[phpNuke] چند سئوال حیاتی البته برای ما

با سلام

چند سئوال خدمتتان داشتيم که اگر به هر يک مختصرا توضيح دهيد خيلي خيلي از شما ممنون خواهيم شد . بدليل زيادي سئوالات ما مجبور شديم که آنها را جمع و جور کرده و در يک تاپيک قرار دهيم . به خاطر همين موضوع همين جا از مديران محترم اين انجمن به شدت عذر خواهي مي کنيم . هر کس که تمام اينها را بلد است که هيچ ولي کساني که چندتا از سئوالات را هم بلدند ميتوانند پاسخ دهند . آخه از بي هيچي که بهتره !!! در ضمن به اين دوستان در سايت 4شاخ لينک داده خواهد شد .


1 - ما سايت خويش (http://www.4shakh.com/index.php) را با روش جستجوي کليد واژه "AddUrl" در موتور جستجوي گوگل در بيش از 1000 موتور سرچ دنيا ثبت کرده ايم . چند تا از مهمترين هاي آنها را تست کرديم ولي در بين آنها سايت ما در موتور سرچ ياهو يافت نمي شود . مشکل از کجاست ؟ در ضمن سايت ما در زمان ثبت هيچ گونه مشکلي در لود شدن و پاسخگويي (Answering) نداشت . به عکس زير توجه کنيد :

js2fy8.jpg


2 - ما براي سايت خويش (http://www.4shakh.com/index.php) ماژول قوانين سايت و انجمنها را فعال کرده ايم اما نمي دانيم که از کجا بايد اين قوانين را اضافه و ويرايش کرد .؟ در يک قسمت ديده بوديم اما حالا ديگر نيست .


3 - ما در يک مرحله از نصب ماژول "کي; کجاست" (Who-is-Where-2.3) براي PHP Nuke INP 7.8 دچار مشکل شده ايم . اين يک جمله به زبان انگليسي رو ترجمه کرديم ولي نميدانيم که در مسير Cpanel>MySQL Databases>PHP My Admin نام ديتا بيس را چه انتخاب کنيم تا ويرايش را بر روي آن انجام دهيم و دکمه Go را بزنيم .؟ و نام ديتا بيس ما از کجا فهميده مي شود ؟
-Import content of table.sql in your database.


4 - آيا ترفند ذيل صحت دارد و آيا براي فايلهاي ويرايش شده مشکلي را در بر نخواهد داشت ؟

ترفند = تکنيکي ساده براي افزايش سرعت بارگذاري صفحات وب :
و اما براي فعال کردن اين فشرده سازي، يک فايل به نام php.ini ايجاد کنيد و داخل آن، کدهاي زير را قرار دهيد:

کد:
zlib.output_compression = On

zlib.output_compression_level = 9

اين فايل را در ROOT سايت خود و تمامي زيرشاخه هايي که شامل فايلهاي index.htm يا index.php هست آپلود کنيد.


5 - در قسمت منوي مديريت سايت در سيستم مديريت محتواي PHP Nuke INP يک گزينه هست بنام پيکربندي سيستم . داخل آن يک گزينه اي دارد که ميتواند دو مقدار بله يا خير را به خود بگيرد . متن آن اين چنين است "فعال سازي حالت Ultramode؟" . به نظر شما اين چه امکاني را به سايت اضافه ميکند ؟


6 - ما بر روي سايت خود سه قالب را نصب کرده ايم . حال ميخواهيم يک قالب ديگر را در منوي مديريت سايت فعال کنيم ولي با انجام دادن اين کار بلوک ها و ماژولهايي را که فعال کرده ايم به هم خواهد ريخت يا خير ؟ يعني آيا بلوکها پنهان خواهند شد ؟


7 - يک مشکل هم با بلوک پيامهاي سريع (گفتگوي آنلاين)(ShoutBox) در سايت خويش داريم . جريان از اين قرار است که اين بلوک در قسمت مديريت سيستم فعال است و متن پيام دوستان را نمايش ميدهد اما در ايندکس سايت اين بلوک ديده ميشود اما متني را نمايش نمي دهد . مشکل از کجاست ؟


8 - با توجه به اينکه نرم افزار ساختن رباط ياهو (Roya) ايراني هست من هيچ کرک سالمي را در اينترنت پيدا نکردم . اگر کسي کرک سالمي از آن دارد لينکش را بدهد ممنون ميشويم .


9 - چه کنم تا در فلش فارسي بنويسم ؟ آيا برنامه فارسي ساز مريم و يا برنامه هاي مشابه ديگر جوابگوي فارسي نوشتن در نرم افزار ماکرومديا فلش ام ايک 2004 در ويندوز ايکس پي هست ؟


10 - به سايت ما (http://www.4shakh.com) برويد . بلوک لينک به سايت يه کمي مشکل داره . وقتي روي عکس با ماوس چند لحظه تامل ميکنيد ميبينيد که نوشته است روي اين لوگو کليک کنيد تا کد را بدهد ولي با کليک کردن دوباره سايت باز ميشود و هيچ کدي را نمي دهد . اگه ميشه ميخوام زير لوگوي ما کد رو در يک فورم داشته باشيم .
 

narenj

Member
جواب سوال 3:
شما باید در cPanel وارد بخش Database شوید و وارد PHP My Admin شوید. سپس در آنجا بر روی SQL کلیک کنید و آدرس فایل SQL را که در پوشه موژول هست را وراد کرده و GO را بزنید تا اطلاعات وارد DataBase شود.
 

S4DEGH

Well-Known Member
من سوالات رو ذخيره كردم انشالله در فرصت مناسب به همه آن ها پاسخ ميدم ! اما چون بيشتر سوالات مربوط به Inp هست در نتيجه بهتره فرهاد هم بياد و به سوالات پاسخ بده !
 

narenj

Member
صادق جان راست میگه، اکثر سوالای شما مربوط به INP هست. اگر izone بیاد همش رو میتونه جواب بده. اگر عجله داری میتونی در سایت های:www.irannuke.co و www.iranyad.com سوالاتت رو مطرح کنی
 

جدیدترین ارسال ها

بالا