ایجاد محدودیت در پهنای باند اینترنت پر سرعت

ARTA_ADOBE CO

Active Member
نه در نوسانه نواسنش هم رو 15 یا بیشتره هست !!!!
البته همیشه نه ها یهو بهت حال میدن تا 2 هفته نوسان سرعت نداری!

S.H.R.M.K

Well-Known Member
آقا ما نفهميديم اين 64 يا 125 يا 256 كه ميگن واقعيه يعني همين سرعته يا نه ؟؟

بستگی داره که از هش رکتی خدمات بگیرید.
شرکت هایی هستند که خدمات خوبی رائه میدن و تقریبا در سطح بالا قرار دارن ولی بلطبع هزینه بیشتری رو میگیرن.
شرکت هایی هم هستن که هزینشون پایین تره و خدماتشون هم کیفیت کمتری دارن.

من یکی از شرکتها رو که تست کردم 256 رو با سرعت 28 یا 29 یکسره یک ماه روشن بود سیستمم و داشت کار میکرد فقط یک بار قطع شد اونهم به خاطر سیستم های مخابرات بود.

ولی الان دیگه حیففف !
با سرعت 128 3تا دی وی دی آموزش پریمیر رو به زور تو 20 روز گرفتم.

arashonline

Well-Known Member
يا ابوالفضل .....

ببينم مثلا 128 يعني مثلا چند كيلوبايته مخصوصا براي دانلود !
سرويسي كه شما استفاده ميكنيد !

S.H.R.M.K

Well-Known Member
ببينم مثلا 128 يعني مثلا چند كيلوبايته مخصوصا براي دانلود !
سرويسي كه شما استفاده ميكنيد !

مال من؟
متغیره الان به بالاترین حدش به 14 میرسه ولی بعضی وقتا رو 8 و 9 میاد!

alireza-metal

Active Member
آرش جان معمولا و به صورت استاندارد 128 بین 16-28 در نوسانه ---- و در 256 بین 28 - 45 در تغییره --- البته بیشتر میانگین این سرعتها رو میده -- البته بستگی به زمان داره و فاصله از مرکز هم خیلی مهمه --- در ضمن میزان کاربران هم کم تاثیر نیست - ولی در کل خواستی باشیم حساب کنیم بد نیست و ارزششو داره -- با توجه به اینکه به علت زیاد شدن این شرکت ها رقابت بسیار شدید شده و قیمت ها نسبت به گذشته کاهش محسوسی داشته اند -- و هم اکنون بعضی شرکت ها adsl 2 هم ارائه میدهند ---

آخرین ویرایش:

S.H.R.M.K

Well-Known Member

سلام علیرضا جان خوبی؟
این سرعت ها رو از کجا آوردی؟
128 حداکثر تا 14 باید به صورت استاندارد و بهترین شرایط جواب بده!

و در 256 بین 28 - 45 در تغییره

اینم حداکثر تو بهترین شرایط تا 27 یا 29 جواب میده.

و هم اکنون بعضی شرکت ها adsl 2 هم ارائه میدهند

این هم تقریبا تبلیغاتی هست چون خطوط ایران فعلا گنجایش سرعت بیشتر رو ندارن.

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
با حمید موافقم. میشه بگی کدوم شرکت 128 رو بین 16 تا 28 میده!؟ اگر اینطوری که عالی میشه. حتی اگر میانگینش رو هم بگیریم مثلا میشه 22 که بازم عالیه!

الان 128 حدودا تو بهترین شرایطش 13 - 14 و 256 تو بهترین شرایط 30 میشه و 512 هم تو بهترین شرایط 50 - 51 میشه.

dark-man

Member
ببخشید این وسط سوال می پرسم ...
الان شرکتی که سرویس 128 /128 را ارائه کند با قیمت خوب کدام است ؟؟؟

arashonline

Well-Known Member
راستي ببينم براي لود صفحات وب يرعتشون بيشتره يا مثل دانلود هست ؟

S.H.R.M.K

Well-Known Member
128/128 پارس آنلاین رو من ازش راضی هستم تقریبا 29 تومن میشه.

راستي ببينم براي لود صفحات وب يرعتشون بيشتره يا مثل دانلود هست ؟

در کل دانلود و لود صفحات هر دوش یه سرعته دیگه.

alireza-metal

Active Member
سلام علیرضا جان خوبی؟
این سرعت ها رو از کجا آوردی؟
128 حداکثر تا 14 باید به صورت استاندارد و بهترین شرایط جواب بده!

اینم حداکثر تو بهترین شرایط تا 27 یا 29 جواب میده.

این هم تقریبا تبلیغاتی هست چون خطوط ایران فعلا گنجایش سرعت بیشتر رو ندارن.

خیلی ممنونم حمید رضا جان

این آمار برای 7 ماه پیش هست که من استفاده میکردم --- و شرکتی که تازه ارائه کرده بود adsl رو --- ولی اینجوری که بچه ها میگن برای من جای تعجبه و واقعا سرعت پائینی هست --- نمیدونم چرا ؟ شاید دلیلش اینه که اون شرکتی که من خدمات گرفته بودم کاربران کمی داشت چون در اوایل کار بود و جائی که من استفاده میکردم بسیار نزدیک به مرکز بود و کمتر از 1 کیلومتر --- این سرهت ها رو من در flash get میگرفتم و در بهترین حالتش این سرعتها رو میداد --- و adsl 2 هم که با مودم هائی که ساپورت میکنه این سیستم رو انجام پذیره --- البته من تست نکردم تاحالا و جائی ندیدم که به صورت زیاد فراگیر شده باشه --- ولی همین شرکت پوسترهای زیادی در مورد adsl 2 زده و پخش کرده و حسلبی تبلیغ کرده !

البته حمید رضا جان --- به نظر من فقط adsl برای کسی خوبه که دانلود داره به صورت زیاد و برای صفحات همین dial up کفایت میکنه ---

S.H.R.M.K

Well-Known Member
این آمار برای 7 ماه پیش هست که من استفاده میکردم --- و شرکتی که تازه ارائه کرده بود adsl رو --- ولی اینجوری که بچه ها میگن برای من جای تعجبه و واقعا سرعت پائینی هست --- نمیدونم چرا ؟ شاید دلیلش اینه که اون شرکتی که من خدمات گرفته بودم کاربران کمی داشت چون در اوایل کار بود و جائی که من استفاده میکردم بسیار نزدیک به مرکز بود و کمتر از 1 کیلومتر --- این سرهت ها رو من در flash get میگرفتم و در بهترین حالتش این سرعتها رو میداد

شاید اون چون اول کارش بوده میخواسته یه حالی به ککار بر ها بده ولی 128 از و 256 و 512 هر کدوم یه حد استانداردی دارن که باید تقریبا در 1024 ضرب بشه تا مقدار میلو بایت دقیق بدست بیاد مثلا 512 تقریبا تا 52 کیلو بایت به صورت استاندارد باید جواب بده و اگه کمتر بشه به عوامل فاصله و شلوغی خط و پهنای باند بستگی داره و اگر هم بیشتر بشه که بعید هست از 54 بیشتر بره.

ولی همین شرکت پوسترهای زیادی در مورد adsl 2 زده و پخش کرده و حسلبی تبلیغ کرده !

بله علیرضا منم دیدم این تبلیغات رو ولی فقط در حد تبلیغ هست این خبری رو که تو پست پایین میزارم رو بخون!

آخرین ویرایش:

S.H.R.M.K

Well-Known Member
پهنای باند اینترنت در تهران بازهم کاهش میآبد

از مجموع یک میلیون سوئیچ هواوی خریداری شده توسط مخابرات استان تهران، تنها 300 هزار ONU با فیبر نوری فعال شده و 700 هزار سوئیچ دیگر با سیم مسی فعال شده است؛ در نتیجه سوئیچ‌ها کارایی لازم را نخواهند داشت و پهنای باند اینترنت کاهش خواهد یافت.

یک منبع آگاه در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، از خرید یک میلیون پورت سوییچ هواوی توسط شرکت مخابرات استان تهران خبر داد و تایید کرد که هر چند این سوییچ‌ها به لحاظ فنی بسیار خوب عمل می‌کنند و دارای این مزایا هستند که ارتباط چندرسانه‌یی را حمایت کنند، اما سوییچ‌های خریداری به تنهایی قادر به فعالیت نیستند و به واسطه‌های ONU احتیاج دارند، در حقیقت باید بین سوییچ‌ها و واسطه‌های ONU نوعی تناسب وجود داشته باشد.

وی، با بیان این مطلب که به دلیل محدودیت در امکانات، برخی از ONUها در داخل یکی از مراکز سوئیچ نصب شده است، گفت: به همین دلیل، در خروجی این مرکز، به جای فیبر نوری از سیم مسی استفاده شده است.

این منبع افزود: فیبر نوری چندین فرکانس را منتقل می‌کند، ولی استفاده از سیم‌های مسی از سویی این قابلیت را از بین برده و از سوی دیگر پهنای باند را مورد آسیب قرار داده است.

وی، در پایان دلیل وقوع این امر را کمبود آگاهی در میان کارشناسان دانست و افزود: این نا‌آگاهی به این امر منجر شده که سوئیچ‌ها تنها یک سوم ظرفیت را حمایت کنن

آخرین ویرایش:

S.H.R.M.K

Well-Known Member
آرتا جان نمیوخاد دیگه اپدیت کنی!!!!!

البته اون خبر رو هم الان یادم نیست از کجا گرفتم چون صفحه ای که گرفته بودم ازش پاک شد و الان نمیدونم از کدوم سایت بود ولی فکر کنم خبر گزاری البرز بود.!

تبریک میگم!!!!

یادتونه گفتم از یه نفر شنیدم که این قانون رو برداشتن؟
خوب بنده خدا راست میگفت چون من امروز رفتم و از پارس آنلاین یه خط 512 گرفتم و هیچ مشکلی هم نبود.
مثل اینکه خودشون بی سر و صدا این قانون رو برداشتن تا کسی نفهمه که ضایع شدن.

هر کسی همم تازه خط گرفته بیاد در این مورد نظر بده.
ممنون

ARTA_ADOBE CO

Active Member
جالبه !
خوب باید یه کاری کرد...
اگه واقعا این طور بود میخوام در سایت قید کنم...باید کاملا مطمئن شد !

تمامی Isp ها زنگ بزنید و ببینی واقعا به این منوال هستتند؟تو سایتشون سرویس آزاد هست ؟
راستی چی گفتند گفتند لغو شده ؟

آخرین ویرایش:

alireza-metal

Active Member
از مجموع یک میلیون سوئیچ هواوی خریداری شده توسط مخابرات استان تهران، تنها 300 هزار ONU با فیبر نوری فعال شده و 700 هزار سوئیچ دیگر با سیم مسی فعال شده است؛ در نتیجه سوئیچ‌ها کارایی لازم را نخواهند داشت و پهنای باند اینترنت کاهش خواهد یافت.

یک منبع آگاه در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، از خرید یک میلیون پورت سوییچ هواوی توسط شرکت مخابرات استان تهران خبر داد و تایید کرد که هر چند این سوییچ‌ها به لحاظ فنی بسیار خوب عمل می‌کنند و دارای این مزایا هستند که ارتباط چندرسانه‌یی را حمایت کنند، اما سوییچ‌های خریداری به تنهایی قادر به فعالیت نیستند و به واسطه‌های ONU احتیاج دارند، در حقیقت باید بین سوییچ‌ها و واسطه‌های ONU نوعی تناسب وجود داشته باشد.

وی، با بیان این مطلب که به دلیل محدودیت در امکانات، برخی از ONUها در داخل یکی از مراکز سوئیچ نصب شده است، گفت: به همین دلیل، در خروجی این مرکز، به جای فیبر نوری از سیم مسی استفاده شده است.

این منبع افزود: فیبر نوری چندین فرکانس را منتقل می‌کند، ولی استفاده از سیم‌های مسی از سویی این قابلیت را از بین برده و از سوی دیگر پهنای باند را مورد آسیب قرار داده است.

وی، در پایان دلیل وقوع این امر را کمبود آگاهی در میان کارشناسان دانست و افزود: این نا‌آگاهی به این امر منجر شده که سوئیچ‌ها تنها یک سوم ظرفیت را حمایت کنن

عجب --- جالب و عالی --- خیلی ممنون حمید رضا جان --- ولی جای تاسف داره واقعا این خبر

جدیدترین ارسال ها

بالا