partition magic و افزایش ظرفیت درایو

mahamm1d

Member
سلام
آیا با نرم افزار partition magic میشه ظرفیت درایوی رو زیاد کرد بطوریکه درایو های دیگه اطلاعات خودشون رو داشته باشن . منظورم اینه که نخواد پاکشون کنم . درایو c پر شده و میخوام ظرفیتش رو زیاد کنم . چه کار کنم .

www.ahvazcity.net

Well-Known Member
اصلا برنامه پارتیشن مجیک مخصوص همین کار هست ولی درایو سی هیچ کودوم از درایو هات رو مشکل نداره دست بزنی الا دراو سی چون اگر بهش دست زدی ویندزت دیگه بالا نمی یاد حالا چه می خوای کمش کنی چه زیاد امیدوارم مفید بوده باشه

سلام
به همه درایو هات دست بزن غیر درایوی که سیستم عاملت است. چون اکتیو پارتیشنت رو گم میکنه و سیستم بالا نمیاد.
موفق باشی

mahamm1d

Member
ولی من اینکار رو تو دانشگاه انجام دادم . اول تمام درایو ها رو پاک کردم فقط c رو نگه داشتم بعد حجمش رو زیاد کردم . مشکلی برای ویندوز پیش نیومد . من میخوام بدونم بدون پاک کردن درایو میتونم حجمش رو زیاد کنم .

Merott

Active Member
سلام...
من تا حالا چندين بار حجم درايو C كه درايو ويندوز هم هست رو بدون دست زدن به اطلاعات درايوها تغيير دادم.
شما براي اينكار در سمت چپ برنامه‌ي Partition Magic از قسمت Pick a Task گزينه‌ي Resize a partition رو انتخاب كنيد.
بعد از كليك كردن روي دكمه‌ Next درايوي رو كه مي‌خواهيد ظرفيتش رو زياد كنيد انتخاب كنيد.
در مرحله‌ي بعد ظرفيت كنوني اون درايو نشون داده شده كه شما اون رو به ظرفيت مورد نظر خودتون تغيير ميديد.
در مرحله‌ي بعدي درايو‌هايي رو كه مي‌خواهيد از اون‌ها فضا بگيريد رو انتخاب مي‌كنيد. فقط توجه داشته باشيد كه اون درايو‌ها به اندازه‌ي كافي Free Space داشته باشند. در غير اينصورت اطلاعات اون درايو دچار مشكل خواهند شد.
در مرحله‌ي بعد هم كه روي دكمه‌ي Finish كليك مي‌كنيد.
در مرحله‌ي آخر هم روي Apply كليك مي‌كنيد، روي Yes كليك كرده و ok مي‌كنيد.
كامپيوتر شما بعد از ريستارت شدن بعد از ورود به windows تغييرات شما رو Apply مي‌كنه...
البته شما قبل از شروع عمليات در صورتي كه يكي از دكمه‌هاي Keyboard رو بزنيد مي‌تونيد از ايجاد تغييرات جلوگيري كنيد. (در صورتي كه پشيمون شديد)
اين رو هم بگم كه ممكنه اين عمليات مدت زيادي طول بكشه!!! ممكن هم هست كه خيلي زود تموم بشه!!! :neutral:
موفق باشيد... :wink:

mahamm1d

Member
ممنون از پاسخ کاملتون . ولی تو درایو D هم ویندوز دیگه ایی هست برای اونکه مشکلی با این کار بوجود نمیاد .

Merott

Active Member
خواهش مي‌كنم...
اگه جمله‌تون سؤالي بود بايد بگم كه براي درايو D هم مشكلي پيش نمياد.
البته من تنها كاري كه تا الآن با Partition Magic روي درايو C انجام دادم Resize بود... بخاطر همين ميخوام بگم اگه به غير از Resize كردن كار ديگه‌اي هم خواستيد روي درايو C انجام بديد، حتماً قبلش مطمئن بشيد كه براي ويندوز مشكلي پيش نياد.
ولي اگه فقط خواستيد Resize كنيد، مطمئن باشيد كه مشكلي پيش نمياد... البته يه راه ديگه هم براي Resize هست كه من تا حالا اون رو امتحان نكردم... واسه همين نميدونم مشكلي بوجود مياره يا نه. بخاطر همين پيشنهاد مي‌كنم از همون راه كه تو پست قبلي گذاشتم استفاده كنيد.
موفق باشيد.

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا