آموزش گام به گام زبان php در n روز

LordEfazati

Member
راستش من نمی دونم دو نفری چه جوری باید نوشت.
می تونم آموزش بدم و مثالم بزنم ولی خوب چه جوری با هم آموزش بدیم ؟؟؟؟؟؟ :d

rezajoon2500

New Member
دلمون خوش بود داریم گام به گام php رو یاد می گیریم
این دو صفحه آخر همش تعارف میکنید به هم که چجوری یا کی اول
بابا به امید یاد گرفتن ما اومدیم.
خواهشاً ادامه اموزش را بفرمایید. خیلی جالب بود. مرسی.

rezajoon2500

New Member
در ضمن این هم تمرینات من

مضرب های 2
PHP:
<?php
 $num2 = 1;
while ($num2 <= 10) {
echo ("$num2 * 2= ".($num2*2)."<br>\n");
 $num2++;
}
?>

مضرب های 7​
PHP:
<?php
 $num2 = 1;
while ($num2 <= 10) {
echo ("$num2 * 7= ".($num2*7)."<br>\n");
 $num2++;
}
?>

مضرب های 19​
PHP:
<?php
 $num2 = 1;
while ($num2 <= 10) {
echo ("$num2 * 19= ".($num2*19)."<br>\n");
 $num2++;
}
?>

جدول ضرب
PHP:
<?php
echo "<table dir=\"ltr\">";
$num1 = 1;
while ($num1 <= 10) {
 $num2 = 1;
 echo "<tr>";
 while ($num2 <= 10) {
  echo "<td>".$num1*$num2."</td>";
  $num2++;
 }
 $num1++;
 echo "</tr>";
}
echo "</table>";
?>

آخرین ویرایش:

Cyletech

Member
راستش من نمی دونم دو نفری چه جوری باید نوشت.
می تونم آموزش بدم و مثالم بزنم ولی خوب چه جوری با هم آموزش بدیم ؟؟؟؟؟؟ :d

از قبل با هم هم فکری می کنیم. لطفا آنلاین بشو با یاهو بجای اینکه چرت و پرت بگیم بیایم رو این موضوع متمرکز بشیم.

Cyletech

Member
لطفا آموزش ها رو ادامه بدید
دوست عزیز ما برای اینکه بتونیم بهتر آموزش بدیم داریم همفکری می کنیم. اگر این تاپیک نظر شما رو جلب کرده لطف کنید به دوستانتون هم معرفی کنیم تا ما بتونیم بهتر و با ارامش فعالیت کنیم. مرسی

pari joon

Member
سلام دوستان منم كمك ميكنمتون.تمرينايي رو كه بخواين ميذارم.اما به شرطي كه همه بياين شركت كنند نظر بديد تا متوجه شيم خوب پيش ميره آموزشهامون يا نه؟؟ بياين سوال مطرح كنين ما جواب بديم.حالا بگيد من از كجا شروع كنم؟

LordEfazati

Member
سلام دوست عزیز
لطفا شما کمی صبر کنید که من با وید عزیز یه صحبتهایی بکنم
در اولین فرصت که یه تکمیلی کردیم یه چیزهایی می ذاریم که لذت ببرید. من قولم حداکثر تا 18 تیر هست. اما احتمال زیاد دوره مقدماتی تا اون موقع تموم شه :d
موفق باشید
افاضاتی

پ.ن: امشب اگه حوصله باشم و وید هم آن بشه چند تا رو می ذاریم

LordEfazati

Member
درس اول – php چیست؟
زبان قدرتمندی برای ایجاد صفحات داینامیک و پویا می باشد که به وسیله آن می توانید صفحات وبی ایجاد کنید که قابلیت اتصال به دیتا بیس دارند و کاربر می تواند آنها را مدیریت کنند.
این زبان جزو دسته سمت سرور هست. یعنی دستورات شما به سرور ارسال می شود و در سرور هایی که مجهز به نیازمندی های php هست اجرا می شوند و قابل استفاده می شوند.
این زبان با دیتا بیس هایی از قبیل oracle mysql postgre sql و ... هماهنگی دارد و می تواند به راحتی به آن وصل شود.

برای شروع چه باید کرد؟
شما برای برنامه نویسی در این زبان در ویندوز حتما باید سرور مجازی ایجاد کنید تا بتوانید به صورت مجازی این ارتباط را ایجاد کنید.
از این مجموعه برنامه ها می توان به Wamp, Xampp و IIS server اشاره کرد.
و برای edit کردن صفحات php هم برنامه Notepade++ را پیشنهاد می کنم که علاوه بر ساپورت php زبان های دیگری را از قبیل html و ... نیز پشتیبانی می کند.

آشنایی اولیه با php
این زبان با <?php آغاز می شود و با ?> پایان می یابد و سرور هر مطلبی که بین این دو خط باشد را جزئی از کدهای php می داند و مشغول به اجرای آن می شود

نمونه
PHP:
<html>
<body>

<?php
echo "Hello World";
?>

</body>
</html>

در این مثال کلمه Hello World را چاپ می کند.

برای نوشتن کامت هایی برای بهتر فهمیدن برنامه در نگاه های بعد، می توانید از //note // یا /*note */ استفاده کنید.
این روش برای استفاده های بعدی بسیار مفید است چون بعد از مدتی به طور کلی از نوشته هاتون دور می شوید :D و نمی تونید بفهمید که چی نوشتید.

پایان درس اول
موفق باشید
افاضاتی

moh0913

Member
افاضاتی جان این ها رو v0ld نوشته ، شما بعد از اون مقالات رو بنویسید.
راستی اینطوری خیلی بهتر از اینه که روی کتاب بخونیم ، اینطوری راحت تر یاد می گیریم.
با تشکر از v0ld و LordEfazati

Cyletech

Member
دوستان عزیز قصد دارم یک کار ویژه انجام بدم که تا آخر تابستان همتون یک برنامه نویس php نیمه حرفه ای میشید که فقط باید سوال کنید بعدش تا کاملا حرفه ای بشید.

KingCyrus

Member
.v0id جان خیلی ممنون از بابت مقالاتت چه مقالات PHP چه مقالات SEO ، انجمن رو خیلی پربار تر کردید

oldooz

Well-Known Member
منم دارم php یاد میگیرم....
void جان خیلی کار خوبی کردی...

Cyletech

Member
از لطفی که بهم دارید خیلی ممنونم. پیشنهاد می کنم PHP رو از اول در اینجا شروع کنید.http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=123326 من سعیم رو می کنم بهتر آموزش بدم و بعلاوه کلی مقالات اضافی. خواهش دارم از همه اگر این مقالات رو دوست دارند اگر خواستند یک کمکی هم به ما در مهم کردن این تاپیک کنند. مرسی :rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا