چطوری اسنادم رو تصحیح کنم؟

Maxton

Active Member
من اسکن یک سری سند رسمی دارم که موقع اسکن، یک مقدار تا شدگی و سایه روشون افتاده. یک نمونه رو اینجا اپلود کردم. مثلا خیلی از جاها، نمرات مختلف در جدول هستند اما پشت زمینشون سایه افتاده که وجود جدول هم کار رو یک مقدار مشکل میکنه.....با چه نرم افزاری می تونم اونها رو راحت و حرفی از بین ببرم؟ تاکیدم بر روی راحتی و حرفه ای بودنه!

پیوست ها

• Bachelor 2.jpg
    Bachelor 2.jpg
    482.1 کیلوبایت · بازدیدها: 12

the_king

مدیرکل انجمن
من اسکن یک سری سند رسمی دارم که موقع اسکن، یک مقدار تا شدگی و سایه روشون افتاده. یک نمونه رو اینجا اپلود کردم. مثلا خیلی از جاها، نمرات مختلف در جدول هستند اما پشت زمینشون سایه افتاده که وجود جدول هم کار رو یک مقدار مشکل میکنه.....با چه نرم افزاری می تونم اونها رو راحت و حرفی از بین ببرم؟ تاکیدم بر روی راحتی و حرفه ای بودنه!

ترکیب کلیدی Ctrl + L را فشار دهید تا پنجره تنظیمات Levels باز بشه (منوی Image گزینه Adjustments گزینه Levels) . یک هیستوگرام است با سه تا عدد زیرش.
عدد سمت راستی که 255 هست رو کم کنید، مثلا 170
سایه ها میره، اما نوشته ها کمی نازک و کمرنگ میشه، پس عدد وسطی رو که 1.00 است رو کم کنید، مثلا 0.50

Maxton

Active Member
ترکیب کلیدی Ctrl + L را فشار دهید تا پنجره تنظیمات Levels باز بشه (منوی Image گزینه Adjustments گزینه Levels) . یک هیستوگرام است با سه تا عدد زیرش.
عدد سمت راستی که 255 هست رو کم کنید، مثلا 170
سایه ها میره، اما نوشته ها کمی نازک و کمرنگ میشه، پس عدد وسطی رو که 1.00 است رو کم کنید، مثلا 0.50

ممنونم. بسیار کاربردی بود!

من در المان هستم و یک نامه از یک شرکت المانی و به زبان المانی دارم. بایستی اونو به انگلیسی ترجمه کنم اما ترجمه در اینجا خیلی خیلی گرونه. برای همین میخوام خودم اونو انجام بدم و در این نامه بزارم چون مهر شرکت زیرش هست. فزض کنید من الان متن انگلیسی رو دارم و میخوام اونو در این نامه paste کنم. چطوری میتونم پیش زمینه متن انگلیسی رو با پیش زمینه کاغذ یکی بکنم که معلوم نشه که کپی هست؟ این فنتی که در این نامه استفاده شده اسمش چیه؟
نامه رو پیوست کردم.

پیوست ها

• Praktikumszeugnis.jpg
    Praktikumszeugnis.jpg
    559 کیلوبایت · بازدیدها: 12

nima_dsnr

کاربر VIP
البته این کار زیاد خوب نیست و تقلب هست
ولی آلمانیا رو گول بزنی بد که نیست خیلی هم خوبه.
این عکس پس زمینه ای نداره و سفید هست
لذا میتونی تو یک برگه جدا تایپ کنی یا Paste کنی و امضا رو از اینجا ببری اونجا.
فونت هم Arial هست.

Maxton

Active Member
البته این کار زیاد خوب نیست و تقلب هست
ولی آلمانیا رو گول بزنی بد که نیست خیلی هم خوبه.
این عکس پس زمینه ای نداره و سفید هست
لذا میتونی تو یک برگه جدا تایپ کنی یا Paste کنی و امضا رو از اینجا ببری اونجا.
فونت هم Arial هست.

گویا از المانیا دل خوشی ندارید!
سوالم بیشتر مربوط به همون امضا هستش! چون با نوشته قاطی شده...با چه دستوری میشه اونو جابه جا کرد؟ در مورد مهر هم اگر میشه توضیح بدید.....چون بعضی موقع ها خیلی باهم قاطی هستند!

آخرین ویرایش:

nima_dsnr

کاربر VIP
گویا از المانیا دل خوشی ندارید!
سوالم بیشتر مربوط به همون امضا هستش! چون با نوشته قاطی شده...با چه دستوری میشه اونو جابه جا کرد؟ در مورد مهر هم اگر میشه توضیح بدید.....چون بعضی موقع ها خیلی باهم قاطی هستند!

نه بنده خداها
خیلی هم آدمای خوبی هستن :wink:
این موارد تو انجمن پیش اومده بود ولی هیچ کسی از جمله من پاسخش رو نمیدادیم
چون خلاف قوانین ایران هست و تقلب هست.
ولی اینجوری گفتم که کار خودم (پاسخ دادن به درخواست شما) رو توجیه کنم!!!

برای مهر فکر کنم ساختنش خیلی راحت تر باشه.
اینجوری که تو نوشته ها فرو رفته خیلی سخته درش بیاری
ولی دو تا دایره کشیدن و دو خط نوشتن زمان کمتری می بره.
فونت انگلیسی Arial هست و فونت فارسی B Nazanin
برای امضا هم باید مهارتتون تو فتوشاپ بالا باشه تا بتونید کار خوبی در بیارید.
اینجور نیست که من بگم با این دستور شما هم اجرا کنید.

جدیدترین ارسال ها

بالا