چگونه می شود یک ویندوز نصب شده را بطور کامل حذف کرد؟

Cyletech

Member
سلام دوستان،

من یک ویندوز 7 دارم و در کنارشم یک XP که درایو اون ویندوز رو فرمت کردم اما باز نام اون ویندوز اون صحه سیاه که معروف به list of operating systems هست نامش رو نشون میده! چطوری باید کاملاً پاکش کنم؟

Saeed

Well-Known Member
سلام

مراحل زیر رو انجام بده

MyComputer > properties > advanced > start up and recovery SETTINGS

بعد دوتا عدد 30 اونجا میبینید اونها رو به 0 تغییر بده ok کن و بعد ریست که بعدش خودت متوجه تغییرات خواهی شد.

موفق باشی :cool:

Cyletech

Member
با این روشی که شما فرمودید جناب، تنها کاری می کنیم که بدون وقفه وارد ویندوز پیشفرض که تعیین کردیم بشه. در صورتی که من میخوام همین 30 ثانیه باشه اما اسم اون توی لیست نباشه. خواهش می کنم راه دیگری پیشنهاد بفرمایید.

Saeed

Well-Known Member
تا اوونجایی که یادمه تو سیستم عامل هایی که خوندم این تنها راه بود ، شاید بشه از راه ریجستری هم کاری کرد که فکر کنم بعیده.

من فقط همین راه رو بلد بودم فکر نمی کنم ایرادی هم داشته باشه به جای اینکه 30s صبر کنید تا انتخاب کنید سریع خودش انتخاب میکنه و داخل میشه ، اگه می خواید ورش دارید درایو هاتون رو فرمت کنید (این راه دوم منه که زیاد هم جالب نیست البتهاگه وقت دارید خوبه).

موفق باشی :cool:

oldooz

Well-Known Member
شما میتونید برید توی Run و تایپ کنید: msconfig
بعد توی تب BOOT.INI گزینه check all boot paths رو بزنید.
ویا:
از درایو پرایمری تون(معمولاc) فایل boot.ini رو پیدا کنید. محتواش به این شکله:(حالت کلیش):
کد:
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(4)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(4)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
این یک ویندوز(سیستم عامل) رو نشون میده:
کد:
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(4)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
پارتیشن 4 یعنی چهارمین پارتیشن.
شما میتونید سیستم عاملی که پاک کرده اید رو از اینجا شناسایی کرده و خط مربوط به اون رو پاک کنید. فایل رو ذخیره کنید و بعد کامپیوتر رو ریستارت کنید.
موفق باشید!

Cyletech

Member
دوست عزیز این راهی که می فرمایید باید درست باشه اما در ویندوز 7 درmsconfig چیزی به نام check all boot paths وجود ندارد و همینطور در درایو ویندوزم همچین فایلی وجود ندارد! اگر امکان داره راهنمایی کنید از همان msconfig کدام گزینه مورد نظر شماست.

oldooz

Well-Known Member
دوست عزیز این راهی که می فرمایید باید درست باشه اما در ویندوز 7 درmsconfig چیزی به نام check all boot paths وجود ندارد و همینطور در درایو ویندوزم همچین فایلی وجود ندارد! اگر امکان داره راهنمایی کنید از همان msconfig کدام گزینه مورد نظر شماست.
اون فایل توی درایو c صفت مخفی و سیستمی داره که باید از فولدر آپشن تنظیمات مربوطه رو انجام بدید تا دیده باشه!
من ویندوز 7 ندارن ولی توی xp که توی msconfig این هست.
از یه راه دیگه هم میتونید به فایل boot.ini دسترسی داشته باشید:
My Computer->properties->Advanced->Startup and recovery-> settings->
و بعد در بخش system startup یک دکمه هست به نام Edit
اونو بزنید تا فایل boot.ini براتون باز بشه.

oldooz

Well-Known Member
نه دوست عزیز این جا هیچ دکمه ای وجود نداره!
فایل boot.ini رو از درایوتون انتنخاب کنید. از فولدر آپشن دوتا گزینه مربوط به فایل های سیستمی و مخفی رو تنظیم کنید تا دیده بشه.

Cyletech

Member
دوست عزیز قبلاً هم اینکارو کردم و اصلا هیچ نتیجه ای نداره جستجوم. لطفا با کسی که از ویندوز 7 استفاده میکنه کمک بگیرید. من که کسی رو نمیشناسم :(

brhmzdznb

Member
من سون ندارم ولی این راه رو برید شاید جواب داد:
برید توی درایو c ودر قسمت ادرس اینو تایپ کنید:
C:\boot.ini
وبعد GO رو فشار بدید یا اینتر را بزنید.من خودم همیشه اینجوری این پنجره رو باز می کنم.
ان شاء الله موفق باشید.

Cyletech

Member
دوستان محترم مشکلم رو حل کردم. البته با یکبار هارد رو تخلیه کردن!

جدیدترین ارسال ها

بالا