Laar Generel Hospital

Farrokh

Active Member
سلام حامد
ممنون که سر زدی
غافل گیرم کردی

والا اینقدر که می گید باید بگم شدت نور رو زیاد کردم ولی تصویر رو over expose می کرد

ضمنا چون برای هر شات یک زاویه ی نوری انتخاب شده بود واقعا سخت بود که برای هر شات هم color mapping تنظیم کرد (اونم با وجود deadline )

حالا نمی دونم منظورتون دقیقا چه جور نور پردازی یی هه چون نورپردازی روز رو نمی شه خیلی روش کار خارق العاده ای کرد (اگه میشه بگید تا از این به بعد بکنم)

-------------------------------------------------------

سلام متین جون
مرسی که با اینکه کارم رو دوست نداشتی سیوش کردی :D

اجرای درختا هم اولش با یه بیس مش شروع شد که بعد با ادیت پلی یکم دستکاریش کردم تا رندوم ایبل بشه بعدش هم چند لایه نویز با جهت های مختلف بهش اعمال کردم بعد با اسکتر بهش برگ دادم

همین !

بیشتر ایده و جرات استفاده ازشون برا خودم جالبه

موفق باشید

Farrokh

Active Member
سلام و شب بخير.
اساتيد عزيز اين بحث من فقط مربوط به معمار و مشتريه نه بينندگان.
من اگه بخوام به يه معمار بگم كه نماي كليه يه پروژه رو بهم نشون بده.ميخوام نماي اصلي و مهندسيه كار رو ببينم و بعد از اون ميخوام كه نمايه معماريه پرسپكتيوشو ببينم.اين در خواست به نظر من درست و منطقيه.
:cool:

کاملا هم منطقیه
اصول کار طراحی معماری هم به این ترتیبه که ابتدا پلانها و نما ها برای کارفرما طراحی می شه که ترسیماتی دو بعدی هستند که اندازه های بسیار دقیق دارند

و بعد در صورت درخواست مشتری اونها رو به 3d کار می دن که بهشون رندر های سه بعدی از پرسپکتیو های مختلف بده که فهم طرح برای افراد ی که سواد نقشه خوانی ندارند ممکن بشه

و شمای کار فرما بر اساس نوع نیازتون هر دوی اینها رو در اختیار دارید

باز هم ممنون از نظرتون

کدخدا

Member
والا باید بگم خوب شده دستت درد نکنه
فکر کنم وقتی کار می کردی صاحب کارم بالا سرت بوده:shock:
خب برم سر اصل مطلب
راجب معماریش نقد بهش زیاد وارده ولی گفتی کار خودت نیست منم چیزی نمی گم.
راجب 3dباید بگم خیلی باهال شده البته منم با دوستان راجب متریال آسفالتش موافقم یکم قیرش زیاد شده این همه اونجا رو سبز کردین بعدش یه چیزی گذاشتین که از نزدیکشم گرماش حس می شه اونم تو اون گرما!البته بازم این نقد به معماریه و کمتر به تری دی.
تابش بندی که گذاشتی برای نما های دور عالیه ولی تو اون نزدیکه یکم بدون بعد بودنش .....
می دونم وقت نداشتی خودت گفتی انتقاد کن!
راجب درختا اگه تکنیکتو بگی خوشحال می شم منم یه جا به بن بست خوردم از همین کارا کردم .فکر کنم با متریاله ولی شک دارم.
نه نیست من تنه درختا رو الان دیدم!
دیگه اینکه کاش متریال کل بیمارستانرو تایل می دادی از نظر منطق اجرام عملی تره
دیگه همین اگه ایرادام بازم معماری شد ببخش خیلی توی مکس مثل شما نیستم:-?

Amin 4D

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
آقا کارتون عالی بود البته یه کمم نقص توی کار همه هست.
طراحی به نظر من خیلی خوب و حرفه ای انجام شده اما ایرادها توی رندر هست. مخصوصا اون فضا داخلی که یه کم رندرش غیر طبیعی از آب در اومده، رندر فضای خارجی هم یه کم تاریکه، چه جوری بگم ، یه کم مصنوعی جلوه می کنه،شاید عیب از مانیتور من باشه. ولی در کل کارتون حرف نداره.
موفق و پیروز باشید.

leili1

Active Member
این همه نظرسازنده من دیگه چی بگم
نظر همه رو خوندم من بیشتر بانظر سارا موافق بودم

دراخر موفق باشی:rose:

Sisili boy

Member
سلام فرخ جون
در مورد کاربری اشتباه از من بود ، راستش وقتی دیدم یه تاپیک جدید به اسم فرخ باز شده بدون اینکه اسمشو ببینم اومدم داخل و .....

در مورد تجربه و زمان هم : من که حرفی از پول و درامد نزدم ، من خیلی هم حرفه ای بشم کارهای خودم رو برای استادهای دانشگاه سه بعدی می کنم.

بازم ممنون که جوابمو دادی

من هم کوچیک شما : محمد حسین :rose:

سلام فرخ جان.تبریک میگم.
در نظر اول کار خیلی جالبه و آدم رو جذب میکنه.
اآدم بعدش که دقیق تر بشه میتونه یه چند تایی هم ایراد بگیره که البته من درک میکنم چون کار فراردادی و برای مشتری و با محدودیت زمانی کلا قضیه ش جداست.
تا جایی که تونستم نظرات اساتید رو خوندم.
fov یه جاهایی صحنه ها رو خیلی جذاب کرده ولی یه جاهایی کلا زوایا رو به هم ریخته.
توی exterior به شخصه با fov مشکلی ندارم.
ولی توی اون عکس interior خیلی باهاش مشکل دارم !!1 :-?
نگاه بکن کلا اون lcd روی دیوار ذوزنقه شده !!! یا مثلا مبلا کلا کجه. میدونم برای ای این لنزتو واید کردی که توی یه فضای کوچیک جا برای دوربینت نداشتی و خواستی که کل فضا رو توی رندرت بگیری.
بعدشم کاشیات bump ش خیلی درشته.
بعدشم که منم باید بگم که احساس می کنم روزت روز نیست . چجوری بگم نور کمه. انگار دم غروبه می گم نکنه مانیتورت کالبره نیست ؟
به هر حال ایده و مدلینگ و باقی چیزایی که ایراد نگرفتم :shock: خیلی خوب و عالی شدن.
موفق باشی :rose: :D

Farrokh

Active Member
ممنون از نظرات (البته بعد به تک تکشون جواب می دم ، فعلا باید ببخشید )

خدا رو شکر رندر ها رو 32 bit گرفته بودم و تونستم نورش رو بهتر کنم

از همه ی کسانی که به نور انتقاد کرده بودن ممنونم
نتیجه رو هم ایشالا فردا آپ می کنم که بازم نظر بدید

باز هم ممنون از نقدتون

Mandana

Active Member
شرمنده دیر اومدم.نت نداشتم :دی
می فقط با نور مشکل داشتم که اونهم گفتی برطرف کردی.آپدیت جدیدشو بذار براشون نظر بدم :دی
موفق باشی دوست هاین:rose:

1835ali

Well-Known Member
فرخ جان فقط می تونم بگم خسته نباشی چون می دونم چه زحمتی داره یه همچین پروژه ای تازه اون چیزهایی که گفتی به کنار
دوستان انتقاد کردن دمشون گرم ولی یه سوال برای من پیش اومدی ؟ اگه پیکسار اینجا نمونه کار بزاری (مثلاً راتاتویی ) همه یه ایرادی بهش میگیرن نه اینکه بخوام بگم انتقاد اشتباهه ولی دیگه ...
در هر صورت خیلی قشنگ شده و برای کار پروژه ای حرف نداره
یه چیز دیگه من نمی دونم چرا وقتی کارتو دیدم یاد بازی igi افتادم ؟ :D

Farrokh

Active Member
والا باید بگم خوب شده دستت درد نکنه
فکر کنم وقتی کار می کردی صاحب کارم بالا سرت بوده:shock:
خب برم سر اصل مطلب
راجب معماریش نقد بهش زیاد وارده ولی گفتی کار خودت نیست منم چیزی نمی گم.
راجب 3dباید بگم خیلی باهال شده البته منم با دوستان راجب متریال آسفالتش موافقم یکم قیرش زیاد شده این همه اونجا رو سبز کردین بعدش یه چیزی گذاشتین که از نزدیکشم گرماش حس می شه اونم تو اون گرما!البته بازم این نقد به معماریه و کمتر به تری دی.
تابش بندی که گذاشتی برای نما های دور عالیه ولی تو اون نزدیکه یکم بدون بعد بودنش .....
می دونم وقت نداشتی خودت گفتی انتقاد کن!
راجب درختا اگه تکنیکتو بگی خوشحال می شم منم یه جا به بن بست خوردم از همین کارا کردم .فکر کنم با متریاله ولی شک دارم.
نه نیست من تنه درختا رو الان دیدم!
دیگه اینکه کاش متریال کل بیمارستانرو تایل می دادی از نظر منطق اجرام عملی تره
دیگه همین اگه ایرادام بازم معماری شد ببخش خیلی توی مکس مثل شما نیستم:-?

آره بالا سرم بوده حالا تو از کجا فهمیدی؟
در مورد تابش بند باید بگم که اینی که گذاشتم هم در نوع خودش برای رندر سنگینه و اگه بخوام بعد دار باشه باید تک تک دونه هاش رو مدل کنم که اصلا عاقلانه نیست

درختا رو هم که قبلا توضیح دادم
سادست
شروع کن به ساختن کمک خواستی بگو

با ایده ی تایلت هم به شدت مخالفم (اگه خواستی تست رندر تایلی رو برات می فرستم که عمق فاجعه رو درک کنی)

آقا کارتون عالی بود البته یه کمم نقص توی کار همه هست.
طراحی به نظر من خیلی خوب و حرفه ای انجام شده اما ایرادها توی رندر هست. مخصوصا اون فضا داخلی که یه کم رندرش غیر طبیعی از آب در اومده، رندر فضای خارجی هم یه کم تاریکه، چه جوری بگم ، یه کم مصنوعی جلوه می کنه،شاید عیب از مانیتور من باشه. ولی در کل کارتون حرف نداره.
موفق و پیروز باشید.

ممنونم عزیز جان
نه عیب از مانیتور من بود که به لطف شما و دیگر دوستان کالیبره شد :rose:

این همه نظرسازنده من دیگه چی بگم
نظر همه رو خوندم من بیشتر بانظر سارا موافق بودم

دراخر موفق باشی:rose:

مرسی که سر زدی
تو هم موفق باشی خانومی

معماری خوب، خود ساختمونه هم قشنگه طرح کلیش...
نورپردازی بد.

مرسی روحی جون
الان ببین نور چطوره؟!

سلام فرخ جون
در مورد کاربری اشتباه از من بود ، راستش وقتی دیدم یه تاپیک جدید به اسم فرخ باز شده بدون اینکه اسمشو ببینم اومدم داخل و .....

در مورد تجربه و زمان هم : من که حرفی از پول و درامد نزدم ، من خیلی هم حرفه ای بشم کارهای خودم رو برای استادهای دانشگاه سه بعدی می کنم.

بازم ممنون که جوابمو دادی

من هم کوچیک شما : محمد حسین :rose:

سلام

منم منظورم شخص شما نبود
خواستم یه توصیه ی دوستانه بکنم به کسانی که دوستدار هنرند

ولی خوب می تونی از تریدی در آمد هم داشته باشی (که خیلی هم خوبه ) من فقط خواستم تاکید کنم که بهتره هدف خلق هنر باشه تا بدست آوردن پول

به هر حال ببخشید

آقایی

سلام فرخ جان.تبریک میگم.
در نظر اول کار خیلی جالبه و آدم رو جذب میکنه.
اآدم بعدش که دقیق تر بشه میتونه یه چند تایی هم ایراد بگیره که البته من درک میکنم چون کار فراردادی و برای مشتری و با محدودیت زمانی کلا قضیه ش جداست.
تا جایی که تونستم نظرات اساتید رو خوندم.
fov یه جاهایی صحنه ها رو خیلی جذاب کرده ولی یه جاهایی کلا زوایا رو به هم ریخته.
توی exterior به شخصه با fov مشکلی ندارم.
ولی توی اون عکس interior خیلی باهاش مشکل دارم !!1 :-?
نگاه بکن کلا اون lcd روی دیوار ذوزنقه شده !!! یا مثلا مبلا کلا کجه. میدونم برای ای این لنزتو واید کردی که توی یه فضای کوچیک جا برای دوربینت نداشتی و خواستی که کل فضا رو توی رندرت بگیری.
بعدشم کاشیات bump ش خیلی درشته.
بعدشم که منم باید بگم که احساس می کنم روزت روز نیست . چجوری بگم نور کمه. انگار دم غروبه می گم نکنه مانیتورت کالبره نیست ؟
به هر حال ایده و مدلینگ و باقی چیزایی که ایراد نگرفتم :shock: خیلی خوب و عالی شدن.
موفق باشی :rose:

مرسی شما لطف داری

اگه راهنمایی های شما نبود کار هم دوباره ادیت نمی شد

حالا بازم منتظر نظرتم

ممنون

خبر بهم رسید . بیام ببینم .
عالی شده :paint:
تمیز کار شده

موفق باشی

شایان

ممنون شما هم موفق باشی

کار خوبی شده .........

موفق باشی

ممنون
متشکر که سر زدی

تو هم موفق باشی

سلام فرخ جان.

کارت مثه همیشه 20+.

موفق باشی.

ممنون
ولی کار خودت بیسته :wink:

تو هم موفق باشی

شرمنده دیر اومدم.نت نداشتم :دی
می فقط با نور مشکل داشتم که اونهم گفتی برطرف کردی.آپدیت جدیدشو بذار براشون نظر بدم :دی
موفق باشی دوست هاین:rose:

مرسی که اومدی
آره الان ببین نور خوبه؟

فرخ جون میخامممممممممممت. کارت بیسته. دمت گرم

نووووووووووووووووووووووووووووکرم

بازم بیا از این ورا سعید جونم

فرخ جان فقط می تونم بگم خسته نباشی چون می دونم چه زحمتی داره یه همچین پروژه ای تازه اون چیزهایی که گفتی به کنار
دوستان انتقاد کردن دمشون گرم ولی یه سوال برای من پیش اومدی ؟ اگه پیکسار اینجا نمونه کار بزاری (مثلاً راتاتویی ) همه یه ایرادی بهش میگیرن نه اینکه بخوام بگم انتقاد اشتباهه ولی دیگه ...
در هر صورت خیلی قشنگ شده و برای کار پروژه ای حرف نداره
یه چیز دیگه من نمی دونم چرا وقتی کارتو دیدم یاد بازی igi افتادم ؟ :D

منم فقط می تونم بگم شما واقعا به من لطف داری

والا اگه که پیکسار کار بذاره اینجا که من خودم اولین کسی هستم که رو کارش نقد می ذارم (چون واقعا کاراشون رو دوست دارم )

ولی کسی که کارش رو توی فوروم می ذاره یعنی اینکه دلش می خواد کارش نقد بشه تا ایراداش رو بفهمه
و کسی که کارش رو توی گالری می ذاره برای اینه که مردم کارشو ببینن و تحسینش کنن

والا خودت نمی دونی من بدونم چرا یاد بازی igi افتادی ؟ :دی

موفق باشی دوست گلم

Farrokh

Active Member
راستی

یه مسابقه

به نظر شما رندر انیمیشن این کار با این حجم درخت (که هرکدوم 2000 پلی دارند) و خود ساختمان هم دو میلون پلی داره
هر فریم چقدر زمان می بره؟

رزولوشن :1000*437

بقیه ی تنظیمات رو هم اونطوری که فکر می کنید کیفیت رندر خوب باشه و زمان هم بهینه باشه در نظر بگیرید

فرخ جان نورش خیلی بهتر شده .
اگر بخوام ایراد بنی اسرائیلی بگیرم میگم که کنتراست نور بین جاهای روشن و تاریکش خیلی زیاد شده.
یعنی جاهاییش که سایس خیلی شبه .
اما خوب ایراد نیست شاید.
عالی :cool:

جدیدترین ارسال ها

بالا