افزایش سرعت کار در فضای سه بعدی افتر افکت cs6

massomeh1

Member
سلام من سیستم نسبتا خوب و قوی دارم با این مشخصات : 8 گیگ رم - سی پیوی 4 هسته ایی اینتل 9550 - کارت گرافیک با 1 گیگ رم و مدل جیفورس gts 250 و مادربرد p5q45 خلاصه سیستم خوبی و از سرعتش راضیم .
اما چیزی که برام عجیب هست اینه که من چرا وقتی در حالت ray trace افترافکت cs6 یک کلمه ساده را سه بعدی می کنم کار پریویو با مکث و کندی صورت می گیره و سرعت کار تا حد زیادی پایین می آیاد و مجبور میشم در حالت fast draft کار کنم در حالیکه در تری دی مکس اگر یک متن ساده یا حتی آبجکتهای بیشتری هم داشته باشیم سرعت کاهش چشمگیری ندارد و کار خیلی آسونتر است اگر افتر سی اس 6 با یک آبجکت سه بعدی ساده اینهمه در سرعت کم می یاره واقعا به چه دردی می خوره !
می خوام بدونم افتر در این نسخه از چه الگوریتم یا قانونی برای سه بعدی کردن استفاده کرده ؟من فکر می کنم آبجکتها وقتی سه بعدی میشن توپر و حجیم هستند که کار کندمیشه در صورتیکه در تر ی دی مکس آبجکتها توخالی هستند حدسم درسته یا نه ؟
خلاصه چه راهکارها و ترفندهایی در تنظیمات اون وجود داره که بشه سرعت کار بالا بره و پریویو سریعتر باشه ؟

آخرین ویرایش:

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
من هنوز cs6 را نصب نکردم ببینم چی به چیه
ولی کلا به نظر من برای کار سه بعدی افتر سیستم شما ضعیف هست
برای اینجور کارها فقط باید کارت گرافیک Quadro ببندی

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
کارت گرافیک ضعیف من هم تقریباً کند میشه تا موتور رندر فعال میکنم

ولی چاره ای نیست دیگه تا کارت گرافیم ارتقاع بدم :green:

massomeh1

Member
یعنی من باهمین سیستم و سی پیو اگر یک کارت گرافیک کوادرو ببندم سرعتم بطور قابل توجهی زیاد میشه ؟درضمن مدلی به من پیشنهاد کنید که مادربرد من از آن پشتیبانی کنه ؟ ممنون میشم.
]چه مدلی از این کارتها را بخرم بهتره و قیمتش حدودا چنده ؟ من کارتی با قیمت زیر یک میلیون می خوام نه بالاتر اما با کارایی خیلی خوب و مناسب چون من شنیدم این کارتها برای کارهای طراحی صعنتی استفاده میشه .

درضمن من در حال حاضر در افتر وقتی وارد پریفنس و بخش پریویو در قسمت فست gpu information می شوم گزینه cpu فعال هست و gpu غیرفعاله علتش چیه ؟
درضمن این کارت گرافیک در روند کار برنامه های دیگر ویندوز مثل میکس و مونتاژ و مثلا برنامه ادیوس مشکلی ایجاد نمی کند من کارت تدوین خاصی ندارم فقط از advc110 کناپوس استفاده می کنم برای خروجی تصویر روی تلویزویون در افتر افکت و ادیوس.

آخرین ویرایش:

shirani

والا من تست نکردم ببینم افزایش در چه حد ولی فکر میکنم باید رم و مادربرد را هم ارتقاع بدید و سی پی یو شما مطمئنی اینتل چون بیشتر مدلش شبیه amd چون خودم هم همین سی پی را دارم ؟

به هر حال الان که خیلی قطعات گرونه نمیشه ارتقاع داد وفعلاً صرفه اقتصادی نداره

در مورد gpu هم هنوز چیزی دستگیرم نشده من کارت گرافیک را هم ارتقاع دادم ولی بازم خاموش ممکنه یک تنظیماتی داشته باشه که هنوز پیداش نکردم چیه

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
سلام،فکر کنم اگر بخواین مشکلتون حل بشه باید با مراقبت تمام برید سراغ آور کلاک کردن
یه دونه مقاله میذارم درباره این موضوع،یه نکته را فراموش نکنید که این کار احتیاج به بررسی مداوم دمای سیستم و قطعات داره
اما در بعضی مواقه به شدت به درد میخوره:rose:

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
سلام خدمت همه دوستان

دوستان همونجوری که میدونیم داستان OverClock رو بهتره فراموش کنین جون همین جوری داره پدر رم و سی پیو در میاد تو Cs6 یه گیگ بیشتر میتونی از رم استفاده کنی من 10 گیگ دارم تو Cs5.5 هفت گیگ میشد تو CS6 هشت گیگ خود افتر کمی بیهنه تر شده اما موقع رتدر میبینید که Cpu و رم هر کدوم با بالاترین حالتشون میرسن و اینجوری خیلی قطعات زودتر آسیب میبینن به همین جهت اصلا OverClock رو باید بیخیال شد

البته من برای اجرای بعضی بازی ها رو گوشیم میام و اورکلاکش میکنم :green: مثل GTA ....

