Opera ،مرورگري براي آينده

meysam97

New Member
من قبلا طرفدار 2 آتيشه opera بودم از وقتي گوگل كروم رو نصبيدم با هيج مرورگري نميتونم كار كنم-البه كسايي كه دايل آپ هستن opera بهتره

Webber

Well-Known Member
سلام

ايستايي و ثبات اپرا رو در هيچ مرورگري نمي بينيم.واقعا اين تفاوت رو كسي كه سال ها كاربر اپرا باشه مي فهمه

hsajj

Member
من چند ساله دارم از اپرا استفاده می کنم و کاملا راضیم
واقعا کار با اپرا 11 با این همه امکانات لذت بخشه:)

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
اتفاقاً مشکل فایرفاکس اینجاست که با ادعای اپن سورس بودن داره با حریف چند ساله خودش (اپرا)
آمار استفاده از مرورگر ها در اینترنت مطابق سازمان W3C تا مارچ 2011=
Firefox = 42.2%
Opera = 2.5%
آمار استفاده از FF بیش از 20 برابر OP هست، متوچه فرمایش شما از رقابت نشدم!!!

__

الان رو نمیدونم تا همین چند وقت پیش فایرفاکس از قابلیتهای CSS3 پشتیبانی نمیکرد و باید از کدهای خود ساخته فایرفاکس که با -moz شروع میشوند استفاده میکردی!!
آمار حال حاضر رو ارز می کنم خدمدتتون:
Firefox 4 = 79.4%
Opera 11.10 = 79.4%

جالب اینجاست که فرمایش شما در رابطه با ضعف پشتیبانی CSS3 در FF در زمان گذشته هم کاملا اشتباست! نظر شما رو به آمار زیر جلب می کنم:
Firefox 3.6 = 73.5%
Opera 10.6 – 11 = 70.6%

___

شما از کدوم منبع می فرمایید که پشتیبان مالی FF شرکت گوگل هست؟ لطفا صحبت های مستند بفرمایید.

__

اين يه توهين به كاربره و شايد هم گول زدن كابران تازه كار....
من با فرمایش شما موافقم اما شاید نام دیگر آن سطح روابت و توایی شرکت ها باشه!

__

من قبلا طرفدار 2 آتيشه opera بودم از وقتي گوگل كروم رو نصبيدم با هيج مرورگري نميتونم كار كنم-البه كسايي كه دايل آپ هستن opera بهتره
آمار W3C کاملا فرمایش شما رو تایید می کنه، Chrome موفق شده از مارچ سال پیش تا مارچ امسال، میزان کاربر های خود رو 2 برابر افزاش بده. این رقم واقعا جای تامل داره!

___

از دوستان، اساتید، کاربران،... خواهش می کنم به جای صحبت های احساسی ، نظرات خودشون رو در چارچوب تحلیل های کارشناسی و تکنیکی بفرمایند.

Webber

Well-Known Member
سلام

در مورد تعداد كاربران مرورگرها از اول هم بحث شد كه بيشتر بودن كاربران فايرفاكس موضوع عياني است.ولي مگر هر چيزي كاربر يا خواستار بيشتري داشت دليل بر برتري اون ميشه و ما ناگزير به استفاده از اون هستيم.نمونه لينوكس.فراموش نمي كنيم كه تا مدتي قبل ie بيشترين كاربر رو در دنيا داشت ولي كم كم وضعيت عوض شد.

مورد ديگر بي اطلاعي اكثر كاربران از انواع مرورگرها و كلا دانش اينترنت هست.وقتي تا مدتي قبل با وجود مرورگرهايي مثل فايرفاكس يا اپرا،اكثر كاربران (داخلي) از ie به خصوص 6 استفاده مي كردند نبايد انتظار داشت حالا بهترين انتخاب ممكن رو داشته باشند چون دنبال سرراست ترين گزينه هستند.

از وقتي كه با فايرفاكس آشنا شدم،موقع بازكردنش،اول كادر جستجوي گوگل ظاهر مي شد تا به حال.اين به جز كار تجاري نمي تونه چيز ديگري باشه
http://www.tomsguide.com/us/google-chrome-firefox,news-2534.html

من با فرمایش شما موافقم اما شاید نام دیگر آن سطح روابت و توایی شرکت ها باشه!

اسمي از مرورگر اپرا نياوردن هم كار عجيبيست! البته با داشتن اين شبكه قدرت كه موجب اين كارها ميشه،وجود اين همه كاربر هم نبايد،عجيب باشه.

به نظرتون اگر مرورگر كروم رو يه شركتي مثل اپرا منتشر مي كرد،چه تفاوتي با حال داشت يا اگر اپرا رو گوگل منتشر مي كرد.

سعي كردم بحث كلي كنم تا شايد بهتر به نتيجه برسيم.بحث روي چند درصد پشتيباني كمك و زياد مشكلي رو حل نمي كنه.

Webber

Well-Known Member
سلام دوستان

جالبه طی دو ماهی که این مطلب ایجاد شد، 15,000,000 نفر هم به کاربران اپرا اضافه شدند :rose: (البته نه از طریق این مبحث !)

یکی شون رو هم بنده حضورا اغفال کردم !

موفقیتــــ...

maysam.m

Well-Known Member
با سلام

جالب اینجاست که فرمایش شما در رابطه با ضعف پشتیبانی CSS3 در FF در زمان گذشته هم کاملا اشتباست! نظر شما رو به آمار زیر جلب می کنم:
Firefox 3.6 = 73.5%
Opera 10.6 – 11 = 70.6%
اتفاقا این مورد رو چون خودم تجربه کرده بودم گفتم. ویژگی border-radius همانطور که خودتون میدونید برای css3 ـه و برای اینکه در فایرفاکس هم اجرا بشه باید این کد رو قرار بدی: -moz-border-radius

شما از کدوم منبع می فرمایید که پشتیبان مالی FF شرکت گوگل هست؟ لطفا صحبت های مستند بفرمایید.

تا مدتی پیش گوگل با فایرفاکس قرار دادی بسته بود که صفحه پیش فرض فایرفاکس جستجوگر فایرفاکس باشد. منبعش رو یادم نمیاد.

الان هم فایرفاکس 4.1 اومده و امکاناتش بهتر شده ولی باز هم به پای اپرا نمی رسه! :wink:
اومده ویژگی paste and go اپرا رو کپی کرده و باز کردن تب در بکگراند و ...

نظر شخصی ام اینه که اپرا امکاناتش با فایرفاکس قابل مقایسه نیست. خیلی از امکانات هست که اصلا توی فایرفاکس و هیچ مرورگر دیگری وجود نداره ! دانلود از تورنت ، مدیریت ایمیل و خیلی امکانات دیگه که در پستهای قبلی گفته شد.
هر چند که ضعف هایی هم داره ولی نقاط قوتش خیلی بیشتر از ضعف هاشه.

برنامه نویسان و مدیران اپرا واقعا می دونند دارند چی کار می کنند و اگر بتونند یه اسپانسر توپ مثل گوگل یا مایکروسافت یا اپل یا ... پیدا کنند اون موقع رقابت عادلانه میشه!!

موفق باشید

Webber

Well-Known Member
سلام
نسخه جدید اپرا یعنی 11.50 حاضر و آماده دانلود است.در ضمن شمارشگر زنده تعداد دانلود ها نیز در صفحه اصلی قرار گرفته که جالب توجه است.سعی می کنم در اولین فرصت یه سری اسکرین شات هم از رابط کاربری اش بزارم.

حتما امتحان کنید مزه اپرا رو !

موفقیت

EleRam

Well-Known Member
می تونید امتحان کنید.
تغیرات مهمش: قوی شدن موتور رندر سی اس اس، جاوا و...، ذخیره کردن رمزهای عبور سایت ها در Opera Link و به روز شدن صفحه Speed Dial که میشه روش اکستنشن های مخصوص نصب کرد و...
از نظر گرافیکی هم بهبود خوبی داره...
با این تفاسیر، مطمئناً برای نسخه 12 باید منتظر غوغایی از طرف اپرا باشیم!
در ضمن از شمارشگر دانلود های نسخه جدید در صفحه اصلی اپرا هم غافل نشید!

Amin 4D

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
احتمال خرید مرورگر اپرا توسط فیسبوک

پس از عرضه عمومی سهام فیسبوک، به نظر می رسد که این شرکت قصد دارد از هر فرصت و موقعیتی برای گسترش قلمرو امپراطوری خود استفاده کرده و به هیچ وجه زمان را از دست ندهد. بعد از خرید سرویس هدایای موبایلی Karma، عرضه اپلیکیشن اختصاصی عکاسی و خرید میلیاردی اینستاگرام، اکنون حدس و گمان ها درباره قدم بعدی این غول شبکه های اجتماعی روز به روز داغ تر می شود.

آخرین شایعه که از طرف Pocket Lint منتشر شده، حاکی از آن است که فیس بوک، به عنوان بخشی از برنامه خود برای رقابت با گوگل، موزیلا و دیگر ماموت های اینترنت، سعی دارد مرورگر اپرا را هم به دارایی های خود بیافزاید. یک منبع از درون شرکت Opera Software ادعا کرده است که این شرکت در حال بررسی پیشنهادهای خرید مختلف ارائه شده است و همچنین موقتا برنامه استخدام خود را به حال تعلیق درآورده.

علی رغم اینکه این داستان هنوز در حد یک شایعه است، اما با توجه به شواهد موجود، دور از ذهن نیست که فیس بوک در حال آماده سازی اسب خود برای ورود به مسابقه مرورگرها باشد. از آنجایی که یکی از گرایشات اصلی در عرضه امکانات جدید برای شبکه های اجتماعی، حفظ سرعت لازم برای کاربر است، اپرا می تواند انتخاب مناسبی برای فیس بوک باشد.

منبع: نارنجی

EleRam

Well-Known Member
ای بابا یه چیز مثل آدم بود اونم که این فیس بوق! بخره که دیگه هیچی....
اه...

جدیدترین ارسال ها

بالا