یه کمک کوچیک در مورد Opacity تصویر

koury

Active Member
سلام به دوستان عزیز

بنده قصد دارم یه کار کوچیکی طراحی کنم... عکس بکگراند کوچک هست و باید Opacity لایه رو کم کنم و روی 45-50 بزارم! از طرفی چون میخوام بکگراند پروژه که سفید هست رو نداشته باشم هم لایه ی بکگراند رو برمیدارم هم با فرمت GIF سیو می کنم!!!

اما در اینصورت فقط نوشته ی من مشخص میشه و اون عکسی که کمرنگ گذاشتم پس زمینه نشون داده نمیشه... آیا راهی هست در حالی که اپاسیتی تصویر رو کمرنگ می کنیم و بکگراند رو هم بر میداریم تصویر نشون داده بشه؟؟

ممنون
یا علی

the_king

مدیرکل انجمن
سلام به دوستان عزیز

بنده قصد دارم یه کار کوچیکی طراحی کنم... عکس بکگراند کوچک هست و باید Opacity لایه رو کم کنم و روی 45-50 بزارم! از طرفی چون میخوام بکگراند پروژه که سفید هست رو نداشته باشم هم لایه ی بکگراند رو برمیدارم هم با فرمت GIF سیو می کنم!!!

اما در اینصورت فقط نوشته ی من مشخص میشه و اون عکسی که کمرنگ گذاشتم پس زمینه نشون داده نمیشه... آیا راهی هست در حالی که اپاسیتی تصویر رو کمرنگ می کنیم و بکگراند رو هم بر میداریم تصویر نشون داده بشه؟؟

ممنون
یا علی

در فرمت تصویری GIF فقط و فقط دو مقدار Opacity ذخیره می شوند، %0 و %100
نمی توانید فایل GIF ای بسازید که Opacity حتی یک نقطه اش %50 یا %45 یا هر مقدار دیگری باشد.

nima_dsnr

کاربر VIP
آیا راهی هست در حالی که اپاسیتی تصویر رو کمرنگ می کنیم و بکگراند رو هم بر میداریم تصویر نشون داده بشه؟؟
با فرمت png سیو کن.
در فرمت تصویری gif فقط و فقط دو مقدار opacity ذخیره می شوند، %0 و %100
حالا اگه کمتر از 100 بزاریم 100 میشه یا 0 ؟

the_king

مدیرکل انجمن
حالا اگه کمتر از 100 بزاریم 100 میشه یا 0 ؟
فتوشاپ از 50 درصد کمتر رو به %0 و از 50 درصد بیشتر رو به %100 تغییر میده.
اگه بخواهید مرز دقیق بین ایندو را بدانید، لایه Mask می تواند این مساله را بهتر نشان دهد.
اگر در لایه Mask رنگ نقطه ای مساوی یا کمتر از 949494# بود (R = 148, G = 148, B = 148)
%0 شده و اگر بزرگتر بود به %100 تغییر می کند.

A2D3D

Well-Known Member
سلام
دوست عزيز بايد png. ذخيره كنيد .
چون gif نمي تونه opacity زير 100 رو به خوبي شناسايي كنه .
موفق باشيد ...

جدیدترین ارسال ها

بالا