Laar Generel Hospital

Farrokh

Active Member
اخیرا شاهد پر رنگ تر شدن هنر نمایی های بچه های مایا کار بودیم
دیدم واقعا زشته که ما مکس کارا کم بیاریم :D
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پروژه ی پیش رو 3d های پایان نامه ی کارشناسی ارشد یکی از دوستامه

پروژه در شهر گرمسیری لار واقع شده
اساس طراحی معماری هم بر همخوانی با اقلیم و صرفه جویی در مصرف انرژی بوده

سه بعدی سازی هم شامل شبیه سازی داخلی ، شبیه سازی خارجی ، شبیه سازی سایت ، انیمیشن و still image بوده

برای ساختن درخت هم تقریبا 12 راه مختلف رو امتحان کردیم (از جمله RPC و PLUG IN ) و از بین اونا با کیفیت ترین و سبک ترین نوع رو (برای optimize کردن رندر انیمیشن ) انتخاب کردیم (یعنی اعتماد به خلاقیت و تونایی های خودمان )

هدف از ایجاد چنین درختهایی:

دور شدن از کلیشه ها ، غیر طبیعی و در عین حال طبیعی بودن (راستش خودمون هم تا در اومدن درختهای نهایی نمی دونستیم این دقیقا یعنی چی ! ) ، ایجاد حس فضای سبز به بهترین شکل ممکن ، عاقلانه کردن زمان رندر (که باز هم نسبتا زمان بر بود ) ، random able بودن مدل و . . .

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

امیدوارم از این پروژه خوشتون بیاد و همچنین امیدوارم در کنار محبت های همیشگیتون نسبت به کارای من ، نقد های خوبی هم دریافت کنم

http://img.majidonline.com/pic/176938/01.jpg

http://img.majidonline.com/pic/176920/02.jpg

http://img.majidonline.com/pic/176921/03.jpg

http://img.majidonline.com/pic/176925/04.jpg

http://img.majidonline.com/pic/176926/05.jpg

http://img.majidonline.com/pic/176927/06.jpg

http://img.majidonline.com/pic/176928/07.jpg

http://img.majidonline.com/pic/176929/08.jpg

http://img.majidonline.com/pic/176931/09.jpg

http://img.majidonline.com/pic/176930/10.jpg

http://img.majidonline.com/pic/176932/11.jpg

http://img.majidonline.com/pic/176933/12.jpg

http://img.majidonline.com/pic/176934/13.jpg

http://img.majidonline.com/pic/176935/14.jpg

http://img.majidonline.com/pic/176936/15.jpg

پیوست ها

• wire.jpg
    wire.jpg
    184.6 کیلوبایت · بازدیدها: 49
  • 16.jpg
    16.jpg
    347.7 کیلوبایت · بازدیدها: 83
آخرین ویرایش:

milad_k

Member
سلام دوست عزیز کارت خوب بود ولی اگه اشکالی نداره میخواستم کارترو کمی نقد کنم.
قبل با یه سئوال شروع میکنم.
از چه engine render برای کارت استفاده کردی ؟
و حالا نقد.
1-من گرمای تابش آفتاب رو توی کارت حس نمیکنم.آفتابت باید خیلی جون دار تر باشه.
2-آسمونت انرژی زیاد برای انتقال حس آسمون بودن نداره.منظورم اینه که آبیه آسمون باید خیلی آبیتر و سفیدت به نسبط سفید تر .
رفلکس شیشه هات خیلی کمه.
این دوتا پارامتر باعث میشه حس زنده تری به بینندت منتقل بشه
آُسفالتت بیش از حد تیرست.از یه تکسچر بهتری برای آسفالتت استفاده کن و تنالیتیه رنگیشم در نظر داشته باش .در ضمن چرا آسفالتت خط نداره ؟؟!!.
چرا برگه درخت نخلهات انقدر خشک و بی روحن انگار که همشون خشک شدن.
امید وارم موفق باشی دوست من.:rose:

.

آخرین ویرایش:

Farrokh

Active Member
ممنون مصطفی جان شما لطف داری

آقا میلاد از شما هم ممنونم
ضمنا ممنونم که کارم رو نقد کردی
در مورد آسفالت هم باید بگم که برای تکسچر دادن با آسفالت باید اون رو unwrap می کردم و توی فوتوشاپ هم وقت زیادی صرفش می کردم و یه تکسچر بزرگ هم براش می ساختم
نتیجه این بود که زمان رندر رو بی مورد بالا می برد و مانع تحویل به موقع پروژه می شد
ضمنا آسفالت ارزش معماری چندانی نداره و نمی خواستم زیاد روش تاکید کنم

در مورد رنگ آسفالت هم باید بگم که پارامتر های مختلفی از جمله نوع قیر و سنگدانه ی استفاده شده ، گذر زمان ، بارندگی ، تابش آفتاب ، نشستن گرد و خاک و . . . رنگ آسفالت رو متفاوت می کنه
کلا آسفالت بسته به تاثیر هر یک از این موارد می تونه از میان گستره ی رنگی خیلی وسیعی رنگ بپذیره (تیره روشن معمولی )

به هر حال ممنون از نظرت

.:. soroosh .:.

Active Member
کار جالبی شده .
من خیلی خوشم اومد .
خودم هم که تا حالا کار اکستریور نکردم هر بار میبینم کلی حال میکنم .
ضمنا درخت‌ها هم خیلی جالب دراومدن . خسته نباشید
موفق باشید .

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
ممنون که تو پروفایل لینک دادی. چون متاسفانه خیلی وقت نمیکنم به انجمن 3بعدی سر بزنم.

با احترام به نظر آقا میلاد و نقدی که کردن باید بگم که من دقیقا عکس نقد ایشون رو میخواستم بگم (قبل از اینکه پست ایشون رو بخونم!)

من که با دیدن عکسا مخصوصا عکس آخری کاملا گرمای یه منطقه گرمسیری رو حس کردم.

البته نمیدونم شهرستان لار واقعا فضایی اینطوری داره یا نه چون فضاهای محیط کارت اگر چه فوق العاده زیبا شدن چه از نظر معماری چه از نظر محیط سبز و ... ولی واقعا توی همچین شهرستان گرمسیری داشتن همچین فضای سبزی با این نوع گیاها (بجز درخت نخل) امکان پذیر هست؟! مگر اینکه اون محیط گرمسیری مرطوب هم باشه. البته من دقیقا نمیدونم شهرستان لار رطوبت هم داره یا نه؟

ببخشید که این موضوع رو مطرح کردم ولی چون ظاهرا از دانشجو خواسته شده که روی فضای سبز هم کار کنه پس مشخص بوده که برای استاد مهم بوده این قضیه.

ولی در مورد بقیه کارا واقعا لذت بردم. همه چیز عالی انجام شده. البته من گمون میکنم که یکمی کیفیت عکسها رو برای سریعتر لود شدن کم کرده باشی.

راستی یه سوالی که داشتم این بود که برای ایجاد یه همچین صحنه هایی طراح باید علاوه بر دونستن 3d چیز دیگه ای هم بدونه؟ مثلا معماری یا هر چیز دیگه ای؟ چون من خودم شدیدا به ساخت اینچنین کارهایی علاقه دارم منتها نمیدونم باید از کجا شروع کنم؟!

ببخشید طولانی شد.
موفق باشی.

milad_k

Member
ممنون که تو پروفایل لینک دادی. چون متاسفانه خیلی وقت نمیکنم به انجمن 3بعدی سر بزنم.

با احترام به نظر آقا میلاد و نقدی که کردن باید بگم که من دقیقا عکس نقد ایشون رو میخواستم بگم (قبل از اینکه پست ایشون رو بخونم!)

البته نمیدونم شهرستان لار واقعا فضایی اینطوری داره یا نه چون فضاهای محیط کارت اگر چه فوق العاده زیبا شدن چه از نظر معماری چه از نظر محیط سبز و ... ولی واقعا توی همچین شهرستان گرمسیری داشتن همچین فضای سبزی با این نوع گیاها (بجز درخت نخل) امکان پذیر هست؟! مگر اینکه اون محیط گرمسیری مرطوب هم باشه. البته من دقیقا نمیدونم شهرستان لار رطوبت هم داره یا نه؟

ببخشید که این موضوع رو مطرح کردم ولی چون ظاهرا از دانشجو خواسته شده که روی فضای سبز هم کار کنه پس مشخص بوده که برای استاد مهم بوده این قضیه.

ولی در مورد بقیه کارا واقعا لذت بردم. همه چیز عالی انجام شده. البته من گمون میکنم که یکمی کیفیت عکسها رو برای سریعتر لود شدن کم کرده باشی.

راستی یه سوالی که داشتم این بود که برای ایجاد یه همچین صحنه هایی طراح باید علاوه بر دونستن 3d چیز دیگه ای هم بدونه؟ مثلا معماری یا هر چیز دیگه ای؟ چون من خودم شدیدا به ساخت اینچنین کارهایی علاقه دارم منتها نمیدونم باید از کجا شروع کنم؟!

ببخشید طولانی شد.
موفق باشی.

با سلام دوباره خدمت تمامیه دوستان.
خانم سارا ببخشید من قصد بی احترامی ندارم ولی در عین حال فکر نمیکنم نقد یک کار و بحث های منطقی ادامه این نقد های جنبه بی احترامی داشته باشه با این اوصاف حرفتون رو نقض میکنم.شما درنظر داشته باید که این فضای کویری اطراف این سایت وجود نداشت به نظرتون باز هم میشه گرمارو حس کرد این فضای کویری مکمل ایجاد گرمای محیطی میباشد و خود به تنهایی نمیتونه احساسی خیلی قویی به وجود بیاره و حالا در نظر داشته باشید اگر بجای این فضای کویری یک فضای سبز قرار داده میشد آیا باز هم همچنین حسی رو داشتید؟؟آفتاب در واقعیت خیلی قدرت منده و نور و انرژِی خاصی رو داره وما باید در کارهای خودمون حواسمون به این مسئله باشه این فقط در یک زمان است که آفتاب کم جون میشود و آن هم زمان غروب یا اوایل طلوعه.

انشاا... موفق باشید.

باز هم عذر خواهی میکنم.

آخرین ویرایش:

mkf.cgi

Member
سلام كار جالب و كاملي شده اما به نظرم اگه رو نورپردازي و بافت دهي بيشتر كار ميكردي كارت گويا تر و جالب تر ميشد.
تازه فكر كنم fov دوربين رو كمتر كني خيلي بهتر ميشه.:D

:Mohsen:

کاربر باتجربه
سلام فرخ جان
خسته نباشي
از اينكه عكساي زيادي از كارت گذاشتي ممنون، اينجوري بهتر ميشه نظر داد
خوب من با اينكه از معماري زياد چيزي نمي دونم نظرمو ميگم
contrast همه عكسا يكم پايينه، يه جورايي داغ بودن آفتابو نميرسونه
نخلها تقريبا خوب درومدن، ولي درختاي ديگه بيشتر جنبه كارتوني پيدا كردن، البته براي چنين صحنه شولوغ و سنگيني بعيده كه بشه درختاي با كيفيت تري رو پياده كرد
من رو تكسچرم يكم انتقاد دارم، مخصوصا تكسچر ساختمون و سقف ساختمونا، يه مقدار زيادي يكدسته، به خصوص آسفالت پشت بام كه اصلا به نظر نمياد كه آسفالته(احتملا به خاطر كمي بامپ)!
البته همينكه محيط به اين بزرگي رو تونستي جمع و جور كني خيلي عاليه
از اونجا كه ميدونستم روحيه انتقاد جويانه اي داري اينهمه انتقاد كردم، خلاصه ببخشيد
موفق باشي

amin2001

Active Member
سلام آقا فرخ عزیز

داداشی خیلی خشنگ شده :D کلی حال کردم

آقا میلاد هر کسی آزاد هستش نظرشو بگه . فرخ جان هم برای همین کار رو اینجا گزاشته

به نظر من خیلی محیط جالب شده . در واقع معمار سعی میکنه توی یک محیطی که دور از حالا مثلا فضای سبز هستش این فضا رو به نحوی ایجاد کنه برای ساکنین

حالا اینکار یا با نور پردازی انجام میشه یا با ساختن فضا به صورت طبیعی (و اگر امکان پذیر نبود مصنوعی) . و یا اینکه هم نور پردازی هم ساخت فضا به ایجاد حس کمک کنه

یه چیزی هم یادتون نره . توی معماری هر چیزی ممکنه :D

---

سارا خانوم من هم جواب سوالتون رو بدم تا خود فرخ هم بیاد بگه

اول باید درک کاملی از 2D داشته باشید و راه و چاه های برنامه های 2D مثل PS رو بلد باشید که خود شما استادی
بعد هم که برنامه های 3دی
ولی همه اینا بستگی به مصرف شما از 3 دی داره
اگه دنبال کار های معماری اینها هستید باید بتونید رو کاغذ طرح رو پیاده کنید اول . یعنی بهتره بگم درک کاملی از perspective داشته باشید.

اگه جواب سوالتو نگرفتی بگو دا بحث رو باز تر کنمش :rose:

--

فرخ جان بازم ایول . خسته نباشی

Sisili boy

Member
فرخ جون مثل همیشه گل کاشتی

کار دوستت هم خیلی هنری و زیبا شده.

کمی درمورد پروژه بگو: مثلا کاربریش چیه و ....

من فعلا تو خود معماریش موندم ولی تابستون می خوام تری دی یاد بگریم، یه همچین طراحی یی با 3dmax چقدر تجربه و زمان می خواد؟

مر30 و موفق باشی

آخرین ویرایش:

Farrokh

Active Member
کار خوبی شده من از معماری چیزی سرم نمیشه که ایراد بگیرم

لطف داری شما
همین که نظر دادی باعث افتخارمه
ممنون

کار جالبی شده .
من خیلی خوشم اومد .
خودم هم که تا حالا کار اکستریور نکردم هر بار میبینم کلی حال میکنم .
ضمنا درخت‌ها هم خیلی جالب دراومدن . خسته نباشید
موفق باشید .

ممنون
ایشالا اکستریور هم کار کنی بیشتر حال کنی
من خودم هم درختاش رو خیلی دوست دارم (مخصوصا اینکه یه چیز جدیده که به زودی هم احتمالا کپیش کنن :D)

ببخشید طولانی شد.
موفق باشی.

من ممنون که سر زدید
در مورد نقدتون توی پست بعدی توضیح می دم

در مورد سوالتون باید بگم که کارهای اینچنینی دارای دو بعد معماری و گرافیکی هستند
بعد معماری که شامل زیبایی و پختگی حجم + کاربردی بودن طرح + همخوانی با اقلیم می شه که مشخصه
باید تحصیلات آکادمیک معماری داشته باشید

بعد گرافیکیش چیزی هست که گرافیست خوبی مثل شما می تونه توش موفق بشه (هندونه :D)
ولی همین بعد گرافیکی هم احتیاج به آشنایی با معماری
دید سه بعدی
خلاقیت
سلیقه
دانش ترکیب بندی
توانایی مدیریت و اصولی کار کردن
توانایی زمان بندی و اجرای اون برای کنار اومدن با بزرگترین مشکل (dead line)
و خیلی چیزای دیگه که خودتون بهتر می دونید
داره

(که البته منظورم اصلا این نیست که اینا رو من دارم )

برای شروع هم هرچند که در مقامی نیستم که بخوام به کسی توصیه ای بکنم
ولی فکر می کنم شما که الان گرافیستی و به هنر دو بعدی واردی بهتره روی سه نکته ی اساسی کار کنی

آشنایی با نرم افزار و رندر انجین
پیدا کردن دید سه بعدی
مطالعه ی اصول طراحی معماری

با سلام دوباره خدمت تمامیه دوستان.
خانم سارا ببخشید من قصد بی احترامی ندارم ولی در عین حال فکر نمیکنم نقد یک کار و بحث های منطقی ادامه این نقد های جنبه بی احترامی داشته باشه با این اوصاف حرفتون رو نقض میکنم.شما درنظر داشته باید که این فضای کویری اطراف این سایت وجود نداشت به نظرتون باز هم میشه گرمارو حس کرد این فضای کویری مکمل ایجاد گرمای محیطی میباشد و خود به تنهایی نمیتونه احساسی خیلی قویی به وجود بیاره و حالا در نظر داشته باشید اگر بجای این فضای کویری یک فضای سبز قرار داده میشد آیا باز هم همچنین حسی رو داشتید؟؟آفتاب در واقعیت خیلی قدرت منده و نور و انرژِی خاصی رو داره وما باید در کارهای خودمون حواسمون به این مسئله باشه این فقط در یک زمان است که آفتاب کم جون میشود و آن هم زمان غروب یا اوایل طلوعه.

انشاا... موفق باشید.

باز هم عذر خواهی میکنم.

دوست من تا وقتی که توی تاپیک من هستی راحت و بی رودربایستی انتقاد کن
زیبایی نقد هنری هم در این اختلاف نظر های پیش اومده هست

پس دلیلی برای عذر خواهی وجود نداره

نقدت رو هم در پست بعدی با نقد سارا خانوم مقایسه می کنم

سلام كار جالب و كاملي شده اما به نظرم اگه رو نورپردازي و بافت دهي بيشتر كار ميكردي كارت گويا تر و جالب تر ميشد.
تازه فكر كنم fov دوربين رو كمتر كني خيلي بهتر ميشه.:D

ممنون
در مورد تکسچر هم بگم که اول اون تکسچری رو که روی تیر و ستون ها می بینید رو روی بنا انداختیم ولی دیدیم خیلی معماری و حجم رو تحت شعاع قرار می ده پشیمون شدیم

تکسچر کنونی مزیتی که داره اینه که در ویو های دور مزاحمتی برای حجم بوجود نمیاره و در ویو های نزدیک و کلوز آپ هم با نویزی که داره وجوه حجم رو از یکنواختی در میاره
در مورد fov هم باید بگم هر دوربین بر اساس نیازی که برای اون شات بوده fovمتفاوتی داره کاش می گفتی کدوم شات تو ذوق می زنه
با این حال ممنون از نظرتون

سلام فرخ جان
خسته نباشي
از اينكه عكساي زيادي از كارت گذاشتي ممنون، اينجوري بهتر ميشه نظر داد
خوب من با اينكه از معماري زياد چيزي نمي دونم نظرمو ميگم
contrast همه عكسا يكم پايينه، يه جورايي داغ بودن آفتابو نميرسونه
نخلها تقريبا خوب درومدن، ولي درختاي ديگه بيشتر جنبه كارتوني پيدا كردن، البته براي چنين صحنه شولوغ و سنگيني بعيده كه بشه درختاي با كيفيت تري رو پياده كرد
من رو تكسچرم يكم انتقاد دارم، مخصوصا تكسچر ساختمون و سقف ساختمونا، يه مقدار زيادي يكدسته، به خصوص آسفالت پشت بام كه اصلا به نظر نمياد كه آسفالته(احتملا به خاطر كمي بامپ)!
از اونجا كه ميدونستم روحيه انتقاد جويانه اي داري اينهمه انتقاد كردم، خلاصه ببخشيد
موفق باشي

سلام محسن جان

البته من درختا رو پیدا نکردم !ساختمشون :D
آره این نوع درختها جواب کارمون رو داد
می شد درختهای رئال بذاریم ولی من مخالفت کردم (تا وقتی خودم خلاقیت دارم نیازی به خلاقیت اورموشن لهستانی ندارم با اون مدلای سنگینش !:mad:)

تکسچر بنا رو که توضیح دادم
می مونه بام که اساسا فقط رنگه

راستش برای بام هم تصمیمی گرفته نشده بود
راه های مختلفی برای اجرای بام هست که توی پروژه اساسا تصمیمی براش گرفته نشده بود

ولی از نظر گرافیکی حق با توئه
پروژه که تموم شده ولی اگه عمری باقی بود ببینم می تونم چیکارش کنم که از یکنواختی در بیاد

جالبه بدونی این کار یکی از معجزاتی بود که من انجام دادم
همزمان هم درس بخونی هم امتحان پایان ترم بدی هم پروژه ی تز ببندی هم پروژه ها و ماکت های دانشگاه رو کار کنی:neutral:

ممنون از نظرت و مرسی از انتقاد های مفیدت

Farrokh

Active Member
امین جان ممنون از نظرت
یه چیزی هم یادتون نره . توی معماری هر چیزی ممکنه

تکمیل می کنم :
توی هنر همه چیز ممکنه

sisiliboy عزیز (ببخشید اسمتو نمی دونم )

ممنونم شما لطف داری

کاربری که بیمارستانه
نمی دونم دقیقا منظورت چیه

من فعلا تو خود معماریش موندم ولی تابستون می خوام تری دی یاد بگریم، یه همچین طراحی یی با 3dmax چقدر تجربه و زمان می خواد؟

راستش چون دوست ندارم که بگم هرچقدر تجربه و زمان بذاری بازم کمه بهت می گم مهمترین چیز علاقه هست
علاقه به خلق یک تصویر زیبا (یه جورایی مثل علاقه ی رمی به غذای خوب)

و اینکه هرگز برای پول کار نکنی
لذت این نوع نگرش اینه که تو برای خلق تصویرت تمام تلاشت رو می کنی مهم نیست که چقدر پول میگیری
تو داری از کارت لذت می بری و این کار به نوعی تفریح هم هست برات
حالا این قسمت هم وقتی تفریحت تموم می شه هست که بابت تفریحت پول هم می گیری

پس مهم نیست که چقدره

خیلی ها رو می شناسم که از اول کار دارن به پولش فکر می کنند و کارشون . . .

یک جمله از انیمیشن رتاتویی منو خیلی تحت تاثیر قرار می ده :
Food comes, Food always come to those who love to cook

ببخشید که زیاده روی کردم
موفق باشید

Farrokh

Active Member
در مورد نقد سارا خانوم و آقا میلاد :

لار آب و هوای گرم و خشک داره
این آب و هوا دارای پوشش های گیاهی خاصی هست که مهمترین خصوصیت اونا عدم هدر دادن آب بوسیله ی تبخیره

پوشش های گیاهی دیگه هم امکان اجرا دارند منتها باید از اونها مراقبتهای مناسب به عمل بیاد (که در این طرح از این نوع پوشش استفاده شده)

بیمارستانی به این عظمت مصرف آب بسیار بالایی داره که میزان بسیار زیادی از اون فاضلاب خاکستریه که با چند مرحله ی ساده ی تصفیه بهترین گزینه برای آبیاری فضای سبزه

در اجرای سه بعدی هم هدف این بود که این پروژه به صورت یک واحه ی سرسبز در بین بیابان باشه
نورپردازی و لی آوت بندی کار هم دقیقا به این منظور انجام شده که حس خنکی و آسایش یک واحه که همچون بهشتی در میان جهنم هست رو منتقل کنه و بیننده به خودش بگه چقدر خوبه که یه همچین جای سرسبز و خنکی در لار ساخته بشه

به هر حال امیدوارم که توی رسوندن این حس موفق بوده باشم
اگر باز هم نقد و یا سوالی باشه در خدمتم

mkf.cgi

Member
سلام سلام صدتا سلاااام دري ديد دريد ديد!!!

گفتي بودم كه:
تازه فكر كنم fov دوربين رو كمتر كني خيلي بهتر ميشه
خب منظورم اين بود.
fov اين عكس 45 هست.اگه توجه كنيد با اينكه خونه كامل ديده ميشه اما براي نظر دادن در مورد ابعاد دچار مشكل ميشيم.(يا ميشم)حداقل باسه مني كه از معماري سر در نميارم.
ruin home fov45.jpg

اما اينجا fov برابره 20 هست,كه ابعاد نسبتا واقعيه خونه رو نشون ميده.

ruin home fov20.jpg
و....منظورم اين بود!:D

hamed1star

Member
سلام فرخ جان خوبی؟

کارت خیلی خوب شده .

از نظر نور پردازی به نظرم یه کم باید بیشتر کار بشه ولی خلاقیت تو ساخت درختها کار خوب و عاقلانه ای بود

تکسچر ها هم با توجه به نوع کار مناسبه. در کل عالی بود

موفق باشی رفیق

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
سلام فرخ . خوب می باشی ؟! کجایی نیستی ؟!!

کارتم اصلا قشنگ نشده ... اصلا ... ولی چو معمولا من عاشق اینطور کارام تو هاردم ریختم :d

به نظر من هم تکسچرات یکم زیادی یکنواختن ... نمی دونم ساختمون های نو چه شکلین (من که تور کار انفجار و اینام بیشتر خرابشو ترجیح میدم ...)

درخت ها هم سب فانتری گونه شدند .. چطور درست کردیشون !؟!

خب منظورم اين بود.
fov اين عكس 45 هست.اگه توجه كنيد با اينكه خونه كامل ديده ميشه اما براي نظر دادن در مورد ابعاد دچار مشكل ميشيم.(يا ميشم)حداقل باسه مني كه از معماري سر در نميارم.
Click image for larger version Name: ruin home fov45.jpg Views: 0 Size: 171.6 کیلوبایت ID: 27072

Click image for larger version Name: ruin home fov20.jpg Views: 0 Size: 155.5 کیلوبایت ID: 27071

من بر خلاف شما تصویر 1 رو ترجیح میدم !!!
توی دنیای واقعی پرسپکتیو بیشتر شبیه تصویر اول ... دقت کنید اگر تصویر پرسپکتو نداشته باشه اصلا بزرگ دیده نمیشه ... توی سینما متخصصین جلوه های ویژه اگر می خواستن یه ماکت درست کنن که بزرگ به نظر برسه (مثل اکثر ماکتهای و دکور های عظیم فیلم بن هور ) میومدن بهش پرسپکتیو مجازی میدادن .... تو همین تصاویری که شما گذاشتین تصویر دوم بیشتر شبیه ماکته (فکر می کنی کوچیکه ) و بیشتر به درد طراحان قطعه می خوره ....

شرمنده فرخ تاپیکتو بحسشو عوض کردم
موفق باشین

آخرین ویرایش:

Farrokh

Active Member
گفتي بودم كه:

خب منظورم اين بود.
Fov اين عكس 45 هست.اگه توجه كنيد با اينكه خونه كامل ديده ميشه اما براي نظر دادن در مورد ابعاد دچار مشكل ميشيم.(يا ميشم)حداقل باسه مني كه از معماري سر در نميارم.
مشاهده پیوست 27072

مشاهده پیوست 27071
و....منظورم اين بود!:d

دوست عزیز
اون عکسی که شما گذاشتی بیشتر شبیه ترسیمات ایزومتریکه نه پرسپکتیو
ایزومتریک نوعی ترسیم نیمه سه بعدیه که می شه روش اشل گذاشت و اندازه ی دقیق رو در آورد ولی پرسپکتیو اینطور نیست

با معیار های گرافیکی تصویر اول خیلی زیبا تر و طبیعی تره

حرف من رو متین جان هم تایید کرد

به هر حال ممنون از نظرت

mkf.cgi

Member
سلام و شب بخير.
اساتيد عزيز اين بحث من فقط مربوط به معمار و مشتريه نه بينندگان.
من اگه بخوام به يه معمار بگم كه نماي كليه يه پروژه رو بهم نشون بده.ميخوام نماي اصلي و مهندسيه كار رو ببينم و بعد از اون ميخوام كه نمايه معماريه پرسپكتيوشو ببينم.اين در خواست به نظر من درست و منطقيه.
:cool:

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا