بی بی کد My first animation and best

javadgonbadi

Well-Known Member
سلام به همه دوستان گلم و اینم برای شما :rose:

بعده مدتی با یه کاری اومدم که شاید نظرتونو جلب کنه سختی یه همین یه تیکه کار اشکمو در آورد

این یه خونه هست که ......

همیشه منو با یه تک فریم دیدن این جزئ اولین اینمیت های منه امیدوارم خوشتون بیاد زمان متوسط هر رندر 4 دقیقه :-?

مشخصات سیستم : رم 8 گیگ ------ گرافیک فکر کنین ندارم :lol: سی پی یو Intel Core i7 -3770

و باید از دوست خوبم LinkinForEver هم تشکر کنم چون خیلی بهم کمک کردن :rose:

max 2013-----v-ray همین تار شدن کار هم فکر کنم از کنورت کردنشه !!! منتظر نقد هاتون هستم
:oops:

HTML:
http://uploadkon.ir/?file=Joint%20Item1.zip

پیوست ها

• vila 0022.jpg
    vila 0022.jpg
    343.5 کیلوبایت · بازدیدها: 153
آخرین ویرایش:

javadgonbadi

Well-Known Member
:shock:سلام دوست گلم

ممنون که نظرتو دادی فقط من نفهمیدم الان مدل سازیش کم نداره یعنی چی ؟

M.Hosseinzadeh

Active Member
سلام.

دوست گلم به نظر من عالی شده حرف نداره بهترین کاری بود که توی مجدی آنلین دیده بودم .

فقط زمانش رو یه ذره زیاد تر کن

javadgonbadi

Well-Known Member
سلام دوست گلم

نه داش این هنوز جلو کارای بچه ها که انیمیت می زنن هیچی نیست ولی برا خودم یه دنیا ارزش داره چون اولیش بود

خیلی ممنون

madmaster_3d

Well-Known Member
سلام به جواد جان. البته انیمیشن معماری با انیمیشن معمولی زمین تا آسمونه. چون تو معماری دوربین حرکت می کنه. ولی تو انیمیشن معمولی کلی زمان میبره فقط کاراکتر رو بسازی بعد تکسچرش کنی بعد ریگش کنی بعد اسکینش کنی و بعد هم .... و بعد انیمیشنش کنی.
ولی جالب بود کارت. فقط باید زمانش رو زیاد کنی و دوربین به طرف در بره و در باز بشه و داخل بشه دوربین. و از داخل هم نشون بدی. یا حتی می تونی دوره خونت رو با درخت بپوشونی یک دور 360 درجه هم دور خونه بزنی البته جهت دوربین به طرف خونه باشه. موفق باشی

javadgonbadi

Well-Known Member
ممنون مد مستر عزیز

خوب جواب : داش کلا این اینمیت حدودا 1150 فریم داره که یه دوره 270 درجه ایی دوره خونه می زنه !

خوب مشکل چی یه : مشکل اینه که هر فریم 4 دقیقه طول می کشه رندرش حالا یه حساب سر انگشتی 4*1150=4600 دقیقه ============= 4600/60=76 ساعت که زمانه زیادی نیست؟:shock:

برا همین از بهترین جاها سعی کردم دوربین رو حرکت بدم و الان این انیمیت حدودا 400 فریم شده که زمانش 1 روز طول کشیده !!

ولی قصد دارم بازم زمانشو زیاد کنم و برای داخلی هم می خوام جدا کار کنم روش چون الان که فالش رو باز می کنم سیستم می ترکه :)

ممنون که نظر دادین

Sisili boy

Member
سلام.

کار خوبی شده مخصوصا که اولین انیمیت هم هست که زدی. من شخصا تجربه انیمیت ندارم ولی به نظرم الان کارت خیلی کم نور شده. مثل رندر های بدون پست پرو هستش که با کمی زمان گذاشتن قابلیت خوب شدن رو داره.
موفق باشی

abbasi_0912

Active Member
سلام برای اولین انیمیشن خوبه

اولین چیز آزار دهنده، حرکت سریع دوربین هست
دوربین باید نرم تر حرکت کنه؛ و کنترل بیشتری روی حرکت دوربین وجود داشته باشه

ای کاش اطلاعات بیشتری در مورد کار و نحوه کامپوزیت و غیره میزاشتی
هنگام رندر انیمیشن باید از رندر المنت ها نیز خروجی بگییری تا روی نور، رفلکت و .... کنترل بهتری داشته باشی

من اگر i7 - 3770 داشتم میزاشتم سیستم 1 هفته رندر بگیره، قدرش رو بدون حداقل 2 برابر از CPU من سریع تر هست

موفق باشی

Mehran coyote

Well-Known Member
کارت خوب شده خسته نباشی
با دوست خوبم عباس موافقم
cpu به این مشدی داری بزار رندر حالشو ببر نترس نمیسوزه
کیفیت رندرتو خیلی بهتر میتونستی بگیری حتی تو تک فریم هم ،رندرت کیفیت کافی رو نداره
چمن یا علف ها کمی یک دست شدن و زیره سقف هم تاریک شده تو روز روشن این با واقیعت جور در نمیاد
اگه کارتو دوست داری بیشتر روش وقت بزار مخصوصا نور و حرکت دوربین

واسه یه کار عالی کافیه درک عالی ای هم از واقعیات داشته باشی

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
افرین پسر دمت گردم !!!
من که کمکی نکردم ... کاره خودت بود چی میگی ؟؟؟:green:

:rose:

javadgonbadi

Well-Known Member
سلام به همه دوستان

abbasi_0912 داش خیلی ممنون که نظر دادی

حرکت سریع دوربین برا این کمه که زیاد زمان رندر طول نکشه چون نمی خواستم فریم ها زیاد بشه و از سرو تهش زدم که می دونم یه جورایی کار رو خراب کرده ولی برا کار بعدیم مطمئن باش جبرانش می کنم ---در مورد استفاده ار رندر المنت ها برام توضیح می دی

من هیچی نمی دونم در موردشون و اینکه تو انیمیت هم کار برد دارن ؟ ممنون می شم تو این مورد کمکم کنی
-------------------------------------
Mehran coyote مهران داش ممنون

اون تک فریم رو از تو یکی از فریم ها برداشتم و فقط خواستم یه چیزی بزارم که پستم بدون عکس نباشه بعدا با پست پرو می زارم

چمن ها رو راست میگی و این اولین تجربه ام با مولتی اسکاتر بود خیلی حال کردم ولی یه چیزه دیگه هم هست اونم اینه که حجم اصلی این انیمیت 500 مگ شده که تو اون کیفیت عالی بود حالا شاید مشکل از کونورت کردنه منه؟

برا اینکه زیره سقف روشن بشه چی کار کنم ؟
-----------------------------
LinkinForEver حمید داش تو که گلی تو گلدون

از همه دوستان ممنون آقا عارف من منتظر شما هم هستم :rose:

abbasi_0912

Active Member
حرکت سریع دوربین برا این کمه که زیاد زمان رندر طول نکشه چون نمی خواستم فریم ها زیاد بشه و از سرو تهش زدم که می دونم یه جورایی کار رو خراب کرده ولی برا کار بعدیم مطمئن باش جبرانش می کنم ---در مورد استفاده ار رندر المنت ها برام توضیح می دی

من هیچی نمی دونم در موردشون و اینکه تو انیمیت هم کار برد دارن ؟ ممنون می شم تو این مورد کمکم کنی

این درسته که حرکت سریع دوربین به خاطر تعداد کم فریم هاست، اما منظور اصلی من این نبود. میخواستم توی پست قبلی منظورم رو با مثال بیان کنم که وقت نشد
حرکت سریع دوربین جای خودش؛ اما سرعت دوربین یک نواخت هست، با یک سرعت معین حرکت میکنه که زیاد جالب نیست
معمولا وقتی پیش میاد که دوربین توی یک مسیر مشخص توسط یک مسیر مشخص حرکت کنه
بهتره سرعت دوربین در بعضی جاها که موضوع اصلی انیمیشن هست کندتر بشه و در هنگام عبور از موضوعات فرعی تندتر باشه

این نمونه رو میخواستم توی پست قبلی معرفی کنم اما گفتم حتما دیدی
iCube demoreel - 2009
http://www.youtube.com/watch?v=-BShJ1Vtmmw

ببین چطوری با سرعت دوربین بازی میکنه، حرکات نرم دوربین و سرعت گرفتن آن در لحظات مناسب
موجب حس هیجان و باور پذیری بهتره انیمیشن شده، اتفاقا انیمیشن معماری هست

برا اینکه زیره سقف روشن بشه چی کار کنم ؟

خوب رندر المنت ها بدرد همین کار میخوره دیگه، مثلا میشه بعد از اینکه رندر انیمیشن تمام شد بدون اینکه نیاز باشه دوباره رندر بگیری نور انیمیشن رو بیشتر یا کمتر کنی
میتونی روی سایه ها کنترل بهتری داشته باشی، یا اینکه رفلکت ها رو بیشتر کنی و ........
خلاصه بستگی به این داره که موقع خروجی رندر چه المنت ی رو همراه انیمیشن ذخیره کرده باشی
که معمولا اصلاح رنگ، سایه، نور و.... هست که توی نرم افزارهایی مثل افترافکت و یا هر نرم افزاری که قابلیت کامپوزیت لایه ها رو داشته باشه میشه انجام داد

موفق باشی

آخرین ویرایش:

javadgonbadi

Well-Known Member
خیلی ممنون

که جدی اومدی و جواب هامو دادی در کار بعدی سعی می کنم که این اشکالات رو نبینی و درستشون کنم یه انیمیت دیگه تو راهه که بعده عید می زارمش!

و من باید برم سراغ این رندر المنت ها چون هیچی در موردشون نمی دونم

اگه باز سایتی که آموزشش رو داره یا خودت مطلبی چیزی داشتی خوشحال می شم بهم بدی خودمم میرم می گردم

یه دنیا ممنون

abbasi_0912

Active Member
خواهش میکنم، کاری نکردم

من خودم رندر المنت رو با لینک زیر بهتر درک کردم، نسبت به بقیه برای من تائثیر گذارتر بود.
http://cg.tutsplus.com/tutorials/chaos-group-vray/compositing-v-ray-render-layers-in-photoshop/

البته توی فتوشاپ داره اموزش میده اما قضیه اصلی همین هست، توی مابقی نرم افزارها مثل افترافکت نیز از همین روش پیروی میکنند
تنها فرق این هست که، نحوه عملکرد توی نرم افزارهای مختلف متفاوت هست، اینجا داری روی یک فریم کار میکنی اما توی انیمیشن روی لایه فیلم

البته این بیس قضیه هست، توی تک فریم و انیمیشن تعداد لایه ها و نحوه قرارگیری بسته به کار متفاوت هست

موفق باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا