کمک برای طراحی پوستر

.:BEHNAM:.

Active Member
سلام دوستان

من می خوام یک پوستر طراحی کنم ابعاد کار 50*70 سانتی متر است .
ولی من تا حالا این ابعاد و کار چاپی اینطوری کار نکردم همیش پوستر هایی
که طراحی کردم یا آ4 بوده و یا برای مانیتور و به صورت بک گراند بوده.الان که یک
پوشه ی جدید تو فوتوشاپ ساختم با این ابعاد سیستمم هنگ کرد یعنی میشه باهاش کار
کرد ولی واسه هر تغییری یک ربع الی نیم ساعت طول می کشه تا بتونم باهاش کار کنم.
این یک مشکل هست که نمی دونم مشکل از سیستم منه یا کلا این مشکل هست؟!
رم من 512 هست و گرافیکم 256 . یعنی اگه رمم 1 یا 2 گیگ باشه این مشکل حل میشه یا نه؟

-----------------------------------
مورد دوم اینه که من از هر ابزاری مثل تکسچر و اینا استفاده می کنم طرح از دور با کیفیت ولی وقتی
اکتوال پیکسل یا پرینت سایز رو میزنم طرح در تو اکتوال پیکسل بد کیفیته و تو پرینت سایز تقریبا خوبه یعنی
خوبه خوب هم نیست.این رو باید چیکار کنم؟!

منتظر جوابتون هستم دوستان.
:sad:

.:SENATOR:.

Member
سلام رفیق:rose:

در مورد سئوال اولت که خودت جوابشو دادی مسلما با رم 512 نمیتونی توی فتوشاپ به سرعت کار کنی. باید رم تون حداقل یک یا دو گیگ باشه. البته به cpu تون هم مربوط میشه. اینکه چند هسته ای هست فرکانسش چند GHz (گیگاهرتز) هست؟ در مجموع هر چه بیشتر بهتر!!

در مورد سوال دومتون هم باید بگم اونچه که شما توی اکچوآل پیکسلز (Actual Pixels) میبینی دقیقا توی چاپ رؤیت میشه یعنی دقت چاپ شماست.و اگه اونجا کیفیتش پایینه تو چاپ هم بد میشه.

راه حل:
1- فیلتر های زیر رو روش اعمال کن (هرکدوم بهتر میشه):
Filter>Blur>Gaussian Blur
Filter>Noise>Median
Filter>Pixelate>Facet

2- اگر اینا جواب نداد راهی جز استفاده از عکس های با کیفیت یا وکتور نداری!

موفق باشی:rose:

خوب مشكل از سيستم هست كه نميكشه سايز بالا كاركنه..50*70 300dpi..با اون رم جواب نميده و كنده!
ببين اگه ميتوني ..آشنايي داري
و اينكه طرحت اجازه ميده تو كرل پوسترت رو ببند و طراحي كن
خيلي كارت تو سايز بالا راحتر ميشه..
مثلا اگه نميخواي خيلي ريزه كاري داشته باشي و خلاصه رويه پيكسلا كار مني برو تو كرل تمومش كن
پيروز باشي

JavidKarimi2010

New Member
مشکل ایشون از اندازه هست که داده . البته نمیشه ضعف کامپیوترشون نادیده گرفت .
اندازه ای که دادین درسته ولی اگه رزولوشن رو 300 دادین درست نیست . برای چاپ این اندازه 180 کافی هست . و نیازی نیست که حتما 300 باشه . اینطوری حجم عکس کم میشه و همه رم رو اشغال نمیکنه و راحت تر میتونی طراحی کنی .
اگر باز هم نشد . این کار رو بکن :
اول یک new بساز و اندازه 50 70 رو بده با 180 رزولوشن . سپس برو تو image size و اندازه 50 رو بده مثلا 40 یا 35 و اون طرف رو خود فتوشاپ بهت میده . بعد Ok کن . تو این اندازه طراحی کن . و وقتی که تموم شد jpg کن . عکس Jpg رو باز کن و دوباره برو اندازش رو بزن 50 تا اونطرف بشه 70 . مثل اولش .
با این کار اول توی یک انداز ه کوچیک طراحی کردی اما وقتی که عکس رو بزرگ کردی عکس تغییر زیادی نمیکنه . از نظر تئوری عکس باید محو بشه که میشه و این درسته اما در عمل وقتی که عکس چاپ شد این محوی خیلی کم هست و فقط خودت این راز رو میدونی و مشتری یا بیننده این موضوع رو نمیدونه و اصلا هم نمیفهمه که عکس محو شده . چون 10 سانت اونقدر محویش زیاد نیست . :green:
موفق باشی

.:SENATOR:.

Member
نویسنده:JavidKarimi2010
مشکل ایشون از اندازه هست که داده . البته نمیشه ضعف کامپیوترشون نادیده گرفت .
اندازه ای که دادین درسته ولی اگه رزولوشن رو 300 دادین درست نیست . برای چاپ این اندازه 180 کافی هست . و نیازی نیست که حتما 300 باشه . اینطوری حجم عکس کم میشه و همه رم رو اشغال نمیکنه و راحت تر میتونی طراحی کنی .
اگر باز هم نشد . این کار رو بکن :
اول یک new بساز و اندازه 50 70 رو بده با 180 رزولوشن . سپس برو تو image size و اندازه 50 رو بده مثلا 40 یا 35 و اون طرف رو خود فتوشاپ بهت میده . بعد Ok کن . تو این اندازه طراحی کن . و وقتی که تموم شد jpg کن . عکس Jpg رو باز کن و دوباره برو اندازش رو بزن 50 تا اونطرف بشه 70 . مثل اولش .
با این کار اول توی یک انداز ه کوچیک طراحی کردی اما وقتی که عکس رو بزرگ کردی عکس تغییر زیادی نمیکنه . از نظر تئوری عکس باید محو بشه که میشه و این درسته اما در عمل وقتی که عکس چاپ شد این محوی خیلی کم هست و فقط خودت این راز رو میدونی و مشتری یا بیننده این موضوع رو نمیدونه و اصلا هم نمیفهمه که عکس محو شده . چون 10 سانت اونقدر محویش زیاد نیست . :green:
موفق باشی
خیلی خیلی شرمنده ولی کاملا با شما مخالفم و صریحا حرفتون رو رد میکنم

اول که گفتید 180dpi کافیه!!! آخه کدوم طراح حرفه ای یا ناظر چاپ حرف تون رو میپذیره؟؟!!!:-?
بعد گفتید عکس رو کوچک کن طراحی کن بعد بزرگ کن..!!!!:shock:
آخه رفیق با این 180 تون بعد هم کوچک بزرگ کردنتون، خیلی معذرت میخوام شما یکسره به دوستمون میگفتی تِر بزن تو طرح برو دیگه!!!!:mad:

مهندس جان محض اطلاعتون باید بگم کوچکترین تاری یا بی کیفیتی در طرح بعد از چاپ دیده میشه. اگر شما نمیتونید بیینید حتما به یک دکتر چشم پزشک مراجعه کنید...

در ضمن فرمت صحیح برای خروجی چاپ، فرمت tiff هست که تمام خواص رنگ ها و کیفیت رو درخودش نگهداری میکنه.
البته شرمنده منو ببخشید...:rose:
یا علی

آخرین ویرایش:

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
سلام
خسته نباشيد همگي :rose:

وقتي رمتون پايينه در واقع حافظه ي جانبيتون پايينه درسته؟ پس بايد اونو براي كارهايي با حجم بزرگ افزايش بديم
براي اين كار به مسير edit>perfrences>performance بريد و درايوهايي كه حجم بيشترشون خالي هست را انتخاب كنيد

مثل تصوير نمونه

nyou2rxucyjgsyaxx4vq.jpg

از قسمت let photoshop use هم ميتوني ميزان رم مصرفي را هم مشخص كنيد.

با اين كار سيستمتون براي اون سايز بهتر ج ميده در واقع هاردتون نقش رم و history را ايفا ميكنه همون حافظه ي موقت

در مورد تكسچري هم كه استفاده ميكنيد بستگي به كيفيت اون داره اگر سايزش كوچك بوده و ريسايز شده باشه مصلما كيفيتش مياد پايين
اگر سايزش كوچك بوده براي اين كه افت كيفيت كمتري در زمان بزرگ كردنش داشته باشيد ميتونيد توي پالت لايه روي اون راست كليك و گزينه ي convert to smart object را انتخاب يا از متريال هاي با كيفيت استفاده كني
و تشخيص اينكه پوسترتون كيفيت لازم را داره يا نه هم تقريبا تجربي هست ولي همون print size هم كفايت ميكنه تقريبا

موفق باشيد

يه نكته ديگه ..
اگه طرحتون تعييد شده..منظورم اگه سفارش دهنده طرح رو ديده و پسنده و نهايي هست
رويه اون سايز كار كنيد ..وگرنه يه نمونه مثلا آ4 ..طرحي كه مدنظز هست رو بزنيد و تعييد 100% كنيد
بعد با خياله راحت با مواردي كه دوستان هم اشاره كردن كاركنيد...

JavidKarimi2010

New Member
اقای سناتور من این روش رو به خاطر اینکه راه دیگه ای نداشت گفتم
در ضمن 180 برای عکس هایی که قراره با دستگاه چاپ عکس چاپ بشه کاملا درسته . چون اصلا نیازی نیست که با 300 چاپ بشه چون دستگاه های چاپ عکس قدرت چاپ 300 رو ندارن و حداکثر با رزولوشن 180 چاپ میکنن که عکسی که با رزولوشن 300 چاپ کنن با 180 هیچ فرقی نداره .
اما در دستگاه های چاپ در چاپ خانه ها اره اگه 300 بدی بهتره .
من در حالت پیش فرض چاپ با دستگاه چاپ عکس رو در نظر گرفتم که گفتم 180 بده . اندازه 50 70 یک اندازه استاندارد در عکاسی هست .
چون اقا بهنام نگفتن که با چه دستگاهی میخوان چاپ کنن . بعضی وقتها به تعداد محدود میخوایم پوسترمون چاپ بشه که با دستگاه چاپ عکس چاپ میکنن .
و جالب اینکه هنوز هم معلوم نیست که بهنام میخواد با چی چاپ کنه .
به هرحال این روش فقط به خاطر این بود که بهنام بتونه طراحیش رو با اون کامپیوترش بزنه نه اینکه کند پیش بره .
در این روش و چاپ با دستگاه چاپ عکس این تغییر سایز هیچ تاثیری در کیفیت عکس نداره . این رو مطمئن هستم چون تجربه اش رو دارم . عکس هایی که پرتره هستند این تغییر سایز خیلی کم تاثیر میذاره و اصلا هم این روش بد نیست . برای تجربه هم میتونید خودتون این رو امتحان کنید .
اما چاپ با دستگاه چاپخانه و اگه از طرح های وکتور استفاده شده باشه این روش اره میتونه باعث محو شدن بشه که شما این حالت چاپ رو تو ذهنتون بود که این درسته .
اقا بهنام اگه بگن که با چه دستگاهی میخوان چاپ بشه بهتره . :)

جدیدترین ارسال ها

بالا