افزایش سرعت کار در فضای سه بعدی افتر افکت cs6

farhad8694

Active Member
سلام
به نظر من
از طریق دیوایس منیجر درایور کارت گرافیک آپدیت نکن بلکه برو و خود فایل آپدیتشو دانلود کن و اونو ستاپ کن .
کوادرو زیر 2 میلیون در حال حاضر پیدا نمیکنی به نظرم اگر میخای حدود 1 میلیون هزینه کنی کارت جی فورس GTX 580 بخر . با افتر
عالی داره کار میکنه ، نه تنها افتر بلکه با خیلی از نرم افزارهای دیگه هم مچه . یکی از استفاده های کوادرو ساختار پذیری و قدرت بالای کار
با نرم افزار اوید مدیا کامپوزر هست که این کارت GTX580 داره عالی با مدیا کامپوزر کار میکنه و همونطور که عرض کردم با افترم مچه مچه . حالا اول درایورت رو آپدیت کن شاید فرجی شد و ....:rose:

Shahryar Mirbozorgi

Well-Known Member
درباره ی این قضیه که دوستان گفتن برای کار با موتور رندر جدید after effects باید cpu رو ارتقا بدید به نظر من چندان درست نیست،چون این موتور قابلیت 3d داره و برای همین کارت گرافیک تو این حالت بیشترین تاثیر رو داره و البته نه هر کارت گرفیکی (کارتهای گرافیک work station مانند Quadro , Tesla , Firepro )

البته طبق لیست سایت Adobe که shirani عزیز لطف کرد گذاشت کارت گرافیکهای amd firepro رو پشتیبانی نمیکنه،دلیل فعال نبودن گزینه ی gpu هم همینه،ولی فکر نمیکنم که فقط برای کار با after effects نسبت به قیمت ارزششو داشته باشه چون هیچوقت تا اون حد سنگین نمیشه که نشه کار کرد و همچنین تو سرعت رندر تاثیری نداره

راجع به overclock هم بهتون پیشنهاد میکنم که بدون آگاهی اینکارو نکنید ولی اگه درست انجام بشه تاثیر زیادی داره،البته باید اول ببینید cpu یا کارت گرافیکتون قابلیت overclock داره یا نه،چون بعضی ها از نهایت فرکانسشون دارن استفاده میکنن و به نوعی overclock شده هستن و بعضی ها هم مقداری از پهنای باند رو بدون استفاده میزارن

راستی فکر کنم قیمت Quadro 4000 الان حدود 4 میلیون تومان باشه:wink:

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
در مورد داستان سی پیو و رم باید یه چیزی رو عنوان کنم که مربوط به همین تاپیک میشه

من از توانایی رم و سی پیو و کارت گرافیک تو افتر حداقل میدونم که اطلاع دارم

اما نکته که من گفتم داستان واقعی حال حاضر هست یعنی اینکه الان 90 % دارن با رم 4 گیگ و سی پیو دو هسته استفاده میکنن یه عده 8 گیگ رم و 4 هسته بعضی ها هم کمی بالاتر اما کمی

وقتی ما کارت گرافیک به قول شما 4 میلیون داریم و رم و سی پیو واقعا پایین چرا داریم اصلا رو کارت گرافیک بحث میکنم ً!!!!!

من قبلا هم گفتم اگه شما رم و سی پیو بالا بالا هست حتما باید گرافیکتم بالا باشه اما در حال حاضر که اگثرا دارن با پریویو 1/4 کار میکنن همونم کلی تیک میزنه بعد یهو میان میگن ما بهره بریم کارت گذافیک بالا بخریم چرا چون اینجا که تیک میزنه من داشتم کار 3d میکردم

دوستانی که یقین دارند بهتره تست کنن

شما یه بار موقع رندر از شتاب دهنده کارت گرافیک استاده کن بعد نتیجه رندرتو ببین با حالتی که رندر بدون GPU گذاشتی؟

میبینی که چقدر بد تر شده

حرف آخر اول سیستم رو برای افتر بهینه کنین بعد اگه بودجه رسید برید کارت گرافیک بخرید

دوستان هم خواهس میکنم این قدر مقاله به رخ هم نکشن ما هنوز بالاتر ار 16 گیگ رم ندیدم اونوقت میایم از کارت گرافیک3000 دلاری تاثیراتش تو پروژه ها میگیم

من باز عنوان میکنم باید کارت گرافیک بالا داشت اما نه به تنهایی و زمانی که رم و سی پیو ما در حد ذغالی باشه

امیدوارم متوجه منظورم شده باشید وگرنه قصذ بی احترامی و نقض گفته کسی رو ندارم

massomeh1

Member
نقل قول:

دوستانی که یقین دارند بهتره تست کنن

شما یه بار موقع رندر از شتاب دهنده کارت گرافیک استاده کن بعد نتیجه رندرتو ببین با حالتی که رندر بدون GPU گذاشتی؟

میبینی که چقدر بد تر شده

من در کل متوجه شدم که شما منظورت چیه اما فقط در بخشی از کلام خود در بالا که کمی برای من مبهم بود گفتید تست کنیم و نتیجه را ببینیم منظورت دقیقا اینه که رندر و پریویو در حالت سی پیو بهتر و سریعتره تا در حالت gpu یا من برعکس متوجه شدم ؟؟؟:-?

درضمن دوستان هرکس می تونه با کارت گرافیک تست کنه و نتیجه را بگه البته مشخصات سی پیو و رم خود را هم عنوان کنه یکبار با سی پیو و یکبار با جی پیو رندر و پریویو بگیره و بعد اعلام کنه ؟ ممنون میشم.

آخرین ویرایش:

massomeh1

Member
درباره ی این قضیه که دوستان گفتن برای کار با موتور رندر جدید after effects باید cpu رو ارتقا بدید به نظر من چندان درست نیست،چون این موتور قابلیت 3d داره و برای همین کارت گرافیک تو این حالت بیشترین تاثیر رو داره
ولی فکر نمیکنم که فقط برای کار با after effects نسبت به قیمت ارزششو داشته باشه چون هیچوقت تا اون حد سنگین نمیشه که نشه کار کرد و همچنین تو سرعت رندر تاثیری نداره

:wink:

شما هم بخشی از کلامت که در بالا آوردم برام کمی مبهم بود و تناقض داشت شما گفتید برای موتور رندر جدید افتر gpu تاثییر زیادی داره اما در پارگراف بعدی که قرمز کردم منظورتون اینه که این کارت گرافیکهایی که افتر پشتیبانی می کنه به صرفه نیست که بخریم یعنی تاتیرچشمگیری در رندر و پریویو نداره ؟

massomeh1

Member
سلام
به نظر من
از طریق دیوایس منیجر درایور کارت گرافیک آپدیت نکن بلکه برو و خود فایل آپدیتشو دانلود کن و اونو ستاپ کن .
کوادرو زیر 2 میلیون در حال حاضر پیدا نمیکنی به نظرم اگر میخای حدود 1 میلیون هزینه کنی کارت جی فورس GTX 580 بخر . با افتر
عالی داره کار میکنه ، نه تنها افتر بلکه با خیلی از نرم افزارهای دیگه هم مچه . یکی از استفاده های کوادرو ساختار پذیری و قدرت بالای کار
با نرم افزار اوید مدیا کامپوزر هست که این کارت GTX580 داره عالی با مدیا کامپوزر کار میکنه و همونطور که عرض کردم با افترم مچه مچه . حالا اول درایورت رو آپدیت کن شاید فرجی شد و ....:rose:

:rose:سلام با شما هم موافقم چون خودم دیروز درباره این مدل از کارت گرافیک که گفتید یک سرچی کردم و تاحدی متوجه شدم این کارت جدیدترین و بهترین هست اما با صحبت شما اطمینانم بیشتر شد .
به هرحال از همگی که در این بحث شرکت کردید متشکرم اگر کسی بازهم نکته ایی یا نظری داره خوشحال میشم بدونم .
:rose:

Shahryar Mirbozorgi

Well-Known Member
منظورم اینه که در after effects هیچوقت پروژه خیلی سنگین نیست و کمی کندی در روند کار خِلل جدی وارد نمیکنه؛بنابراین نسبت به قیمت این کارت ها،به صرفه نیست که فقط برای کمی سرعت بیشتر اونم فقط در preview و نه در رندر چند میلیون تومان خرج کرد.
البته اگه در کنار after effects از نرم افزارهای 3d هم استفاده میکنید داشتن این کارتها میتونه ارزشمند باشه

جدیدترین ارسال ها

بالا