fumex مایا

maxscript

Well-Known Member
خوب فکر نمی کنم شما که با مایا کار می کنید احتیاجی به Fume داشته باشید

rainbmaya

Active Member
خوب فکر نمی کنم شما که با مایا کار می کنید احتیاجی به Fume داشته باشید
من هم همین نظرو دارم. هودینی و مایا نیازی به FumeFX ندارن!

<:)
چیزایی از مایا دیدم که واقعا نمیشد تشخیص داد واقعیه یا CG
اینها هم چند نمونه معمولیه. زیاد حرفه ای نیست!

پیوست ها

• Air to Fuel Ratio Maya 2012 Test on Vimeo.mp4
    1.6 مگایابت · بازدیدها: 167
  • baFluid - Maya caches with simul. texture coordinates on Vimeo.mp4
    3 مگایابت · بازدیدها: 121
  • Demonstration of a Colored Smoke Bomb Effect on Vimeo.mp4
    1.8 مگایابت · بازدیدها: 80
  • Maya Fire on Vimeo.mp4
    1.2 مگایابت · بازدیدها: 114
  • Quick Meteor Demo in Maya on Vimeo.mp4
    1 مگایابت · بازدیدها: 93
آخرین ویرایش:

maxscript

Well-Known Member
Fluid مایا قدرت انکار ناپذیری داره fume فقط راحتی داره البته fluid مایا هم خیلی راحته Pyro fx هودینی که نمی شه دربارش حرف زد من که عاجزم:-?

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
سلام
ممنون از نظرات دوستان ولی زیادی هم Fume رو دست کم نگیرید
حتما یه چیزی داشته که فیلم 2012 رو باهاش ساختن.
مثلا قبل از nPaticle حتما برای ساخت Emitter به صورت تعداد بالا مثل ترکش های ریز باید با Script امیتر fluid رو نصبت میدادی به پارتیکل. که کار خیلی خیلی سختی بود.
یا مثلا تقابل خوب Fume FX . Particle Flow . Krakatoa رو نباید فراموش کرد.
درضمن Fume میتونه توسط Final render به صورت GI هم رندر بشه.
البت Fluid مایا چیز بزرگیه. باز این پست مثل پست های دیگه نشه بگن طرف یه طرفه حرف میزنه. ولی یه سری به سایت sitni sati بزنید تا نمونه های فوق العاده fume رو متوجه بشین. اینم بگم فکر نکنم یه سرکت به این بزرگی چنین ریسکی بکنه که در مقابل یه چیز بزرگ مثل fluid بخواد عرض اندام کنه منظورم اینه که الان که چنین کاری کرده یعنی چیزی برای گفتن داره. نگین خوب پلاگین های زیادی هست که با هم رقابت میکنن، آره ولی Fluid ی پلاگین نیست که fume بخواد توی خرید ازش پیشی بگیره، حتما چیزی داره که چنین کاری کرده.
یه گزینه ی فوق العاده fume ــــ wavelet هست که کار رو به شدت عالی و واقع گرایانه میکنه.

اینها رو ببنید و بگید واقعا fume فقط سادگی کار داره؟!!! فکر کنم ریفیق منصفانه بیان نکردی. :rose:

http://www.afterworks.com/FumeFX/5years.asp?ID=19

http://www.afterworks.com/FumeFX/Thor.asp?ID=22

http://www.afterworks.com/FumeFX/Gallery.asp?ID=20

توی لینک آخر نمونه های video ـی هست، اولین video رو دانلود کنید تا حجم و قدرت رو متوجه بشید که فکر کنم با فیلم 2012 متوجه قدرت این ابزار شده باشید.

توی u tube هم یه سرچی بزنید در مورد نمونه ها میبیند چقدر کار شده با fluid و چقدر با fume، و تفاوت کار فقط لازمه کنار اسمشون بنویسید explosion

باز نمیگم fluid کمه ولی چون یه مقدار زیاد پایین دست گرفته شد خواستم بگم که نه، این جوری ها هم نیست ، توی ساخت سیالات چیزی کم نداره ولی fluid گسترده تر از fume هستش که تو بعضی قسمت ها مثل shader از fume هم بالا میزنه ولی توی نوی نور پردازی مثل scattering و حتی توی simulate یه چورای نصبت به fume عقبه که یه نمونش همین wavelet بود.

ولی در مورد Houdini Pyro باید بگم جفتشون کم میارن جلوش ولی Houdini توی رندر پدر در میاره.

حق یارتون

آخرین ویرایش:

maxscript

Well-Known Member
منظور من از سادگی این بود خیلی سری می تونی یه چیزی قوی بسازی البته که Fume خیلی قوی و به خاطر سادگی که داره زیاد ازش استفاده میشه Fluid مایا پرقدرتر هست فیلم جدید Avenger هم گویا این حقیقته

davoodice

Well-Known Member
من که هنوز یه انفجار درست حسابی با fluid ندیدم البته اموزش چدید gnomon هست اما اونم مالی نبود

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
این که pixomondo زده مال کدوم فیلمه حسین جان؟

والا نمیدونم خودم هم فقط تو این تریلر دیدمش خیلی خووف بود، تصویر رو که دیدم حس کردم فیلم هالیوودی نیست انگار واسه یه فیلم آلمانیه که کار VFX ـش هم واسه
pixomondo کار کرده که VFX فیلم Hugo رو که امسال اسکار VFX رو هم گرفت کار کرده و کارای خوب دیگه، اسم فیلم هم انگار Vulkan ـه که به زبون آلمانی یعنی آتش فشان. فکر کنم پیدا کردن فیلمش کار راحتی نباشه.
حتما هم توسط bachburner شبیه سازی شده اووووون همه حجم ، البت شبیه همین رو باز توی 2012 زدن که من تا حالا این حجم دود رو ندیدم، آهان، یکی از خوبی های دیگه fume هم همین simulate توسط شبکه هست. که فکر کنم برای کارای Big production خیلی خیلی به درد بخوره. مثل اینها که فکر کنم هم به دلیل network simulation هم امدن سمت fume .

درضمن تو این لینک هم این اسم رو سرچ کنید mohsen mousavi. نمیدونم تریلرهای این فیلم رو دیدین یا نه، ولی چیز فوق العاده ایه. خبر هم ندارم کی میاد یا امده یا نه؛ اگه کسی خبر داره ازش بهم بگه.

آخرین ویرایش:

rainbmaya

Active Member
حالا ما Avenger و Avatar و 2012 و ... میخوایم تولید کنیم گیر کردیم که این خفن تر و خوفناکتر درش میاره یا اون. بابا بیخیال ، ما که نگفتیم FumeFX ضعیفه! آقا کسی یه اینجور حرفی زد! ما گفتیم که مایا تو هسته خودش یه چیز قوی و بدرد بخور و سبک داره و نیازی به این نداره ولی اگه واسه مایا هم بیاد که خیلی خوبه. Qualoth و Syflex هم در کنار Cloth و nCloth مایا وجود داره، هر کس به نیازش از هر کدوم استفاده میکنه. Realflow کارهایی میکنه که تو مایا باید خدا بهمون کمک کنه واسه انجامش. Shave&HairCut و بقیه پلاگینها و نرم افزارها ... کی از پیشرفت بدش میاد. آقا همه میدونن که FumeFX چقدر قویه و سنگین که پدر سیستمو در میاره ، واسه همین از شبکه واسه محاسباتش استفاده میکنن.
آخ اگه این آتودسک یه زحمت بکشه و مایا و مکسو قاطی کنه:lol: یا هردوشونو حذف کنه چقدر خوب میشه ، :lol:این بحثهای خنده دار تو ایران جمع میشه و مثل بچه های خوب همه جمع کنیم بریم پی کارمون... ( این شوخی میباشد):lol:
آی حال میده ، آی حال میده...

آخرین ویرایش:

maxscript

Well-Known Member
من که هنوز یه انفجار درست حسابی با fluid ندیدم البته اموزش چدید gnomon هست اما اونم مالی نبود
انفجاره درسته و حسابی داخل اموزش که نمی سازن شما که اموزش رو خوب یاد گرفتی خودت می تونی یه انفجار درسته و حسابی باهاش بسازی

m2_farzan

Active Member
آخ اگه این آتودسک یه زحمت بکشه و مایا و مکسو قاطی کنه یا هردوشونو حذف کنه چقدر خوب میشه ، این بحثهای خنده دار تو ایران جمع میشه و مثل بچه های خوب همه جمع کنیم بریم پی کارمون...

اگه با هم قاطی کنه که سر اسمش دعوا میشه! باز اون که بدتره بجای بحث 2 جانبه میشه بحث بینهایت جانبه!
اگر هم هردوشونو حذف کنه که میریم با همون بلندر کار میکنم و هی با کلیک وسط آبجکت ها رو جابجا میکنیم!!
حالا کو تا اتودسکتا عقلشون رو از دست بدن! فعلا که هم از مایا پول در میارن هم از مکس!

pclord

کاربر متخصص

خوب دوست عزیز اگه شما نتونستی ببینی یا بسازی دلیل بر ضعیف بودن fluid نمیشه، قدرت fluid خیلی زیاده و کار های خیلی بزرگی باهاش دیدم و توی قدرتش هیچ شکی نیست، اما با این حال FumeFx هم که برای مایا اومد خیلی خوب میشه و امکانش هسس که بشه با هم ترکیبشون کرد و کار های فوق حرفه ای انجام داد. اون آموزش Gnomon هم واقعا عالی بود و کار های با کیفیت بالایی توش انجام میداد. آموزش انفجار هم که زیاد هست بریا مایا که کاملا واقعی هستن.

موفق باشید.

rainbmaya

Active Member
m2_farzan من هر چی میگردم این کلید $ که تو آواتارته رو کیبوردم پیدا نمیکنم! وقتی بزنیش پول میره توحساب! درسته! چه حال میده. بیزحمت کیبوردشو از کجا خریدی منم یکی میخوام. ولی مال من میخوام 1000$ باشه. خیلی باحاله.
(این هم شوخی بود.)

آخرین ویرایش:

sazegar s

Member
سلام
bubo3d که از رو تعصب جواب نداده
اطلاعاتی که میده مثل شما و بقیه دوستان درسته
به نظر من هر کدوم از ابزار ها یه جا به درد میخوره و هیچ کدوم نسبت به دیگری برتری نداره و همشون عالی هستند
در ضمن اگر مکس و مایا بخواد یکی بشه باید یه نرم افزار جدید بنویسند که این واسه اتودسک بسیار هزینه بر و غیر عاقلانه است
که البته در حال حاضر ارتباط بین نرم افزار های اتودسک به قدری زیاد و خوبه که نیازی به این کار نیست

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
آقا همه میدونن که FumeFX چقدر قویه و سنگین که پدر سیستمو در میاره ، واسه همین از شبکه واسه محاسباتش استفاده میکنن.
رفیق دارم خیلی دوستانه بحث میکنم نه از سر لج، من با هردوشون کار کردم fume توی شبیه سازی و زمانی که صرف میکنه فرق چشم گیری با هم ندارن یعنی فکر نکنم در حد یک دقیقه هم باشه اصلا به چشم هم نمیاد چون خوب با هر دوشون کار کردم. اون سیستم شبیه سازی شبکه هم برای ساخت حجم های بزرگه که یه سیستم به تنهایی نمیتونه این کار رو بکنه نه برای سرعت پایین fume که همون طور که گفتم سرعتش بالا هم هست. چون سر VFX آخریمون که دیپلم جشنواره فجر ور هم گرفت شبیه سازی که انجام دادم حجم فایل شده 900 GB و مجبور شدم رم سیستمم رو 24 گیگ برسون تو حجم بالا بتونه شبیه سازی رو انجام بده تازه این یک پنجاهم اون حجم هایی که تو 2012 اون فیلم آلمانی دیدید نیست، این یعنی تو حجم های بزرگ سیستمی نیست که بتون این همه حجم رو شبیه سازی کنه و حتما نیاز به شبکه هست.
اون گزینه ی جشنواره هم جایی بیان نکردم ولی اینجا مجور شدم فقط برای شما بیان کنم تا بدونید از افرادی نیستم که آموزشی میبینن و بعد با سیستم خونشون یه تستی میزنن، به اندازه کافی با این چیزا سر و کله زدم ریفیق.

این بحثهای خنده دار تو ایران جمع میشه و مثل بچه های خوب همه جمع کنیم بریم پی کارمون...
اولا این ها بحث و جدل نیست تبادل اطلاعاته، همون دوست خوبمون داوود جان، ایشون هم مایا رو خوردن، امدن بگن فلانی چرا این رو گفتی؟ یا بعد دیدن لینک ها گفتم اون فیلم واسه کجا بود چه خوب بود و از این حرف ها، یه بار قبلا گفتم باز میگم این نوع بحث ها همه جا میشه چه فورم خود autodesk چه یه سری بزنید به u tube ببنیدی چقدر video ـهای VS نرم افزار ها و ابزار ها هست. شما سعی کن نوع دیدت رو عوض کنی و از این مباحث اطلاعات جم کنی تا یکی رو تحقیر کنی رفیق.

خوبه اول تعریف مایا رو هم کردم بعد هم گفتم fume رو دست کم نگیرید فقط ، کارش خیلی خوبه اگه میگفتم fume سر نصبت به fluid نمیدونم چی بهم می بستی عزیز.

دیگه بحثی با شمای عزیز ندارم ،حق پشت و پناهت.

آخرین ویرایش:

maxscript

Well-Known Member
bubo3d عزیز امیدوارم دل خور نشده باشی احتمالا rainbmaya عزیز منظوری نداشتن . یه روز کاری ما سفارش گرفته بودیم برای Vfx بود کار بسیار سنگینی بود البته اطلاعات اون سفارش کار رو نمی گم اما توی سفارشون جلوه های دود و اتش بسیار بود توی دفتری که ما بودیم فقط من با مایا کار می کردم مکس کارامون اومدن با Fume و Thinking Particle کارو بسازن اما متاسفانه سنگینی کار باعث شد من با Fluid مایا دست به کار بشم نتیجه کار از اونی که با Fume ساخته بودم بهتر اما سرعت شبیه سازی من با Fluid باعث شد کار سری تر پیش بره که همین بحثارو با همکارانم داشتم اما اونا خودشون فهمیدن Fluid مایا سرعت کارش بیشتره شاید این از ضعف Fume نباشه کلا مکس برنامه کندی هست از اون روز به بعد همکارانم سویچ کردن روی Fluid مایا اگر به من اجازه بدن یه Making از کار vfx می زارم البته ناگفته نماند ICE سافت امیج باعث شد Thinking Particle هم بزارن کنار چون من از ICE زیاد استفاده می کنم

rainbmaya

Active Member
در ضمن اگر مکس و مایا بخواد یکی بشه باید یه نرم افزار جدید بنویسند که این واسه اتودسک بسیار هزینه بر و غیر عاقلانه است
بیخیال داداش هیچ احمقی هم نمیاد دو نرم افزار که جمعا 20000$ قیمت دارو رو تبدیل به یکی کنه! شوخی بود واسه اینکه ببینیم این بحثها چقدر خنده دارن.
پشت دستم رو داغ میکنم تا جواب توهین های شما رو بدم.
بیخیال داداش ما کی به شما توهین کردیم. شاید لحن حرف زدنت اینطوره که ما اشتب برداشت میکنیم. تو پستهای مختلفی از شما دیدم که همه فکر میکنن شما با تعصب برخورد میکنید. مطمئنا اینطور نیست و لحن حرف زدنتون اینطوریه. چون من خودم دیدم که تو مایا هم حرفی برای گفتن دارید. ولی ما اینجا باهم دوستای مجازی هستیم و کسی حق نداره به کسی توهین کنه. خودم گوششو میبورم.
من تو این تاپیک زیاد شوخی کردم ولی توهین، به هیچ عنوان به خودم اجازه نمیدم.
ز افرادی نیستم که آموزشی میبینن و بعد با سیستم خونشون یه تستی میزنن،
شما برای همه تعریف شده ای ، این حرفها چیه. ایران به بچه های متخصص 3d که تعدادشون هم کم نیست تو این فروم، احتیاج داره.
واقعا من منظوری نداشتم. bubo3d عزیز به خاطر اینکه بیشتر از من ناراحت نشید پست قبلیمو ویرایش میکنم. مطمئن باشید من هیچوقت به خودم اجازه نمیدم به هیچ انسانی توهین کنم ، مخصوصا انیماتور قابلی مثل شما. امیدوارم از من دلگیر نباشی. من هم لحنمو تغییر میدم تا باعث آزرده خاطر شدن کسی نشم.:rose:
نمیدونم چی بهم می بستی عزیز.

دیگه بحثی با شمای عزیز ندارم ،حق پشت و پناهت.
اگه ناراحتیت از من برطرف نشده ، رسما عذر خواهی کنم.

عذر خواهی نشانه شکست نیست ، به اشتباه خود پی بردن است.

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا