transformers_paykan

tarkan_tan

Well-Known Member
سلام.کار خوبی شده.مرسی
مشکلات رو بچه ها گفتن.
ولی باید این 2 نکته رو رعایت کنین برای کار نهایی
هدف از ساخت این انیمیشن اینکه که ترانس شدن رو نشون بدین.پس شما باید فقط دنبال هدف باشین.تو این انیمیشن شما 80 درصد به معرفی ماشین پیکان پرداختین.20 درصد رو به ترانس شدن.
ایراد اصلی فیلم ترانسفورمرز یک همین بود که نمره معمولی گرفت.صحنه های ترانس شدن سریع و سمبل کاری بود.اما تو فیلم دوم تقریبا تمام پیچ و مهره ها جابجا میشد و توی فرآیند اسلو موشن انجام میشد.آدم راحت میدید.
اما راه کار
شما باید زمان ترانس شدن رو حداقل 20 ثانیه بکنین.لازم نیست الان رندر نهایی بگیرین.اسکیسی بگیرین یا حتی از ویو پورت فیلم بگیرین.اما این کارو بکنین.یه افکتی هم جدیدا باب شده تو فیلم ها که اولین بار توسط فیلم ماتریکس 1 رقم خورد به نام Bullet time(زمان گلوله!) فکر کنین دوربین با دور تند در حال چرخش دور ماشین هست یه دفعه صحنه آهسته میشه
حالا باید روی جلوه های ویژه کار کنین.مثلا جاهایی که تاکید روی ترانس شدن دارین باید با درخشش خودشو نشون بده.به حالت Glow یعنی یه منبع نور بزارین طوری که تو اون لحظه رفلکت شدید روی نقطه مورد نظر بیافته.

مشکل دیگه کار نازک بودن ورق های ماشین هست.
شما برای کارتون از یه رباط نسبتا آماده استفاده کردین و تک تک بدنه هارو روش اسمبل کردین.تا اینجا خوب شده.اما تفاوت مدل رباط و ماشین خیلی الان زیاده.چون در درجه اول ورق های شما هیچ ضخامتی نداره.تازه وقتی زخامت دادین باید گوشه هاش پخ بخوره.
وقتی شما میخواین چنین صحنه ای رو بسازین باید تمام آجکتها کاملا 2 طرفه ساخته بشن

عارف جان دستت درد نکنه مطالبت خیلی مفید بودن ولی آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا؟؟؟شوخی کردم.
این نکته هایی که بهشون اشاره کردی واقعاًخیلی خوشحالم کردن بازم اگه چیزی مونده بگو.
دست گلت درد نکنه داداش خیلی حال دادی.:rose:
راستش بعد از ترنسفرم چند تا پوز یا فیگور در ادامه گزاشتم که وقتی پا شد خودشو نشون بده رندر هاشم تموم شده ولی به نظرم خیلی به درد نمیخوره بزارم سایت چون چیز خاصی نیستن همون اصل کاری ترنسفرم هستش رو این موضوع ترنسفرم هم یه چیزایی تو ذهنم هست که بتونم تایمش رو بیشتر کنم ولی فکر نکنم به 20 ثانیه بتونم برسونم!!!
یادم نرفته پخ یعنی چی!!!و تمان آبجکتها باید 2 طرفه ساخته بشن رو نفهمیدم منظورت چی بود.:cry:

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام پخ خوردن یعنی Chamfer کردن
il_extprimitive_chamferboxes.jpg

یعنی گوشه های تیز مثل چاقو رو تبدیل کنی به گوشه های پخ

واییی تا حالا پیکان به این خشنی ندیده بودم
خیلی خوب و عالی شده فقط تبدیل شدن به ترانسفور خیلی سریع بود
منتظر میکینگ هستیم:)
موفق باشی

tarkan_tan

Well-Known Member
سلام پخ خوردن یعنی Chamfer کردن
il_extprimitive_chamferboxes.jpg

یعنی گوشه های تیز مثل چاقو رو تبدیل کنی به گوشه های پخ
مرسی عارف جان روش کار میکنم هم صفحه ها رو shell میکنم.
باز هم اگه چیزی به نظرت رسید دریغ نکن هر چیزی میتونه خیلی کمکم کنه.
:rose::rose:
واییی تا حالا پیکان به این خشنی ندیده بودم
خیلی خوب و عالی شده فقط تبدیل شدن به ترانسفور خیلی سریع بود
منتظر میکینگ هستیم:)
موفق باشی
مجید جان ممنونم که فیلم رو تماشا کردی.:rose:

Farrokh

Active Member
من از کار خوشم اومد و جالب بود
ایده ی انجام دادن این کار روی پیکان خیلی با حال بود و به پیکان هم میاد (یه جورایی طراحی مکعبیش با روبوت شدن همخونی داره ذاتا )

به نظرم تفاوت کیفیت مدلینگ خودتون و مدلینگ آماده یکی از بزرگترین ایراد های کار هست
زمان کم تغییر حالت دادن هم ایرادی هست که دوستان اشاره کردند

کار شایسته و جذابی هست و به شخصه خیلی دوستش دارم
با توجه به اینکه کاربران نسبتا زیادی پیشنهاد تاپ گالری دادند وظیفه ی خودم می دونم که توضیح بدم
این کار قسمت زیادی از جذابیتش رو مدیون آماده بودن مدل و ریگ روبات هست
ضمن اینکه مدلینگ پیکان به مراتب می تونه بهتر باشه (اسموت بودن بدنه ی پیکان اصلا مناسب نیست و حتی در شیشه ی عقب تفاوت فاحشی با پیکان واقعی داره )
نکته ی بعدی ضخامت نداشتن ورق های بدنه هست که توی ذوق می زنه
طراحی سناریو ی فیلم برداری هم به نظرم اشتباه بوده ( همون ایرادی که عارف کامل توضیحش داده )

اگر ایراد ها رفع بشن حدس می زنم که شاهد راهیابیش به تاپ گالری خواهیم بود

پیروز باشید:paint:

tarkan_tan

Well-Known Member
فرخ جان دستت درد نکنه به نکته های خوبی اشاره کردین رو مدلینگ پیکان تغییرات اساسی میدم واسه تایم ترنسفرم هم چند تا ایده دارم اگه بتونم پیادش کنم خیلی خوب میشه با دوربین هم خیلی مشکل دارم خوب اینم به خاطر اینه که تجربم کمه انشا الله این سال شاهد تغییرات زیادی خواهید بود.
همه مجید آنلاینی هارو دوست دارم.:rose:

kiaspid

Member
سلام
خیلی خوب بود :rose:

یه اتفاق جالب هم بود چون بعد مدتها امروز بعد از ظهر داشتم فیلم TRF 1 رو از tv می دیدم ,رفتم تو فکر که کاشکی وقت داشتم اینو کار می کردم آخه منم audi q7 رو داشتم و بعدش اومدم دیدم ااا شما اینو کار کردی :wink:
برای فیگورش یه پیشنهاد دارم به آخر هر راند مبارزه توی بازی takken یه نگاهی بنداز , کاراکترهاش فیگورهای جالبی میگرن , یعنی با فیگورشون کاملا خودشون و ویژگی هاشونو معرفی میکنن , حالا یه ربات وقتی بخوادخودشو معرفی کنه باید (وزن زیاد و ارتقاع زیاد و قدرت زیاد ) خودشو نوشون بده مثلا وقتی راه میره و یا میپره باید دوربین بلرزه (و یا اگه تونستی از plugin استفاده کن و زیر قدم هاش گردو غبار ایجاد کن ) یه جوری حرکاتش سنگینیش رو نشون بده یا و قتی میخواد تغییر شکل بده اگه دوربین نزدیک و زیر کاراکتر باشه با ابوهت جلوه میکنه , کلی ایده میشه برای حرکاتش در نظر گرفت ... آخر کار به دوربین شلیک کنه و یا بیاد جلو با دست دوبینو بگیره .. دستاشو باز کنه و خیلی آروم از زمین یکم ارتفاع بگیره (اگه تونستی همراه با گردو غبار و تو u t u b سرچ کن آموزشش زیاده) یا درحال حرکت ماشین تغییر شکل بده و روبات بخاطر سرعت زیاد چندتا غلت بزنه و بعد بلندشه فیگور بگیره .. اگه وقت میشد تا صبح برات می نوشتم :wink: راستی اگه خواستی کاملش کنی یه صدا گذاری خوب هم انجام بده و اگه تونستی یه بار با دقتتتتتت خود فیلم TRF 1,2 رو ببین (واقعا ثانیه به ثانیه این فیلم یه کلاس آموزشیه ) به پزیشن دوربین تو لحظه های مختلف دقت کن , فووقوالععععادست
:rose:

آخرین ویرایش:

babak_x20x

New Member
آقایون استادا لطفا یه توضیح بدین که ترنسفور کردن اصلا چه جوری انجام میشه؟ آیا پلاگین خاصی داره؟

kiaspid

Member
آقایون استادا لطفا یه توضیح بدین که ترنسفور کردن اصلا چه جوری انجام میشه؟ آیا پلاگین خاصی داره؟
تا اونجا که من میدونم چیزی (plug in ) مخصوص ترنس کردن نداریم , این عملیات ترنس شدن همش ریگ کردن بیپاید هست یعنی باید ریگ کردن رو خوب یاد بگیرین و plug in برای ریگ کردن صورت و اعضای بدن هست و همچین برنامه های مخصوص برای این کار , دوستان هستن که تخصوصشون همین ریگینگ هست .

آخرین ویرایش:

tarkan_tan

Well-Known Member
از همه دوستانی که نظر دادن خیلی متشکرم.همتون لطف دارین.
والا این اواخر اونقدر بلا سرم اومده که کلا 3d رو فراموش کردم.:cry:
راجع به فیگور بگم که کار فیگور رو به کارم اضافه کردم رندر هم گرفتم ولی فرصت نکردم بزارم سایت ایشالاه دفه بعد که اومدم میزارم تا نظرتونو راجع به فیگور هم بدونم.
همتونو دوست دارم.:oops:

sajadjj

Member
سلام کار بسیار عالیه شده اگه بگی با چه نرم افزاری درست کردی ممنون میشم و چند ساله که در این حوزه کار می کنی یا چند ساله که کار می کنی

tarkan_tan

Well-Known Member
خیلی عالیه
دمت گرم . . .

ممنونم دوست من.:rose:
سلام کار بسیار عالیه شده اگه بگی با چه نرم افزاری درست کردی ممنون میشم و چند ساله که در این حوزه کار می کنی یا چند ساله که کار می کنی
از شما هم ممنونم عزیز.این کار رو با 3dmax کار کردم و کلا 1 و نیم سال هست که با 3d آشنا شدم.

جدیدترین ارسال ها

بالا