آموزش گام به گام زبان php در n روز

parsbin

Member
سلام
میخوام در صفحه یک فرمی ایجاد کنم که مقادیر رو به همون صفحه برگردونه و وقتی کاربر از طریق فرم مقدار داد به pric$ دیگه فرم نشون داده نشه.
از خط 16 کد ایراد میگیره.مشکلش چیه؟

PHP:
<?php
$pric= $_GET['pric'];
if ($pric=="1") {
print 'test for test </p>
<p><b><font color="#FF0000" size="5">test for test</font></b></p>
<p><span lang="fa"><font size="5" color="#FF0000"><b>تست</b></font></span></p>';
	$pric=="3";
}

if ($pric=="2") {
print '2';
$pric=="3";
}

if ($pric!="3") {
<form method="Get" action="host.php">
	<p>price: <input type="text" name="pric" size="20"></p>
			<b><input type="submit" name="submit">
</form>;
}

?>

Cyletech

Member
دوست عزیز من کدتون رو ویرایش کردم و خودتون هم تست کنید اگه همون بود که هیچی اگه نبود خبرم کن:

PHP:
<?php
$pric = $_GET['pric'];
if ($_GET['pric'] == 1) {
echo ("test for test </p>
<p><b><font color=\"#ff0000\" size=\"5\">test for test</font></b></p>
<p><span lang=\"fa\"><font size=\"5\" color=\"#ff0000\"><b>تست</b></font></span></p>");
}

elseif ($_GET['pric'] == 2) {
echo ("2");
}

elseif ($_GET['pric'] != 3) {
echo ("<form method=\"get\" action=\"\">
    <p>price: <input type=\"text\" name=\"pric\" size=\"20\"></p>
            <b><input type=\"submit\" name=\"submit\" value=\"Submit\">
</form>");
}

?>

آخرین ویرایش:

Dark-M4N

Member
این دستور ممکنه مشکل ایجاد کنه!

کد:
[COLOR=#000000][COLOR=#007700]elseif ([/COLOR][COLOR=#0000BB]$_GET[/COLOR][COLOR=#007700][[/COLOR][COLOR=#DD0000]'pric'[/COLOR][COLOR=#007700]] != [/COLOR][COLOR=#0000BB]3[/COLOR][COLOR=#007700]) {

2 هم یه چیزی به غیر از 3 هست دیگه !

از swtich استفاده کن !بهتری دیفالت هم میتونی بزاری !

موفق باشی
[/COLOR][/COLOR]

sunrise

Member
این دستور ممکنه مشکل ایجاد کنه!

کد:
[color=#000000][color=#007700]elseif ([/color][color=#0000bb]$_get[/color][color=#007700][[/color][color=#dd0000]'pric'[/color][color=#007700]] != [/color][color=#0000bb]3[/color][color=#007700]) {

2 هم یه چیزی به غیر از 3 هست دیگه !

از swtich استفاده کن !بهتری دیفالت هم میتونی بزاری !

موفق باشی
[/color][/color]
البته اين ربطي به اين موضوع نداره اما استفاده از عملگر === و !== باعث ميشه تا مقادير true و false عينا برسي بشه.

Cyletech

Member
درسته اما این طرف فقط میخواد 3 شرط بزاره و میدونیم تابعی که کار شرطی انجام می ده if هست ولی میشه از switch هم استفاده کرد اما وقتی بیش از 3 دستور داشتیم برای اینکه طراحی برناممون زشت نشه و درست کار کنه از switch استفاده می کنیم.

---

Darm-m4n جان در مورد default که عرض کردید باید بگم که else هم کارش همینه! وقتی هیچکدوم برابر نباشه else اجرا میشه دقیقا همون کاری رو می کنه که default انجام میده!

---

در مورد عملگر های === و !== باید عرض کنم که درسته برای بررسی دقیق بوجود اومدن و من در بخش آخر بجای != فراموش کردم از !== استفاده کنم برای دوستمون :rose:

از توجحتون ممنونم

parsbin

Member
مرسی از دوستان مشکل حل شد
یک سوال این که اگر در کد بالا، وقتی فرم پر شد و به کاربر به صفحه اکشن رفت.
اگر صفحه اکشن یک صفحه کامل html بود.کدهای php برای ارسال مقادیر فرم به ایمیل چطوری باید در این صفحه جایگزاری بشه؟
منظوم اینه که ما یک صفحه html داریم که یک سری مقادیر بهش ارسال شده و میخوایم چند خط php داخلش برای ارسال مقادیر به ایمیل در قسمت خاصیش جایگزاری کنیم. شکل کلی سورس صفحه چطوری باید باشه؟ کدهای php داخل کدهای html یا برعکس؟
نمیدونم منظورم رسوندم یا نه

LordEfazati

Member
مثل اینکه خبری نیست ؟؟؟
خوابیده این تاپیکم؟

منم یه آموزش هایی می دم. البته با اجازه v0id
تا اینجا با روش کار php تا حدودی آشنا شدید و می توان گفت رفتارشو فهمیدید :D ولی چیزی که php رو محبوب و معروق کرد این بود که به Mysql تونست به راحتی وصل بشه و همین باعث شد که هرچه بیشتر طراحان سراع این زبان برن
mysql بسیار سبک بوده و به راحتی جواب دیتا بیس های میلیونی رو میده
یه زبون خودمونی با اینا دیتا بیس درست می کنن

بریم سر کار ...

PHP:
mysql_connect(servername,username,password);

این دستور با اطلاعات خواسته شده می تونه به mysql وصل بشه. هر وقتی در هر کدی که شما نیاز به ایجاد تغییر در دیتا بیس و یا فراخوانی یک query داشته باشید لازم است اول از همه به mysql وصل شوید.

مثال:

PHP:
<?php
$Lordefazati = mysql_connect("localhost","hostpeyma","abc123");
if (!$Lordefazati)
  {
  die('Could not connect: ' . mysql_error());
  }

// some code
?>

در این مثال ما به mysql وصل می شویم و اگر در این کار به مشکلی بخوریم سیستم ارور could not connect میده

لازم به ذکر است که بعد از اینکه اسکریپت شما تموم شد خود mysql بسته میشه ولی اگه بخوایید خودتون ببندیدش می تونید بنویسید

PHP:
mysql_close($Lordefazati);

این از اولین درس mysql php
امیدوارم استفاده کرده باشید
افاضاتی

پانوشت
1- در صورتیکه اینجا شلوغ شد و بازم از دوستمون خبری نشد با استفاده از آموزش های دوستمون و آموزشهای خودم یه تاپیک ایجاد می کنم تا همه چیز رو اونجا توضیح بدم.
2- اساتید ببخشن که من شاگرد اومدم اینجا این ها رو می نویسم... اینا فقط درسیه که دارم پس می دم
تشکر مجدد

Cyletech

Member
شرمنده دوست عزیزم آخه کسی انگار اهل PHP نیست و فقط وقتم رو تلف می کنم. اگر خواستید بیشتر در مورد PHP بدونید من و دوستان اینجا فعالیت می کنیم. http://forum.iranphp.org

LordEfazati

Member
بله معرف حضور هست کاملا
با ypy راجع اینجا حرف زدیم :D
ولی اینجا هم خوبه ها :D

باید برای تکمیل آموزشا یه فکری کرد. ببینم چی میشه

LordEfazati

Member
این سر فصل ها به این ترتیب تو یه تاپیک می زنیم :

PHP Basic

PHP Install
PHP Syntax
PHP Variables
PHP String
PHP Operators
PHP If...Else
PHP Switch
PHP Arrays
PHP While Loops
PHP For Loops
PHP Functions
PHP Forms
PHP $_GET
PHP $_POST

PHP Advanced
PHP Date
PHP Include
PHP File
PHP File Upload
PHP Cookies
PHP Sessions
PHP E-mail
PHP Secure E-mail
PHP Error
PHP Exception
PHP Filter

PHP Database
MySQL Introduction
MySQL Connect
MySQL Create
MySQL Insert
MySQL Select
MySQL Where
MySQL Order By
MySQL Update
MySQL Delete
PHP ODBC

PHP XML
XML Expat Parser
XML DOM
XML SimpleXML

PHP and AJAX
AJAX Introduction
XMLHttpRequest
AJAX Suggest
AJAX XML
AJAX Database
AJAX respon***ML
AJAX Live Search
AJAX RSS Reader
AJAX Poll

به نظرم واسه هر کدوم از این بولد ها یه تاپیک بزنیم و توی پست یا پست های اول توضیح هر کدوم بزنیم
و بعد هم بریم سر مثال و رفع اشکال ولی کسی بین اون پست ها پست زد مدیر پاک بکنه.

منم کمک می دم . بیا تقسیم کار :D

این لیستم از w3school پیجوندم
جالبه :D

Cyletech

Member
اره من چون زیاد تو w3school میرم همون اول متوجه شدم :D - این نظر رو خوب اومدی - همین کار رو خواهیم کرد - اما میگم که چطوری میخوای با مدیر همکاری کنی؟ این مدیرا بابا به اصطلاح ... (سانسور شده است!) بازی می کنه. من صد دفعه به مدیر اطلاع دادم که بابا این پست رو من حواسم نبود اشتباهی ارسال کردم بیاید پاک کنید اما اصلا چیزی ندیدم.
راستی مگه یوشا (Y.P.Y) تو انجمن مجید آنلاین هم هست؟

LordEfazati

Member
اول از همه که آره بابا یوشا که زده اینجا رو ترکونده :d
خبر نداری که ... کاربر حرفه ایه ... ( یه همچین عنوانی داره یادم نیست) :d

مدیران عزیز با من :d قوانین هم می نویسیم و ...
حالا کودوم فصل واسه کی ؟؟؟

Cyletech

Member
خوب نه دیگه اول از بخش یک شروع می کنیم دونه دونه به ترتیب اون لیست میریم جلو. ما باید مطالب را کامل و بدون نقص وارد کنیم!

LordEfazati

Member
آره ولی باید مطلب کل بخش رو آماده کنیم یه هو بذاریم ملت ذوق کش بشن :d
کودوم ها رو تو نوشتی ؟

Cyletech

Member
آره ولی باید مطلب کل بخش رو آماده کنیم یه هو بذاریم ملت ذوق کش بشن
نه اینطوری فایده نداره چون طرف میاد میبینه همش هست و اعتباری واسه ما نداره و چیزی هم بر اندوخته های اون بنده خدا اضافه نمی کنه چون اصلا نم خونه فقط save می کنه.

کودوم ها رو تو نوشتی ؟
من به ترتیب ننوشتم ولی کلی حساب کنیم در رابطه با توابع بیشتر حرف زدم و قوانین برنامه نویسی. بنظر من باید بیخیال اینا که نوشتم بشیم. باید با هم همفکری کنیم که چطوری بنویسیم و پایانش رو چیکار کنیم. مثلا در آخر هر آموزش یک نمونه کار کلی بزاریم + یک تمرین در خانه :D

Cyletech

Member
نه دونه دونه بریم جلو و اون یکی مطلب پیدا کنه و ارائه بده + با مدیریت همکاری کنه + کاربران رو بکشونه این سمت.

جدیدترین ارسال ها

بالا