VFX With Houdini

mixepilm

Member
سلام دوستان واسه کارای VFX , dynamics , fluids و ... نظرتون راجب به Houdini fx چیه؟

بنظر شما houdini بهتره یا حالا نرم افزار های دیگه،قدرت و کاربرد کدوم بشتره؟

ممنون میشم پاسخ بدید.

در ضمن ببخشید این پست رو اینجا گذاشتم جای خاصی واسش پیدا نکردم !!!

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
هادونی عالیه من که دیدم خیلی خوب بود از نظر همه چیز !

mixepilm

Member
مرسی LinkinForEver

آره واقعا. من تازه میخوام بیام سمتش،امروز نسخه آخرشو نصب کردم یکم دارم باهاش آشنا میشم،قبلا با مایا dynamic , ... رو کار می کردم اما حالا میبینم انعطاف بیشتری داره.

اگه باهاش کار کردید مننون میشم اطلاعات بیشتری بدید.

LinkinForEver

مرسی LinkinForEver

آره واقعا. من تازه میخوام بیام سمتش،امروز نسخه آخرشو نصب کردم یکم دارم باهاش آشنا میشم،قبلا با مایا dynamic , ... رو کار می کردم اما حالا میبینم انعطاف بیشتری داره.

اگه باهاش کار کردید مننون میشم اطلاعات بیشتری بدید.

ّبین این نرم افزار به جرعت میشه گفت پیشرفته ترین نرم افزار VFX ، یعنی اگه تو این نرم افزار حرف ای بشی بدجوری میخوانت اونور پس خوب تلاش کن و طرف چیز دیگه هم نرو و از حرفه ای بودنت لذت ببر ... چون این نرم افزار هیچ کم و کسری نداره نه تو مدل ، نه انمیشن نه جلوه های ویژه و نه رندر که سه موتور
قدرت مند Arnold - RenderMan و MentalRay و موتور خودش هم داره دیگه چی میخوای ؟
:rose:

mixepilm

Member
اوه، وسوسم کردی:green:

با این حسابی که از شما و جاهای دیگه خوندم،باید دیگه دور مایا رو خط بکشم!

وقتی رفتم تو گالری سایتش کارارو دیدم چند لحظه شوک شدم.

Shahryar Mirbozorgi

Well-Known Member
Houdini فوق العاده ست دوست عزیز، بهش اصلا شک نکن ولی پیشنهاد میکنم Maya رو هم در کنارش داشته باشی چون پلاگینهایی که رو Maya سوار میشن بعضی وقتها

کار آدمو زودتر راه میندازن .

بعدا اگه سوالی داشتی در خدمتم البته اگه بلد باشم!:green:

maxscript

Well-Known Member
خیر نیست ، من میدونم یکی از استاتید جهان گفته اگر Real Flow و 3DsMax و Maya و ThinkingParticle vو روی هم بزارن میشه Houdoni ... !!
دوست عزیز میشه بگی این حرفو کدام استاد زده ‍!!!!!!!!

mahdilal

Member
به نظر من هودینی قوی هست ولی اینطوری نیست که مایا نتونه مثل هودینی بشه بعدشم اکثر چیزهایی که توی هودینی هست و توی مایا نیست داره برای مایا هم میاد مثل چی مثل این پلاگین که لینکش را الان براتون قرار میدم منتها مایا دست اتودکس افتاده و از بخت بدش اتودکس می خواد هر 3 نرم افزارش را بفروشه نه فقط مایا را برای همین توی هر نرم افزارش یک قابلیت اضافه می کنه و می فروشه
http://ionic.forumotion.co.uk/t30-ionic-beta-021

mixepilm

Member
مرسی بچه ها از اطلاعاتتون.

آره من هم اینو جایی خونده بودم که Houdini توی شبیه سازی و دینامیک نه تنها کم نذاشته بلکه یجورایی تمامی این پلاگین ها رو کنار گذاشته (که البته یکم اگزجره هم داره:lol: ).

من با مایا کار میکنم،خیلی از روندش راضیم،با Fluid ـی که توی مایا هست خیلی خوب میشه کار کرد اما چیزی که من احساس میکنم اینه که نرم افزار های Autodesk بیش از حد خودشون رو دارن به پلاگین وابسته میکنن شاید هم دلیلش همین صحبت جناب mahdilal باشه. اما وقتی یه برنامه ای مثل Houdini رو نصب میکنید انعطاف رو داخلش میشه حس کرد،بعضی وقتا آدم احساس میکنه خوب دیگه بیشتر از این نمیشه از مکث یا مایا درآورد باید رفت سراغ یه پلاگین اما توی Houdini دیگه همچین حسی نیست،این نظر منه حالا نمیدونم نظر دوستان چیه !

خوشحال میشم نظراتتون رو بدونم
:rose:

درضمن دوستان اگه نمونه کاری با Houdini انجام دادید خیلی خوب میشه بذارید راجبش صحبت کنید.

سلام به همه ی دوستان . متاسفانه مثل اینکه اینجا هیچ مایا کار حرفه ایی نیستش ؟! چون اگه بود حتماً می گفت مایا را با هودینی مقایسه نکنید . مایا کجا هودینی کجا ؟ حالا چرا من انقدر رو مایا تاکید می کنم ؟ اول از همه مایا توسط اکثر کمپانی های بزرگ استفاده
می شود در صورتیکه هودینی فقط در چند کمپانی استفاده می شود که معروف ترینش image engine می باشد . اگه به لینک زیر برید می بینید که weta digital فقط کار آزموده فوق حرفه در مایا و رندر من می خواهد ( weta digital بزرگ ترین استادیو جلوه های ویژه و
انیمیشن هستش دلیلش هم فیلم هایی مثل avengers و tin tin 2012 و avatar و ... لیست کاملش روی سایتش هست )
http://www.wetafx.co.nz/jobs
مورد دیگه ایی هم که مهمه . پلاگین و اسکریپت نویسی در مایا است . خیلی از ما ها حتی نمی دونیم در استو دیو های بزرگ پلاگینی ایجاد می شود فقط برای ارتقا هسته مایا . مایا ایی که ما کار می کنیم با مایا ایی که در استا دیو های بزرگ استفاده میشه از زمین
تا آسمون فرق داره . دلیل اینکه هودینی جلوه زیبا تری داده اینکه اون پلاگین ها رو خودش در اختیار کاربر داده . ( اگر شما یک شبیه سازی سنگین در هودینی انجام دهید قدر fluid effects مایا را می دونید . گرچه باید اعتراف کنم هودینی 12.5 واقعاً پر قدرت)
هودینی فقط برای vfx خوبه . ( البته برای افکت های آب فقط Naiad و برای آتش مایا یا هودینی )
به نظر من بین تمام نرم افزار ها اول مایا باید باشه بعدش هودینی ( تازه بعدش هم lightwave که در رندرینگ غوغایی به پا کرده می گی نه ؟ یه سر به نمونه کاراش روی سایتش بزن :) )
و البته یه چیزی رو فقط اینجا می گم چون می دونم همه مایا کار هستید . من مایا کارام یک هفته با 3ds max کار کردم . فهمیدم max کار ها باید بیان جلوی مایا کار ها کار گری کنند ( البته شرمنده اگه کسی max کاره فقط نظرمه ) اگه پلاگین های max رو بگیریم
max یه نرم افزار خیلی پایه است ( در ضمن فکر کنم یک یا دو استودیو بزرگ ازش استفاده می کنند اونم بخاطر پلاگین معروف thinking particle )
در هر صورت شرمنده اگه حرف بدی زدم . امیدوارم پیروز و موفق باشید :rose:

mixepilm

Member
بهش اصلا شک نکن ولی پیشنهاد میکنم Maya رو هم در کنارش داشته باشی چون پلاگینهایی که رو Maya سوار میشن بعضی وقتها

کار آدمو زودتر راه میندازن .

مرسی شهریار جان.

آره من کلا به مایا وابستگی دارم نمیتونم بیخیالش بشم با اینکه
user-online.png
حرف خوبی زد، واقعا Houdini تو هیچ زمینه ای کم نذاشته.

شما با houdini کار کردید ؟ اگه آره چه نقاط مثبت یا منفی تو بخش شبیه سازی یا Dynamic یا Particle system و ... نسبت به مایا داره (شاید مقایسه درستی هم نباشه !!! )

من خیلی دوست دارم با Destruction توی مایا آشنا بشم ، اما تعریف زیادی از این مقوله توی Houdini شنیدم !؟

برای شبیه سازی مایعات Realflow بهتره یا Houdini ؟

پیشاپیش سپاس از همتون.

LinkinForEver

سلام به همه ی دوستان . متاسفانه مثل اینکه اینجا هیچ مایا کار حرفه ایی نیستش ؟! چون اگه بود حتماً می گفت مایا را با هودینی مقایسه نکنید . مایا کجا هودینی کجا ؟ حالا چرا من انقدر رو مایا تاکید می کنم ؟ اول از همه مایا توسط اکثر کمپانی های بزرگ استفاده
می شود در صورتیکه هودینی فقط در چند کمپانی استفاده می شود که معروف ترینش image engine می باشد . اگه به لینک زیر برید می بینید که weta digital فقط کار آزموده فوق حرفه در مایا و رندر من می خواهد ( weta digital بزرگ ترین استادیو جلوه های ویژه و
انیمیشن هستش دلیلش هم فیلم هایی مثل avengers و tin tin 2012 و avatar و ... لیست کاملش روی سایتش هست )
http://www.wetafx.co.nz/jobs
مورد دیگه ایی هم که مهمه . پلاگین و اسکریپت نویسی در مایا است . خیلی از ما ها حتی نمی دونیم در استو دیو های بزرگ پلاگینی ایجاد می شود فقط برای ارتقا هسته مایا . مایا ایی که ما کار می کنیم با مایا ایی که در استا دیو های بزرگ استفاده میشه از زمین
تا آسمون فرق داره . دلیل اینکه هودینی جلوه زیبا تری داده اینکه اون پلاگین ها رو خودش در اختیار کاربر داده . ( اگر شما یک شبیه سازی سنگین در هودینی انجام دهید قدر fluid effects مایا را می دونید . گرچه باید اعتراف کنم هودینی 12.5 واقعاً پر قدرت)
هودینی فقط برای vfx خوبه . ( البته برای افکت های آب فقط Naiad و برای آتش مایا یا هودینی )
به نظر من بین تمام نرم افزار ها اول مایا باید باشه بعدش هودینی ( تازه بعدش هم lightwave که در رندرینگ غوغایی به پا کرده می گی نه ؟ یه سر به نمونه کاراش روی سایتش بزن :) )
و البته یه چیزی رو فقط اینجا می گم چون می دونم همه مایا کار هستید . من مایا کارام یک هفته با 3ds max کار کردم . فهمیدم max کار ها باید بیان جلوی مایا کار ها کار گری کنند ( البته شرمنده اگه کسی max کاره فقط نظرمه ) اگه پلاگین های max رو بگیریم
max یه نرم افزار خیلی پایه است ( در ضمن فکر کنم یک یا دو استودیو بزرگ ازش استفاده می کنند اونم بخاطر پلاگین معروف thinking particle )
در هر صورت شرمنده اگه حرف بدی زدم . امیدوارم پیروز و موفق باشید :rose:

فهمیدم max کار ها باید بیان جلوی مایا کار ها کار گری کنند
خودت فهمیدی عجب چیزی چرتی گفتی
پسر جون الان مکس یکی از قوی ترین برنامه تو شبیه سازی Particle ، بعد باز میای میگی مایا از هودینی هم بهتره ، من پای مکس رو وسط نکشیدمفکر کردم افرادی مثل تو خودشون اینقدر سواد دارن بفهمند ، مکس خیلی قدرتمنده از 100 تا VFX کار حرفه ای هم
بپرسی جوایت رو میده
من احترام گذاشتم چون میدونم واقعا مکس و مایا هر دو قوی ان باز یک ادم از دنیا عقبی بیاد بگه ! فهمیدم max کار ها باید بیان جلوی مایا کار ها کار گری کنند
شما که حرفه ای هنوز اینقدر نفهمیدی که نباید نرم افزار ها رو رده بندی کرد ، اخه بنده ی خدا مایا کجاش سیستمی مثل PFlow ذداره !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
واقعا برات متاسفم چون جو زدی بد فورم 0 اطلاعات نداری !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
حالا خوبه یک هفته کار کردی واسه خودت نظر میدی !

خوبه به قران ادمو فوحش میده از اخرم میگه شرمنده اگه کسی مکس کاره !

آخرین ویرایش:

mixepilm

Member
رای افکت های آب فقط Naiad و برای آتش مایا یا هودینی

با صحبتتون موافقم.

اما نمیدونم شما با سیستم Fluid مایا کار کردید یا خیر،اینکه مایا توی انفجار یا دود و آتش و Embers و غیره خوب و سریع جواب میده شکی نیست،همینطور اونطرف توی مکث با پلاگین هایی که بچها اسم بردن، اما باید قبول کرد که رندر خروجی که از مایا برای یکی از این کارهایی که اسم بردم در مقایسه با Houdini تفاوت هایی وجود داره توی Texture یا Sample هایی که برای Fluid مایا generate میشه بعضی وقتا به وضوح میشه ایراد رو دید(نمیگم بد،نه،من عاشق مایا هستم) اما این یکی دو روزی که دارم تست میزنم توی Houdini تفاوت رو بعضی جاها احساس میکنم. (حالا نمیدونم نظر دوستان درباره مکث تو این زمینه چیه، آیا اونجا هم همینطوره یا نه ؟! )

برای مثال توی اکثر شبیه سازی های مواردی که گفتم (آتش ، دود و ...) معمولا با RayFire یا Fume FX یا Thinking Particle استفاده میشه(یعنی چی یعنی آخر به یه پلاگین وابسته میشه چرا چون نوع Sample هایی که generate میکنن خیلی تفاوت میشه دید) یه مقدار مایا (حداقل تا اونجایی که من باهاش کار کردم تو این زمینه) شبیه سازی هایی که انجام میده بیشتر بدرد بازی های Next Gen میخوره تا جلوه های سینمایی(منهای پلاگین هایی که براش موجوده).

خوشحال میشم نظرتو بگی...

بعدم تورو خدا بیخیال بحث اینکه مایا یهتره یا مکث شو میدونی که بحث به جایی نمیرسه جز دلخوری،برا ما ایرانیا هر 2ـش غول هستن،کار خودمونو بکنیم (با اینکه مایا 100% بهتره :lol:) .

خودت فهمیدی عجب چیزی چرتی گفتی
پسر جون الان مکس یکی از قوی ترین برنامه تو شبیه سازی Particle ، بعد باز میای میگی مایا از هودینی هم بهتره ، من پای مکس رو وسط نکشیدمفکر کردم افرادی مثل تو خودشون اینقدر سواد دارن بفهمند ، مکس خیلی قدرتمنده از 100 تا VFX کار حرفه ای هم
بپرسی جوایت رو میده
من احترام گذاشتم چون میدونم واقعا مکس و مایا هر دو قوی ان باز یک ادم از دنیا عقبی بیاد بگه ! فهمیدم max کار ها باید بیان جلوی مایا کار ها کار گری کنند
شما که حرفه ای هنوز اینقدر نفهمیدی که نباید نرم افزار ها رو رده بندی کرد ، اخه بنده ی خدا مایا کجاش سیستمی مثل PFlow ذداره !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
واقعا برات متاسفم چون جو زدی بد فورم 0 اطلاعات نداری !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
حالا خوبه یک هفته کار کردی واسه خودت نظر میدی !

خوبه به قران ادمو فوحش میده از اخرم میگه شرمنده اگه کسی مکس کاره !

دوست عزیز من منظوری نداشتم همینجا از شما و تک تک دوستان عذر می خواهم . منظوری نداشتم نظرم بود .
ولی شما لطف ( با عذر خواهی ) کنید اسم پنج کمپانی بزرگ رو همراه با لینک برایم من بفرستید تا قبول کنم max نرم افزار قوی هستش ( max پایه نه پلاگین هاش)
من اسم weta رو آوردم . این حرف من نیست حرف دنیا است .

جدیدترین ارسال ها

بالا