افزونه 2 آموزش فعال سازی gpu_cuda در افتر افکت 6

hr_b

New Member
سلام.آقا افترافکت من درست شد اما توی آدرس پریمیر در درایو c فایل raytracer_supported_cards نیست.مشکل از کجاست؟

takhdebaz

New Member
سلام ممنون از مطلب زیباتون
فقط ببخشید عکس هایی که گذاشتید مشخص نیستند اگه تصحیح کنید ممنون میشم
سپاس

Mohammad.983

Active Member
سلام ممنون از مطلب زیباتون
فقط ببخشید عکس هایی که گذاشتید مشخص نیستند اگه تصحیح کنید ممنون میشم
سپاس

خواهش میکنم دوست عزیز
عکس ها رو هم اگر روش کلیک کنی سایز بزرگش رو میتونی ببینی
مشکلی بود من در خدمتم

editmagic

New Member
سلام. من نمیدونم اسم مقاله رو درست انتخاب کردم یا نه. اما مدیرهای سایت اگه عنوان بهتری به ذهنشون رسید عوضش کنند.
امروز بعد از نصب افترافکت cs6، متوجه شدم با اینکه کارت گرافیکم دارای قابلیت cuda هستش اما در ray tracing افتر افکت گزینه gpu غیر فعال هستش.
کارت گرافیکم geforce 550 ti بود و مطمئن بودم که cuda رو ساپورت میکنه اما چون جزو لیست کارت گرافیک هایی که ادوب معرفی کرده نبود،امکان استفاده از این قسمت رو نداشتم.
این مشکل رو قبلا با "مرکوری انجین" پریمیر هم داشتم که درستش کردم. حالا همون روش رو روی افتر هم اعمال کردم و نتیجه داد. یه تست رندر هم گرفتم که قابل قبول بود. امیدوارم اموزش زیر بدردتون بخوره.

1- به سایت کارت گرافیکتون برید و مطمئن بشید که کارت گرافیکتون دارای تکنولوژی CUDA هستش.
2- به آدرس زیر در افترافکت برید
Edit > Preferences >Previews>GPU Information
اگر مثل من دیدید که در باکس CUDA هیچ مشخصاتی نوشته نشده و شما نمیتونید از قسمت RAY tracing گزینه GPU رو فعال کنید. ابتدا نرم افزارتون رو ببنید.
3- به ادرس زیر برید All Programs> Accessories
و Command Prompt را اجرا کنید. حالا این پنجره رو گوشه ای بکشید و از my cumputer به ادرسی که افتر افکت رو نصب کردید برید.
مثلا برای من ادرسش این بود : C:\Program Files\Adobe\Adobe After Effects CS6\Support Files

5- در اینجا فایل GPUSniffer رو پیدا کنید و اون رو به کمک موس درون پنجره Command Prompt بکشید( درگ کنید).
6- سپس در Command Prompt اینتر رو بزین.
یه چنین چیزی میبینید.

9qwnq9m7gosozjq137p.jpg

اون قسمتی که قرمز کردم میشه اسم دقیق کارت گرافیکتون.
7-حالا توی همون پوشه ای که افتر افکتوتن نصبه(C:\Program Files\Adobe\Adobe After Effects CS6\Support Files)
دنبال یه فایل متنی بگردید به اسم raytracer_supported_cards
8- فایل raytracer_supported_cards رو باز کنید و اسم دقیق کارت گرافیکتون رو که در مرحله قبل دیدید با رعایت فواصل
به خط اخر لیست اضافه کنید. و فایل را سیو کرده و ببنید.
مثلا من اینطور نوشتم "GeForce GTX 550 Ti"

8- تموم شد. حالا افتر رو باز کنید. گزینه GPU روشن شده و مشخصات CUDA متناسب با کارت گرافیکتون دیده میشه.

امیدوارم این مطلب به دردتون بخوره. مشکلی بود من در خدمتم.

این مطلب رو در اواسط این تایپیک نوشتم. اما گفتم شاید دستری و پیدا کردنش سخت باشه. بهمین خاطر توی
این پست هم اضافه ش کردم.

چون صحبت از آپدیت کارت گرافیک شد بد ندیدم این آموزش رو هم بگذارم براتون برای راندمان بهتر برنامه افتر.
به ادرش زیر بروید
start>control panel> Nvidia Control panel
قبل از اینکه مراحل از به توجه به عکس زیر شروع کنید. به مرحله سوم برید و لیست موجود رو نگاه کنید و اگر دید برنامه تون جزو لیست نیست
مراحل رو از شماره یک اجرا کنید.
مشکلی بود من در خدمتم
موفق باشید
51687966510343584330.jpg

از این سایت فارسی میتونید نسخه های جدید درایور کارت گرافیکتون را دانلود کنید.

درباره فن آوری CUDA در کارت های nvidia

,واسه این مدل فعال نشد "NVIDIA Quadro FX 1800" لطفا کمک

m71gh

New Member
سخت افزار برای Adobe After Effects CS6

سلام
آقا یه سئوال اساسی:
تو افتر افکت برای افزایش سرعت سیستم چه سخت افزاری تاثیر گزاره؟
قابل توجه که بنده تو مد racetrac 3d کار نمیکنم و فقط تعداد لایه ها و کامپ هام زیاده نهایت لایه ها 3d بشن بعلاوه در بعضی جاها پارتیکل یا نویز 3D که ربطی به racetrac 3d نداره،
دوازده گیگ رم دارم و کارت گرافیک 550ti
البته همون فایل رو رو گرافیک gtx680 هم تست زدم اما هیچ تاثیری نداره و گرافیک حتی 1 درصد هم درگیر نمیشه!
و فقط زمانی که مد کامپ رو به racetrac 3d تغییر میدی گرافیک درگیر میشه،
کار من کامپوزیته و با رندهای pass کار میکنم
شما بگین چه جوری سرعت پریویو رو بیشتر کنم
آیا گرافیک سری qudro میخواد؟
رم بیشتر؟
هارد ssd؟
راستی After Cs6 کار میکنم.
ممنون.

Mohammad.983

Active Member
سلام
آقا یه سئوال اساسی:
تو افتر افکت برای افزایش سرعت سیستم چه سخت افزاری تاثیر گزاره؟
قابل توجه که بنده تو مد racetrac 3d کار نمیکنم و فقط تعداد لایه ها و کامپ هام زیاده نهایت لایه ها 3d بشن بعلاوه در بعضی جاها پارتیکل یا نویز 3D که ربطی به racetrac 3d نداره،
دوازده گیگ رم دارم و کارت گرافیک 550ti
البته همون فایل رو رو گرافیک gtx680 هم تست زدم اما هیچ تاثیری نداره و گرافیک حتی 1 درصد هم درگیر نمیشه!
و فقط زمانی که مد کامپ رو به racetrac 3d تغییر میدی گرافیک درگیر میشه،
کار من کامپوزیته و با رندهای pass کار میکنم
شما بگین چه جوری سرعت پریویو رو بیشتر کنم
آیا گرافیک سری qudro میخواد؟
رم بیشتر؟
هارد ssd؟
راستی After Cs6 کار میکنم.
ممنون.

دوست عزیز بستگی داره چقدر بخوای هزینه کنی.اما به صورت کلی باید بگم که
اگه کارت فقط کامپوزیت هستش حتما رمت رو بالا ببر. حداقل 16 و اگه کارت با فایل های اچ دی هستش که حتما 36. چون هرچقدر رم اضافه کنی افتر ازش استفاده میکنه :D
در مورد کارت گرافیک باید بگم که قدرت کارت گرافیک بیشتر توی کار با نرم افزارهایی مثل مایا و 3ds max هست که خودش رو نشون میده. در افتر افکت آنچنان تاثیری نداره که بخوای براش هزینه زیادی بکنی.
من خودم کارت گرافیک gtx 580 -570 رو پیشنهاد میدم اما کارت گرافیک که خودتم داری خوبه اگه کار تری دی نداری بنظرم هزینه ت رو روی رم بگزار. و البته هارد که خیلی مهمه. هارد پر سرعت بگیر.
و به این شکل هارت رو دسته بندی کن:
C: for OS / installed programs / media + disk cache
D: for projects / source media / preview files
E: for output files (rendering) / preview files / scratch disks
D and E can be on RAID0 for safety
تقاوتش رو کاملا حس میکنی.
در مورد cpu هم که حرفی باقی نمیمونه. هرچی بیشتر پول بدی اش بیشتری میخوری (;
فقط یه توصیه دیگه. من میبینم یه سری کلی هزینه میکنند و سیستم به قول خودمون خفن میبندند بعد فوتیج های فول اچ دی میریزند توی پروژه بعد توقع دارند افتر بدبخت هرجور هست real time پری ویو بده!!!
که بهر حال این اتفاق نشدنیه. بنظرم میشه با بعضی تمهید ها همون اول کار راندمان کار با افتر رو در حین انجام کار بالا برد. مثل استفاده از پروکسی.
شما اگر همون اول از همه فایل هایت یه پروکسی بگیری خیلی راحت میتونی بدون نگرانی از رندر های طولانی کارت رو تا مرحله نهایی پیش ببری.
دز ضمن اگه کارت موشن گرافیک و کامپوزیت های پیجیده نیست من پیشنهاد میدم با نرم افزار موشن، مک کار کنی که رندر هم نمیخواد
اما اگر کامپوزیت های پیچیده داری افتر افکت بهتر گزینه است
امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم. اگه شوالی بود من در خدمتم

vahidx360

Member
دوست عزیز بستگی داره چقدر بخوای هزینه کنی.اما به صورت کلی باید بگم که
اگه کارت فقط کامپوزیت هستش حتما رمت رو بالا ببر. حداقل 16 و اگه کارت با فایل های اچ دی هستش که حتما 36. چون هرچقدر رم اضافه کنی افتر ازش استفاده میکنه :D
در مورد کارت گرافیک باید بگم که قدرت کارت گرافیک بیشتر توی کار با نرم افزارهایی مثل مایا و 3ds max هست که خودش رو نشون میده. در افتر افکت آنچنان تاثیری نداره که بخوای براش هزینه زیادی بکنی.
من خودم کارت گرافیک gtx 580 -570 رو پیشنهاد میدم اما کارت گرافیک که خودتم داری خوبه اگه کار تری دی نداری بنظرم هزینه ت رو روی رم بگزار. و البته هارد که خیلی مهمه. هارد پر سرعت بگیر.
و به این شکل هارت رو دسته بندی کن:
C: for OS / installed programs / media + disk cache
D: for projects / source media / preview files
E: for output files (rendering) / preview files / scratch disks
D and E can be on RAID0 for safety
تقاوتش رو کاملا حس میکنی.
در مورد cpu هم که حرفی باقی نمیمونه. هرچی بیشتر پول بدی اش بیشتری میخوری (;
فقط یه توصیه دیگه. من میبینم یه سری کلی هزینه میکنند و سیستم به قول خودمون خفن میبندند بعد فوتیج های فول اچ دی میریزند توی پروژه بعد توقع دارند افتر بدبخت هرجور هست real time پری ویو بده!!!
که بهر حال این اتفاق نشدنیه. بنظرم میشه با بعضی تمهید ها همون اول کار راندمان کار با افتر رو در حین انجام کار بالا برد. مثل استفاده از پروکسی.
شما اگر همون اول از همه فایل هایت یه پروکسی بگیری خیلی راحت میتونی بدون نگرانی از رندر های طولانی کارت رو تا مرحله نهایی پیش ببری.
دز ضمن اگه کارت موشن گرافیک و کامپوزیت های پیجیده نیست من پیشنهاد میدم با نرم افزار موشن، مک کار کنی که رندر هم نمیخواد
اما اگر کامپوزیت های پیچیده داری افتر افکت بهتر گزینه است
امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم. اگه شوالی بود من در خدمتم
سلام دوست عزیز ببخشید چند تا سئوال داشتم:
تو توضیحاتی که شما نوشته بودی من متوجه نشدم باید خود نرم افزارو کجا نصب کنم، تو درایوی که چیز دیگه ای به جز افتر نباشه یا جور دیگس؟
یه بار توضیحات ساده تر میدی نوع نصب نرم افزار و تقسیم بندی هاردو؟
یه سئوال دیگه هم داشتم موقعی که ما می خوایم از هارد ssd استفاده کنیم باید چطور تقسیم کنیم (نرم افزار و ویندوزو) تو ssd یاhdd؟

Mohammad.983

Active Member
سلام دوست عزیز ببخشید چند تا سئوال داشتم:
تو توضیحاتی که شما نوشته بودی من متوجه نشدم باید خود نرم افزارو کجا نصب کنم، تو درایوی که چیز دیگه ای به جز افتر نباشه یا جور دیگس؟
یه بار توضیحات ساده تر میدی نوع نصب نرم افزار و تقسیم بندی هاردو؟
یه سئوال دیگه هم داشتم موقعی که ما می خوایم از هارد ssd استفاده کنیم باید چطور تقسیم کنیم (نرم افزار و ویندوزو) تو ssd یاhdd؟

حط اول توضیح داده شده. نرم افزار رو توی درایو ویندوز نصب کن.
پروجکت و فایلهاش رو توی مثلا درایو دی
scratch disk و رندرهات رو هم توی یه درایو دیگه بگیر

یه زمان میگفتند درایو ویندوز از درایو نرم افزار باید جدا باشه
اما من خودم خیلی جاها خوندم که تو یه درایو باشه بهتره.
اما موضوع اصلی اینه که هارد ها فرق کنه
منظورم اینه تو حداقل 2 تا هارد برای اینکه راندمانت بره بالا داشته باشی
نه اینکه یه هارد رو یه 5 تا پارتیشن تقسیم کنی(البته حتی در این شکلش هم با تقسیماتی که در بالا گفتم بهت گفتم بهبود راندمان رندرت رو حس میکنی. اما اگه کلا 2 تا هارد داشته باشی خیلی تاثیر بالایی داره)

tarenoco

Member
سلام خیلی منون می خواستم بدونم که نسخه جدید Cuda با نصب نسخع های جدید و جدیدتر کارت گرافیگ ارتقا پیدا میکنه ؟

I-like-DDD

Well-Known Member
سلام دوستان ،‌من توی فعال سازی یه مشکل دارم .
1- اول اینکه کارت گرافیک من رو نمیشناسه و فقط کارت انبرد اینتل رو میشناسه :

attachment.php

2- بعد از اضافه کردن اسم کارت گرافیکم ،‌وقتی افتر رو باز میکنم این ارور رو میده :

attachment.php

ولی بعد از این تنظیمات توی افتر مشخصات گرافیکم رو مینویسه.

attachment.php

سیستم من لپ تاپ HP Envy 15-j030 هست
دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید که مشکل از کجاست.

پیوست ها

• error ae cmd.JPG
    error ae cmd.JPG
    92.1 کیلوبایت · بازدیدها: 82
  • error after.JPG
    error after.JPG
    24.5 کیلوبایت · بازدیدها: 76
  • gpu info.JPG
    gpu info.JPG
    55.7 کیلوبایت · بازدیدها: 76

110ermya

New Member
سلام
Cpu 550 tiهست درایور آپ کردم به ورژن 353.06 ودستوراتی ک فرمودین ولی تو افتر میزنه gpu not available چکار دیگه باید انجام بدم؟

Mohammad.983

Active Member
سلام ببخشید دیر دارم جواب میدم چند وقت بود اینوری نیومده بودم!
این فایل رو که در عکس مشخص هست ویرایش کنید.
البته این روش در صورتی جواب میده که حتما کارت گرافیکتون کودا ساپورت باشه.
attachment.php

پیوست ها

• rename-cuda-cards-file-480x397.png
    rename-cuda-cards-file-480x397.png
    133 کیلوبایت · بازدیدها: 37

Mohammad.983

Active Member
سلام دوستان ،‌من توی فعال سازی یه مشکل دارم .
1- اول اینکه کارت گرافیک من رو نمیشناسه و فقط کارت انبرد اینتل رو میشناسه :

2- بعد از اضافه کردن اسم کارت گرافیکم ،‌وقتی افتر رو باز میکنم این ارور رو میده :

attachment.php

ولی بعد از این تنظیمات توی افتر مشخصات گرافیکم رو مینویسه.

سیستم من لپ تاپ HP Envy 15-j030 هست
دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید که مشکل از کجاست.

برای راندمان بهتر با افترافکت اول باید کارت گرافیک آن بردتون رو از طریق دیوایس منیجر یا بایوس غیر فعال کنید.
در مورد ارور5070 باید بگم کارت گرافیک شما از معماری مکس ول استفاده میکنه و این معماری فاقد OptiX Library است، چیزی که موتور رندر ری تریس بهش نیاز داره. بهمین خاطر شما این ارور رو مشاهده میکنید.
اگر به سایت ادوب مراجعه کنید اونجا هم توضیح داده این کارت ها نمی تونند از این امکان استفاده کنند:
The GTX-750, GTX-750 Ti, GTX-960, GTX-970 and the GTX-980 video cards.

Mohammad.983

Active Member
درورد مطمئن بشید حروف رو با رعایت بزرگ و کوچیکی وارد میکنید. من زمانی که این آموزش رو مینوشتم خودم از 550ti استفاده میکردم. و مشکلی نداشتم.
شما باید دقیقا این عبارت رو بنویسید : "GeForce GTX 560 Ti"

lifernova

New Member
سلام دوست عزیز . خیلی خوشحالم میتونم مطالب شما رو مطالعه کنم و اطلاعاتم رو بالا ببرم .
خیلی ممنون و متشکرم

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا