• آخرین اخبار از دنیای انیمیشن • | • Last News Of The Animation World •

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hamed-ddd

Well-Known Member
شرمنده ...با تشكر از تمام دوستان
از نظر انيميت امتيازي به خانه هيولا تعلق نميگيره چون همش موشن كپچره....ولي رتتويي عاليه

AVGHH

Member
Star Wars: The Clone Wars و Space Chimps

سلام؛

تورنتهای انیمیشنهای Star Wars: The Clone Wars محصول لوکاس فیلم انیمیشن و Space Chimps محصول ونگارد انیمیشن:

star-wars-clone-wars-poster.jpg

star-wars-clone-wars.jpg

space%20chimps%202.jpg

Space%20Chimps%20-%20Movie%20Wallpaper%20-%2001.jpg

حجم هر کدومشون حدودا 710 مگه (DivX)
seed و peer جفتشون بالاس (یعنی سرعت بالاس) ولی چون خودم هنوز دانلود و امتحان نکردم، نمیتونم قول بدم.

پیوست ها

• Space.Chimps.rar
    55.6 کیلوبایت · بازدیدها: 1
  • Star Wars The Clone Wars 2008 .rar
    14.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

AVGHH

Member
تنهایی (Solitude)

سلام؛

جای شما خالی دیروز رفته بودیم سینما حقیقت، انیمیشن ایرانی تنهایی (که دوقدم مانده به صبح هم یه بار یه تیکه هایی ازش نشون داد) رو در حضور کارگردان، صداگذار، انیماتور و... این فیلم دیدیم. :oops:

353.jpg

به گفته کارگردان این انیمیشن یعنی مهرداد شیخان این اولین قسمت از سه گانه تعلیق هس که امیدواره بتونه دو قسمت بعدی رو هم بسازه.
نمیدونم درباره این انیمیشن کوتاه 10 دقیقه ای چیزی شنیدین یا نه. این انیمیشن موفق، که چند وقتیه سفرشو به فستیوالای دور دنیا شروع کرده تا حالا کلی جایزه برده، ازش تقدیر شده و تو خیلی از فستیوالای دیگه هم به بخش مسابقه وارد شده:

مقام دوم بخش اصلی جشنواره بین المللی انیمیشن مـاتیـتا ایتالیا
جایزه اول انیمیشن از نهمین جشنواره فیلم كوتاه مالسكورتو ایتالیا
جشنواره فیلم كوتاه سفتون انگلیس
جشنواره فیلم کوتاه ازمیر ترکیه
جشنواره بین‌المللی فیلم ماربلای اسپانیا
چهاردهمین دوره جشنواره فیلم سینه اكو
بیست و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم برانشویگ آلمان
بیست و یكمین جشنواره فیلم اكس گراند آلمان
نهمین جشنواره بین المللی فیلم فیلمستاك انگلیس
نخستین جشنواره بین‌المللی انیمیشن انیما سیروس یونان
و ...
:neutral:

images

● درباره این انیمیشن تو بیانیه داورای جشنواره ماتینای ایتالیا اومده که:
فیلم كوتاه «تنهایی» تعبیر واحدی از حس ناپایداری بشریت و تنهایی‌اش در جهان لایتناهی را با بهره‌گیری و تلفیق هوشمندانه‌ای از انیمیشن سه بعدی وصدایی بسیار نیرومند و تاثیرگذار ارائه می‌دهد.

داستان:
داستان درباره یه غول سنگیه که ظاهرا سالهای ساله که تک و تنها رو یه تکه سنگ بزرگ مکعبی که رو هوا معلقه نشسته، بعد از کلی وقت سعی میکنه از جاش بلند بشه که اول نمیتونه اما بعد از چند بار تلاش با زحمت اینکارو میکنه. شروع به راه رفتن روی سیاره سنگی مکعبی میکنه، تا بتونه یه راهی به پایین پیدا کنه و خودشو یه جوری از تنهایی نجات بده اما سنگ مکعبی روی هوا معلقه و با سطح پایینیش که اونجاهم تا چشم کار میکنه هیچ چیزو هیچ کس نیس، خیلی فاصله داره و فقط میمونه یه راه...
اونم اینکه خودشو پرت میکنه پایین، که به خاطر سرعت زیاد، تو هوا کم کم اجزای بدنش ازش جدا میشه و نابود میشه!
بعد از خودکشی غول سنگی، سیاره سنگی اون هم کم کم خرد میشه و میریزه پایین و هر دو نابود میشن.
بعد تو یه حرکت قشنگ دوربین، نشون داده میشه که تمام اینها خودش روی یه سنگ مکعبی غول پیکر دیگه اتفاق افتاده بوده...
(هورتون رو که یادتونه...)

9491839de906e4f3c71999404f771192.jpg

● صدا گذاری و افکتای صوتی فیلم واقعا قشنگ و تاثیرگذار بودن، که باعث میشد آدم اون حس زمختی سنگی و تنهایی رو به خوبی درک کنه.
جالبه بدونین که صداگذار این انیمیشن یعنی آقای بهروز شهامت میگفت یه جاهایی برای رسیدن به صداهای ترک خوردن سنگها از شکستن نون خشک استفاده کرده!

● شاید بتونم بگم قویترین بخش کار فیلمبرداریش بود که همون حسی رو که کارگردان میخواسته به وسیله حرکات دوربین منتقل میکرد.

● جلوه های ویژه و بلند شدن گرد و خاک و شکستن سنگها و ترک اون ها هم واقعا طبیعی و قشنگ شده بودن.

● ضمنا مدلسازی این کار با مکس بوده، تکسچرها با فتوشاپ و یه نرم افزار دیگه (ساخت تکسچر سنگ) بود که من نفهمیدم، نورپردازیش هم با Advanced Ray Trace بوده.

در کل تجربه واقعا خوب و فوق العاده ای بود.

عوامل:
نویسنده ، كارگردان ، طراح و تهیه كننده: مهرداد شیخان
آهنگساز: حسین علیزاده
سرپرست تیم انیمیشن و انیماتور: بهزاد رجبی‌پور
مدلینگ و بافت: علیرضا رنجبر شورابی
نورپردازی و زمینه: سعید زارع
طراحی صدا و صدا گذاری: بهروز شهامت
طراحی فضا: لیلا درانی

:oops:

آخرین ویرایش:

AVGHH

Member
مخم هنگ کرد!
لینک دانلودشو نداری ؟

:shock:

لینک دانلود؟!؟!
:shock:

همین سه تا دونه عکسم من به زور گیر آوردم، تو میگی لینک دانلود؟!
یه فیلم کوتاه که تو جشنواره ها داره پخش میشه رو که تو نمیتونی گیر بیاری، حتی غیر از تو خود جشنواره جای دیگه ای نمیتونی ببینی.
ماهم که رفتیم دیدیم، چون عضو کانون انیمیشن سینما حقیقت (اسمش خیلی طولانی بود خلاصه کردم :D ) بودیم، وگرنه مارو چه به این فیلمای گنده گنده :lol:

آخرین ویرایش:

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
vaaaoooyyy!!!
عجب !! من دنبال اینطور چیزا خیلی می گردم . مفهومی و زیبا ...
پوسترش خیلی قشنگه .
امیدوارم بتونم ببینمش .

مرسی AVGHH جان بابت مطلب قشنگت
موفق باشی

ARDNiri

Member
رهرو آن نیست گهی تند و گهی خسته رود رهرو آنست که آهسته و پیوسته رود

منم این فیلمو دیدم
نکته جالبی که کارگردان این فیلم می گفت این بود که اونا فیلمو تو 9ماه ساختن و تو هفته فقط دو روز کار می کردن ، بقیه روزای هفته رو در مورد چگونگی اجرای کار فکر می کردن. یعنی2/5 برابر کار ،فکر پشت قضیه بوده.

Sherlock_Holmes

Active Member
این کارو من سال شاید 79 یا نمیدونم اون موقع ها توی سومین جشنواره فیلم کوتاه اصفهان دیدم... سالشو درست یادم نیست اما خیلی پیش بود...

یادمه اثری بود که بعد از تمام شدن یک ربع براش دست میزدن!

اثری بینهایت تاثیر گذار و بسیار گیرا هست...
با محتوایی که بهیچوجه فدای تکنیک نشده و کاملا روش کار شده...

جزو معدود کارهای کوتاهی هست که تکنیک کاملا و بطور موفق در دست ایده و محتوا هست...

دیدنش تجربه ی بسیار ارزشمند و لازمیه...
حتما توصیه میکنم ببینن همه بچه ها...

.

Avghh جان ممنون....

hosienmax100

3D Artist
این کارو من سال شاید 79 یا نمیدونم اون موقع ها توی سومین جشنواره فیلم کوتاه اصفهان دیدم... سالشو درست یادم نیست اما خیلی پیش بود...

یادمه اثری بود که بعد از تمام شدن یک ربع براش دست میزدن!

اثری بینهایت تاثیر گذار و بسیار گیرا هست...
با محتوایی که بهیچوجه فدای تکنیک نشده و کاملا روش کار شده...

جزو معدود کارهای کوتاهی هست که تکنیک کاملا و بطور موفق در دست ایده و محتوا هست...

دیدنش تجربه ی بسیار ارزشمند و لازمیه...
حتما توصیه میکنم ببینن همه بچه ها...

.

Avghh جان ممنون....

79!!!:)

ايمان چه جوري ميتونيم اين كار ارزشمند رو ببينيم ؟

اين گروه سازنده سايتي چيزي ندارن يه دمويي ازش ببينيم :wink:

مرسي

AVGHH

Member

اين گروه سازنده سايتي چيزي ندارن يه دمويي ازش ببينيم :wink:

میبخشید فضولی میکنم...
تا جایی که من میدونم سایت ندارن.
منتها اگه واقعا طلبه ای بگو یه شماره تلفن بهت بدم، به احتمال خیلی زیاد میتونی به یه جاهایی برسی. :wink:

Sherlock_Holmes

Active Member
79!!!

اين گروه سازنده سايتي چيزي ندارن يه دمويي ازش ببينيم

مرسي
آره 79 بود...
من سعی میکنم چیزی بیابم...
اگه تونستم پیدا کنم خبر میدم...
اگر هم avghh برات چیزی پیدا کرد که ما رو هم بی نصیب نذارین...

hosienmax100

3D Artist
میبخشید فضولی میکنم...
تا جایی که من میدونم سایت ندارن.
منتها اگه واقعا طلبه ای بگو یه شماره تلفن بهت بدم، به احتمال خیلی زیاد میتونی به یه جاهایی برسی. :wink:

فضولي اين چه حرفيه رفيق !!

تا اون حد نه ديگه بخوام زنگ بزنم مزاحم مردم بشم فقط دوست داشتم ببينم مثه اينكه نميشه

ممنونم بازم

آره 79 بود...
من سعی میکنم چیزی بیابم...
اگه تونستم پیدا کنم خبر میدم...
اگر هم avghh برات چیزی پیدا کرد که ما رو هم بی نصیب نذارین...

ممنون ايمان من خودمم ميگردم اگه چيزي بود ...........

مرسي

AVGHH

Member
تا اون حد نه ديگه بخوام زنگ بزنم مزاحم مردم بشم فقط دوست داشتم ببينم مثه اينكه نميشه

میتونی زنگ بزنی بپرسی مثلا، دوباره کی قراره کجا پخش بشه. همین، فک نکنم اینجوریم مزاحم کسی بشی.
احتمالا بتونه جوابتو بده، نمیخوای من خودم هروقت اونورا رفتم برات بپرسم.
هرجور خودت راحتی :oops:

animations

Active Member
cartoons!!!

car-toons_1.jpg

نمایش مجموعه ی تلوزیونی Cartoons که بر اساس فیلم معروف Cars و با محوریت شخصیتهای آن فیلم ساخته شده، از شبکه های تلوزیونی دیزنی و شبکه هایی چون ABC آغاز شده است. نخستین قسمت این مجموعه ی تلوزیونی که به کارگردانی جان لستر John Lasseter و با دستیاری راب گیبز Robb Gibbs و ویکتور نیون Victor Navone ساخته شده است، در تاریخ بیست و هفتم اکتبر از شبکه ی Toon Disney نمایش داده شد. به گفته ی ویکتور نیون ( دستیار کارگردان)، حتی کسانی که از علاقمندان و طرفداران فیلم Cars نبوده اند از تماشای این مجموعه لذت خواهند برد. او میگوید این مجموعه تلوزیونی بسیار شاد و مفرح است و در ساخت آن بسیار از کارها و ایده های درخشان چاک جونز Chuck Jones و انیمیشنهای کوتاه و کلاسیک او الهام گرفته شده.

ویکتور نیون میگوید: من و راب گیبز تحت سرپرستی جان لستر کار میکردیم اما میتوانستیم آزادانه ایده های خودمان را در پروژه ،از آغاز تا پایان ، لحاظ کنیم. بعنوان یک دستیار کارگردان ،من از کار کردن با گروهها و افراد مختلفی که معمولا ( بعنوان یک انیماتور) با آنها تماسی نداشتم لذت می بردم. کسانی چون مدل ساز ها، تیم نور پردازی، تیم سایه ها و… من خیلی خوشبخت بودم که توسط جان لستر به دستیاری انتخاب شدم و خوشبخت تر اینکه شانس همکاری با او را در ساخت یک سریال هفتگی داشتم.

هر قسمت از این مجموعه سه دقیقه است و بدون پایان بندی و لیست اسامی پخش خواهد شد. شخصیت اصلی این مجموعه ، تراکتور زهواردررفته و شنگول فیلم Cars است که خاطرات و ماجراهایش را تعریف می کند.

در پست بعدی مصاحبه ای از ویکتور نیون( بعنوان یک انیماتور شاخص و شناخته شده ی پیکسار) را تقدیم شما خواهم کرد.

ترجمه و گرد آوری : مهبد بذرافشان
http://www.navone.org

منبع: انیمیشن امروز

car-toons_2.jpg

car-toons_31.jpg

animations

Active Member
پرونده ای برای برن ای!

406.jpg

برن-ای نام جدیدترین انیمیشن کوتاه پیکسار هستش که قرار است با نسخه های بلوری وال ای منتشر شود. این انیمیشن های کوتاه که از زمان شرکت هیولا ها ساختنشان شروع شد ؛ جزو کوتاه های اصلی پیکسار حساب نمی شوند و بیشتر یک نوع هدیه و یا اشانتیون برای کسانی هست که نسخه های با کیفیت انیمیشن ها را تهیه می کنند!
این کوتاه ها ؛ در دنیای همان انیمیشن های بلند اتفاق می افتند و داستان مشابهی دارند !

این انیمیشن نیز در دنیای انیمیشن وال ای ؛ یعنی در اکسیوم رخ می دهد!
داستان این کوتاه ؛ درباره ی رباتی است که با بسته شدن در اکسیوم توسط وال ای ؛ بیرون گیر می افتد و دنبال راهی هستش که بتونه دوباره به داخل برگرده!

این انیمیشن در تمام نسخه های دی وی دی و بلوری وال ای موجود است و جزو امکانات ویژه ی فیکس می باشد!
کارگردان این انیمیشن رو آنگوس مکلین به عهده داشته و طبق گفته ی دوستانی که دی وی دی به دستشان رسیده ؛ برن ای سرشار از خنده و جذابیت است.

منبع: دنیای انیمیشن

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا