آقا مجيد :PHP يا ASP ؟

roozbeh007

Member
آقا میگم این تاپیک چقدر جواب داده شده بهش

به هرحال.
باید بگم واقعاً متسفام که هنوز دوستانی هستند که بسته به سلیقه شخصی سایر دوستان رو گمراه میکنند و اطلاعات غلط رو به اونها منتقل میککند.
خداییش من آدم بی طرفی هستم و اصلاً از کسی طرفداری نمیکنم. ولی واقعاً این چیزیه که من میدونم و ۱۰۰% هم درسته:
در زمانهای قدیم ( ۱۰ سال پیش تقریباً ) همه سر ای اس پی و پی اچ پی کل کل میکردند و هرکس هم دلیل خودش رو برای برتری داشت. تا همین ۳-۴ سال پیش که مایکروسافت فریم ورک NET . رو معرفی کرد. باید عرض کنم که دات نت خیلی فراتر و پرقدرت تر از چیزی هست که دوستان در ایران فکر میکنند ( البته به دوستان خدایی نکرده توهین نشه ) والا من تاحالا یک نمونه پروژه که با استفاده از امکانات دات نت تهیه شده باشه از طرف دوستانی که در ایران زندگی میکنند رو ندیدم. هرکسی هرچیزی هم با ای اس پی دات نت ساخته، نمونش رو هم میشه با پی اچ پی ساخت. به هرحال.
کلاً میخوام بگم که قدرتی که در حال حاضر ای اس پی دات نت داره شاید بیشتر از ۲-۳ عزار برابر از پی اچ پی هستش.
آقا اصلاً چرا سرتون رو درد بیارم الان شما فوتوشاپ رو میبینید؟ فرض کنید که من فوتوشاپ رو ساختم. و مثلاً با ویژوال بیسیک ساختم. من میتونم همون فوتوشاپ رو با همون اینترفیس و با همون امکانات و همون قابلیتها توی وب سایتم بزارم که مثلاً اگر شما تو وب سایتم برید، خود فوتوشاپ جلو چشماتون بخش بخش شروع به لود شدن میکنه. که این کار در ای اس پی دات نت ممکنه. خوبی این کار چیه؟ خوب شما میتونید به برنامه فوتوشاپتون دسترسی داشته باشید، در هرکجای دنیا که باشید، از کامپیوتر هرکسی هم که میخواهید استفاده کنید. آقا خلاصه بگم تکنولوژی دات نت خیلی پیشرفته تر از اون چیزیه که ماها فکر میکنیم.
اگر به ویدئوهای آموزشی دسترسی دارید ( دوستان خارج از کشور) من بهتون پیشنهاد میکنم که یک پک دی وی دی از طرف شرکت Keystone هست به نامه What is Microsoft.NET که مو به مو از سیر پیاز روبهتون توضیح میده و کار کردن با دات نت هم بهتون یاد میده.
اینم محتویات :Level 1
Overview of the .NET Platform
Overview of .NET
Common Language Specification
Common Type System
.NET Applications
ADO.NET
Security Services
Why Migrate to .NET
Benefits of Using.NET
How to Migrate
Introduction to Visual Studio.NET
Overview to Visual Studio.NET
Project Templates
Getting Started with VS.NET
Creating a New Project
VS.NET Integrated Development Environment (IDE)
Introduction to Window Forms (WinForms)
Overview of WinForms
Standard WinForm Controls
Anchoring & Docking
Under the Hood
Displaying a WinForm

Level 2
What's New in VB.NET
What's Changed?
Introduction to the DataTable Class
The DataTable Class
Creating a DataTable
Working with the MessageBox Class
Overview of the MessageBox Class
Using the MessageBox Class
Multiple Document Interface (MDI) & Menus
Overview of MDI
Runtime Features of Child Forms
Creating Menus
Calling a Child Form
Child Menus in MDI Applications
Arranging Child Forms
Positioning Child Forms
Tracking Child Windows
Creating Pop-Up Menus
Manipulating Menus at Runtime
Unloading an MDI Application

Level 3
Creating Dialogue Forms
Creating Dialogue Box Forms
Using the Debugger
Overview of Debugging
Invoking the Debugger
Useful Windows for Debugging
Using the Debug Class
Conditional Compilation
Error Handling in VB.NET
Overview of Error Handling
Using Error Handling
Working with Specific Exceptions
Throwing Exceptions
Running Code Unconditionally
Creating Exception Classes
Classes in VB.NET
Overview of Classes
Creating a Class
Creating a Method
Passing Data to a Constructor
Overloading Methods
Overview of Overloading Methods
Creating an Overloaded Method
Overloading Sub New
Introduction to Inheritance
Overview of Inheritance
Creating an Inherited Class
Overriding a Method
Abstract Classes
Interface Inheritance
Visual Inheritance

Level 4
Creating a Class Library
Overview of Class Libraries
Creating a Class Library
Creating a Consumer Application
Creating a NameSpace
Adding Other Classes to a DLL
Updating Assembly Information
Under the Hood
List Box Control Basics
Adding Items to a List Box
Multi-Select List Boxes
Loading Objects into a List Box
Introduction to ADO.NET
Overview of ADO.NET Classes
ADO.NET Data Binding
Binding Data to a DataGrid
Creating Parameterized Query
Binding Data Manually

Level 5
ADO.NET Connection & Command Objects
Using the ADO.NET Connection Object
Using the ADO.NET Command Object
The ADO.NET DataReader Object
Loading a List Box
A Generic ListItem Class
Displaying Product Info
Finding Values in Combo Boxes
ADO.NET DataTables & DataSets
Load a ComboBox Using a DataTable Object
Creating a DataSet Object
Load a ListBox from a DataSet
Finding a Specific Row in the DataSet
Adding Rows to a DataSet
Updating Rows in a DataSet
Deleting Rows in a DataSet
ADO.NET & Stored Procedures
Executing Stored Procedures
Updating Data Using Stored Procedures
Introduction to XML
What is XML?
Displaying XML
Processing XML
Using System.XML in VB.NET
XMLTextReader & XMLTextWriter
DataSets & XML
Using the StringReader Class
COM Components from .NET
Migrating a VB6 COM Components
Using a COM Component from .NET

Level 6
Introduction ASP.NET
Overview of ASP.NET
Web Forms
Web Form Controls
Create a Web Form
Create a Web Login Form
Create an Employee Class
Creating Feedback Forms
Validation Controls
Overview of Validation Controls
Required Field Validation Control
Range Validation Control
Validation Summary Control
Compare Validation Control
Regular Expression Validation Control
Custom Validation Control
Web Form Data Binding
Binding to a Data Grid
Binding to a Combo Box
Filling a Combo Box Manually
Customer & Orders
Using the WebForm DataGrid
Formatting the DataGrid
Formatting Numeric Columns
Adding a Pager
Adding a Hyperlink

Level 7
Displaying Data Using the DataRepeater Control
How to Use the Repeater Control
Hooking Up the Data
More Advanced Repeater
State Management in ASP.NET
Overview of State Management
Using the Session Object
Using Cookies
Using a StateBag
Cookieless Sessions
Web Farm State Management
Automatic SQL Server State Management
Introduction to Web Services
Overview of Web Services
Creating & Using Web Services
Creating a Simple Web Service
Consuming a Web Service from WinForms
Consuming a Web Service from a Web Application
Product Web Service

شرمنده خیلی طولانی شد. خلاصه لپه کلام اگر میخواین که پروفشنال عمل کنید ( کارهای خفن انجام بدید) برید دنبال ای اس پی دات نت.
اگر میخواید که یه زبون ساده یاد بگیرید در کنارش هم قدرت عمل خوب داشته باشئد، پی اچ پی خوبه.

ramram

New Member
WoW

عجب ...
اولا كه آفرين به همطون كه سعي كردين به اون دوستمون كمك كنيد دوما من هم مي خوام يه چيزايي رو بگم ...
بين پي اچ پي و اي اس پي مقايسه هاي زيادي صورت گرفته كه خواه يا نا خواه آخرش به دعواي قديمي ليناكس و ويندوز منجر ميشه اما اگه بخوايم يك قثضاوت منصفانه داشته باشيم به چند خط زير مي رسيم...
اولا كه تا قبل از اي اس پي دات نت به هيچ وجه اي اس پي توان رقابت رو با پي اچ پي نداشت نه به لحاظ امنيت و نه به لحاظ سرعت اما با ظهور اي اس پي دات نت قضايا تا حدودي عوض شد و بين اين دو به رقابت بسيار شديدي در گرفت ديگه دقيقا نمي شه گفت كدوم بهتر كدوم بد تر و اين كه يك سايت رو با كدوم بسازيم به نوع سايت و نحوه كاربري سايت بستگي داره اگه سايت ما قرار باشه خريد و فروش يا مسايل تجاري يا از اين دست امور رو انجام بده تجربه و نظر شخصي من كه حاصل 6 سال برنامه نويسي و طراحي سايت بهم مي گه ويندوز سرور 2003 رو يه همراه اي اس پي دات نت انتخاب كنم اما اگه قرار باشه يه سايت رو با ترافيك بالا و امنيت معقول بسازم كه جنبه عمومي داره مثل سايت هايي كه امروزه در ايران بي اندازه كاربرد پيدا كرده بطور قطع پي اچ پي رو بر روي سرورهاي ليناكس بر مي گزينم و به هيچ وجه تعصب بي جا بخرج نمي دم چيزي كه متاسفانه در كشور ما خيلي رواج داره مثلا تا دوسال پيش تمام سايت هاي اعلام نتايج كنكور كه با ترافيك هاي چند ده هزار نفري در يك روز مواجه مي شدن با اي اس پي نوشته مي شد در صورتي كه به هيچ وجه پاسخ گو نبود و لي سال پيش كه با پي اچ پي طراحي شد ديديم كه با قدرت بسيار عالي بسيار بهتر از گذشته جواب داد .
اميد وارم خسته نشده باشيد و حرفام براتون مفيد واقع بشه در هر صورت هيچ وقت براي يك انتخاب تعصب به خرج ندين و همه چيز رو ياد بگيرين

omidak

Active Member
سلام:
ببین امید من حالا هرچی میگم این تاپیک رو قفل کن. تو هی بگو نه.
من الانه 6-7 ماه که نیومدم. و حالا که یه سری اومدیم میزنیم میبینیم که هنوز دارن تو سر هم میزنند.
هزار بارگفتیم که نمیشه php رو با Dot net مقایسه کرد.
برایه بار آخر هم میگم Dot Net یک Application هست که تحت سرور اجرا میشه و PHP یک زبانی هست که یک سری کد رو در یک صفحه اجرا میکنه. و اصلاً هم نمیشه با هم مقایسه اشون کرد.
پس بیخیال.

آقا بي خيال
هنوز شما بحث مي كنيد؟
اصلا اين چيز ها چيز هايي نيستند كه بشه بحث كرد.
هر كدوم يه سري قوت و ضعف دارند.
با هر كدوم راحت تريد حال كنيد.

من شعر بلد نيستم و....

Mikhak

Active Member
من ميگم يه نظر سنجي بزاريم
نه به خاطر كل كل asp و php فقط به خاطر اينكه ببينيم تو اين سايت چقدر با php كار ميكننو چقدر با asp
البته يه پيشنهاده مي دونم الان ميريزين رو سرم واسه همين دارم با ترسو لرز مينويسم
---------------------
سينا

mazoolagh

Active Member
مثلا تا دوسال پيش تمام سايت هاي اعلام نتايج كنكور كه با ترافيك هاي چند ده هزار نفري در يك روز مواجه مي شدن با اي اس پي نوشته مي شد در صورتي كه به هيچ وجه پاسخ گو نبود و لي سال پيش كه با پي اچ پي طراحي شد ديديم كه با قدرت بسيار عالي بسيار بهتر از گذشته جواب داد .
آيا اين موضوع براي سايت msdn هم (كه از نظر حجم اطلاعات و تعداد بازديدكننده هاي همزمان و بار ترافيكي بمراتب حداقل صدها بار بيشتر از سايت نتايج كنكور هست) صادق ميباشد يا اينكه مشكل در جاي ديگري بوده است. حدس ميزنم اگر بهبودي حاصل شده بدليل انتقال كار از تيم برنامه نويسهاي دولتي به بخش خصوصي منتقل شده است.

اصلاً هم نمیشه با هم مقایسه اشون کرد.
حرف حساب جواب نداره - اين دو قابل مقايسه نيستن چون شرط اول مقايسه يعني هم جنس بودن رو ندارن - تفاوت ذاتي و صوري دارن پس مقايسه باطل هست.php و asp ابزار هستن ولي dot net يك تكنولوژي و روش است.

تا قبل از اي اس پي دات نت به هيچ وجه اي اس پي توان رقابت رو با پي اچ پي نداشت نه به لحاظ امنيت و نه به لحاظ سرعت
تعصب آميز و بدون ارايه مدرك و مستندات - يك طرفدار متعصب asp هم ميتونه دقيقا عكس اين مطلب رو ادعا كنه

در هر صورت هيچ وقت براي يك انتخاب تعصب به خرج ندين و همه چيز رو ياد بگيرين
كاملا موافقم - از هر ابزاري بايد در جاي خودش استفاده كرد و مزايا و معايب هر كدوم رو دونست.

نظر شخصي: ايده دات نت زاييده نياز بوده و يك محصول انتزاعي و فانتزي نيست كه مايكروسافت از سر بيكاري و نشان دادن هنر خودش ارايه داده باشه. بايد قبول كنيم وقتي يك محصول به قيمت چند هزار دلار عرضه ميشه و خريدار هم داره حتما دليلي براي اون هست - احتياج و نبودن مشابه
فكر كنم بيشتر بايد روي حرفهاي آقاي روزبه تامل كنيم!

omidak

Active Member
سلام:
ببینید. حرف رو نمیشه با رای گیری و این کاها تموم کرد.
پرژه .net خیلی کار جالبیه. همه اینو میدونند که قدرت هایه زیادی داره.
اول همه Compiler قدرت مند اونه. و اجزا تشکیل دهنده اون.

میدونید. dot net بی نقصه. اما تنها مشکلی که داره اینه که OpenSource نیست.
که خوب اما این مشکل هم برطرف شده. گروهی dot Net رو به صورت OpenSource نوشتن.
که تو کارشون میشه گفت از Microsoft هم موفق تر بودند. حتی خوده من این پرژه بزرگ رو بیشتر از Dot Net ای که توسط Microsoft نوشته شده قبول دارم.
این پرژه به نام Mono معروفه.:
http://www.go-mono.com
و سایت هایه Support اون:
http://www.gotMono.com
و یک پرژه خیلی خیلی خفن هم :
http://www.rainbowportal.net/
که یک پورتال خفنیه.

این سیستم واقعاً قوی تر از DotNet Microsoft کار کرده. فقط تنها مشکل اون اینه که Basic Compiler اون نصخه آزمایشی ولی C# اون کامله.
به هر حال خواستم که برایه دوستاران OpenSource این سیستم رو معرفی کنم.

در واقع درسته که در Windows و کلاً Microsoft امنیت بالایی وجود نداره.اما خوب خداییش طرح هایه قشنگی میزنه. مثلاً همین DotNet.

اما اگر شما یک مقدار با DotNet کار کنید ، متوجه میشید که نمیشه اونو با PHP مقایسه کرد. و حتی Asp Classic . اگر میخوایید بحثی برایه تفاوتها داشته باشید بهتره که رویه Classic و PHP داشته باشید. نه DotNet.

به هر حال موفق باشید.

Mikhak

Active Member
منم مثل شما بنويسم
1- اميدك جان من كه با كسي كل كل ندارم
از مايكروسافتم زياد خوشم نمياد اونم فقط به خاطر انحصار طلبيش ولي اينو ميدونم كه كسي كه بزرگترين خدمت رو به جامعه تكنولوژي و كامپيوتر كرده و اينجوري باعث پيشرفت شده همين بيل خودمونه ولي ...
اينم بايد قبول كنيم كه بزرگترين خيانتم كرده اگه اون سرس ويندوزش رو opensource ميكرد بايد قبول كنيم كه خيلي به پيشرفت ... كمك ميكرد يعني الان اينجا به خاطر همين اپوپن سرسه كه اينهمه برنامه نويسي رفته بالا
2- ميخواستم بگم كه opensource خيلي داره فراگير ميشه داره همه جا رو ميگيره همه دارن با php كار ميكنن يعني الان به تاپيك هاي اين انجمن نگا كني بيشترش واسه php هستش
من نگفتم چون php بهتره گفتم چون opensource
------------------------
سينا

Mikhak

Active Member
در ضمن يادم رفت بگم
سيستمي كه معرفي كردي اگه اينجوري باشه واقعا خداييش خفنه انشالا دستت هميشه رو كيبرد باشه البته تا زماني كه به جاي كيبردم يه چيزي در نيارن
-----------------------
سينا

omidak

Active Member
سلام:
بله با حرفهایه شما موافق ام. من از OpenSource بیشتر خوشم میاد.
اما اینکه گرفتار windows و کلاً Microsoft شدیم اینه که همیشه اولین بوده تویه طرحها.
شاید یکی از مهمترین دلایلی که من با سیستم هایه Microsoft کار میکنم همین DotNet باشه. که خودش دنیاییه.
اما این مشکل هم آروم آروم داره برطرف میشه و goMono قوی تر از Microsoft داره کار میکنه.

در دابطه با اون پرژه هم توصیه میکنم حتماً برید و ببینیدش. نصخه کامل اون هم مدته زیادیه که اومده. اتفاقاً 1.13 اش هم همین 3-4 روز پیش اومد. بر رویه هر سیستمی هم کار میکنه.
ااین سیستم همون Dot Net هستش که به مقداری کامل تر شده.

حتماً یه سری بزندی :wink:

Mikhak

Active Member
خوشحالم كه اين تاپيك با اين سيو چندتا صفحه بالاخره داره به يه جاهايي ميرسه
----------------
سينا

ramram

New Member
جوابيه به mazoolagh

ضمن سپاس فراوان از همه دوستان خصوصا mazoolagh كه با اين دقت وحوصله و با داشتن فرهنگ بحث كردن اقدامات مفيدي را انجام مي دهند.

تا قبل از تولد دات نت دنياي اينترنت و طراحي سايت به اين شكل نبود يعني خود مايكروسافت هم علاقه به بوجود آوردن يك جنگ جديد با يه رقيب قلدرتر نداشت اين كه پيش از تولد دات نت اي اس پي تواني براي عرضه اندام نداشت يك واقعيت است و نه يك جانب داري از روي تعصب دوست خوبم...
اگر هم باور نداري مي توني از قديمي هاي اي اس پي بپرسي .
بله در آن دوران كامپيوتر سرور با هر سيستم عاملي بدون توجه به امنيت و مسائلي از اين دست راه اندازي مي شد البته نه اينكه ديگه اصلا هم توجه نكنن اما به شكل امروز هم نبود با پيشرفت عجيب و غريب اينترنت مايكروسافت يا بهتر بگم بيل گيتس كه آدم خوش فكر و نابغه ايه فهميد كه آينده در دست كسيه كه از كلاينت سايت به سرور سايت ارتقا پيدا كنه بنابراين پايه هاي فكري دات نت ريخته شد اساسا دات نت يك فريم ورك براي كار آنلاين بود و خواه يا ناخواه نياز به تغييرات اساسي در اي اس پي مطرح شد در آن زمان سي چارپ وجود نداشت و اين يكي از دلايليست كه براي عدم توانايي هاي لازم در اي اس پي آن دوران مي توان ذكر كرد.
بله با تولد دات نت و تحول اي اس پي به اي اس پي دات نت خيلي از چيزها عوض شد و ديگر به راحتي نمي توان انتخاب كرد اما پيشنهاد مهمي براي همه كساني اكه روزي اين سوال در ذهنشان بوجود آمده دارم دوستان من شما با يك زبان دوزبان و يك نرم افزار دو نرم افزار هيچ وقت يه طراح و توسعه دهنده خوب نخواهيد شد درست است كه بايد بر روي يك زبان تخصص داشته باشيد اما براي اينكه يك توسعه دهنده واقعي وب بشويد بايد خيلي از چيزها را ياد بگيريد كه دوتاي مهم آن اي اس پي دات نت و پي اچ پي هستند

mazoolagh

Active Member
رامين خان !
سلام - مطالبي كه الان خدمت شما و ديگر دوستاني كه آنرا ميخوانند بيان ميكنم نظر شخصي است و البته ممكن است بر واقعيت منطبق نباشد ولي بهر حال برداشت من از اين موضوع است. بطور كلي بحث هايي نظير اين بايد بر استدلال متكي باشد ولي چون آنقدر تسلط بر همه جوانب ندارم درست اين است كه بعنوان نظر شخصي تلقي شود. عموما هم با بحثهايي نظير اينكه كدام بهتر است مخالفم مگر اينكه موارد مقايسه كاملا روشن و مشخص و ابزار آزمايش هم شناخته شده باشد.

اگر خاطرتان باشد قبل از اينكه php يا asp باشد ميبايست از cgi براي ايجاد صفحات ديناميك استفاده ميكرديم. جداي از مشكلاتي كه اين روش داشت (و چون به اين بحث مربوط نميشود از آن ميگذرم) چون اكثر خودآموزها به زبان perl بود (هرچند كه ميشد به هر زبان ديگري هم باشد) بنابراين اكثر برنامه نويس هاي قديمي كه با استيل c-perl كار ميكردند بعد از آمدن php خيلي راحت توانستند خود را با آن وفق دهند بخصوص اگر كه unix كار هم بودند.
اولين ورژن php كه قابل استفاده عملي بود (يعني ورژن 3) و راه را براي php باز كرد در سال 97 يعني يكسال بعد از asp ورژن 1 ارايه شد. بنظر من هر برنامه نويس باتجربه و واردي ميتواند با هر دو روش سيستم هاي خوب بمعني پايدار-امن-سريع بنويسد ولي مقايسه كلي php قبل از ورژن 5 كه نسبتا جديد هست با asp ورژن 3 كه مربوط به چند سال پيش است احتمالا بضرر php تمام ميشود.

asp از هر دو زبان vbscript-javascript حمايت ميكند در حالي كه php استيل خودش رو دارد كه خيلي شبيه java-c-perl هست و براي كسي كه جاوا بلد باشد يادگيري اش بمراتب راحتتر است.

اما در حال حاضر براي كسي كه ميخواهد تازه اسكريپت نويسي سمت سرور را شروع كند رفتن به سمت asp يك اشتباه است زيرا ديگر مرده بحساب مي آيد و php با توجه به منحني آموزش سريع و خودآموزهاي بمراتب بهتر انتخاب مناسبتري بنظر ميرسد. هر چند كه php ضعفهايي در مقايسه با asp دارد كه ميتواند برنامه نويس را با كار اضافي مواجه كند بخصوص error handling و oop نبودن يا حساس بودن به اسامي توابع كه ظاهرا در ورژن 5 تا حد زيادي اصلاح شده است. در مقابل php هم روي ويندوز و هم خانواده يونيكس قابل نصب هست و در مقابل asp كه فقط روي iis قابل اجراست مزيت دارد. البته شركتي بنام chilisoft ورژني از asp براي خانواده يونيكس بيرون داده كه اونهايي كه باهاش كار كرده اند بايد نظر بدهند.

با وجود اينكه سالهاست با asp كار كرده ام و باهاش مشكلي ندارم و خيلي راحت ميتونم هر سيستمي رو باهاش پياده كنم ولي مدتي است كه براي نوشتن سيستم هاي جديد ازش استفاده نميكنم و قديمي ها رو هم بتدريج - و البته با زحمت چون aspx هيچ شباهتي با asp نداره - به asp dot net تبديل ميكنم. براي كارهاي جديد هم اگر php پاسخگو باشد آنرا صد در صد به asp ترجيح ميدهم بخصوص اينكه اكثر هاست ها حتي اونهايي كه ويندوز هستند آنرا پشتيباني ميكنند (ولي متاسفانه اكثريت هنوز به ورژن 5 ارتقا پيدا نكرده اند).

توي اين بحث مقايسه asp-php جاي cold fusion هم خالي بود و البته بهتر بود مقايسه اي هم بين jsp و aspx (كه واقعا از زبانهاي برنامه نويسي پشتيباني ميكنند) هم انجام ميگرفت.

Mikhak

Active Member
mazoolagh جان نوكرتم مثل اينكه گفتيم اين اصلا قابل مقايسه نيستنااااااااااااا
چون هر كدومش.....
----------
سينا

mazoolagh

Active Member
ميخك جان سلام - اولا كه خيلي هم آقايي

ثانيا: بله كاملا درسته - منظورم aspx و php بود.
ولي cold fusion - asp - php هم خانواده هستند (اسكريپتينگ) و ميشود باهم مقايسه شون كرد

همچنين aspx-jsp هم از يك خانواده هستند و باهم قابل مقايسه اند. و واقعا هم بايد يك تاپيك جداگانه براي مقايسه ايندو درست كرد. بعدش هم j2ee و ...

حالا اگر جمله بندي پاراگراف آخر اين شبهه رو ايجاد كرده بايد ببخشيد.

Mikhak

Active Member
اي خداااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا :roll:
بابا اينا نشستن 32 صفحه سر اين مقايسه با هم كل كل كه كلمه بديه گفتمان كردن آخرش به اين نتيجه رسيدن كه قابل مقايسه نيست
عزيزه من جايي كه تعصب وجود داشته باشه مقايسه اصلا معني نداره جايي كه تعصب باشه مقايسه كردن يعني جنگ يعني دفاع در برابر چيزي دوستش داري اگه قراره تعصب و جنگ و فحش به .. و غيره رو كنار بزرايم باشه منم با تاپيك شما موافقم
بسم الله
ولي بازم ميگم ميدونم آخرش بازم به دعوا ميكشه
---------------------------
سينا

جدیدترین ارسال ها

بالا