Opera ،مرورگري براي آينده

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
به نظرم باید مرورگر ها رو بر حسب کاربرد اونها برای کاربران از هم مجزا کرد. (به نظر من !)
- کاربران خیلی معمولی اینترنت از IE استفاده می کنند.
- کاربرای که از سرویس های گوگل زیاد استفاده می کنند، بهترین مرورگر برای اونها chrome هست.
- کاربران حرفه ای تر و کاربرانی که تو ضمینه طراحی وب فعالیت می کنند، مجبورند که از FF استفاده کنند.
- کاربرانی که می خواهند از اینترنت لذت ببرند، ترجیح می دهند که از Opera استفاده کنند.
- کاربرانی از Safari استفاده می کنند که دسترسی استفاده ار مرورگر های دیگه رو ندارند!

اطلاع دارید که چرا turbo مرورگر Opera ،یک زمانی کار می کنه و یک زمانی اصلا کار نمی کنه؟! (برای استفاده از اینترنت آزاد)

maysam.m

Well-Known Member
دلایل شخصی من برای استفاده از اپرا:
- اینترفیس بالا
- کلیدهای میانبر نظیر ctrl+shift+v
- سرعت بسیار بالا
- وبگردی در حداقل سرعت (من بعضی وقتها که دارم دانلود میکنم همزمان با دانلود با اپرا وبگردی محدود هم میکنم که اپرا به خوبی از عهدش برمیاد ولی سایر مرورگرها چیزی باز نمیکنند تا دانلود رو قطع کنی)
- باز کردن تبهای زیاد (در سایر مرورگرها که 30-40 تا صفحه همزمان باز میکنم مرورگر کرش میکنه)
- تب های بسیار جالب (میشه چند تب رو در یگ تب جا داد و یا اینکه هزار تا تب باز کرد و تب ها کوچک می شوند و همه در یک صفحه جا میشوند)
- مدیریت ایمیل ها (خیلی جالبه و احتیاجی به Outlook نیست!)
- امکان مدیریت ویرایش هر سایت ( این خیلی جالبه مثلا میشه هر سایتی رو نمایش عکس، اسکریپت، موزیک و ... اون رو غیر فعال کرد و در سایر سایتها همه چیز با تنظیمات پیش فرض باشه. و خیلی امکانات جالب دیگه نظیر حذف تبلیغات یک سایت! )
- داشتن ابزار Inspect Element
و...

واقعا مرورگر اپرا همه چیز دارد و فقط به نظر من دو عیب دارد. یکی عدم پشتیبانی کامل از فونت فارسی که بعضی فونها جالب نمایش پیدا نمی کنند و دومین دلیل نداشتنن پلاگین های کاربردی مانند فایرفاکس

آخرین ویرایش:

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
از صحبت های مثیتم اینطور به نطر میاد که اپرا برای گردش در وب گزینه مناسبی هست...

Mohammad

Member
والا چی بگم ... همشون خوبن

اما منم الان دارم از اپرا استفاده می کنم ، بد نیست ، خوبه ، عالیه

سرعتش خوبه ، نمی دونم چی میگن بهش ، ولی به نظر میاد پینگش بهتر از بقیه باشه :دی

نمیدونم پینگ میگن یا چیز دیگه ، منظورم سرعت ارتباط برقرار کردنش با سایت سرور سایت هاست

اما یه سری چیز های جزئیش بده

مثلا اگه چند تا تب داشته باشی ، تبی که فعاله رو ببندی میره رو تب سمت چپش ، اما به نظر من بره رو راستی بهتره

اینکه از بین تب ها اونایی که ندیدی یه نقطه کوچک میزنه بالاش ، خیلی خوبه

و فقط کاش میشد این پسورد هایی که تو فایرفاکس سیو کردم رو انتقال بدم به اپرا

اینقدر هم از کلمه هام غلط املایی نمی گرفت خوب بود

the_king

مدیرکل انجمن
فکر کنم یه ده سالی هست که از Opera استفاده می کنم، اون موقع هنوز خبری از Firefox نبود. حالا هم بجز
برای باز کردن سایت هایی که با Opera جور در نمیان در بقیه موارد صرفا از Opera استفاده می کنم.
هم احتمال هنگ کردن و کرش کردنش خیلی کمه و هم با تعداد زیادی تب های باز شده مشکلی نداره.

همیشه بعد از نصب کردن Opera توی یک سیستم چند تا تنظیم پیشفرض رو تغییر میدم، مثل اضافه کردن
لیست سایت های تبلیغاتی و بنر ها (که بلوکه شوند) و اضافه کردن حجم Cache و History و کاهش تعداد Connection
از کار انداختن Check spelling و ...

با تغییر دادن تنظیماتش هم از شر تبلیغات داخل سایت ها راحت میشم و هم سرعت نمایش صفحات رو بالا می برم.
البته یک مورد هست که نتونستم با Opera مشکلش رو رفع کنم، اونم این مثلث تبلیغاتی مجید آنلاینه که همیشه
کفر من رو در میاره، اگه تصویرش رو بلوکه کنید اوضاع بدتر میشه، چون یک لایه نامرئی میشه که اگه اشتباهی روش
کلیک کنید باز همون صفحه فروشگاه میاد.

دو تا اشکال در Opera آزارم میده، یکی اینکه Download Manager داخلش برای کاربرانی که خطوط اینترنتی شون
مثل من نوسان زیاد داره مناسب نیست، مدام باید چشم ات به فایلی که داونلود میشه باشه که اگه خطا داد
Resume کنی. اگه بخوام یک فایل بزرگ رو باهاش داونلود کنم باید از پشت سیستم تکون نخورم که Opera وسط
کار متوقف نشه، یه گزینه Always Retry یا Number of Retries کم داره.

مشکل دوم Opera یه باگ ساده است که همیشه داشته، فقط تنبلی ام میاد گزارش اش بدم. موقعی که گزینه
Reload Image رو برای یک تصویر بکار می برید یا هنوز تصاویر داخل صفحه بصورت کامل دریافت نشده اند
نباید چیزی رو Save کنید، حتی اگه تصویری باشه که کامل دریافت شده، چون به محض اینکه مسیر فایل رو
تایید کنید Load شدن صفحه متوقف میشه، باید اول صبر کنید که تمامی صفحه بطور کامل دریافت بشه و
بعد شروع به ذخیره کردن تصاویر کنید.

Amin 4D

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
مثلا اگه چند تا تب داشته باشی ، تبی که فعاله رو ببندی میره رو تب سمت چپش ، اما به نظر من بره رو راستی بهتره

بفرمایید، اینم حله این مشکلتون:

attachment.php

پیوست ها

• Next Tab.jpg
    Next Tab.jpg
    176.4 کیلوبایت · بازدیدها: 36

Mohammad

Member
خیلی ممنون امین جان

میگم الان با ie9 اومدم ، اینم بد نیستا ، اینترفیسش بهتر شده ولی باز نسبت به بقیه از لحاظ اینترفیس عقب تره
شنیده بودم از css3 پشتیبانی می کنه ولی الان که میبینم بعضی هاشو فقط قبول داره و با خیلی هاش مشکل داره هنوز

با این حال فکر کنم اپرا گزینه مناسب تر باشه
با توجه به تنظیمات زیادش که میشه کاملا سفارشی کردش ...

من هیچوقت هیچ تعصبی نداشتم رو مرورگر هام ، رو هرکدوم ماوس زودتر میرسید کلیک میکردم و استفاده می کردم ...

راستی تو فایرفاکس 4 گزینه save tabs and quite برداشته شده ، خیلی ضایع است ... ( یعنی از اینترنت اکسپلورر الگو گرفته ؟ )

Saeed

Well-Known Member

همین اولش بگم رو کروم تعصب دارم عینه پرسپولیس :green:

هرکی نظر خودشو داره ، می با همه مرورگرها کار کردم :دی

از فایرفاکس فقط زمانی که میخوام کارهای طراحی انجام بدم

استفاده میکنم :دی کروم که تو استارت آپ ویندوز هستش :lol:

اپرا رو هم تازهگیها نصب کردم :دی زیاد نتونستم خوب با محیطش

ارتباط برقرار کنم :| آی ای رو هم که اصلا ندارم ولی خوب برای

تست وب هام از تستر استفاده میکنم :دی

خوب نمیشه مشکلات نادیده گرفت :دی مشکلاتی که کروم از

نظر من داره ، اینان :دی

- وقتی مرورگر رو میبندی اگه چندتا تب داشته باشی همرو

فرطی میبنده ! ( اگه به هر دلیلی مرورگر بغیر از شما بسته بشه دفعه بعدی که مرورگر رو باز میکنید ، تب های قبلی رو باز میکنه :دی )

- تو همین فروم ، تو تاینی ام سی ، همزمان سازی نداره عینه فایر فاکس ( یعنی فقط کد نشون میده !! )

حالا شایدم این امکانات رو داشته باشه ولی من ازش بیخبر باشم :دی

ویژگی های دیگه رو هم که دوستان بهشون اشاره کردن :دی

Saeed

Well-Known Member

البته یه نکته رو همین العان کشف کردم :دی

تو ورژن 12 میشه :دی طوری که پیج هایی که باز بودن

وقتی مرورگر رو ببندی و دوباره باز کنی دوباره باز میشن :دی

Options -> Basics -> On startup -> Reopen the pages that were open last

Pin tab هم تقریبا شبیه این عمل رو انجام میده ولی به یه شکل دیگه :دی

موفق باشید :rose:

Webber

Well-Known Member
سلام

حقيقتا يكي از دلايل مهم انتخاب اپرا در ابتدا براي من و اكثر دوستان ديگه،اينترفيس ساده و روان اون هست كه هر روز بر عكس رقبا،رو به پيشرفت است.خودم كه تا با هيچ مرورگري به اين اندازه راحت نيستم.تو اپرا مي تونم پاهام رو راحت دراز كنم و از اينترنت لذت ببرم،اگر شد طراحي هم كنم.اپرا فوق العاده است،عاليه...

ss1.jpg

آخرین ویرایش:

Webber

Well-Known Member
سلام

اپرا 11 من تونست 100/100 بشه.حالا كمي در مورد اين تست توضيح بديد ممنون ميشيم و اينكه آخرش فرموديد (اطمینانی به آمار این سایت نیست!)

EleRam

Well-Known Member
سلام. مدتها بود وارد مجید آنلاین نشده بودم، حالا به خاطر این بحث، شدم!
راستش بنده اوایل که با آی ای 6 کار می کردم و بعد که 7 اومد بعد از مدتی دیدم فایرفاکس چیز خیلی خوبیه... خیلی بهم چسبید! دنیایی داشتم باهاش... اما بعد از مدتی که اپرا نسخه جدید (فکر کنم 9 بود) رو عرضه کرد و من بر خلاف اینکه ازش خوشم نمیومد (نسخه های خیلی قدیمیش رو تست کرده بودم) نصب کردم و به زور! باور کنید به زور یکم باهاش کار کردم، اما نمی دونم چی شد... طلسم بود، نه! فوق العاده بود! دیگه از اون موقع ترک کردنش برام شده کابوس...
ببینید از نظر فنی هم بخواهیم در نظر بگیریم، اپرا واقعاً قدرت خوبی داره. الان فایرفاکس و کروم پشتیبان های قوی دارند به نام گوگل، فایرفاکس هم اوایل به خاطر حمایت های مالی زیاد گوگل بود که تونست اوج بگیره، در صورتی که دیگران فقط این نکته رو یاد آوری می کنند که اپن سورس بوده، همین!...
اتفاقاً مشکل فایرفاکس اینجاست که با ادعای اپن سورس بودن داره با حریف چند ساله خودش (اپرا) و حریف نوپایی مثل کروم می جنگه و خیلی واضح و حتی با تبلیغات زیاد ایده های ناب پیاده شده توسط مرورگر اپرا رو کپی می کنه. در صورتی که اپرا بدون هیچ حمایت خاصی، تحت مالکیت شرکت نه چندان معروفی (به خلاف کروم و فایرفاکس) به اسم asa است و اونقدر ها توان مالی نداره که بتونه با تبلیغات رنگارنگ! برای خودش کاربر دست و پا کنه... بر خلاف تصور های عموم و حرف هایی که بعضا زده میشه، در دنیای حاضر، تبلیغات تاثییر کاملا روشن و مهمی در استفاده مردم از یه محصول خاص داره...

