افزونه 2 Motion Graphic

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
ضمن عرض سلام خدمت همه اساتید و بزرگواران
خیلی وقت بود میخواستم همچین بحثی را شروع کنم و با کمک همدیگه به نتایج خوبی برسیم به امید خدا
همون طور که از نام تاپیک مشخص هستش اینجا ابتدا در رابطه با اینکه موشن گرافیک چی هست،از کجا شروع شده به کجا رسیده و پس از این مباحث به بررسی و آموزش نکات به روز در این زمینه خواهیم پرداخت

نکته:الان تو کشور ما به دلیل شناخته نشدن خیلی از نرم افزارهای قدرتمند همانند nuke اکثرا یا بهتر بگیم بیشتر کاربرها از
After Effectsاستفاده می کنند و ما هم بیشتر آموزش ها و مباحث را تحت افتر افکت بیان می کنیم

از اساتید خواهش می کنم تا پایان بحث اول(بررسی تاریخچه و ماهیت ویدئو گرافیک) تاپکیی ایجاد نکنن

به دلیل اینکه من فقط محل کارم اینترنت پر سرعت دارم معمولا شب ها پیوست ها رو میذارم
:rose::rose::rose::rose::rose:

آخرین ویرایش:

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
موشن گرافیک چیست؟

attachment.php

این سوالی است که بسیاری از طراحان گرافیک دنبال جوابش هستند. برای طراحان خیلی سخت است که تعریف تمیزی برای یک کار موشن گرافیک بدهند. همیشه وقتی که کاری به نمایش گذاشته می شود، طراحان می خواهند بدانند که این کار یک موشن گرافیک، انیمیشن و یا ویدئو آرت است. تئوری را که در نمودار بالا مشاهده میکنید بیان گوی بعضی از این سوالات میباشد. طراحی متحرک یا موشن دیزاین بر پایه اصول و قواعد سنتی طراحی، شکل گرفته است. اگر بخواهیم این قواعد را به المانهای کوچکتری تقسیم کنیم، به یک نمودار صلیبی به شکل بالا می رسیم که هر طرفه این نمودار کامل کننده سمت مقابل است. کامل کننده در اینجا به این معنی است که هیچ کدام از سمت های این نمودار بدون طرف مقابل کامل نمی شود. برای مثال اگر ما در یک سمت حرکت و در سمت مقابل سکون را داریم، نشان دهنده این است که در طراحی متحرک برای به وجود آوردن یک کار هنری هم به حرکت و هم به سکون به صورت متعادل احتیاج است

برای ثابت کردن این تئوری می توانید در نظر بگیرید که یک موشن گرافیک خوب همیشه با یک فریم ساکن با کمپوزیسیون درست و زیبا آغاز میشود. یک فریم زیبا و درست معمولا به عنوان پایه یک موشن گرافیک است. معمولا هر وقت که پروژه جدیدی را طراحان موشن گرافیک آغاز میکنند، زمان زیادی را برای بدست آوردن یک فریم زیبا و کارامد مصرف میکنند. بعد از طراحی فریم اصلی، شروع می کنند به طراحی بقیه فریم ها و استوری برد خود را کامل می کنند. ساخت یک موشن گرافیک درجه یک وابسته به طراحی فریم های ساکن موفق است. در حقیقت ساخت موشن گرافیک، حرکت و مسافرتی ست در میان تمامی فریم های ثابتی که طراحی شده اند

اگر به نمودار مورد نظر نگاهی بیاندازید، متوجه می شوید که در کنار حرکت و سکون از کلمات تغییر و بدون تغییر استفاده شده است. این کلمات بیان گر این هستند که حرکت از کجا شروع شده و کجا به اوج در طول نمودار می رسد. بسیار مهم است که بدانیم که مفهوم حرکت مطلق و یا سکون مطلق فقط در تئوری است و در دنیای واقعی چیزی که کاملا ساکن و یا متحرک باشد وجود ندارد. در طراحی متحرک نیز همیشه بیاد داشته باشیم که از زیاد حرکت دادن و یا سکون کامل خوداری کنیم

آخرین ویرایش:

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
ضمن عرض سلام
از وقفه طولانی مدت عذر خواهی میکنم،با انرژی اومدیم به سر انجام برسونیم تاپیک را با کمک همدیگه:rose:
خوب اینجا یه لینک دانلود از یه ویدئو میذارم که توضیحات بسیار بسیار زیبایی در زمینه موشن گرافیک میده
یادم نیست از کجا دانلودش کردم اما به نظرم میتونه ذهنمون را خیلی سمت بده به اون چیزی که قراره بهش برسیم
دانلود با حجم 58 مگابایت

آخرین ویرایش:

R-med

Well-Known Member
به به
آموزش افتر افکت !!!
چه جالب
من هیچ تجربه ای با افتر افکت ندارم
اگه پای درس شما بشینم , بدون پیش نیاز میتونم پاس کنمش یا باید برم ترم قبل ؟

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
الهی من جیگر تو یکی رو درستی بخورم:rose:
از اساتید خواهش می کنم تا پایان بحث اول(بررسی تاریخچه و ماهیت ویدئو گرافیک) تاپکیی ایجاد نکنن
فعلا تکنیک که شروع نشده که،الان داریم ادای اینا که میخوان تاریخچه یه چیزی را بررسی کنن در میاریم

R-med

Well-Known Member
خب پس افتخار شاگرد شدن در خدمت شما رو دارم
من سراپا گوشم استاد

یا علی

faeze2310

New Member
آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآا.از اردیبهشت91 تا الان چیزی اضافه نشده!!کسی میتونه منبع خارجی برای مبحث موشن دیزاین معرفی کنه؟؟:sad:

جدیدترین ارسال ها

بالا