افزونه 2 آموزش فعال سازی gpu_cuda در افتر افکت 6

Mohammad.983

Active Member
سلام. من نمیدونم اسم مقاله رو درست انتخاب کردم یا نه. اما مدیرهای سایت اگه عنوان بهتری به ذهنشون رسید عوضش کنند.
امروز بعد از نصب افترافکت cs6، متوجه شدم با اینکه کارت گرافیکم دارای قابلیت cuda هستش اما در ray tracing افتر افکت گزینه gpu غیر فعال هستش.
کارت گرافیکم geforce 550 ti بود و مطمئن بودم که cuda رو ساپورت میکنه اما چون جزو لیست کارت گرافیک هایی که ادوب معرفی کرده نبود،امکان استفاده از این قسمت رو نداشتم.
این مشکل رو قبلا با "مرکوری انجین" پریمیر هم داشتم که درستش کردم. حالا همون روش رو روی افتر هم اعمال کردم و نتیجه داد. یه تست رندر هم گرفتم که قابل قبول بود. امیدوارم اموزش زیر بدردتون بخوره.

1- به سایت کارت گرافیکتون برید و مطمئن بشید که کارت گرافیکتون دارای تکنولوژی CUDA هستش.
2- به آدرس زیر در افترافکت برید
Edit > Preferences >Previews>GPU Information
اگر مثل من دیدید که در باکس CUDA هیچ مشخصاتی نوشته نشده و شما نمیتونید از قسمت RAY tracing گزینه GPU رو فعال کنید. ابتدا نرم افزارتون رو ببنید.
3- به ادرس زیر برید All Programs> Accessories
و Command Prompt را اجرا کنید. حالا این پنجره رو گوشه ای بکشید و از my cumputer به ادرسی که افتر افکت رو نصب کردید برید.
مثلا برای من ادرسش این بود : C:\Program Files\Adobe\Adobe After Effects CS6\Support Files

5- در اینجا فایل GPUSniffer رو پیدا کنید و اون رو به کمک موس درون پنجره Command Prompt بکشید( درگ کنید).
6- سپس در Command Prompt اینتر رو بزین.
یه چنین چیزی میبینید.

9qwnq9m7gosozjq137p.jpg

اون قسمتی که قرمز کردم میشه اسم دقیق کارت گرافیکتون.
7-حالا توی همون پوشه ای که افتر افکتوتن نصبه(C:\Program Files\Adobe\Adobe After Effects CS6\Support Files)
دنبال یه فایل متنی بگردید به اسم raytracer_supported_cards
8- فایل raytracer_supported_cards رو باز کنید و اسم دقیق کارت گرافیکتون رو که در مرحله قبل دیدید با رعایت فواصل
به خط اخر لیست اضافه کنید. و فایل را سیو کرده و ببنید.
مثلا من اینطور نوشتم "GeForce GTX 550 Ti"

8- تموم شد. حالا افتر رو باز کنید. گزینه GPU روشن شده و مشخصات CUDA متناسب با کارت گرافیکتون دیده میشه.

امیدوارم این مطلب به دردتون بخوره. مشکلی بود من در خدمتم.

این مطلب رو در اواسط این تایپیک نوشتم. اما گفتم شاید دستری و پیدا کردنش سخت باشه. بهمین خاطر توی
این پست هم اضافه ش کردم.

چون صحبت از آپدیت کارت گرافیک شد بد ندیدم این آموزش رو هم بگذارم براتون برای راندمان بهتر برنامه افتر.
به ادرش زیر بروید
start>control panel> Nvidia Control panel
قبل از اینکه مراحل از به توجه به عکس زیر شروع کنید. به مرحله سوم برید و لیست موجود رو نگاه کنید و اگر دید برنامه تون جزو لیست نیست
مراحل رو از شماره یک اجرا کنید.
مشکلی بود من در خدمتم
موفق باشید
51687966510343584330.jpg

از این سایت فارسی میتونید نسخه های جدید درایور کارت گرافیکتون را دانلود کنید.

درباره فن آوری CUDA در کارت های nvidia

آخرین ویرایش:

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
سلام
خیلی باحال بود
من دقیقا همین کارت شما را دارم
همین مشکل را هم با "مرکوری انجین" پریمیر دارم
اگه ممکنه برای اونم یک توضیحی بده

Mohammad.983

Active Member
خوشحالم مفید واقع شد
برای مرکوری انجین تمام مراحلی رو که گفتم میری. یا این تفاوت که در مرحله ۸
در پوشه که پریمیر رو نصب کردی فایل cuda_supported_cards.txt رو پیدا میکنی و اسم کارت گرافیکت رو به لیست اضافه میکنی.
اگر مشکلی بود من در خدمتم

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
این مطلب یکی از بهترین مطالبی بود که از زمانیکه توی مجید آنلاین وارد شدم تا الان دیدم
دست شما درد نکنه
.
و یک مطلب مهم هم می مونه
اگر درایور کارت گرافیک شما دارای ورژن های پائین تر از 4 برای CUDA باشه این
مشکلات پیش میاد و افترافکت نمی تونه قابلیت GPU رو نمایش بده
همچنین شاید کارت گرافیک شما تکنولوژی Cuda رو ساپورت کنه
و شاید هم توی افترافکت GPU هم فعال بشه
اما
برای اینکه بهترین و بالاترین راندمان رو داشته باشید باید نسخه جدید Cuda رو روی سیستم نصب کنید
که البته این با درایور جدید کارت گرافیک شما نصب میشه
حتما از وب سایت های مربوط به کارت گرافیک جدیدترین درایور ها رو دانلود و نصب کنید

Iverson

Active Member
نمیدونم چرا برای من ارور میده

برای پریمیر پرو چطور باید فعال کرد؟

07715559835648450933.jpg

Mohammad.983

Active Member
نمیدونم چرا برای من ارور میده

برای پریمیر پرو چطور باید فعال کرد؟

07715559835648450933.jpg

دوست عزیز مسیر رو اشتباه میری
برای پریمیر باید بری توی پوشه پریمیر دنبال فایل cuda_supported_cards.txt بگردی
اگه نتونستی
مدل دقیق کارت گرافیکت رو به من بگو برات درستش کنم

Iverson

Active Member
نه عزیز من برای افتر افکتز اون آدرس رو رفتم، پرسیدم برای پریمیر هم چطور باید فعال کرد...
GeForce 9400 GT

سپاس فراوان

Mohammad.983

Active Member
نه عزیز من برای افتر افکتز اون آدرس رو رفتم، پرسیدم برای پریمیر هم چطور باید فعال کرد...
GeForce 9400 GT

سپاس فراوان

برای پریمیر تمام مراحلی رو که گفتم میری. یا این تفاوت که در مرحله ۸
در پوشه که پریمیر رو نصب کردی فایل cuda_supported_cards.txt رو پیدا میکنی و اسم کارت گرافیکت رو به لیست اضافه میکنی.

البته من برات اضافه کردم. کافیه این دوتا فایل که برات گذاشتم رو replace کنی توی پوشه های پریمیر و افتر افکت

پیوست ها

• raytracer_supported_cards.txt
    345 بایت · بازدیدها: 108
  • cuda_supported_cards.txt
    332 بایت · بازدیدها: 106

Iverson

Active Member
دیگه نیازی نیست با cmd کاری بکنم؟
چرا تو CMD اون ارور رو میده؟ و نمیشه وارد پوشه افکتر افکتز شد...
چطور بفهمم برای پریمیر پرو هم فعال شده؟

سپاس

Mohammad.983

Active Member
دیگه نیازی نیست با cmd کاری بکنم؟
چرا تو CMD اون ارور رو میده؟ و نمیشه وارد پوشه افکتر افکتز شد...
چطور بفهمم برای پریمیر پرو هم فعال شده؟

سپاس

شما باید فایل GPUSniffer رو از پوشه افتر یا پریمیر درگ کنی توی cmd .
اینطور که توی تصوری که فرستادی معلومه، خود پوشه ساپورت رو drag کردی توی cmd. واسه همین ارور داده.
بهرحال مهم نیست. اون کارو گفتم بکنی که مطمئن بشی پریمیر یا افتر کارت گرافیکت رو به چه اسمی میشناسه.

برای اینکه متوجه بشی که cuda توی پریمیر هم فعال شده کافیه به ادرش زیر توی نرم افزار پریمیر بری
project> project setting
توی سربرگ جنرال، قسمت renderer ، اگر گزینه Mercury playback engine gpu روشن بود یعنی cuda فعال شده.

موفق باشی

ehsan.1368

New Member
سلام. من اضافه کردم ولی اجازه سیو کردن نمیده به هیچ وجه...راه حلش چیه؟

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
سلام. من اضافه کردم ولی اجازه سیو کردن نمیده به هیچ وجه...راه حلش چیه؟
.
فایل رو به بیرون از فولدر اصلی مثلا توی دسک تاپ بندازین
Drag and Drop
توی دسک تاپ تصحیح و Save کنید
و بعد دوباره بندازینش توی فولدری که در ابتدا بوده

farhad8694

Active Member
این مطلب یکی از بهترین مطالبی بود که از زمانیکه توی مجید آنلاین وارد شدم تا الان دیدم
دست شما درد نکنه
.
و یک مطلب مهم هم می مونه
اگر درایور کارت گرافیک شما دارای ورژن های پائین تر از 4 برای cuda باشه این
مشکلات پیش میاد و افترافکت نمی تونه قابلیت gpu رو نمایش بده
همچنین شاید کارت گرافیک شما تکنولوژی cuda رو ساپورت کنه
و شاید هم توی افترافکت gpu هم فعال بشه
اما
برای اینکه بهترین و بالاترین راندمان رو داشته باشید باید نسخه جدید cuda رو روی سیستم نصب کنید
حتما از وب سایت های مربوط به کارت گرافیک جدیدترین درایور ها رو دانلود و نصب کنید
_________________________________________________________________________________
سلام آقا ایمان
cuda من در ae دقیقا ورژن 4.0 است ، آیا این ساپرت میشه ؟

farhad8694

Active Member
سلام دوستان :rose:
اینترنت من خیلی اذیت میکنه و خیلی خیلی بد صفحه باز میکنه ، میشه لطف کنید و لینک آخرین آپدیت درایور کارت گرافیک برای
NVIDIA GeForce GTX 580 رو برای من بذارید . من ف ل ت ر ش ک ن هم ندارم اما اگر لینک رپید یا سونیک یا .. باشه را میتونم باز کنم
اگر کسی این لطف رو در حق من بکنه واقعا من رو خوشحال کرده و کارم هم راه انداخته .
متشکر و ممنونم از لطفتون .:rose:

اگر تونستید و زحمتی نبود لینک آخرین آپدیت درایور کارت گرافیک ATI Radeon HD 5400 Series رو هم بگذارید ، چون من چند وقته که به خاطر بد صفحه باز کردن اینترنتم نمیتونم این لینک هارو پیدا کنم اما دانلودم بد نیست فقط صفحه بد باز میکنه .
ممنونم دوستان :rose:

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
سلام دوستان :rose:
اینترنت من خیلی اذیت میکنه و خیلی خیلی بد صفحه باز میکنه ، میشه لطف کنید و لینک آخرین آپدیت درایور کارت گرافیک برای
NVIDIA GeForce GTX 580 رو برای من بذارید . من ف ل ت ر ش ک ن هم ندارم اما اگر لینک رپید یا سونیک یا .. باشه را میتونم باز کنم
اگر کسی این لطف رو در حق من بکنه واقعا من رو خوشحال کرده و کارم هم راه انداخته .
متشکر و ممنونم از لطفتون .:rose:

اگر تونستید و زحمتی نبود لینک آخرین آپدیت درایور کارت گرافیک ATI Radeon HD 5400 Series رو هم بگذارید ، چون من چند وقته که به خاطر بد صفحه باز کردن اینترنتم نمیتونم این لینک هارو پیدا کنم اما دانلودم بد نیست فقط صفحه بد باز میکنه .
ممنونم دوستان :rose:
http://us.download.nvidia.com/Windows/296.10/296.10-desktop-win7-winvista-64bit-english-whql.exe

farhad8694

Active Member
سلام:rose:
دوستان من درایور کارت گرافیکم رو آپدیت کردم و CUDA من که ورژ نش 4.0 بود بعد از آپدیت شد 4.2 .
اگر این طور باشه که زیر ورژن 4.0 با مشکل روبرو شه پیشنهاد میکنم دوستانی که ورژن CUDA شون پایینه حتما درایورشون رو آپدیت کنن .

massomeh1

Member
:rose:سلام نمی دونی چه کار بزرگی انجام دادی چون من چند روز پیش درباره غیرفعال بودن gpu یک مبحث باز کردم و به نتیجه هم نرسیدم تا اینکه روش شما رو پیدا کردم و نتیجه گرفتم خیلی خیلی از لطفتون سپاسگزارم .
یک سوال دارم شما درباره تکنولوژی cuda چی می دونی میشه یک مقدار توضیح بدی که کارش چیه ؟
چون من از موقعیکه 'گزینه gpu را تونستم انتخاب کنم وقتی یک متن رو سه بعدی می کنم در حالت رزولیشن و نتیجه نهایی در موقع کار در فضای سه بعدی احساس می کنم بطور قابل توجهی سرعت پریویو بیشتر شده و این خیلی جالبه .
آیا در افتر cs5 هم cuda مطرح هست یا نه چرا من در افتر cs5 نمی تونم gpu رو انتخاب کنم ؟
درضمن من نسخه درایور کارت گرافیکم 4.2 هست اگر میشه آپدیت اونو برام بزارید ممنون میشم چون من می ترسم درایور رو دانلود کنم و ویروسی باشه و کارتم مشکل دار بشه چون قبلا یکبار درایورم رو آپدیت کردم کارت گرافیک دچار مشکل شد و مجبور شدم عوضش کنم و یک نو بخرم الان مدل کارتم geforce gts 250 هست و برندش ایسوز .:oops::green:

آخرین ویرایش:

massomeh1

Member
دست شما درد نکنه
.
و یک مطلب مهم هم می مونه
اگر درایور کارت گرافیک شما دارای ورژن های پائین تر از 4 برای cuda باشه این
مشکلات پیش میاد و افترافکت نمی تونه قابلیت gpu رو نمایش بده
همچنین شاید کارت گرافیک شما تکنولوژی cuda رو ساپورت کنه
و شاید هم توی افترافکت gpu هم فعال بشه
اما
برای اینکه بهترین و بالاترین راندمان رو داشته باشید باید نسخه جدید cuda رو روی سیستم نصب کنید

سلام درایور جدید باعث ویروسی شدن و ایجاد مشکل سخت افزاری یا نرم افزاری برای کارت گرافیک نمیشه ؟
چون من قبلا یکبار آپدیت کردم و کارت گرافیک دچار مشکل شد و مجبور شدم یک نو بخرم . درضمن برند کارت من ایسوز هست باید از سایت ایسور آپدیت درایورش رو دانلود کنم یا نه ؟

جدیدترین ارسال ها

بالا