mdmzinc 4 vs delphi vs csharp

با سلام و درود ....

بنده با توجه به نیازی که دارم برای ساخت مولتی مدیایی که اولا تا حدی حالت قفل دار باشه و دوما بتونم فایل هایی مثل پی دی اف و اچ تی ام ال رو باز کنم تصمیم گرفتم از یک برنامه استفاده کنم ....

1 با دلفی کار کردم و بسیار هم با اکشن 3 سازگاره و حرفی توش نیست البت یک از سوالام اینه که آیا از سی شارپ خروجی بگیریم با sdk ها و توابعی که داره بهتر نیست ؟؟؟ آیا مثل دلفی یا پیشرفته تر از دلفی هستش توابعی که توش هست و سازکارتره با اکشن 3؟ فقط مسعله فلش پلیر هست که باید اول کار یجوری دیگه نصبش کنید ....
2 mdmzinc4 که آخرین ورژنه رو از سایتش دانلود کردم ولی بسیار بسیار به نظرم باگ داره حتی من کرکش رو هم دارم بدون کرک وقتی خروجی میگیری قات میزنه بعضی وقتها و با کرک کردن هم اون مشکل رو داشت با اکشن 3 و فلش پلیر 11 ... البت توی خود برنامه میتونی انتخاب کنی که فلش پلیر 11 خر.وجی بگیره ولی بابا اصلا بهش اعتباری نیست ! دوما با استفاده از ماژور هاش میخواستم یک اچ تی ام ال رو لوکال بیارم و متاسفانه چیزی رو نشون نمیداد ! کلا نمیشه آدم به این برنامه ها برای بستن پروژش اعتباری کرد .. ولی اطلاعات و قابلیت هایی که توی سایتش زده فوق العادست و توش حرفی نیست اگه کار کنه مسعله اینه که شرکتش که توی انگلستان هست داره جا به جا میشه و سوالات تکنیکالی مثل این رو وقتی بهش میل زدم گفت جواب نمیدیم چون شرکت هنوز روی زمین و هواست !

سوال آخر

کدوم برنامه جانبی برای کار با اکشن 3 مناسب و آیا توضیحاتی که من دادم و برداشتی که نسبت به زینک داشتم درسته ؟
Csharp
delphi
Mdmzinc

benyamin_pc

Well-Known Member
mdm چیز باگ داریه و مورد اعتمادی نیست و چیزی نیست که کلا با دلفی و سی شارپ قرار باشه مقایسه شه , چیزه کوچیکیه و ارزش نداره از الان که نرفتی سمتش روش وقت بذاری , همین وقتو رو ایر بذار در حد خودش ارزش وقت داره و کل پروژتونو کامل جواب میده
اما در مورد سی شارپ و دلفی :
سی شارپ : راحت تر , امکانات بیشتر , منابع بیشتر , با رود مپ مشخص تر و قابل اعتماد تر , ملحقات و اضافات مرتبط با زمینه هائی بیشتر از اپ نویسی

++Hadi++

Active Member
یکی از مزایای mdm به air اینه که mdm می تونه تو level های پایین ،سریال هارد رو در بیاره ولی air تو این کار باید وابسته به یه برنامه دیگه ای مثل qt باشه تا qt سریالو در بیاره و با سوکت بده به air ...
مزیت دوم mdm به air اینه که mdm می تونه وصل شه به access ولی air نمی تونه...
تا اینجا که با ایر کار کردیم این بوده.البته تا جایی که می دونم qt هم مستقیما نمی تونه به access وصل شه مگر اینکه خودت بنویسی ...خدا آخر و عاقبت هممونو به خیر کنه....

benyamin_pc

Well-Known Member
به لحاظ mdm و سی شارپ , خیلی کارا هست که سی شارپ میکنه مثل آب خوردن و mdm نمیتونه , مثل ارتباط با سیستم های آفییس با نهایت انعطاف و ارتباط , استفاده از سیستم asp.net با همون زبان سی شارپ , استفاده از کامپوننت های بی شمار سی شارپ برای هر کاری از جمله ارسال sms و.... , استفاده از xna , ..................................................
پروژه بزرگ و حسابیو نمیشه به اعتماد mdm بست , 7 سال پیش یه پروژه کامل با mdm بستم اما الان رو ویندوز سون exash ران نمیشه اما exei که 7 سال پیش با دات نت و سی شارپ بستم مثل هلو ران میشه
خیلی کارا mdm میتونه که ایر نمیتونه , مثل ارتباط با dll های win32 , اما اینا دلیل نمیشن , mdm تو رده کاریی که هست (استفاده از ocx) نباید با ایر مقایسه شه و باید با مثلا سی شارپ مقایسه شه , تو رده کاریشم غول هایی مثل سی شارپ و دلفی هستن که mdm جائی نداره و همین وقتو بهتره رو اونا بذاره , اما ایر یه داستان دیگس که تو نوع خودش بهترینه و برا همین ارزش یکم وقتو داره ...

akherat

مدیر انجمن
به لحاظ mdm و سی شارپ , خیلی کارا هست که سی شارپ میکنه مثل آب خوردن و mdm نمیتونه , مثل ارتباط با سیستم های آفییس با نهایت انعطاف و ارتباط , استفاده از سیستم asp.net با همون زبان سی شارپ , استفاده از کامپوننت های بی شمار سی شارپ برای هر کاری از جمله ارسال sms و.... , استفاده از xna , ..................................................
پروژه بزرگ و حسابیو نمیشه به اعتماد mdm بست , 7 سال پیش یه پروژه کامل با mdm بستم اما الان رو ویندوز سون exash ران نمیشه اما exei که 7 سال پیش با دات نت و سی شارپ بستم مثل هلو ران میشه
خیلی کارا mdm میتونه که ایر نمیتونه , مثل ارتباط با dll های win32 , اما اینا دلیل نمیشن , mdm تو رده کاریی که هست (استفاده از ocx) نباید با ایر مقایسه شه و باید با مثلا سی شارپ مقایسه شه , تو رده کاریشم غول هایی مثل سی شارپ و دلفی هستن که mdm جائی نداره و همین وقتو بهتره رو اونا بذاره , اما ایر یه داستان دیگس که تو نوع خودش بهترینه و برا همین ارزش یکم وقتو داره ...
چی شد یه زبان رو با یه برنامه مقایسه کزدی؟

benyamin_pc

Well-Known Member

:d
شما چی میگی ؟
زبانو با برنامه چی شد مقایسه کردم؟ هرچی دوستداری شما اسمشو بذار , برنامه , زبان , ... هرچیزی که کامپایل بشه چه کدش داخل محیط خودش نوشته شه چه تو محیط دیگه ای داره آخرش کامپایل میشه حالا هر اسمی میخای شما بهش بده
بعد هم بحث اینجا این بودکه تو اون زمینه چه گزینه های دیگه ای هست و هرکدوم کارائیشون چقده و هرکدوم چقد ارزش دارن روشون زمان گذاشت که دوستی که تاپیکو زدن به جواب رسیدن

akherat

مدیر انجمن
:d
شما چی میگی ؟
زبانو با برنامه چی شد مقایسه کردم؟ هرچی دوستداری شما اسمشو بذار , برنامه , زبان , ... هرچیزی که کامپایل بشه چه کدش داخل محیط خودش نوشته شه چه تو محیط دیگه ای داره آخرش کامپایل میشه حالا هر اسمی میخای شما بهش بده
بعد هم بحث اینجا این بودکه تو اون زمینه چه گزینه های دیگه ای هست و هرکدوم کارائیشون چقده و هرکدوم چقد ارزش دارن روشون زمان گذاشت که دوستی که تاپیکو زدن به جواب رسیدن
هست من نمیزارم
پس نظراتو واسه خودت نگه دار و مردم رو دچار اشتباه نکن

mdm یک نرم افزار هست و تمام امکاناتش بسته به ورژنش داره یعنی بسته شده
c# یک زبان برنامه نویسی هست که میشه باهاش 50 نوع برنامه مثل mdm نوشت که امکاناتش بسته به خود دولوپره

می خوایی مقایسه کنی mdm رو با air یا swf kit و یا ... کن نه با c# یا جاوا یا پایتون یا هر زبان دیگه ای

benyamin_pc

Well-Known Member
فقط چون یه بار به mehdado گفتی خیلی خامی جا داره اینجا بهت بگم تو خام تری , آخه پسر جان بعد 10 سال برنامه نویسی با این سیستم ها اومدی به من میگی سی شارپ زبان برنامه نویسیه و mdm نیست؟ تو آفرین , تو سوت , تو کف , تو هورا
کی گفت mdm زبان برنامه نویسیه , اگه فقط پست بالا سریتو میخوندی اینو نمیگفتی , اینجا زبان شناسی نبود وگرنه pldc من از شما قوی تره اینو شک نکن , همونطور که بالا گفتم اینجا بحث این بود که گزینه هائی که برای این کار هستنو حالا هرچی , زبان , برنامه و .... برسی کردیم از لحاظ کارائیشونو موارد دیگه که چقد ارزش داره رو کدومشون زمان گذاشته شه ....
خوش باشی , بای

++Hadi++

Active Member
(عطف به آخرین پستم و گفته های بنیامین)از نظر من تو محیط پلتفرم و استفاده از ابزاری مثل mdm یا air یا C# برا بهینه سازی فلش ،همشون با هم قابل مقایسه هستند.
بحث ما زبان بودن یا نبودن نیست. بحث ما بهینه سازی ابزاری برای فلش پلتفرم هست که همشون می یان و swf رو تو خودشون لود می کنند وابزاری رو در اختیار swf می زارند که بتونه یه سری کارهای خفن تر انجام بده.
البته adobe air به یه نحو خاصی از این ابزار استفاده می کنه.ولی منظور من این بود که در این راستا ، خود من به یه مشکلاتی خوردم که حس کردم تو دو تا زمینه ،MDM قویتره ولی تو الباقی مسایل قطعا air بهترینه...
ظاهرا هنوز هم برا یه سری کارهای امنیتی تر و خفن تر باید دست به کار ابزار جانبی باشیم...

جدیدترین ارسال ها

بالا