کمک فوری از دوستان مجیدانلاین

.:BEHNAM:.

Active Member
سلام دوستان

من نیاز به کمک فوری شما دارم .
این طرحی که می بینید یکی از طرح های سپیده است که کاربر این فروم بوده و مدیران می شناسندش.
من چند تا سوال در مورد این طرح دارم فکر کنم سارا خانوم یا گیلاس جان بتونند کمکم کنند.

http://up.iranblog.com/37261/1266230600.jpg

1- اگه کسی زمینه یا تکسچری شبیه به این یا مشابه که صاف هست داره بزاره . معمولا از تصاویر گانج یا کاغذ قدیمی
استفاده میشه که یک بافتی داره اما این تکسچر تمیز هست نمی دونم منظورم رو متوجه میشید یا نه یعنی صاف سطحش .اگه توی این نمونه دارید ممنون میشم قرار بدید.

2- این خط های سفید یا سیاهی که مد شده میزارند کنار طرح یعنی شبیه به همون تایپو هست ولی به صورت خط
رو چطوری درست می کنند!؟ من خودم از تایپوم یک کپی می گیرم و بعد برای اون یک استروک مشکی یا سفید می زارم بعدش لاین لینر دج فکر کنم اسمش بود قرارش میدم ولی زیاد جالب نمیشه . اگه میشه بگید باید تایپوم رو چطوری کنم که شبیه به این سفید یا مشکی به صورت خط در بیاد.

3- این نقش و نگاری که در طرح ها می دهند یعنی روی تایپو های مذهبی معمولا قرار می دن رو از کجا میشه گیر اورد؟! اسمش چیه!؟ ممنون میشم اگه یک نمونه دارید شبیه یا مشابه این قرار بدید چون من دیال اپم امروز نمی تونم
سرچ کنم.ببخشید

4- این پرنده ها معلومه که مشکی نبودند یعنی خود طراح مشکیش کرده . من یک پرنده ی سفید دارم می خواستم ببینم چطوری می تونم مشکیش کنم که تمیز در بیاد؟!

یک سوال هم در مورد طرح زیر دارم :
http://up.iranblog.com/37261/1266283053.jpg

این طرح رو چطوری رنگ کردند ؟! یعنی یک حالت مشکی داره و هم قرمز بدون اینکه رنگ ها توی هم برن و زشت در بیاد .
با گرادیانت بوده ؟! سایه زدن بوده ؟! ویا ؟!

متاسفانه من خود طراح این طرح رو نتونستم پیدا کنم که بتونم سوال هام رو بپرسم مجبور شدم این تاپیک رو بزنم.

Erfan

Active Member
سلام بهنام جان

در مورد سوال اول شما :
معمولاً این گونه تصاویر به صورت پک های کاغذهای قدیمی با رزولوشن های بالا روی نت میذارن که اکثر خیلی از این گونه تصاویر استفاده میکنند.

سوال 2 :
این خط ها همون طرح تایپوگرافی هست با کمی تنظیمات شخصی، به عنوان مثال یک کپی از لایه تایپوگرافی میگرید و fill رو صفر میکنید و به طرحتون Stroke میدن به مقدار یک یا دو که همه بسته به سلیقه و کار شما داره.

سوال 3 :
این نقش و نگار ها به خطوط اسلیمی و نقش و نگارهای مذهبی معروف هست که اگر عمری باشه مثل تاپیک طراحی وب یک تاپیک مجزا میزنم و در مورد کامل و مفصل توضیح میدم + دانلود مجموعه های متنوع

سوال 4 :
این پرنده ها هم جز خطوط اسلیمی و به صورت وکتور هست که در سوال قبل اجرا میشود.

سوال آخر :

طرح آخری کار سپیده نیک صفت هست که کارهاشون واقعاً زیباست
من خودم قبلاً ها این سوال رو ازش کرده بودم که از تلفیق دو نرم افزار ps , ai استفاده کرده که طرح اولیه رو روی کاغذ کشیده بود و وارد کامیپوتر و رنگ آمیزی کرده.

موفق باشی
عرفان

Active Member
سلام
مرسی از لطفت عرفان جان من گفتم هم فوری هست و هم اینکه الان من دیال اپ هستم .
اگه بشه همون تکسچر به کار رفته یا مشابه اون رو بزارید واقعا ممنون میشم.
راستی این سپیده جان هم عجب هنرمندیه ! کارهاش فوقالعادست.

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
طرح آخري را با اجازه ي دوست گلم سپيده نيك صفت من با يك تايپوگرافيه ديگه اجرا كردم البته مال خيلي وقت پيشه(اون اوايل كارم)
ولي من فقط با فتوشاپ طراحي كردم
رنگ آميزي هم با گراديانت انجام دادم

http://fc08.deviantart.net/fs51/f/2009/264/1/1/Fatemeh1_by_cg_gilas.jpg

اين تايپوگرافيه سپيده جان

Fatemeh_Simple_by_Sepidehgraphic.jpg

براي تكسچر هم ميگردم براتون اگر چيزي يافتم ميزارم براتون

آخرین ویرایش:

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
يه دونه براتون گير آوردم از توي پك سايت به نام ورق كه توي فروشگاه موجوده ؛ حجم و سايز اصلي همين يه دونه 7 مگ بود كه براتون سايز و حجمش را كم كردم كه بتونيد دانلود كنيد

ببينيد اين به دردتون ميخوره

البته يه مقدار فيلتر و افكت را خودتون بايد بهش بديد براي رسيدن به اون شكل مورد نظر

Active Member
دوستان اگه میشه یکم سریعتر لطفا چون تا ساعت 12 بیشتر وقت ندارم.
ممنون

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
دیگه چی لازم داری؟
پترن ها و شکل های اسلیمی؟
یه ادرس سایت برات پیغام خصوصی میکنم برو توی اون سایت پر از ابزار اسلیمی هست ـ چون خلاف قوانین هست اینجا نمیگزارمش

برای سیاه کردن پرنده هم آقا بهنام راه های زیادی هست یکیشو من میگم که سادست
شما میتونی از ابزار برن تولز استفاده کنی فقط هاردنس براش را کم کن که براشت نرم باشه!

از راه گرادیانت توی لایه ی جدید و تغییر مد لایه ی اون و کم و زیاد کردن اوپاسیتی هم میشه (روش زیاده برا رسیدن به اون نقطه)

موفق باشید

SEPINAZ

Active Member
2- این خط های سفید یا سیاهی که مد شده میزارند کنار طرح یعنی شبیه به همون تایپو هست ولی به صورت خط
رو چطوری درست می کنند!؟

کلید Ctrl رو نگه دار بعد روی لایه ی تایپوگرافی کلیک کن تا سلکت بشه بعد روی لایه ی جدید یا رو همون لایه به مسیر زیر برو :

Edit/stroke

تنظیماتش رو اونجا میتونی عوض کنید.

4- این پرنده ها معلومه که مشکی نبودند یعنی خود طراح مشکیش کرده . من یک پرنده ی سفید دارم می خواستم ببینم چطوری می تونم مشکیش کنم که تمیز در بیاد؟!

میشه از تنظیمات Curves یا Hue/Saturation استفاده کنی.
Crtl+M و Ctrl+U

تکسچر استفاده شده تو اون کارو اگه پیدا کردم میذارم.

Active Member
مرسی گیلاس جان همون تکسچر کارم رو راه انداخت.
سپیده خانم مرسی از کمکت .
دوستان مرسی از کمکتون.
ببخشید دیر جواب دادم.
هیچی ای دی اس ال نمیشه!

جدیدترین ارسال ها

بالا