select تصویر مخصوصا موها(رتوش کارها)

@Butterfly@

Member
چه کسی یه راه راحت و بی نقص برای انتخاب تصاویر سراغ داره
1- انتخاب مو(البته یه روشی mehdifx گذاشته بودن که من خیلی ازش راضی بودم اما وقتی میخایم تصویر رو از بکگراند سفید جدا کنیم یه مقدار از سفیدیها دور مو میمونه مخصوصا اگه موها فشن باشه:-?)
2- انتخاب صورت : زمانی که میخایم پوست رو رتوش کنیم یه تیکه هایی از صورت و بدن رو بباید انتخاب کنیم به جز چشم و لب و ... من هر دفعه با lasso اینکارو انجام میدم اما خیلی وقتگیره،راهی سریعتر سراغ ندارید؟

nima_dsnr

کاربر VIP
بهترین راه برای صورت اینه که از pen tool استفاده کنی.
زوم کن و با پن نقطه های با فاصله کم بذار و بعدش select کن و اون قسمت رو جدا کن.
روش وقت گیری هست ولی اگر میخوای به نتیجه خوب برسی باید وقت بذاری.

SajadCG

کاربر فعال
یکی از روش های انتخاب خوب و سریع استفاده از ابزار quick selection هست w
با این ابزار تصویرتون را انتخاب کنید سعی کنید دقیق این کار رو انجاب بدید.
بعد روی refine edge کلیک کنید
بعد smart radius را انتخاب کنید و مقدار radius را تا حدی که قسمت های سفید عکس از بین بره
مقدارشو زیاد کنید و قسمت های که مو خیلی نازک و درهم هست رو با براش این قسمت درست کنید

بعد حالت outupt را روی layer mask بزارید و OK کنید

در این مرحله mask رو انتخاب کنید و ابزار براش(رنگ سفید) رو انتخاب کنید و حالتشو رو overlay تنظیم کنید
و opacity شو روی 70% برارید و روی لبه های کار بکشید
تا اون قسمت های از تصویر که در حال برش از بین رفته بازیابی بشه.
این کار رو با کم و زیاد کردن مقدار opacity انجام بدید.
تموم.
موفق باشید.

sallarmelli

Active Member
پلاگین mask pro در کمتر از چند ثانیه بگراند رو پاک می کنه البته تا حدودی هم رنگ موها و بگراند ارتباط داره

@Butterfly@

Member
بهترین راه برای صورت اینه که از pen tool استفاده کنی.
زوم کن و با پن نقطه های با فاصله کم بذار و بعدش select کن و اون قسمت رو جدا کن.
روش وقت گیری هست ولی اگر میخوای به نتیجه خوب برسی باید وقت بذاری.

میشه کار با pen رو کامل توضیح بدید یا لینک آموزش بدید و بگید مزیت استفاده از این روش چیه چون با lasso هم کار سلکت انجام میشه البته فکر کنم با زحمت کمتر

30min

Banned
پیشنهادی که من برای انتخاب مو دارم اینه که شما دوربری رو انجام بده و کمی هم به سمت داخل سلکت کن که حالت سفیدی رو بعد از ماسک کردن یا پاک کردن نداشته باشی .
در مرحله بعد با Smudge Tool برای طبیعی شدن موها با کشیدن در مسیر خطوط مو حالت طبیعی تری رو میتونی ایجاد کنی .
اگه دقت کنی نتیجه خیلی عالی میشه .
در ضمن به نظر من کلا برای انتخاب سطوح غیر مشخص از PEN Tool استفاده کن به دلیل اینکه شما در هنگام استفاده از ابزار Lasso اون آزادی دست و قابلیت ویرایش رو ندارید و با یک کلیک اضافه ناحیه انتخابتون رو از دست میدید اما با استفاده از PEN شما میتونید ناحیه رو انتخاب کنید و بعد با اضافه کردن نقاط مختلف در منحنی دقیقا به چیزی که میخوای برسی .
آموزش هم این رو میتونم بگم که بسته به استفادتون هم میتونید در لایه های مجزا قسمت انتخاب شده را Fill کنید و یا اینکه Make Selection رو بعد از انتخاب مسیر مورد نظرتون انتخاب کنید و مسیر رو تبدیل به ناحیه انتخاب کنید . ( دقت کردین ما خیلی واژه ها رو در فارسی نداریم و این کار نوشتن رو سخت میکنه ! ) :-?
موفق باشید .

@Butterfly@

Member
یکی از روش های انتخاب خوب و سریع استفاده از ابزار quick selection هست w
با این ابزار تصویرتون را انتخاب کنید سعی کنید دقیق این کار رو انجاب بدید.
بعد روی refine edge کلیک کنید
بعد smart radius را انتخاب کنید و مقدار radius را تا حدی که قسمت های سفید عکس از بین بره
مقدارشو زیاد کنید و قسمت های که مو خیلی نازک و درهم هست رو با براش این قسمت درست کنید

بعد حالت outupt را روی layer mask بزارید و OK کنید

در این مرحله mask رو انتخاب کنید و ابزار براش(رنگ سفید) رو انتخاب کنید و حالتشو رو overlay تنظیم کنید
و opacity شو روی 70% برارید و روی لبه های کار بکشید
تا اون قسمت های از تصویر که در حال برش از بین رفته بازیابی بشه.
این کار رو با کم و زیاد کردن مقدار opacity انجام بدید.
تموم.
موفق باشید.

به نظر روش خوبی میاد ولی فکر کنم فقط با cs5 امکان پذیره :sad:

جدیدترین ارسال ها

بالا