اکستنش های خوبی داره براش ساخته میشه، کیفیت و کمیت بالایی دارن و در حال زیاد شدن هم هستند...
و مهمترین چیزی که داره اینه که ایده های خودش اونقدر ناب هستند که از دیگران کپی نکنه و علیرقم بسته بودن سورس، خود کمپانی قدرت و ذکاوت خوبی در درک و مرتفع کردن ایراد های نرم افزار و نیازهای کاربران خودش داره...

بهرحال اپرا داره حسابی خودش رو برای رویارویی آماده می کنه، هر چند آرام و ساکت و البته کاملا با وقار مثل یک شاهزاده جوان!
امیدوارم از این شاهزاده رویایی به خوبی استفاده کنید تا لذت وب رو در بهترین حالت ممکن بچشید...

آخرین ویرایش:

maysam.m

Well-Known Member
سلام. مدتها بود وارد مجید آنلاین نشده بودم، حالا به خاطر این بحث، شدم!
راستش بنده اوایل که با آی ای 6 کار می کردم و بعد که 7 اومد بعد از مدتی دیدم فایرفاکس چیز خیلی خوبیه... خیلی بهم چسبید! دنیایی داشتم باهاش... اما بعد از مدتی که اپرا نسخه جدید (فکر کنم 9 بود) رو عرضه کرد و من بر خلاف اینکه ازش خوشم نمیومد (نسخه های خیلی قدیمیش رو تست کرده بودم) نصب کردم و به زور! باور کنید به زور یکم باهاش کار کردم، اما نمی دونم چی شد... طلسم بود، نه! فوق العاده بود! دیگه از اون موقع ترک کردنش برام شده کابوس...
ببینید از نظر فنی هم بخواهیم در نظر بگیریم، اپرا واقعاً قدرت خوبی داره. الان فایرفاکس و کروم پشتیبان های قوی دارند به نام گوگل، فایرفاکس هم اوایل به خاطر حمایت های مالی زیاد گوگل بود که تونست اوج بگیره، در صورتی که دیگران فقط این نکته رو یاد آوری می کنند که اپن سورس بوده، همین!...
اتفاقاً مشکل فایرفاکس اینجاست که با ادعای اپن سورس بودن داره با حریف چند ساله خودش (اپرا) و حریف نوپایی مثل کروم می جنگه و خیلی واضح و حتی با تبلیغات زیاد ایده های ناب پیاده شده توسط مرورگر اپرا رو کپی می کنه. در صورتی که اپرا بدون هیچ حمایت خاصی، تحت مالکیت شرکت نه چندان معروفی (به خلاف کروم و فایرفاکس) به اسم asa است و اونقدر ها توان مالی نداره که بتونه با تبلیغات رنگارنگ! برای خودش کاربر دست و پا کنه... بر خلاف تصور های عموم و حرف هایی که بعضا زده میشه، در دنیای حاضر، تبلیغات تاثییر کاملا روشن و مهمی در استفاده مردم از یه محصول خاص داره...

اکستنش های خوبی داره براش ساخته میشه، کیفیت و کمیت بالایی دارن و در حال زیاد شدن هم هستند...
و مهمترین چیزی که داره اینه که ایده های خودش اونقدر ناب هستند که از دیگران کپی نکنه و علیرقم بسته بودن سورس، خود کمپانی قدرت و ذکاوت خوبی در درک و مرتفع کردن ایراد های نرم افزار و نیازهای کاربران خودش داره...

بهرحال اپرا داره حسابی خودش رو برای رویارویی آماده می کنه، هر چند آرام و ساکت و البته کاملا با وقار مثل یک شاهزاده جوان!
امیدوارم از این شاهزاده رویایی به خوبی استفاده کنید تا لذت وب رو در بهترین حالت ممکن بچشید...

سلام

واقعا اصل مطلب رو گفتید دوست عزیز
همه میدونیم که اینترنت اکسپلور فقط به خاطر این پرکاربرده که به صورت پیش فرض توی ویندوز هست و غول بزرگی چون مایکروسافت براش تبلیغ میکنه .
فایرفاکس هم به دلیل اپن سورس بودن و تبلیغات زیاد گوگل. در واقع بهتر این طوری میشه گفت که فایرفاکس به خاطر این معروف شد که رقیب اینترنت اکسپلورر بود و خیلی ها فقط به دلیل استفاده نکردن از اینترنت اکسپلورر و استفاده از یک مرورگر دیگر به سوی فایرفاکس آمدند. چه کسی هست که ندونه مگر چند نفر سورس فایرفاکس رو خوندند و یا براش اکستنش نوشته اند!! که به این دلایل از اون استفاده میکنند!!
توی این چند سال که فایرفاکس صرفا به خاطر نه به اینترنت اکسپلورر و تبلیغات اپن سورسی و گوگل و نبود رقیب دیگر متداول شد من خلاقیت خاصی از فایرفاکس ندیدم !
یک مرورگر که خیلی سریع آپدیت میشه و اکستنش های زیادی براش نوشته اند!! غیر از این دو مورد فایرفاکس چیزی برای گفتن نداره و بسیاری از خلاقیت های اپرا را هم کپی کرده! :snap:

الان رو نمیدونم تا همین چند وقت پیش فایرفاکس از قابلیتهای CSS3 پشتیبانی نمیکرد و باید از کدهای خود ساخته فایرفاکس که با -moz شروع میشوند استفاده میکردی!! :green: (مثل دستور بوردر ردیوس) :snap:

به نظر من اگر پشت اپرا هم شرکتهای بزرگی مثل گوگل و مایکروسافت و اپل و .. بود الان اپرا بهترین مرورگر موجود بود.

من هیچ مرورگری رو در حد اپرا نمیدنم و واقعا سازنده های اپرا رو تحسین میکنم که خلاقیت زیادی دارند و در هر نسخه ی جدید امکان جدیدی رو به کاربران معرفی میکنند. فایرفاکس و اینترنت اکسپلورر چیزی برای گفتن ندارند و فقط در هر نسخه از نظر امنیتی و پشتیبانی بیشتر از CSS3 پیش می روند ولی اپرا در هر نسخه امکانات جدیدی رو معرفی میکنه! :oops:

Saeed

Well-Known Member

اگه مطلع باشید چند وقتی میشه که یاهو ورژن بتا داده که بنظرم خیلی عالیه :دی

ولی متاسفانه اپرا نمیتونه ساپورت کنه !! حتی ورژن آخرش !! :shock:

Webber

Well-Known Member
البته مشكل ياهو ميل با اپرا مربوط به همين نسخه نيست و اگر يادتون باشه در نسخه قبلي هم كه ارائه كرد،اصلا با اپرا نمي شد واردش شد كه ببينيم اصلا كار مي كنه يا نه! البته عدم پشتيباني سايت روبه نزول ياهو از يه مرورگر،مشكلي براي اون مرورگر به حساب نمياد و بر عكس اين سايت ها هستند كه بايد با احترام به كاربرانشون،خودشون رو با مرورگرهاي مورد استفاده كاربرانشون هماهنگ كنند.مطمئنا مهندسان ياهو هم نا توان از اين كار نيستند كه مانند خيلي از سايت هاي معتبر ميل خودشون رو با اپرا هم هماهمنگ كنند،ولي حالا چرا اين كار رو نمي كنند،بنده اطلاعي ندارم.در سايت ياهو مرورگرهاي زير رو پيشنهاد داده:

Internet Explorer 8, Firefox 3 and newer, Safari 4 and newer, and Chrome 5.​

بعدش هم لينك دانلود فايرفاكس رو داده،بدون ذكر اسمش در لينك:

Download the latest for free​

اين يه توهين به كاربره و شايد هم گول زدن كابران تازه كار....

ممنونمـ

EleRam

Well-Known Member
من که خیلی وقته دارم از یاهو جدید توی اپرا استفاده می کنم

جدیدترین ارسال ها

بالا