partition magic و افزایش ظرفیت درایو

شروع موضوع توسط mahamm1d ‏25 اکتبر 2005 در انجمن مسایل و مشکلات عمومی کامپیوتر

1. mahamm1d

mahamm1d Member

امتیاز دستاورد:
    16
    سلام
    آیا با نرم افزار partition magic میشه ظرفیت درایوی رو زیاد کرد بطوریکه درایو های دیگه اطلاعات خودشون رو داشته باشن . منظورم اینه که نخواد پاکشون کنم . درایو c پر شده و میخوام ظرفیتش رو زیاد کنم . چه کار کنم .

نوشته شده توسط mahamm1d در ‏25 اکتبر 2005
    MehrMina از این پست تشکر کرده است.
  2. www.ahvazcity.net

www.ahvazcity.net Well-Known Member

امتیاز دستاورد:
    83
    اصلا برنامه پارتیشن مجیک مخصوص همین کار هست ولی درایو سی هیچ کودوم از درایو هات رو مشکل نداره دست بزنی الا دراو سی چون اگر بهش دست زدی ویندزت دیگه بالا نمی یاد حالا چه می خوای کمش کنی چه زیاد امیدوارم مفید بوده باشه

نوشته شده توسط www.ahvazcity.net در ‏25 اکتبر 2005
  3. HAMED SEIFI

HAMED SEIFI Member

امتیاز دستاورد:
    16
    سلام
    به همه درایو هات دست بزن غیر درایوی که سیستم عاملت است. چون اکتیو پارتیشنت رو گم میکنه و سیستم بالا نمیاد.
    موفق باشی

نوشته شده توسط HAMED SEIFI در ‏25 اکتبر 2005
  4. oxygenws

oxygenws Active Member

امتیاز دستاورد:
    36
    اگر مشکل فقط اینه که میشه با یک دیسک بوت درستش کرد.

نوشته شده توسط oxygenws در ‏25 اکتبر 2005
  5. mahamm1d

mahamm1d Member

امتیاز دستاورد:
    16
    ولی من اینکار رو تو دانشگاه انجام دادم . اول تمام درایو ها رو پاک کردم فقط c رو نگه داشتم بعد حجمش رو زیاد کردم . مشکلی برای ویندوز پیش نیومد . من میخوام بدونم بدون پاک کردن درایو میتونم حجمش رو زیاد کنم .

نوشته شده توسط mahamm1d در ‏27 اکتبر 2005
  6. Merott

Merott Member

امتیاز دستاورد:
    16
    سلام...
    من تا حالا چندين بار حجم درايو C كه درايو ويندوز هم هست رو بدون دست زدن به اطلاعات درايوها تغيير دادم.
    شما براي اينكار در سمت چپ برنامه‌ي Partition Magic از قسمت Pick a Task گزينه‌ي Resize a partition رو انتخاب كنيد.
    بعد از كليك كردن روي دكمه‌ Next درايوي رو كه مي‌خواهيد ظرفيتش رو زياد كنيد انتخاب كنيد.
    در مرحله‌ي بعد ظرفيت كنوني اون درايو نشون داده شده كه شما اون رو به ظرفيت مورد نظر خودتون تغيير ميديد.
    در مرحله‌ي بعدي درايو‌هايي رو كه مي‌خواهيد از اون‌ها فضا بگيريد رو انتخاب مي‌كنيد. فقط توجه داشته باشيد كه اون درايو‌ها به اندازه‌ي كافي Free Space داشته باشند. در غير اينصورت اطلاعات اون درايو دچار مشكل خواهند شد.
    در مرحله‌ي بعد هم كه روي دكمه‌ي Finish كليك مي‌كنيد.
    در مرحله‌ي آخر هم روي Apply كليك مي‌كنيد، روي Yes كليك كرده و ok مي‌كنيد.
    كامپيوتر شما بعد از ريستارت شدن بعد از ورود به windows تغييرات شما رو Apply مي‌كنه...
    البته شما قبل از شروع عمليات در صورتي كه يكي از دكمه‌هاي Keyboard رو بزنيد مي‌تونيد از ايجاد تغييرات جلوگيري كنيد. (در صورتي كه پشيمون شديد)
    اين رو هم بگم كه ممكنه اين عمليات مدت زيادي طول بكشه!!! ممكن هم هست كه خيلي زود تموم بشه!!! :neutral:
    موفق باشيد... :wink:

نوشته شده توسط Merott در ‏28 اکتبر 2005
  7. mahamm1d

mahamm1d Member

امتیاز دستاورد:
    16
    ممنون از پاسخ کاملتون . ولی تو درایو D هم ویندوز دیگه ایی هست برای اونکه مشکلی با این کار بوجود نمیاد .

نوشته شده توسط mahamm1d در ‏30 اکتبر 2005
  8. Merott

Merott Member

امتیاز دستاورد:
    16
    خواهش مي‌كنم...
    اگه جمله‌تون سؤالي بود بايد بگم كه براي درايو D هم مشكلي پيش نمياد.
    البته من تنها كاري كه تا الآن با Partition Magic روي درايو C انجام دادم Resize بود... بخاطر همين ميخوام بگم اگه به غير از Resize كردن كار ديگه‌اي هم خواستيد روي درايو C انجام بديد، حتماً قبلش مطمئن بشيد كه براي ويندوز مشكلي پيش نياد.
    ولي اگه فقط خواستيد Resize كنيد، مطمئن باشيد كه مشكلي پيش نمياد... البته يه راه ديگه هم براي Resize هست كه من تا حالا اون رو امتحان نكردم... واسه همين نميدونم مشكلي بوجود مياره يا نه. بخاطر همين پيشنهاد مي‌كنم از همون راه كه تو پست قبلي گذاشتم استفاده كنيد.
    موفق باشيد.

آخرین ویرایش: ‏30 اکتبر 2005
    نوشته شده توسط Merott در ‏30 اکتبر 2005
  9. mahamm1d

mahamm1d Member

امتیاز دستاورد:
    16
    ممنون

نوشته شده توسط mahamm1d در ‏2 نوامبر 2005

به اشتراک بگذارید