی ایندیزاین لیست رو sort میکنه، زیر-عنوان ها را با عنوان خودش جابجا کنه؟

mohandes-book

New Member
ظاهرا برای اینکه اعداد به فارسی نوشته بشه باید فونت با B شروع بشه، درسته؟
من بیشتر با فونت B lotus کار کردم.
حالا مسئله اینه که ایتالیک B lotus رو پیدا نمیکنم.
لطفا اگر فونت عدد ایتالیک مشابهی رو میشناسین معرفی بفرمایین.

mohandes-book

New Member
[MASOUD];1368368 گفت:
سلام
این فیلم آموزشی رو ببین شاید به دردت بخوره.

فیلم آموزشی فهرست گیری

خیلی ممنون
من خیلی نگران سطوح 2 و 3 بودم که موقع مرتب کردن بر حسب الفبا به هم نخوره
که الحمدلله به کمک همین فیلم مرتب کردم و به مشکلی هم برنخوردم

fatemi1387

New Member
سلام یک مشکل ناشناخته ایجاد صفحات خودکار و بهم ریختن نشریه
من در حال صفحه آرایی یک نشریه 400 صفحه ای هستم به مشکل عجیبی برخوردم وقتی متن یک مقاله را استایل بندی میکنم اگر در صفحاتی که براش در نظر نگرفتم جا نشه یک یا دو یا سه صفحه جدید به طور خودکار بعدش درست میشه و فاجعه اونجاست که تا آخر نشریه جای صفحات زوج و فرد عوض میشه و عکس های کار شده در صفحات زوج تا آخر نشریه یا بهم میریزه یا عکس های زیرین میاد بالا قرار میگیره!
چیکار کنم صفحه خودکار درست نشه؟؟؟

fatemi1387

New Member
سلام یک مشکل ناشناخته ایجاد صفحات خودکار و بهم ریختن نشریه
من در حال صفحه آرایی یک نشریه 400 صفحه ای هستم به مشکل عجیبی برخوردم وقتی متن یک مقاله را استایل بندی میکنم اگر در صفحاتی که براش در نظر نگرفتم جا نشه یک یا دو یا سه صفحه جدید به طور خودکار بعدش درست میشه و فاجعه اونجاست که تا آخر نشریه جای صفحات زوج و فرد عوض میشه و عکس های کار شده در صفحات زوج تا آخر نشریه یا بهم میریزه یا عکس های زیرین میاد بالا قرار میگیره!
چیکار کنم صفحه خودکار درست نشه؟؟؟

خودم حلش کردم از این صفحه جوابمو پیدا کردم یک تیک باید میزدم. همین.
http://indesignsecrets.com/make-indesign-add-pages-automatically-as-you-type.php

جدیدترین ارسال ها

بالا