گوگل از متا تگ کلیدواژه ها در رتبه بندی وب استفاده نمی کند

Cyletech

Member
درود بر شما،

منبع: حاشیه وب

امروز یک مقاله بسیار مفید تحت عنوان « عدم استفاده گوگل از متا تگ کلمات کلیدی در رتبه بندی وب » منتشر می کنم که در حقیقت مقاله ای از Matt Cutts، عضو تیم کیفیت جستجو است که در 21 سپتامبر 2009 در بلاگ رسمی گوگل منتشر یافته بود.

Matt Cutts در بلاگ رسمی گوگل می گوید: اخیراً ما سوالاتی در مورد نحوه استفاده گوگل از متا تگ کلیدواژه ها برای رتبه بندی وب در نتایج جستجو دریافت کردیم.

فرض کنید شما مدیر دو وبسایت علیرضا و سارا هستید. سارا یک شرکت با عنوان شرکت سارا و علیرضا نیز یک شرکت با عنوان شرکت علیرضا راه اندازی می کنند. یک روز وقتی به سایت علیرضا نگاه می کنید، سارا خبر از نسخه برداری شدن (به انگلیسی: copy – در زبان فارسی کپی نیز گفته می شود) چند کلمه از کلمات کلیدی اش توسط علیرضا می دهد. حتی جالب تر، علیرضا کلمه شرکت سارا را به کلمات کلیدی خودش می افزاید. حالا بنظر شما آیا سارا باید نگران باشد؟

جواب دست کم برای نتایج جستجوی گوگل در سپتامبر 2009 منفی است. گوگل از متا تگ کلمات کلیدی در رتبه بندی وب استفاده نمی کند.

س: آیا گوگل همیشه از متا تگ کلیدواژه ها در رتبه بندی وب استفاده می کند؟
ج: در یک کلام، خیر. متا تگ کلیدواژه ها در نتایج جستجوی ما نادیده گرفته می شود و هیچ تأثیری در نتایج ما ندارد.

س: برای چی گوگل از متا تگ کلیدواژه ها استفاده نمی کند؟
ج: حدود یک دهه پیش موتور های جستجو تنها محتوای صفحات آنلاین را مشاهده می کردند. از زمانی که چیزی به نام متا تگ کلیدواژه ها ایجاد شد همه می توانستند کلمات بی ربط و مرتبط را در آن بنویسند و همین باعث آزار گوگل می شد. به همین دلیل گوگل دیگر به این متا تگ در نتایج جستجو توجهی ندارد.

س: این بدین معنی است که گوگل همه متا تگ ها را نادیده می گیرد؟
ج: خیر، گوگل از چند متا تگ پشتیبانی می کند که در صفحه متا تگ ها اطلاعات بیشتری در مورد آنها موجود است. بعنوان مثال از متا تگ توضیح (به انگلیسی: description) اغلب بعنوان متنی برای نتایج جستجویمان استفاده می کنیم.

س: این یعنی گوگل همیشه متا تگ کلمات کلیدی را نادیده می گیرد؟
ج: این امکان دارد که گوگل در آینده از آن استفاده کند، اما بعید است. گوگل به مدت چند سال متا تگ کلیدواژه ها را نادیده گرفته است و در حال حاضر نیازی به آن نیست که بخواهیم تغییر دهیم.
 

جدیدترین ارسال ها

بالا