افزونه 2 تایپیک جامع تراکینگ

انجام پوشش از طریق ترک موشن در برنامه افتر

• از طریق ترک موشن

رای: 13 50.0%
  • استفاده از پلاگین خاص

رای: 13 50.0%

• مجموع رای دهندگان
    26

khattesevom

Member
سلام دوستان در تراکینگ ،اسیکل رو انتخاب کنید که باید دو نقطه باشه و بقیشو تو "اتمام حجت با تراگینگ "توضیح دادم

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
سلام به همه دوستان عزیز...
راجع به نقطه های تراکینگ شما باید همیشه نقطه هایی رو انتخاب کنید که:
1- کنتراست بالایی داشته باشن ، ( یعنی تفاوت رنگ داشته باشن نسبت به محیط اطراف مثلا روی یه زمین خاکی میتونه یه سنگ باشه یا روی صورت یه جوش یا...)
2-در کل زمان تراکینگ تو صحنه حاضر باشن ، یعنی مثلا شما اگه چشم راست یکی رو تراک کنی و یه جای فیلم از صحنه خارج بشه تراکینگ به مشکل جدی برمیخوره...
3-باید هم دید که میخوی چیکار میخوایم بکنیم ، و بعد عمل کنیم مثلا اگه میخوایم دست یکی رو تراک کنیم نباید زمین بغل دستشو علامت گذاری کنیم چون میزان و سرعت حرکت دست احتمالا از زمین بیشتر و متفاوت هست مگر که زلزله اومده باشه...:green:
آموزش های بسیار زیادی هم در مورد تراکینگ و انواعش تو اینترنت هست و خدارو شکر FLV ها رو هم باز کردن.... تو همین انجمن بگردید 10 تا تاپیک راجع به تراکینگ هست که هرکدوم چندتا لینک برای آموزش گذاشتن ولی به هرحال شما میتونین به سایت VideoCopilot.Net برید و از آموزش Basic تراکینگ که از اول میگه چی هست توضیح میده با یه مثال خوب تا آموزش های بعدی که باهاش آسمون رو هم عوض میکنه و...
موفق باشید:rose:

سناتور1

New Member
چروک لباس

با سلام خدمت دوستان گلم بچه ها من یه مشکل دارم وقتی که با solids لباس میکشم صاف و یک دست میشه چه جوری میشه بافت لباس بهش داد یا مثلا چنتا چروک رو لباس ها انداخت که طبعی جلوه کنه:oops:

سناتور1

New Member
منظورت رو متوجه نشدم دوست عزیز
با Solid لباس میکشی؟؟؟
یعنی با ماسک؟؟ میخوای چیزی رو سانسور کنی؟؟

دقیقا رضا جان با ماسک هم کار میکنم من اصلاح لباس میکنم همون سانسور خودمون راستی یه تشکر ویژه از تو رضا جان از وقتی tracking رو بهم یاد دادی کارم خیلی طبعیتر و راحت تر شده مرسی خدا خیرت بده
و اما بله با solid لباس میکشم اما همونطور که گفتم بعضی اوقات طبعی بنظر نمیاد معلوم میشه پوشش دادی حالا میخواستم بدونم با بافت لباس یا چروک میشه کاری کرد طبعی تر بشه و چه جوری به solid میشه چروک یا بافت داد مرسی

mf2fx

Member
نیاز به چند کمک در افترافکت

سلام دوستان چندتا مورد بود میخواستم بدونم با استفاده از چیا میتونم بسازم : :-?

1) انداختن یک آرم یا اسم روی لباس شخص خواننده که در حال حرکت هست و دوربین هم حرکت داره.

2) ایجاد لرزش در صحنه فیلم مثلا شخصی به دوربین ضربه میزنه یا یک موزیسین داره گیتار برق میزنه میخوام صحنه را در موقع خاص بلرزونم.

3) سلامتی شما

ممنونم:rose:

pclord

کاربر متخصص

mf2fx

Member
ممنونم دوست عزیز
ولی Tracking فقط حرکتش را کنترل میکنه (تا اینجایی که من فهمیدم) من میخوام مثلا حتی طرح چروک لباس هم به خودش بگیره
میشه ؟

pclord

کاربر متخصص
تا حالا انجام ندادم،اگه این کاراکتر از دور باشه،شاید بشه یه کاری کرد،اما از نزدیک فکر نکم بشه چروک لباس رو واقعی شبیه سازی کرد،و کار رو لو میده.

mf2fx

Member
به نظر خودم اگه بشه نوشته یا آرم را به صورت لایه Multiply قرار داد شاید بشه.
یه سوال دیگه :
چه طوری میشه رنگ لباس شخص را عوض کرد ؟ آیا باید فیلمبرداری ثابت باشه ؟ یا با حرکت هم میشه ؟

خیلی ممنون به خاطر پیگیری تون

samadionline

Well-Known Member
1) انداختن یک آرم یا اسم روی لباس شخص خواننده که در حال حرکت هست و دوربین هم حرکت داره.

به نظر من با افتر زیاد نمیشه این جلوه ها رو ایجاد کرد میشه ولی یکم کار داره تا طبیعی در بیاد

با برنامه Fusion میشه این کار رو طبیعی تر انجام داد. یک سر به این تاپیک زیر بزن آموزش هاش هست
این برنامه یکی از پر کاربردترین برنامه های مورد استفاده hollywood نیز می باشد. حالا حساب کار دستت میاد.
http://www.forum.majidonline.com/showthread.php?t=137302

mf2fx

Member
خیلی ممنون
- والا این انداختن آرم یا اسم روی لباس را ایده اش را از کلیپ بروبکس که دتسشو میذاره روی قلبش بعد یه قلب میاد بعد اونو بالا پایینش میکنه ولی چروک لباس هم روش افتاد (زیاد دقیق نیست) ولی خب ایجاد چنین چیزی هم باحاله.

-تعویض رنگ لباس چی ؟

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
سلام دوست عزیز...
خدمت شما عرض کنم برای چروک لباس هم میتونید از Blending Modes استفاده کنید که خودتون اشاره کردید ، هم با اجرا کردن افکت Distort > Displacement Map روی آرم و قرار دادن لباس به عنوان Displacement Map Layer ، همچین کاری رو انجام داد ، البته واضح هست که Tracking هم لازم داره... البته شاید رو بعضی کلیپ ها جواب نده این حرکت...
راجع به تعویض رنگ لباس هم بستگی به کلیپ داره ، اگه مثلا پیرهن طرف سبز جیغ باشه و هیچ جای دیگه این رنگ پیدا نشه ، میشه با یه افکت Change Color کار رو تموم کرد :green: که البته کم کلیپی پیدا میشه که اینجوری باشه ، من خودم قدیما یه همچین کاری کردم ( رو ویدئو شهاب تیام - ضربان ) پیرهنش کاملا تو کل ویدئو سبز شد ، پیرهنی که قرمز هست:green: هیچ کار اضافه ای هم نکردم ولی خوب چون برای گرم کردن بعضی از محیط ها از قرمز استفاده شده بود ، خراب شد...
ولی راه های دیگه ای هم هست که فکر کنم دقیق ترین و وقت برنده ترینش روتوسکوپ کردن هست ، که باید بشینی لباس کاراکترت رو ماسک کنی و با حرکت تو زمان Mask Path رو تغییر بدی... البته از افترافکت CS3 یه قابلیت اضافه شده به اسم Mask Interpolation ( یه نکته جالب راجع به این اینه که تو CS 3 اول اسمش یه Smart هم داشته ولی تو CS4 حذف شده فکر کنم فهمیدن که همچین باهوش هم نیست:lol:) خلاصه این پنل جدید که از منو Window میتونی بهش دسترسی داشته باشی ، کارش این هست که شما تو یه فاصله مثلا 5 ثانیه ای ، 2 بار سوژت رو ماسک می کنی ، یه بار فریم اول ، یه بار فریم آخر، بعد این Mask Interpolation فضای بین این 2 Keyframe رو ماسک متحرک میسازه... البته من خودم یه بار باهاش کار کردم ، نتیجه درستی نداد ، به خاطر همین تاپیک معرفیش رو نزدم:snap:
هیچ گونه مطلب فارسی هم تو اینترنت راجع بهش نیست ، ولی انگلیسی زیاده ... یه مثالش این بود که یه عروس و داماد داشتن میرقصیدن بعد با استفاده از این تکنیک ماسکشون کرد و دورشون رو یه Blur داد که اینا واضح تر باشن:neutral:
حالا اگه کسی تونست به نتیجه ای برسه از این تکنیک خبرمون کنه....:cool:
موفق باشید:oops:

blt_pro

New Member
tracking

سلام.
اگه بخوام یک ابجکت 3d رو تراک کنم کدام نرم افزار بهتره.
فرض کنید روی یک میز که طبیعی هستش و دوربین هم دور میز میچرخه بخوایم یک جسم سه بعدی
مثلا یک گلدان:) 3d رو اضافه کنم.

www_3d_boy3

Well-Known Member
مشکل با ae23d

سلام من وقتی می خوام از اون پلاگین درس 3dedge استفاده کنم این اخطار میده.
you need too check allow script write file and access network in the general performances i order to use this plugin.

من یه سوال هم پرسیده بودم درباره این پلاگین پرسیده بودم اما رفت تو سطل آشغال نمی دونم چرا؟:cry:

جدیدترین ارسال ها

بالا