cpanel to direct admin روش تبدیل

free-man

New Member
سلام

از اونجا که دیدم خیلی از دوستان به دنبال راه حل ایمپورت یوزرهای خودشون در دایرکت ادمین هستند ، سرچ کردم و این اسکریپت رو پیدا کردم :

http://www.directadmin.com/forum/showthread.php?threadid=2247

این اسکریپت مستقیما یوزر بک آپهای cpanel رو به بک آپهای direct admin تبدیل میکنه (حتما بعدش هم میشه به راحتی ری استورشون کرد دیگه ، من تست نکردم)

طبق راهنما اون اسکریپت رو روی سرور دریافت کنید (wget) و روی سرور اکسترکتش کنید (tar xzf)

از روت میتونید با این کامندها انجام بدید (البته همه استادن ولی برای کسایی که نمیدونن مینویسم)

کد:
wget http://kade.nu/da/da.cpanel.import.9beta2.tar.gz
tar xzf da.cpanel.import.9beta2.tar.gz

توجه کنید که من لینک نسخه بتا رو به کار بردم که تنظیمات ایمیل رو هم تبدیل میکنه ، میتونید از نسخه استیبل استفاده کنید

بعد دو تا دایرکتوری import و export بسازید
کد:
mkdir import export

کل بک آپهای cpanel رو به فولدر import کپی کنید (موو نکنید که اگر یه وقت مشکلی پیش اومد نابود نشید! )
با استفاده از دستور cp می تونید کپی کنید ...

فایل defaults.conf رو ادیت کنید و تنها مواردی که باید تغییر بدید IP و name server هست

perl da.cpanel.import.pl رو اجرا کنید و سایر مراحل رو دنبال کنید

بعد از پایان کانورت ، کل بک آپها رو که در فولدر اکسپورت هست به دایرکتوری ریسلر مربوطه یا بک آپهای سرور خودتون با پنل DA منتقل کنید
سپس از داخل دایرکت ادمین همه رو ری استور کنید

نکته مهم : من هنوز این اسکریپت رو آزمایش نکردم ، بنابراین مسئولیت تستش کاملا با خود استفاده کنندگان هست
من فقط خواستم کمکی کرده باشم به دوستان مشکل دار
همونطور که عرض شد بک آپهاتون رو در محل اصلی هم نگه دارید که اگر مشکلی برای این بک آپهای کپی شده پیش اومد راه برگشتی باشه :)

irlogo

Active Member
تا اونجا که من می دونم کلیه بک آپ های Cpaenl بر روی Directadmin کار می کنند !

J4vad

Member
free-man جان کمی سخت گرفتید ! کافی است لیسانس را خریداری کنید فایل های Backup را که از طریق Cpanel گرفته اید با Wget به سروری که Directadmin نصب کردید بیارید ، در آن زمان پوشه Export و Import وجود دارد . نیازی به ساختن نیست . کافی است با فرمان Perl -da تب آن را تبدیل ، و فایل تبدیل شده را به شاخه Import که موجود است Move کنید و به صورت دستی از مدیریت DA آن را Restore کنید .

موفق باشید.

free-man

New Member
ممنون J4vad جان

پس تو ورژن های جدیدش اون اسکریپت رو خودش داره ...

اون سورسی هم که من ازش مطالب رو کپی کردم خیلی قدیمی بود

بازم تشکر از اطلاع رسانیت :)

li44

Member
حالا مسئله اینجاست که لیسانس directadmin او از کجا بخریم؟
قیمت های جور واجوری هست
parsinic.com هم میگه نمایندگیشون تو ایرانه

li44

Member
از دوستان کسی هست که بتونه کار انتقال به دایرکت ادمین و واسام انجام بده؟

irlogo

Active Member
من فکر می کنم آقای عباچی بتونن براتون تبدیل کنن
lahzeh.net

li44

Member
دوستان گفتند : طبق راهنما اون اسکریپت رو روی سرور دریافت کنید (wget) و روی سرور اکسترکتش کنید (tar xzf)
این اسکریپت باید آپلود بشه؟
اگه آره کجا ؟

ehsanch

Active Member
حالا مسئله اینجاست که لیسانس Directadmin او از کجا بخریم؟
قیمت های جور واجوری هست
در مورد لایسنس داریکت ادمین و تبدیل اکانت ها میتوانید با ما تماس بگیرید. ما ریسلر دایرکت ادمین هستیم.

جدیدترین ارسال ها

بالا