Dynamic Xml

mohsenshahab

Active Member
سلام و خسته نباشید
من یه سوال دارم در مورد xml در فلش
ببینید ما یک mp3player داریم که قاعدتا باید یک فایل فلش ، یک فایل xml و یک سری فایل mp3 باشه
حالا وقتی فایل swf صدا زده میشه (مثلا از طریق مرورگر).میاد از طریق فایل xml فایلهای mp3 رو میخونه. تا اینجا رو که شما بهتر از من بلدین
اما سوال من:
ما میخوایم کاری بکنیم که یک فایل swf در یک پوشه مثلا با نام swf باشه
ویک فایل xml و یه سری mp3 در یک پوشه به نام a
ویک فایل xml دیگر و یه سری mp3 دیگر در یک پوشه به نام b
حالا وقتی از طریق وب مثلا میگیم MYSITE.COM/A این فلش صدا زده بشه و این فلش حالا از طریق URL یا هر راه دیگری تشخیص بده که الان باید از درون پوشه a فایل xml رو صدا بزنه و اجرا کنه.
من میخوام این کار رو بکنم چون ممکنه فردا این mp3player ها برسه به هزار تا و نمیخوام که تو هر پوشه یه فایل swf باشه .
میخوام یه فایل swf باشه و مثلا 100 تا فایل xml که با این یه دونه swf کار میکنن
ممنون میشم راهنماییم کنین

aliamel

کاربر فعال
سلام .

یکی از راه هایی که برای این مساله میشه در نظر گرفت به صورت زیر هست .فرض کنید :
1- شما یک SWF دارید .
2- شما یک سند XML حاوی آدرس پوشه های آهنگ دارید .
3- شما درون هر پوشه موسیقی یک سند XML حاوی لیست آهنگ ها دارید.

وقتی که SWF لود شد باید آدرس پوشه های آهنگ در آرایه (یا نظایر اون) ذخیره بشه.
با فرض این که SWF شما دکمه ای به نام next album داشته باشه در این حالت کاربر با کلیک برروی این دکمه یکی از آدرس های ذخیره شده در آرایه رو می خونه .با توجه به این آدرس باید سند XML داخل همون پوشه رو لود کنه .
اکنون به لیست آهنگ های پوشه مورد نظر دسترسی داریم براحتی اون ها رو لود می کنیم .

پس به طور کلی :
برای لود اهنگ های مورد نظر فایل SWF ابتدا باید دو تا فایل XML رو لود کنه (فایل XML اولی آدرس هر پوشه رو مشخص می کنه و فایل XML دومی اهنگ های هر پوشه رو ).

mohsenshahab

Active Member
سلام بسیار ممنونم از راهنمایی . پس همچین چیزی امکان داره .
اما میشه لطف کنید و من رو راهنمایی کنید که xml اول چه جوری میتونه تشخیص بده که الان کدام پوشه صدا زده شده ؟
آیا اکشن اسکریپت میتونه به url دسترسی داشته باشه ؟(url رو بخونه؟)

aliamel

کاربر فعال
سلام بسیار ممنونم از راهنمایی . پس همچین چیزی امکان داره .
اما میشه لطف کنید و من رو راهنمایی کنید که xml اول چه جوری میتونه تشخیص بده که الان کدام پوشه صدا زده شده ؟
آیا اکشن اسکریپت میتونه به url دسترسی داشته باشه ؟(url رو بخونه؟)
دوست عزیز آدرس پوشه های سند xml اول رو همون طور که گفتم در آرایه ذخیره کنید . احتمالا نحوه دسترسی به آرایه رو هم می دونید .

جدیدترین ارسال ها

بالا