آیا رم در رندر کردن و در سیستم های ادیت و تدوین واقعا موثر است فوری لطفا

yousef_bs

Member
البته اینم بگم اگر مشکل مالی نداشته باشی صد در صد بهتر هست که یک سیستم اپل تهیه کنی، اگر پول کافی نداشتی Mac-book هم خیلی بهتر از سیستم های تحت ویندوز هست. این سیستم ها خدای کار منتاژ هستند.:cool:

mooli63

کاربر فعال انجمن فیلمسازی
البته اینم بگم اگر مشکل مالی نداشته باشی صد در صد بهتر هست که یک سیستم اپل تهیه کنی، اگر پول کافی نداشتی Mac-book هم خیلی بهتر از سیستم های تحت ویندوز هست. این سیستم ها خدای کار منتاژ هستند.:cool:
نه به هیچ وجه اینطور نیست. اگر mac pro هشت هسته ایی رو مثال می زدی می پذیرفتم. اما در مورد mac book قضیه فرق می کنه حالا آخرشب تو پست بعدی توضیح میدم مزیت یه سیستم عامل ویندوز روی سخت افزار مناسب چه مزیت هایی نسبت به مک بوک داره. فقط مک پرو هست که ویندوز توانایی رقابت باهاش رو نداره.

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
شرمنده یک سوال بپرسم از اونایی که میگند کارت گرافیک تاثیری نداره ؟

میتونم بپرسم GPU توی کجای سیستم که ما خبر نداریم ؟
و یا اینکه مرض داره شرکت ادوب با شرکت nvidia قرار داد بسته ؟

خیلی برام جالب که این شما فهمیدید ولی هنوز ادوب نفهمیده :rose:

mooli63

من نمی دونم کی گفت اصلا تاثیر نداره هرکی گفته اشتبا کرده. ولی اولویت خیلی مهمه. شیرانی جون اون لینکی که گذاشتی nvidia اومده زرنگی کرده. یه quadro خفن رو تو محیط camera افتر تست زده. یعنی بهترین کارت گرافیک خودش رو تو بخش هایی از افترافکت تست کزده که gpu تو بالاترین حد خودش عمل می کنه. اون حالت رئال تایمی که می بینی توی پلاگین های 3d و همینطور حرکت دوربین واقعا تاثیر می زاره ولی این رئال تایمی در بیش از 90 درصد از پلاگین های و افکت های افترافکت تقریبا غیرممکنه.
اینو هم توجه کنیم این gpu فقط تو پریویو عمل می کنه و در رندرنهایی یا همون خروجی گرفتن هیچ نقشی نداره. اما در همه اینها cpu و همینطور ram واقعا موثره.

برای اثبات حرف من تست بزنید یه cpu core i5 دویست و پنجاه هزار تومنی رو با یه quadro دو ملیونی کانفیگ کنید. تست رندر بگیرین بعد cpu core i7 2600k رو با یه گرافیک gtx 560 سیصد هزار تومنی کانفیگ کنید و باز تست بگیرید در شرایط رم مساوی سیستم دومی که یک میلیون نیم ارزون تره سرعت رندرش دست کم 40 درصد بالاتر از سیستم اولیست.

اما تو محیط 3d max , maya و امثال این قضیه فرق داره. تازه اونجاست که گرافیک تقریبا حکم حیاتی رو داره.

yousef_bs

Member
نه به هیچ وجه اینطور نیست. اگر mac pro هشت هسته ایی رو مثال می زدی می پذیرفتم. اما در مورد mac book قضیه فرق می کنه حالا آخرشب تو پست بعدی توضیح میدم مزیت یه سیستم عامل ویندوز روی سخت افزار مناسب چه مزیت هایی نسبت به مک بوک داره. فقط مک پرو هست که ویندوز توانایی رقابت باهاش رو نداره.

مولی جون من شخصه با دو سیستم هم قیمت، یکی ادوب با ویندوز، و دومی مک بوک با فاینال کات پرو کار کردم، باور کن مک بوک خیلی بهتر جواب میده، البطه من فقط کارهای مربوط به منتاژ فیلم رو تست کرد. حالا بقیه تفاوت هاش چی هست الله اعلم

yousef_bs

Member
شرمنده یک سوال بپرسم از اونایی که میگند کارت گرافیک تاثیری نداره ؟

میتونم بپرسم GPU توی کجای سیستم که ما خبر نداریم ؟
و یا اینکه مرض داره شرکت ادوب با شرکت nvidia قرار داد بسته ؟

خیلی برام جالب که این شما فهمیدید ولی هنوز ادوب نفهمیده :rose:

عمو جون چرا میزنی، من که نگفتم تاثیر نداره، گفتم صرفا تو عملیات ریل تایم مثله Preview گرفتن تاثیر داره. تازه منم تو الویتهاگذاشته بودم، حالا ایشون باید نسبت به بودجه تصمیم بگیرن که چه کارت گرافیکی بهتر هست براش.:cool:

yousef_bs

Member
من نمی دونم کی گفت اصلا تاثیر نداره هرکی گفته اشتبا کرده. ولی اولویت خیلی مهمه. شیرانی جون اون لینکی که گذاشتی nvidia اومده زرنگی کرده. یه quadro خفن رو تو محیط camera افتر تست زده. یعنی بهترین کارت گرافیک خودش رو تو بخش هایی از افترافکت تست کزده که gpu تو بالاترین حد خودش عمل می کنه. اون حالت رئال تایمی که می بینی توی پلاگین های 3d و همینطور حرکت دوربین واقعا تاثیر می زاره ولی این رئال تایمی در بیش از 90 درصد از پلاگین های و افکت های افترافکت تقریبا غیرممکنه.
اینو هم توجه کنیم این gpu فقط تو پریویو عمل می کنه و در رندرنهایی یا همون خروجی گرفتن هیچ نقشی نداره. اما در همه اینها cpu و همینطور ram واقعا موثره.

برای اثبات حرف من تست بزنید یه cpu core i5 دویست و پنجاه هزار تومنی رو با یه quadro دو ملیونی کانفیگ کنید. تست رندر بگیرین بعد cpu core i7 2600k رو با یه گرافیک gtx 560 سیصد هزار تومنی کانفیگ کنید و باز تست بگیرید در شرایط رم مساوی سیستم دومی که یک میلیون نیم ارزون تره سرعت رندرش دست کم 40 درصد بالاتر از سیستم اولیست.

اما تو محیط 3d max , maya و امثال این قضیه فرق داره. تازه اونجاست که گرافیک تقریبا حکم حیاتی رو داره.

دقیقا همینطور هست که شما میفرمایید.
شیرانی جون منم تو پستی که زده بودم به همین مورد اشاره کرده بودمن. احتمالا شما تا اخر نخوندی اون پست رو:cool:

Iverson

Active Member
سلام من با این شرکت تماس گرفتم

و بعد از یه ربع حرف زدن کاملا نتونست منو قانع کنه

به من v113 قدیمی رو 3600 قیمت داد اما اگه خودم بخوام جمش کنم مطمئنم زیر 3 میشه چون کار تخصصیه اونا هم به همین دلیل پول تخصصی میگیرین
سهیل جان منم با خودم فکر میکردم اکر خودم کانفیگ کنم خیلی ارزونتر برام تموم میشه، ولی دیدم فرق چندانی نمیکنه!
اگر اطلاعات قطعات رو میپرسیدید شاید تا حدودی قانع میشدید، مثلا رم 8 گیگ 1333 معمولی 100 تومان در نظر بگیرید، رم های این سیستم V-113 باس 2000 دارند و هر ماژول 8 گیگ 320000 تا 470000 قیمت دارند
من یک ماژول 8 گیگ برند Corsair Dominator 8 GB قیمت گرفتم 475000

قطعا هزینه کانفیگ و ... رو حساب میکنند ولی نه اینقدر که 600 تومان برای هر سیستم استفاده کنند

آخرین ویرایش:

massomeh1

Member
یکی از تجربه های شخصی خودم رو هم بگم بد نیست.
من با سیستم خودم یه پروژه 5 دقیقه ایی فول اچ دی رو با فقط یک افکت اصلاح رنگ در مدت 2دقیقه و 35 ثانیه رندر گرفتم.
در رندر بعدی کارت گرافیک (gtx 560 ) رو حذف کردم و با سوییچ کردن روی گرافیک آنبورد خود مادربورد زمان رندر 2 دقیقه ی و 38 ثانیه شد. یعنی تنها 3 ثانیه تفاوت تو تست من دیده شد. با سوییچ کردن روی کارت گرافیک حرفه ایی quadro 4000 یکی از دوستان سرعت رندر نهایی 2.34 ثانیه. یعنی 1 ثانیه با یه گرافیک معمولی تفاوت زمان.
البته من توصیه می کنم اگر گرافیک براتون اهمیت داره و اهل بازی هم نیستید کارت های quadro رو تهیه کنید که از 700 تومن شروع می شه به بالا.
ولی اگر شما نیازتون رو همین افترافکت براورده می کنه یه quadro 2000 هم کافیه. ولی اگر جلوه های ویژه ی حرفه ایی می زنید اصل مسئله برمی گرده به cuda در کارت گرافیک که هرچه cuda بالاتر باشه کارت گرونتر در میاد. جالبه که cuda در موتور رندر افترافکت اصلا بی تاثیره.
خیلی برام عجیب بود که در بین تمام نرم افزارهای تحت ویندوز تا سال 2011 قوی ترین نرم افزار در تشخیص گرافیک تصویر نرم افزار پریمیر هست. و اتفاقا افترافکت در همین زمینه بی نهایت ضعیفه.

همین عدم ارتباط Ae با cuda سبب شده شما هیچوقت نتوانید تو محیط افترافکت یه آتیش بسیار طبیعی یا المنت هایی از این دست بسازید و همه ی اون المنت هایی که در خود افتر ساخته می شود تنها توهمی از اون عنصر رو می ده. نهایتا مجبور می شوید از فوتیج آماده استفاده کنید. nuke در این مورد یه کوچولو حرفه ایی تر عمل کرده.

یه چیز باحال دیگه اون اینکه یکی از دوستانم خارج از کشور می گفت افترافکت تو رشته های هنرهای دیجیتال در کالیفرنیا به عنوان یه نرم افزار فاحشه شناخته می شه. بعلاوه 2 نرم افزار دیگه که یکی مربوط به فیلمنامه نویسی بود و دیگری طراحی.

ولی به نظر من افترافکت انعطاف بیشتری از نرم افزارهای مشابه خودش داره و خیلی متعصب نیست که تنها با شرکت های همراه خودش چه تو زمینه پلاگین و یا حتی مقوله ی import export همگام باشه.

سلام خدمت دوست عزیز شما فرمودید افترافکت از قابلیت cuda حمایت نمی کنه احتمالا منظورتون افترافکت cs5 به پایین بوده چون حتما متوجه شدید که در افتر فکت cs6 از جمله اتفاقات جدید همین حمایت از cuda در کارت گرافیک هست و این تحول بزرگی است .

massomeh1

Member
درضمن یک سوال دارم مادربرد من p5q deluxe ایسوز هست روی جعبه مادربردم نوشته FSB 1600 می خوام بدونم آیا مادربرد من از رم با باس 1600 پشتیبانی می کنه ؟ و FSB یعنی چه ؟
رم DDR3 را پشتیبانی می کنه ؟ چون روی جعبه نوشته DDR2 1200 !

و اینکه اگر مادربردم رم دی دی آر 3 را قبول نمی کنه من 4 تا رم 4 گیگ 1600 مارک corsair نصب کنم همانطور که دوستان در بالا گفتند بازده کارم مانند رمهای doul channel میشه یا نه؟
و سوال آخر اینکه رمهای دی دی آر 3 چند درصد بازده و سرعتشون از رمهای دی دی آر 2 بیشتر است ؟
ببخشید سوالهام زیاد شد .اگر پاسخ بدین ممنون میشم.

mooli63

سلام خدمت دوست عزیز شما فرمودید افترافکت از قابلیت cuda حمایت نمی کنه احتمالا منظورتون افترافکت cs5 به پایین بوده چون حتما متوجه شدید که در افتر فکت cs6 از جمله اتفاقات جدید همین حمایت از cuda در کارت گرافیک هست و این تحول بزرگی است .

بله اون موقع که من این پست رو زدم cs6 در کار نبود.

mooli63

درضمن یک سوال دارم مادربرد من p5q deluxe ایسوز هست روی جعبه مادربردم نوشته FSB 1600 می خوام بدونم آیا مادربرد من از رم با باس 1600 پشتیبانی می کنه ؟ و FSB یعنی چه ؟
رم DDR3 را پشتیبانی می کنه ؟ چون روی جعبه نوشته DDR2 1200 !

و اینکه اگر مادربردم رم دی دی آر 3 را قبول نمی کنه من 4 تا رم 4 گیگ 1600 مارک corsair نصب کنم همانطور که دوستان در بالا گفتند بازده کارم مانند رمهای doul channel میشه یا نه؟
و سوال آخر اینکه رمهای دی دی آر 3 چند درصد بازده و سرعتشون از رمهای دی دی آر 2 بیشتر است ؟
ببخشید سوالهام زیاد شد .اگر پاسخ بدین ممنون میشم.

پهنای باند انتقال داده رو اصطلاحا بهش می گن FSB .
مادر برد شما متاسفانه از رم ddr3 ساپورت نمی کنه و باید با همون رم های ddr2 کار کنید که البته خیلی گرونن به علت کاهش تولید.
نگران اون 1600 نباش. مادربردت با دایره وسیعی از دیتاریت ها سازگاره که 1600 بالاترین میزان فرکانس انتقالیست. محدوده ی دیتاریت ترنسفر ریت ها برای مادربورد تو از اینهاست :
1200/1066/800/667

اما تو می تونی مادربوردتو با این سی پی یو کانفیگ کنی : LGA775 Intel® Core™2 Processor

که در این صورت از بالاترین قدرت مادبوردت با همون رم ddr2 استفاده می بری. و فقط در همین حالته که دیتاترنسفر ریت تا این محدوده افزایش پیدا می کنه: 1600/1333/1066/800MHz

یعنی با یه سی پی یو معمولی و مادربردی که اسم بردی هیچوقت به اون fsb 1600 نمی رسی. حالا Ddr3 که هیچ ddr1000 بنداز روش . فرقی نداره.

massomeh1

Member
با سلام خدمت شما دوست عزیز سی پی یوی فعلی بنده intel core2 qude Q9550 2.83'گیگا هرتز است با این سی پیو من به اون 1600 دست می یابم یا نه ؟
درضمن من همانطور که گفتم اگر 4 تار م 4 گیگ ddr2 با باس 1600 روی این مادربرد با این سی پیو یی که گفتم نصب کنم به حدااکثر بازده و کارآیی بالا می رسم یا نه ؟ لطفا راهنمایی کنید.

mooli63

در مورد مادربوردت مطمئنم تا 16 گیگ رم ساپورت می کنه. cpu تو رو زیاد نمی شناسم. اما تا اونجا که اطلاع از این س پی یو دارم حداکثر تا 1333 مگاهرتز سرعت باس داره . این یعنی با این سی پی یو هیچوقت به FSB 1600mh نمی رسی. اما خیلی ذهنتو درگیر نکن با 16 گیگ رم فرکانس 1333 مگاهرتز اون هم با این پردازنده ی 4 هسته ایی خیلی سیستم قدرتمندی می شه.

massomeh1

Member
ببخشید من دوتاسوال هست که با توجه به پاسخ شما ذهنم رو درگیر کرده یکی اینکه شما در پیشنهاد اول خود اگر اشتباه نکنم یک سی پیوی دو هسته ایی LGA775 Intel® Core™2 Processor رو به من معرفی کردید این سی پیوی دوهسته ایی با توجه به اینکه نسبت به سی پی یوی فعلی خودم تعداد هسته های کمتری داره پس چطوری می تونه از تمام توانایی مادربردم که 1600 هست بهره ببره این یک سوال است که علاقه دارم جواب بدین.
و سوال دوم اینکه شما فرمودید با 16 گیگ رم با باس 1333 سیستم قدرتمندی خواهدشد چرا نگفتی رم ddr2 با باس 1600 بخرم؟
همین اگر میشه لطف کنید این دوتاسوال را جواب بدین دیگه عرضی ندارم.

آخرین ویرایش:

mooli63

در مورد کانفیگ cpu من اشتباها تایپ کردم . LGA775 Intel® Core™2 Processor در واقع یه سوکت هستش که نقش مجرای ساپورتی مادربورد و سی پی یو رو در مادربورد شما ایفا می کنه. این مدل به شما اجازه می دی از سی پی یو های مولتی هسته ایی روی مادربرد استفاده کنی. اونقت این سوکت در برخی از سی پی یو ها امکان دیتا ترنسفر ریت را تا 1600 مگا هرتز افزایش می ده. ولی اینکه دقیقا چه مدل cpu باید کانفیگ کنی با مادربردت که به فرکانس 1600 برسی باید تحقیق کنی من دقیق نمی دونم.
تا زمانی که شما با این cpu که فعلا دارید مشغول به کار هستی ماکسیمم فرکانس همون 1333 مگا هرتز هست. البته حتما ناچاری رم ddr2 ببندی.
ولی یه چیزی : 16 گیگ رم ddr2 می دونی چقدر پولش می شه؟ اصلا به صرفه نیست بهتره مادربورد و cpu رو ارتقا بدی. رم ddr2 زیادی گرونه.

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
دوست عزیز cpu شما 4 هسته ای اما رم شما بهتره که از نوع ddr3 باشه

در ضمن سری p5 ها از ایسویس ddr3 هستن

یعنی اسلات رمشون ddr2 نمیخوره شما مطمینی که ddr3 نداری?

جدیدترین ارسال ها

بالا