چرا ساعت سایتم یک ساعت عقب رفته؟

i-php-i

Active Member
چرا ساعت سایتم یک ساعت عقب رفته؟

تا چند روز قبل خوب بود ولی از اول مهر، یک ساعت عقب تر هست. چطور باید این مشکل رو حل کنم؟

majid_a95

Active Member
سلام
خوب از اول مهر همه ساعت ها یه ساعت عقب کشیده شد دیگه ه ه هه ه..........:green::rose:

i-php-i

Active Member
از هرجا هاست رو گرفتی بگو اگه بشه اوکی می کنند
lمن الان از لوکال هاست استفاده می کنم.

نمی شه کاری کرد که به تنظیمات سرور نیاز نباشه و با برنامه نویسی این مشکل رو حل کرد؟

i-php-i

Active Member
از این کد استفاده کن
PHP:
date_default_timezone_set('asia/tehran');
من از این تابع استفاده می کنم ولی نمی دونم به چه دلیل ساعت سایتم یک ساعت عقب اومده.

آیا این تابع جلو و عقب رفتن ساعت کشورهای مختلف رو محاسبه می کنه؟

Cyletech

Member
Masoud1365 جان سلام ، شما باید بدونی که کلاً تایم وقتی میاد عقب واسه ایران ، در موقعیت زمانی Asia/Tehran میاد عقب!
دوست خوبم به این مورد میگن daylight saving time شما کد زیر رو در سرورتون اجرا کنید اگر خروجی 1 بود یعنی daylight saving time فعاله در غیر ایصورت نیست.
PHP:
date_default_timezone_set('Asia/Tehran');
echo date('I', time());

i-php-i

Active Member
masoud1365 جان سلام ، شما باید بدونی که کلاً تایم وقتی میاد عقب واسه ایران ، در موقعیت زمانی asia/tehran میاد عقب!
دوست خوبم به این مورد میگن daylight saving time شما کد زیر رو در سرورتون اجرا کنید اگر خروجی 1 بود یعنی daylight saving time فعاله در غیر ایصورت نیست.
PHP:
date_default_timezone_set('asia/tehran');
echo date('i', time());
من از لوکال هاست استفاده می کنم.

مقدار برگشتی صفر بود.

آیا این تنظیمات همیشه توی همه سرورها برقرار هست؟

Cyletech

Member
من از لوکال هاست استفاده می کنم.

مقدار برگشتی صفر بود.

آیا این تنظیمات همیشه توی همه سرورها برقرار هست؟
روی لوکال برای همه 0 میده چون اصلاً سروری وجود نداره که بخواد تایم داشته باشه. تایم توی لوکال هاست از تایم توی ویندوز تبعیت می کنه. شما اگر روی لوکال بخواین این برگشت ساعت به عقب رفتنش به جلو رو از حالت پیشفرض در بیارید باید مسیر زیر رو دنبال کنید.
کد:
Date and Time > Change time zone... > (disable) Automatically adjust clock for Daylight Saving Time
روی سرور هم اون تیکه کد رو امتحان کن. ببین خروجیش چیه.

i-php-i

Active Member
کدوم ویژگی؟ از کار انداختن daylight saving time ؟ درضمن این حرفی که زدی با اون حرف من که نقل قول کردی هیچ ربطی به هم ندارن :green:
منظورم اینه که سرورها به صورت اتوماتیک ساعتها رو جلو و عقب می برن یا نه؟

Cyletech

Member
منظورم اینه که سرورها به صورت اتوماتیک ساعتها رو جلو و عقب می برن یا نه؟
من یکم بیشتر رواین مسئله فکر کردم و یه چیزایی دستگیرم شد. الآن ویندوز من خودش گفته 20 سپتامبر ساعت فلان daylight saving time به پایان رسیده ! یعنی الآن ساعت درست ما همین ساعت جدیده! به همین خاطر هست اگر اون تیکه کد رو الآن روی سرور ولوکال تست کنی خروجیش 0 هست!
بعلاوه اینکه هیچ راهی نداره ازش خلاص بشی چون php بطور پیشفرض و خودکار این رو اعمال می کنه. حتی الآن اگر شما با GMT هم تاریخت رو بسازی ، اگر بهش 3:30 اضافه کنی باز میشه همین تاریخ الآن. میگی نه کد زیر رو تست کن:
PHP:
$hour = gmdate('H') + 3;
$minute = gmdate('i')+30;
$secound = gmdate('s');
echo gmdate("Y-m-d {$hour}:{$minute}:{$secound}",time());

i-php-i

Active Member
بعلاوه اینکه هیچ راهی نداره ازش خلاص بشی چون php بطور پیشفرض و خودکار این رو اعمال می کنه. حتی الآن اگر شما با gmt هم تاریخت رو بسازی ، اگر بهش 3:30 اضافه کنی باز میشه همین تاریخ الآن. میگی نه کد زیر رو تست کن:
چه نتیجه ای باید گرفت؟
من می خوام یه سایت بسازم و تحویل بدم، ساعت این سایت باید بتونه همیشه ساعت رسمی رو نمایش بده.

چیکار کنم که این خواسته من برآورده بشه؟ اگه 80 تا سایت بدم به مشتریها و بعد هر 6 ماه بخوام ساعت اینها رو جلو و عقب ببرم که نمی شه !

Cyletech

Member
من می خوام یه سایت بسازم و تحویل بدم، ساعت این سایت باید بتونه همیشه ساعت رسمی رو نمایش بده.
تاریخ رسمی ما الآن همینی هست که داریم یعنی الآن ساعت 1 و 8 دقیقه هست. اون سایت رو به ساعت شرعی باید معروف باشه. چون فقط برای نماز و اوقات شرعی کلاً ازش استفاده میشه. میتونی یه فانکشن بنویسی که اینکارو خودکار برات کنه. طرز نوشتنشم اینطوریه. شما اون تاریخ هایی که ساعت عقب و جلو میشه رو بدست میاری بعد تعریف می کنی تاریخ دلخواه خودت رو و میگی تو این تاریخ ها ساعت رو یک ساعت بیاد عقب. بهتره هم از gmt استفاده کنی که راحت و بهتره.

i-php-i

Active Member
تاریخ رسمی ما الآن همینی هست که داریم یعنی الآن ساعت 1 و 8 دقیقه هست. اون سایت رو به ساعت شرعی باید معروف باشه. چون فقط برای نماز و اوقات شرعی کلاً ازش استفاده میشه. میتونی یه فانکشن بنویسی که اینکارو خودکار برات کنه. طرز نوشتنشم اینطوریه. شما اون تاریخ هایی که ساعت عقب و جلو میشه رو بدست میاری بعد تعریف می کنی تاریخ دلخواه خودت رو و میگی تو این تاریخ ها ساعت رو یک ساعت بیاد عقب. بهتره هم از gmt استفاده کنی که راحت و بهتره.
فکر نکنم انقد وضع خراب باشه که لازم بشه دستی این کارا رو بکنیم.

باید از شرکت خدمات دهنده هم سوال بپرسم.

مرسی از راهنماییتون.

Masoud1365

مدیر انجمن
ببینید زمان از روی سرور گرفته میشه !
حالا اگه خدمات دهنده شما سرور داشته باشه و یوزرهاش همه ایرانی باشن ساعت سرور روی ایران تنظیم میکنه ! اما اگه نباشه ما یا باید خودمون ساعت رو واسه اسکریپت ست کنیم ( کدش رو توی پست قبلی گذاشتم ) یا این که تاریخ رو توی همون gmt ذخیره کنیم و موقع نمایش سه ساعت و نیم بهش اضافه کنیم !

i-php-i

Active Member
ببینید زمان از روی سرور گرفته میشه !
حالا اگه خدمات دهنده شما سرور داشته باشه و یوزرهاش همه ایرانی باشن ساعت سرور روی ایران تنظیم میکنه ! اما اگه نباشه ما یا باید خودمون ساعت رو واسه اسکریپت ست کنیم ( کدش رو توی پست قبلی گذاشتم ) یا این که تاریخ رو توی همون gmt ذخیره کنیم و موقع نمایش سه ساعت و نیم بهش اضافه کنیم !
آیا تابع زیر عقب و جلو رفتن ساعت در اول مهر و اول بهار رو راعایت می کنه؟
PHP:
date_default_timezone_set('Asia/Tehran');

جدیدترین ارسال ها

بالا