کمک

yahoosin

Member
با سلام .
من میخواستم بدو نم که چه طوری میشه بعضی از گزینه های منو استارت رو مخفی کرد. و همچنین گزینه ها ی در control panel رو مخفی کرد. لطفا به من کمک کنید.
989357125354+

reezza

Member
خوب از توی رجیستری دقیقا منظورت کدوم بخش و گزینه هست ؟

yahoosin

Member
منظورم به گزینه خاصی نیست می خواهم بدونم گزینه هایی که میشه مخفی کرد کدامه. و راه حل چگونه است. دوروست به حرفم توجه کن حرفه مجهولی نیست.

triangle

New Member
سلام

دوست عزیز برای مخفی کردن برخی از آیکون های Start میتونید روی Task Bar راست کلیک کند و در زبانه Start Menu اون هارو مخفی یا ویرایش کنید . برای حذف آیکون های کنرل پنل هم Search ویندوز رفته و All Files and Folders رو انتخاب کنید و *.cpl را در درایوی که ویندوز در آن نصب شده جستجو کنید حالا میتوانید آیکون های Control Panel رو ویرایش کنید(البته اسم ها با اسم های کنترل پنل فرق می کنند و توصیه میکنم قبل از حذف رویشان کلیک کنید تا مطمئن بشید اشتباه نمی کنید)

موفق باشید

the_king

مدیرکل انجمن
اتفاقا سوال بجایی کردند، تمامی گزینه های Start Menu و Control Panel را به شیوه های متفاوتی میشه از بین برد.
بعضی از این روشها ساده اند مثل یک تغییر ساده در یک مقدار در Registry از 0 به 1.
بعضی هاشون با دستکاری در اطلاعات CLSID امکان پذیر است.
بعضی هاشون با نابود کردن یک فایل یا پوشه و بعضی هاشون هم با تغییر محتویات یک فایل EXE یا DLL.
به هر حال بازگرداندن بعضی از آنها به حالت عادی خیلی مشکلتر از نابود کردنشان است.

بسیاری از این تنظیمات جزو Undocumented ها هستند و باید در سایت های متفرقه و هکرها جستجویشان کنید.
گو اینکه بعضی از برنامه نویس های تازه کار آنها را جزو اسرار مگوی Microsoft حساب می کنند.
اگر می خواهید تمامی آنها را یاد بگیرید بهترین راه حل استفاده از ابزار Tracker برای Registry ویندوز است،
نمونه مناسب این ابزارها RegMon است.

چند مثال می زنم :

در مسیر Registry زیر :
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System
تعریف کردن یک Value از نوع REG_DWORD با نام :
NoDispCPL
و مقدار 1 منجر به عدم نمایش Display Settings در کنترل پنل می شود.

در مسیر Registry زیر :
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer
NoRun
و مقدار 1 منجر به عدم نمایش Run در منوی Start می شود.

در مسیر Registry زیر :
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer
NoSetFolders
و مقدار 1 منجر به عدم نمایش Printers و Control Panel در منوی Start می شود.

yahoosin

Member
با سلام

شمایی که گفتید روی task bar برم و راست کلیک کنم . بعد از اینکه بعضی رو پاک کردم بخواهم آن برنامه رو بیارم. وقتی add رو میزنم پیدا نمیشن.

جدیدترین ارسال ها

بالا