کاموا چطوری بسازم؟

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
کار خیلی سخیه شما هم میتونید از normal map استفاده کنید که فکر نکنم براتون آسون باشه چون دو روش داره یا برید تو نرم افزارهای خفن مثل ZBrush یا mudBox بسازیدش یا یه texture از کاموا پیدا کنید و سیاه سفیدش کنید و تو نرم افزارای مخصوص Normal map اون texture رو به Normal map تبدیلش کنید.
راه بعدی هم اینه که توسط کپی کردن کنار هم یه سری circle shape به صورت خطوط کانوا که گروهی و تو یه مسری از زیر هم رد شدن یه توپ درست کنید بعد در آخر با دادن Modify FFD بهم ریختگی و Noise مورد نظرتون رو بهش بدین.
کار سخت و پیچیده ،زمان بری و سختی خودش رو داره.
انشا الله مفید باشه
حق یارتون

madmaster_3d

Well-Known Member
والا من هزچی گشتم تکسچر به درد بخور پیدا نکردم. یادمه یک پراگینی بود که میشد رشته باهاش بسازی. اسمش یادم نمیاد

Barnara

کاربر متخصص 3ds max
بهتره یه کاموا بخری و با یه دوربین خوب ازش عکس بگیری و توسط نرم افزار Crazy Bump ازش Normal بگیری و تو مکس ازش استفاده کنی!

Shahryar Mirbozorgi

Well-Known Member
همین عکسو برش بده یه Displacement map و normal map بساز،این راحت ترین راهه.اگه دوستی راهِ بهتری بلدِ ممنون میشم راهنمایی کنه تا ما هم یاد بگیریم

3D Art

Member
درود بر سوین
این تاپیک رو دوست خوبم ali_118 دید گفت بیام ببینم چی کار میشه کرد
دنبال سایتش گشتیم انگار سایت Francesco Legrenzi مشکل پیدا کرده بود دیگه دست به آرشیو شدم پیداش کردم و برات آپلود کردم
آموزش به اندازه کافی گویا هست :paint:

پیوست ها

• Un Gomitolo Di Corda - Treddi.com.zip
    4.2 مگایابت · بازدیدها: 139
آخرین ویرایش:

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
3D Art جون چیز خوبی بود ممنون ولی این Advance painting انگار یه script بود ، تو خود MAX نیست. اینو گفتم یه وقت ssevil دچار سر درگمی نشه Object Paint خود مکس هم چنین کاری نمیکنه. یه کارایی میکنه ولی نه در این حد.

فکر کنم بر اساس این چیزی که شما محبت کردی همون گزینه ی دومی که من گفتم بهتر باشه و در ادامش برای بافت دهی بیان سراغ کمک شما.

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
شرمنده. آخه وظیفم بود قصد جسارت نداشتم آخه اینجا هم نزده که کی چقدر بلده وگرنه قصدم خیر بود :green:

madmaster_3d

Well-Known Member
این advance فلان چی هست؟! بد اینکه معمولی اینکارو کرد انگار :-؟ یکی توضیح میده جریان چی بود؟

sajad_VFX

Member
به نظر من با تکسچر چیز خوبی از اب در نمی یاد باید پایه این کار رو توی زی براش یا مادباکس انجام بدی بعد
یه چندتا لاین یا سیرکل با متریال مناسب بندازی دورش تا اون تیکه نخ هایی که پیچیده دورش رو اینجوری در بیاری
-------------------------------
مثه تصویر پایینی که hamid_iranman گذاشته منظورمه ( بعد از ساخت پایه توی زیبراش)

آخرین ویرایش:
k4x2nop8r2xqv1kvy0bt.jpg

سلام میگم من این کارا 2-3 مینه تو مایا زدم بیشتر روش کار کنم بهتر میشه انجام دادنش را هم به این شیوه رفتم که توپ را که ساختم بعدش توپ را live کردم که انتخاب نشه و curve هایی که میکشم اسنپ شه بعد از کشیدن چند تا cruve انتخابشون کردم و هر کدوم را rebuild کردم به 1000 تا vertex تا وقتی یه circle را بهش extrude می کنم smooth روش extrude شه بعدش تنظیم exturde را گذاشتم رو حالت at patch و componet تا دوره خود curve بیاد بعدش که ساختید حالت سیم را duplicate کنید و scale x را منفی کنید خیلی راحت اونورش هم پر میشه بعدش با فقط من یه ذره circle را کلفت گذاشتم شعاعش کمتر بود خیلی بهتر میشد بعدش به خود توپ هم یه bump بدید و متریال البته شاید خیلی ساده بود و خودتون هم می دونستید اما به نظرم روش خوبیه :rose: راستی یادم نبود خود مکس که بعد از کشیدن curve میشه تبدیلش کرد به mesh پس خیلی راحت تر میشه : )

جدیدترین ارسال ها

بالا