بازم فارسی نویسی

nimanr

Member
آها

Hamid2day عزيزم. اولاً كه بد نيست انجمن ها رو بگردي. اينطوري نه تنها ممكنه جواب سوالت رو بگيري، بلكه به معمولاً كلي نكته ي جديد هم ياد ميگيري كه اصلاً به سوالت ربطي نداره اما خيلي بدرد بخوره.
در مورد سوالت هم بايد بگم كه اين سوال قبلاً در همين تاپيك ( دقيقاً همين تاپيك) پاسخ داده شده. اما اگر با هم حالش رو نداري بخوني يك بار ديگه مي گم:
محيط پيش نمايش (Preview) در Dreamweaver توان نمايش زبان هاي راست به چپ رو نداره. تنها نرم افزار معروف wyiwyg كه اين قابليت رو داره نرم افزار Microsoft Frontpage هستش. اما در صورتي كه شما توي Dreamweaver با قواعد راست به چپ در HTML كد هات رو بنويسي و اون رو Save كني در محيط IE مي توني كلمات رو كاملاً درست مشاهده كني

ممكنه كه ندوني wyiwyg چيه. wyiwyg مخفف عبارت What You See Is What You Get كه اين عبارت به اين معناست كه همون چيزي رو كه در محيط طراحي، طراحي مي كني، در مرورگر وبتون (Web Browser) همون رو خواهي داشت. كه Dreamweaver و Frontpage از سر آمد هاي اين عرصه هستند. ممكنه كه بگي مگه غير از اين شكل هم محيط توليد صفحات وب هم وجود داره. بله. به عنوان مثال همين ويرايشگر forum مجيد آنلاين يك محيطه كه اون چيزي رو كه بعداً خروجي مي ده رو نمايش نمي ده.

اميدوارم توضيحاتم گويا بوده باشه
موفق باشي
يا علي

bahy_my

Active Member
نوفهمه

مگه نمي دونستين؟
بابا اي دريم ويور هيچـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــي نوفهمه
منم اين مشكل رو دارم ولي يه جورايي واسه خودم حلش كردم...اگه تونستم به زبون بيارم ميگم.
فعلن خداحافظ دوستان عزيز

Hamid2day

Active Member
درسته
منکه عادت کردم
فکر می کردم راه کاری باشه...
اما حالا یه تقه روی تشکر برای شما
حمید

di@n@

Member
سلام به هر کسی که الان حاضره...
میخواستم بدونم من به عنوان یه تازه کار به غیر از کتاب های خودآموز از چه منابعی می تونم استفاده کنم...دسترسی به کلاس و یا استاد مجرب هم ندارم...؟؟؟
میشه کمکم کنید!!!

bahy_my

Active Member
جواب

سلام
من اول بگم چجوري حلش كردم.
ببنيد شما بايد به تعداد حروف كلمه توجه كنيد.وقتي كه خواستيد يه حرفو اون تو جا بدين بايد با توجه به تعداد حروف لازم از طرف چپ جا بزارين و برين و حرفتون رو بزارين.در ضمن اگه خواستيد به اول كلمه حرفي اضافه كنيد بايد از دكمه ي home استفاده كنيد.چون ممكنه در غير اينصورت دچار مشكل بشيد.
براي اضافه كردن به آخرش هم از دكمه ي end.البته در صورتي از اين دو تا استفاده جايزه كه فقط يه كلمه تو يه خط داشته باشيد.وگرنه به تعداد حروف كليد سمت راست بزنيد.
اووووووووووووووووه
خودم كه نفهميدم چي گفتم.اگه شما فهميدين به بقيه بگين مرسي
با شما خداحافظ
خوب دوست تازه كار عزيز!(حالا مثه كه خودم خيلي با تجربه ام!!:D )
اگه ميخاين html ياد بگيرين اين كتاب خيلي عاليه :
آشنايي با وب و آموزش html تاليف دكتر شاپور شايگاني........اين بهترين كتاب html اي هستش كه ديدم.
براي دريم ويور هم بهتره خودتون كار كنيد.....و اگه مشكلي داشتيد يا خواستيد چيزي ياد بگيرين يه تاپيك با اسم مجاز درست كنيد.
مرسي
در ضمن به قول دوستان براي يه سوال جديد يه تاپيك جديد......البته با اجازه
اوه چقدر نوشتم.
حالا با همه ام: خداحافظ

mshirkhani

Member
خوب یه دفعه متنهای فارسی رو با یه چیز دیگه مثلا فرانت پیج بنویسید

corel

Active Member
با سلام

گویا همچنان این بحث ادامه داره!

می گم خودمونیم ها! عجب تاپیکی زدم، کل ملت توش لنگ می زنن.

کی می شه به تکنولوژیی برسیم که خودمون فارسی رو همچین مشتی واسه این کامپیوتر زبون نفهم تعریف کنیم.

انشاء ا...

یا حق

datum

Member
وسلام علیکم ورحمت الله
دوستان خسته نباشید وسیله ایاب وذهاب برا خروج از این تاپیک آمادست
این هم یه پیام بازرگانی

مشکلتون اینجوری حل میشه!

با سلام خدمت همه اساتید انجمن
من خودم تو شیراز 1 سال سابقه تدریس دریم رو دارم Corel جان.
این مشکلات شما و بقیه رو هم ندارم. نرم افزار هیچ عیبی نداره و واقعا رو دست هم نداره . اینم که میگن یه روزه میشه سایت ساخت باهاش راست میگن - من این سایت رو تو 5 ساعت +زمان طراحی تو فتوشاپ و فلش و ... ساختم Http://www.7ostad.com
جالب اینجاست که تو برنامه نویس من توی انجمن فلش بیشتر میپرم - اونم خیلی وقت نیست.
تا حالا سری به این موضوع نزده بودم -
عزیز جان شما اول باس یه ویندوز سالم سرویس پک 2 یا 1 فرقی نداره که فارسی رو کامل نصب کرده باشی داشته باشی - تو دریم که اومدی برو تو منوی EDIT و بعد Preferences و بعد از قسمت New Document در قسمت Default Encoding شما باید Unicode رو انتخاب کنید و چک پایینیش رو هم بزنید. تو هر صفحه هم قبل از اینکه چیزی تایپ کنید یه Ctrl+J بزنید و از یونیکد بودن صفحه مطمئن شید.
هر جا هم که خواستی فارسی بنویسی اول یه تگ DIV درست میکنی که Align اون به سمت راستچین باشه - مشکل نقطه هم دیگه اینجوری پیدا نمیکنید.

Hossein Salehi
Persian Support Company - Shiraz
09173050604

bahy_my

Active Member
سلام استاد
ببخشيد ما مشكلمون چيز ديگست.
وقتي تو دريم ويور فارسي مينويسي مثل اينگليسي عمل ميكنه و هر جوري كه آليگن بدين يا از ديو و هر چيز ديگه اي استفاده كنيد اون رو (كلمات رو تو خود محيط طراحي) چپ به راست مي نويسه.
و وقتي كه بخواين يه حرف رو جاعوض نيد يه ذره حوصله ميبره.
براي همين يه سوال مطرح شد.
:d

اونو نمیشه کاریش کرد - فقط یه راه هست واسه کمک

عزیز جان - اونو نمیشه کاریش کرد که همینجور که فارسی مینویسی همراه با نوشتنت آیکن چشمک زن هم جلو بره .
تو دریم وقتی فارسی مینویسید متنتون جلو میره نه آیکن چشمک زن -
فقط میتونید قبل از نوشتن متنتون اونو توی یه سلول از جدول قرار بدید اما قبل از اون خصوصیات سلول را ببینید - یه بخش HORZ و یه بخش VERT داره که به ترتیب Right و Top اونو تنظیم میکنید-
اینجوری تو پاک کردن متن فارسیتون هم دیگه نیاز به صرف حوصله نیست-
بازم چیزی باقی موند؟
چرا ما ایرانی ها فقط بلدیم عیب چیزا و افراد رو مطرح کنیم و خودمون رو پشت اون عیب قرار بدیم و از بقیه کارا فرار کنیم؟! تشکر از توجه شما

bahy_my

Active Member
hossein_salehi گفت:
چرا ما ایرانی ها فقط بلدیم عیب چیزا و افراد رو مطرح کنیم و خودمون رو پشت اون عیب قرار بدیم و از بقیه کارا فرار کنیم؟! تشکر از توجه شما
سلام
ببخشيد من منظورتون رو از اين جمله متوجه نشدم.

datum

Member
سلام
دوستان به نظر من ایرانی بااین تحریم ها نه تنها سرخورده نمیشه بلکه پیشرفتش از کشورهایی که لقمه آماده میاد تو گلوش موفق تره
کوچیک شما

منظوری نداشتم!

سلام - منظوری نداشتم - میخواستم بگم ( اگه جسارت نباشه ) اکسر ما تا مشکلی برامون پیش میاد سریع میخواهیم اونو گردن یه چیز یا کس دیگه بندازیم - چون چند تاپیک قبلی رو که دیدم نوشته بودند اکثرا که دریم ویور بدر نخوره یا نوفهمه و اینا - منم یه کمی ناراحت شدم - راست میگیم من و شما هم یه برنامه مثه دریم بنویسیم تا سایت مدیریت کنه ! میتونیم ؟ ( من وشما رو میگم )
پس بیخودی نگید فلان نرم افزار فلان و اینا - این همه مزایاش رو نادیده میگیرید و میچسبید به یه موضوع که یه کم درست کار کنید حل میشه؟! - راهش رو تو همین صفحه گفتم.
شما اصلا میدونید قدرت ماکرومدیا چقدره که به این سادگی به این شرکت اهانت میکنید؟
یکی از بزرگترین شرکتهایی هست که سفارش ساخت نرم افزار و مهندسی نرم افزار رو بر عهده داره تو دنیا.
این محصولاتی که دست من و شماست دست همه هم هست - ماکرومدیا یه چیزایی ساخته که فکتون می افته.
خیلی ها خبر ندارند - اون نرم افزار ها رو خصوصی میسازند و خصوصی هم میفروشند!

datum

Member
سلام حسین جان
حق با شماست
سگه درست خونده باشم شما نوشتید که تدریس میکنید ...
من تازه با این نرمافزار کار میکنم واقعا ازش راضیم
اگه ممکنه آموزشش رو یا ترفنداش رو بگو ممنون میشم
موفق باشی

سعی میکنم -

آره من این رو تدریس میکنم - یک سالی میشه - سعی میکنم آموزشی چیزی بذارم اینجا - اما اگه وقت بکنم - چرا که نه ؟ خیلی خوشحالم از اینکه کار با این نرم افزار رو شروع کردین .

جدیدترین ارسال ها

بالا