گوگل سرويس RSS Reader‌ عرضه كرد

pirooz

Member
شرکت گوگل همزمان با برگزاري کنفرانس وب 2 سرويس جديد Google Reader‌ را معرفي کرد.

googlereader_s.jpgشرکت گوگل در طول برگزاري کنفرانس Web 2.0 2005 يک سرويس جديد خبرخوان با نام Google Reader‌ معرفي کرد که از فرمت RSS‌ و ديگر فرمت‌هاي خبرخواني مشابه پشتيباني مي‌کند.

سرويس Google Reader از طريق آدرس http://reader.google.com در دسترس قراردارد.

کاربران وب براي استفاده از Google Reader نيازمند داشتن يک اکانت در سايت گوگل هستند اما اين اکانت وابسته به سيستم پست الکترونيک Gmail نيست و کاربران مي‌توانند يک اکانت جديد براي اين منظور در سايت گوگل بسازند.براي مشاهده تصوير در ابعاد بزرگتر، روي آن کليک کنيد


علاقه‌مندان مي‌توانند با استفاده از سرويس Google Reader و بدون نياز به نصب هيچ نرم‌افزار خاصي و تنها با به‌کارگرفتن مرورگر وب، خروجي RSS ، Atom ، OPML و ديگر فرمت‌هاي مشابه از سايت‌هاي مختلف خبري و وبلاگ‌ها را وارد فهرست سايت‌هاي مورد علاقه خود کنند و به مطالعه آخرين اخبار و مطالب اين سايت‌ها بپردازند.

يکي از ويژگي‌هاي مهم سرويس Google Reader قابليت جستجوي آن است. با استفاده از اين قابليت مي‌توان موتور جستجوي گوگل را براي کاوش در بانک اطلاعاتي عظيم اين سايت به‌کارگرفت و خروجي RSS تمام سايت‌هايي که درباره يک کلمه يا عبارت مطلب يا خبري منتشر کرده‌اند را پيدا کرد.
در صورت تمايل مي‌توان با يک کليک خروجي RSS سايت‌هايي که در نتيجه جستجو ظاهر شده‌اند را به فهرست منابع اطلاعاتي دلخواه خود اضافه کرد.

سرويس Google Reader‌ فعلا در مرحله بتا (آزمايشي) قراردارد و هيچ‌ نوع آگهي يا محتواي تجاري ديگري در صفحات اين سيستم انلاين مشاهده نمي‌شود.

سرويس جديد گوگل از فناوري AJAX براي پياده‌سازي مکانيزم تعامل با کاربر (Interaction) در صفحات وب استفاده کرده است.

منبع : ماهنامه شبكه
 

جدیدترین ارسال ها

بالا