چرا باید به کودکان ژیمناستیک بیاموزیم؟

healthybody123

New Member
ژیمناستیک بهتر از هر ورزش دیگری، به کودکان می آموزد که چگونه با اعتماد به نفس و شایستگی حرکت داشته باشند؛ به همین دلیل است که این ورزش نه تنها خود یک ورزش عالی است، بلکه سکوی پرشی ایده آل برای تمام ورزش های دیگر است. این نکته، امر مسلمی است که توسط «کمیته ی بین المللی المپیک» تأیید شده است.

ژیمناستیک مهارت های حرکتی بنیادی و مهارت های ورزشی (که هسته و زیربنای هر ورزش دیگری است) را آموزش می دهد. مهارت های حرکتی بنیادی شامل مهارت هایی مانند بالا رفتن، تاب خوردن، حفظ تعادل و فرود آمدن می باشد. این ورزش الفبای ورزشی (چابکی، تعادل، هماهنگی و سرعت) را پرورش می دهد.

Phoebe Ferguson, 3, walks down a balance beam Dec_.jpeg

1- ژیمناستیک برای تمامی ورزش ها سودمند است

ژیمناستیک، پایه و بنیانی بسیار خوب برای همه ی ورزش ها فراهم می کند. ژیمناستیک قدرت، انعطاف ‌پذیری، تعادل، چابکی و هماهنگی را پرورش می‌دهد؛ یعنی همه ی مهارت ‌های مورد نیاز برای ورزش‌هایی مانند فوتبال، هاکی، بیسبال، بسکتبال و والیبال.

انعطاف پذیری مورد استفاده برای باز کردن 180 درجه ی پا، همان انعطافی است که یک بازیکن هاکی یا فوتبال برای گل نخوردن از آن استفاده می کند. تکنیک سرعت و دویدن مورد استفاده برای پرش از خرک همان قدرت و سرعت مورد نیاز برای دویدن در زمین بسکتبال است.

تعادل و هماهنگی ای که یک ژیمناستیک کار برای پریدن روی چوب موازنه در خود می پروراند، شبیه مهارت های مورد نیاز یک پرتاب کننده ی بیسبال است. ژیمناستیک پایه و بنیادی عالی برای موفقیت به شما می دهد؛ چه یک ژیمناستیک کار رقابتی شوید، چه در ورزش های رقابتی دیگر شرکت کنید.

2- ورزش ژیمناستیک استقامت و سرسختی را آموزش می دهد

ژیمناستیک ورزشی است که در آن بارها و بارها زمین می خورید و باید مدام خود را تکان داده و دوباره به آنجا برگردید. ممکن است از میله‌ ها بیفتید اما همیشه درس می گیرید و کاری را که شروع کرده ‌اید به پایان می‌ رسانید. این ورزش «قدرت هنوز» را به شما می آموزد. به جای یاد دادن «من نمی توانم آن را انجام دهم»، به شما می آموزد که بگویید «هنوز نمی توانم انجامش دهم».

این درس نه تنها در ورزش های دیگر، بلکه در زندگی نیز بسیار ارزشمند است. ممکن است در امتحانات خود بهترین نمره را نگیرید یا در اولین تلاش به شغل رویایی خود دست پیدا نکنید؛ اگر خود را با «قدرت هنوز» تربیت کرده باشید، سخت تر کار می کنید و دوباره به دنبال آن خواهید رفت. این ذهنیت انعطاف پذیر در نهایت نتیجه خواهد داد. تسلیم شدن یک گزینه نیست.

3- در همه فصول می توان ژیمناستیک را انجام داد

ژیمناستیک ورزشی برای تمام طول سال است، بنابراین نیازی نیست که تا رسیدن به فصل ژیمناستیک منتظر باشید. در نتیجه، می‌توانید در تمام طول سال یا طبق برنامه ی زمانی خودتان (بدون نگرانی در مورد فصل) شرکت کنید. در زمان تعطیلات تابستان، ژیمناستیک کار کردن هماهنگی و قدرتی ایجاد می‌کند که در بازگشت به آن ورزش مفید خواهد بود. چه هوا بارانی باشد و چه آفتابی، چه گرم چه سرد؛ باشگاه محیط مناسبی برای همه ی کودکان ایجاد می کند که معلق بزنند، بچرخند و تحرک داشته باشند.
ادامه مطلب در:
5 دلیل برای اینکه ژیمناستیک ورزش مفیدی برای کودکان است
 

جدیدترین ارسال ها

بالا