در مورد سیستم شما هم برای سرعت بیشتر دنبال کارت گرافیک نرید

شما باید رم و سی پیو رو عوض کنین مثل خیلی از ماها که باید همین کار رو بکنیم

به رم بالای 20 و سی پیو بالا فکر کنین که همینا میشه بالای 1 تومن :green:

آخرین ویرایش:

massomeh1

Member
در پاسخ به آقای شیرانی بله مطمئنم که اینتل هست .

اگر درایور کارت گرافیک رو آپدیت کنم ضرری برای کارت گرافیک نداره ؟ شاید با آپدیت ، گزینه gpu در پریفنس افترافکت فعال بشه .

massomeh1

Member
سلام خدمت همه دوستان

دوستان همونجوری که میدونیم داستان OverClock رو بهتره فراموش کنین جون همین جوری داره پدر رم و سی پیو در میاد تو Cs6 یه گیگ بیشتر میتونی از رم استفاده کنی من 10 گیگ دارم تو Cs5.5 هفت گیگ میشد تو CS6 هشت گیگ خود افتر کمی بیهنه تر شده اما موقع رتدر میبینید که Cpu و رم هر کدوم با بالاترین حالتشون میرسن و اینجوری خیلی قطعات زودتر آسیب میبینن به همین جهت اصلا OverClock رو باید بیخیال شد در مورد سیستم شما هم برای سرعت بیشتر دنبال کارت گرافیک نرید

شما باید رم و سی پیو رو عوض کنین مثل خیلی از ماها که باید همین کار رو بکنیم

به رم بالای 20 و سی پیو بالا فکر کنین که همینا میشه بالای 1 تومن :green:

:rose:سلام خدمت شما عرض کنم من هم مثل شما با اور کلاک موافق نیستم چون می ترسم به قطعات صدمه بزنه.
درباره سی پیو که درحال حاضر مال من Q9550
4 هسته ایی هست و تا اونجایی که می دونم از آن چیزی که شما گفتید قویتره ! چه مدلی رو پیشنهاد می کنید.برای تاثیر زیاد و چشمگیر
اما با افزایش رم موافقم ولی فعلا که میگن قطعات گرون شده و خرید به صرفه نیست درسته ؟
پس کارت گرافیک کوادرو نیازی نیست چرا شما ارتقاء کارت گرافیک رو رد کردید میشه علتش رو بفرمایید؟

آخرین ویرایش:

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
عذر می خوام یعنی شما Cpu تون رو 660 هزار تومن خریدید؟؟؟

اینی که من گقتم اینه

در ضمن cpu 4 هسته پایین ترینه به نظر من

cpu خودم هم 4 هسته با 4 threads هستش

در مورد درایور کارت گرافیک که 100 % باید به روز باشه وگرنه خیلی اوقات مشکلات ساده مثل روشن نشدن بعد از Sleep و کار با نرم افزار ها براتون پیش میاد

ضرر چیه آخه شما که نرم افزار دانلود نکردید از آپدیتش میترسید شما پول دادید سخت افزار شرکت اونها رو خریدید و حالا هم باید از آپدیت ها استفاده کنین

آخرین ویرایش:

massomeh1

Member
من چند سال پیش تقریبا نصف قیمتی که گفتید حالا یا کمتر یا بیشتر خریدم . انصافا خیلی ازش راضیم اما فقط از زمانی که این رندر تریس افتر سی اس 6 رو فعال می کنم و می بینم کندمیشه به فکر افزایش سرعت افتادم شما چه سی پیو یی را پیشنهاد می کنید که قیمتش 660 هزار تومن هست؟
درضمن نگفتید چرا با ارتقاء کارت گرافیک به مدل کوادرو موافق نیستید؟ تاثیری در کار نداره ؟

آخرین ویرایش:

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
زیاد تاثیری نداره اون در حالتیه که شما رم و cpu رو در حد عالی داشته باشید اما باز بخواهید بیشترش کنین میرید سراغ کارت گرافیگ اما در حال حاضر که رم و و سی پیو های ما واقعا پاینینه دنبال کارت گرافیک رفتن کار معقولی نیست

الان مدلش رو خاطرم نیست یادداشت داشتمش اما الان نمیدونم کجا گذاشتمش

Iverson

Active Member
در مبحث اورکلاک کمی تخصص لازم هست، شاید مادر بورد سوخت...ولی برای رندر های سنگین به اورکلاک نیاز هست

massomeh1

Member
سلام من چند دقیقه قبل از طریق دیوایش منیجر درایور کارت گرافیک رو آپدیت کردم البته بصورت اتوماتیک خودش سرچ کرد و آپدیت رو نصب کرد بعد دیدم در کنترل پنل گزینه NVIDIA CONTROL PANEL باز نمیشه و پیغام میده ورزن میسمچ هست دوباره درایور رو نصب کنید شاید حل بشه راهی برای حل این مشکل هست یا نه ؟
درضمن بعد از آپدیت همچنان گزینه gpu در پریفنس افتر افکت غیرفعال هست و معلوم نیست علتش چیه
!:shock:
کسی می دونه ؟

shirani

من اخرین نسخه را هم همون روز نصب کردم ولی فایده ای نداشت من فکر میکنم روی نسل جدید گرافیک های که داره میاد سرمایه گذاری کردند که ما مجبور شیم بریم بخریم :green: فکر کردید دانلود رایگان دارید میکنید هان اونا خودشون میدونند چطوری پولش دربیارند :wink:

massomeh1

Member
پس با این توضیحی که شما دادید آقای شیرانی باید درایور قبلی خودم رو نصب کنم و این رو آنیستال کنم .

shirani

نه اپدیت مشکلی نداره یک بار ریست کنید مشکلتون حل میشه

massomeh1

Member
ریست هم کردم بازم در کنترل پنل همون مشکلی که در بالا گفتم هست یعنی وارد تنظیمات نمیشه.
درضمن این لینک زیر رو لطفا وارد بشید درباره GPU و بهینه سازی افتر افکت cs6 یک توضیحاتی داده که من انگلیسی ام زیاد خوب نیست در ضمن یک بخش ویدئوی آموزشی هم اون پایین لینکش رو گذاشتم که چون ف ی ل ت ر هست تنونستم دانلود کنم اگر کسی دانلود کرد و از اون متن هم چیزی متوجه شد لطفا اینجا آپ کنید و توضیح بدید که ماهم بهره ببریم . متشکرم.

http://helpx.adobe.com/content/help/en/after-effects/using/rendering-opengl.html

در لینک زیر طبق آنچیزی که خوندم فقط از کارت گرافیکهایی که نام برده پشتبانی می کنه یعنی فقط با این کارتهاست که گزینه جی پیو فعال میشه.
http://www.adobe.com/products/aftereffects/tech-specs.html

http://www.totaltraining.com/landing/cs6.asp?utm_source=hpbnr&utm_medium=hpbnr1&utm_campaign=hpcs6

آخرین ویرایش:

shirani

اره فقط کارتهای کوادرو این قابلیت داره که تو لیست هم هست

The following NVIDIA GPUs are supported in After Effects CS6.
Mac:

• GeForce GTX 285
  • Quadro CX
  • Quadro FX 4800
  • Quadro 4000

Windows:

• GeForce GTX 285
  • GeForce GTX 470
  • GeForce GTX 570
  • GeForce GTX 580
  • Quadro CX
  • Quadro FX 3700M
  • Quadro FX 3800
  • Quadro FX 3800M
  • Quadro FX 4800
  • Quadro FX 5800
  • Quadro 2000
  • Quadro 2000D
  • Quadro 2000M
  • Quadro 3000M
  • Quadro 4000
  • Quadro 4000M
  • Quadro 5000
  • Quadro 5000M
  • Quadro 5010M
  • Quadro 6000
  • Tesla C2075 (Windows)/Maximus configuration

massomeh1

Member
حالا در لیست بالا در بخش ویندوز و کارتهای جی فورس کدوم جدیدتر و قدرتمندتر و سریعتره ؟و ارزشش داره بخریم.

در بخش کوادرو چطور ؟ کوادرو زیر یک میلیون در ایران پیدا میشه یا همه بالای یک میلیونه ؟
نظرتون درباره کوادرو 4000 چیه ؟

جدیدترین ارسال ها

بالا