پیشنهادات شما برای آپادانا

mohammad.sub7

کاربر فعال
سلام

آپادانا 2 قابلیت باز کردن و ویرایش کردن فایلهای mmb رو داره؟ قابلیت embed کردن فایلهای اجرایی چطور؟

.Arya.

New Member
سلام

آپادانا 2 قابلیت باز کردن و ویرایش کردن فایلهای mmb رو داره؟ قابلیت embed کردن فایلهای اجرایی چطور؟

آپادانا کجـــــا، MMB کجـــــا..

Embed که البتّه. همین نسخه 1 هم داشت که گویا مشکلاتی واسش پیش اومد، دیگه تو نسخه رفع باگ نگنجید!

پی.اس: به قول جاوید:
حالا این سوال شما پیشنهاده؟!! :shock:

mohammad.sub7

کاربر فعال
آره خوب تنها برتری بیلدر به فلش ودایرکتور bind کردن فایل اجرایی هستش آپادانا اگه این قابلیت رو نداشته باشه به نظرم ضعف محسوب میشه .

JavidX

Apadana Developer
آره خوب تنها برتری بیلدر به فلش ودایرکتور bind کردن فایل اجرایی هستش آپادانا اگه این قابلیت رو نداشته باشه به نظرم ضعف محسوب میشه .
سلام
100% آپادانا 2 این قابلیت رو داره شکی توش نیست چون آ1 هم داشته و آ2 حتما باید داشته باشه.
موفق باشید

amin2dpr

Well-Known Member
سلام و خسته نباشید

امیدوارم پروژه تون خیلی زود آمده بشه که همه رو تشنه کرده

چندتا پیشنهاد دارم، البته شما که استادید شاید در نظر گرفته باشید

1.از پلاگینهای mmb برای نوشتن خود برنامه الهام گرفته شده باشه مثلاً، پلاگین DragnDrop.dll که امکان درگ پوشه رو به ListBox میده و یا پلاگین خوب MiscY که

امکاناتی از قبیل: کار با ریجستری ویندوز، Processes و... رو میده...

2. ارسال ایمیل، که یکی از مشکلات اساسی که کاربران با MMB دارند
(البته یکی از دوستان مثالی با دلفی به نام SampleSendMail نوشته بودن که مشکلو حل میکرد ولی با ایمیل فارسی مشکل داشت و در کل راه حل مستقیم و همیشگی نبود)

3.اگه آپادانا 2 امکان ساخت ستاپ برنامه تکمیل شده با فایلهای موجود رو هم بده (حتی به صورت ساده) ، عالی میشه
(البته این خودش ممکن پروژه جداگونه ای رو بطلبه: در حد یک پیشنهاد هستش)

JavidX

Apadana Developer
سلام و خسته نباشید

امیدوارم پروژه تون خیلی زود آمده بشه که همه رو تشنه کرده

چندتا پیشنهاد دارم، البته شما که استادید شاید در نظر گرفته باشید

1.از پلاگینهای mmb برای نوشتن خود برنامه الهام گرفته شده باشه مثلاً، پلاگین dragndrop.dll که امکان درگ پوشه رو به listbox میده و یا پلاگین خوب miscy که

امکاناتی از قبیل: کار با ریجستری ویندوز، processes و... رو میده...

2. ارسال ایمیل، که یکی از مشکلات اساسی که کاربران با mmb دارند
(البته یکی از دوستان مثالی با دلفی به نام samplesendmail نوشته بودن که مشکلو حل میکرد ولی با ایمیل فارسی مشکل داشت و در کل راه حل مستقیم و همیشگی نبود)

3.اگه آپادانا 2 امکان ساخت ستاپ برنامه تکمیل شده با فایلهای موجود رو هم بده (حتی به صورت ساده) ، عالی میشه
(البته این خودش ممکن پروژه جداگونه ای رو بطلبه: در حد یک پیشنهاد هستش)
خیلی متشکر و ممنون از پیشنهاداتتون.

1. راستش با این مورد زیاد موافق نیستم چون که این اعتبار برنامه رو کمتر می کنه اگه از پلاگین های افراد دیگه استفاده بشه. آپادانا کم و بیش از این جور امکانات داره مثلا فایل تکست رو میشه درگ کرد توی کد ادیتور و خودش بقیه ی چیزها رو ردیف میکنه.
  2. احتمال میدم این ایمیل رو هر چند که سخت هم نیست ولی 2.1 بسازم چون خیلی از چیزای مربوط به شبکه رو میخوام توی 2.1 بسازم. (2.1 خیلی زود بعد از 2.0 ریلیز میشه که شامل دستورات و اشیاء جدیده)
  3. این هم یه پیشنهاد جالبه که ایشالا توی حدود ورژن 2.2 که برنامه ثبات پیدا کرده اضافه می کنم.
آپادانا 2.0 از دستورات شبکه فعلا کار با اینترنت و tcp/ip رو خواهد داشت تا پروتکل ها و دستورات بیشتر رو توی 2.1 به بعد اضافه کنیم.

یه نکته هم قابل ذکر هست که لطفا از این به بعد توی تاپیک پیشنهادات ، پیشنهاداتتون رو ارسال کنید. (پست منتقل شد)
با تشکر

موفق و پیروز باشید

amin2dpr

Well-Known Member
خیلی متشکر و ممنون از پیشنهاداتتون.

1. راستش با این مورد زیاد موافق نیستم چون که این اعتبار برنامه رو کمتر می کنه اگه از پلاگین های افراد دیگه استفاده بشه.
خیلی ممنون از توضیحاتی که دادین، ولی منظور من استفاده از پلاگین های دیگران در ساخت پروژه نبود، بلکه کارهای که فقط میشه از طریق

این پلاگینها انجامش داد رو منظورم بود (که صد البته خیلی ها شونم در خیلی از پروژهای دوستان استفاده میشه)

مثل کار با sql که در خود آپادانا گنجانده شده

کارهایی مثل: ارتباط مستقیم با ریجستری ویندوز - بستن یه برنامه - ایجاد پوشه و... بدون هیچ گونه پلاگینی

خیلی ممنون

JavidX

Apadana Developer
[/list]
خیلی ممنون از توضیحاتی که دادین، ولی منظور من استفاده از پلاگین های دیگران در ساخت پروژه نبود، بلکه کارهای که فقط میشه از طریق

این پلاگینها انجامش داد رو منظورم بود (که صد البته خیلی ها شونم در خیلی از پروژهای دوستان استفاده میشه)

مثل کار با sql که در خود آپادانا گنجانده شده

کارهایی مثل: ارتباط مستقیم با ریجستری ویندوز - بستن یه برنامه - ایجاد پوشه و... بدون هیچ گونه پلاگینی

خیلی ممنون
آهان حالا فهمیدم بله پیشنهاد جالبیه که تا حدود زیادیش اجرا میشه.
خیلی ممنون
موفق باشید

+Mohammad+

Well-Known Member
یه پیشنهاد هم من دارم
یکی از عمده ترین مشکلات برای کسانی که برنامه هاشون مبتنی بر دیتابیس بود ، البته توی بیلدر ، مشکل نمایش اطلاعات بود
اگه یه عنصر "Data Grid View" هم توی آ2 تعبیه بشه واقعا شاهکار میشه...
منظورم صرفا فقط یه عنصر نیست ، چیز های جزئی تری هم میشه تعبیه کرد...

+Mohammad+

Well-Known Member
یه پیشنهاد دیگه هم دارم که ممکنه واسه خیلی ها جالب و کاربردی باشه...
شاید این امکان توی آ2 باشه ولی اگه نیست بهتره اضافه بشه...
قبل از اون پست زیر رو ببینید :
http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=185173
توی این پست می بینید که برای تعریف کردن استایل برای برنامه باید از این پلاگین استفاده بشه که ظاهرا همونجور که شخص اینجانب سوال کردم ، با آپادانا هم سازگاری نداره!!!!!
حالا اگه بشه آ2 جوری طراحی بشه که خودش دستورات و قواعد لازم رو واسه ی لود اسکین یا استایل داشته باشه ، یکی از مزیت های بزرگش محسوب میشه...
و ظاهرا آ2 SDK هم داره ... اگه داره ، توش میشه نرم افزار اختصاصی ساخت استایل مخصوص آپادانا گذاشته بشه...
پسوند اسکین ها هم مثلا : As.* => Apadana Skin
نکته : اسکین باید کنترل Border و Control Buttons رو در دست بگیره مثل Yahoo Messanger
ضمن خسته نباشید به جاوید عزیز و پژمان جان

آخرین ویرایش:

ali abedian

Banned
سلام خدمت دوستان
من خیلی وقته ازش خبری ندارم.. حالش چطوره؟ خوبه انشاء الله؟ در چه وضعیتی به سر میبره؟!

ممنون میشم یه گزارش کلی از وضعیت نرم افزار به من بدید.. فکر کنم یه چیز خوبی بشه .. من همیشه دلم میخواست بیلدر چیزهایی داشته باشه که من دوست دارم ولی نمیشد.. حالا فکر کنم هر آرزویی داشته باشم توی آپادانا برآورده میشه .. فقط یادم نیست ! کاش یادداشت بر میداشتم از چیزهایی که دوست داشتم توی بیلدر باشه تا کار کدنویسی راحت تر پیش بره..
آخه الان خیلی وقته که با بیلدر کار نمیکنم ..

در ضمن تا حالا به غیر از همون یک سال و اندی پیش ، که یه دور به صورت بازی وار برنامه رو نگاه انداختم دیگه از برنامه آپادانا و محتویاتش و اینکه چی اضافه شده و چی نشده خبری ندارم

1. برای بانک اطلاعاتیش که فارسی رو خیلی خوب پشتیبانی کنه یه فکر اساسی کنید .. چون بانک اطلاعات خیلی خیلی مهمه توی مالتی مدیا.. بانک اطلاعاتش سعی کنید قابل درک و ساده باشه و در عین حال همه ی نیازها رو هم برطرف کنه

2. در مورد جستجو یه کار مهم کنید .. یه طوری کنید که مثلا وقتی بهش دستور میدیم عبارت "علی" رو جستجو کن ، برنامه بتونه حتی از درون فایلهای متنی درون یک مسیر خاص هم این عبارت رو پیدا کنه...
البته میدونم این خیلی سخته ولی خب یه نظر بود دیگه
.. البته در مورد جستجو، به همین اندازه که خود برنامه بصورت هوشمند بتونه از تمامی اجزا و اطلاعات درون برنامه یه عبارتی رو جستجو کنه به نظرم کافیه .. فقط تورو خدا هوشمندش کنید .. فقط یه طوری کنید که مثلا lزیر کد نوشتیم، به جواب برسیم به راحتی

3. در مورد اجرای فایلهای پی دی اف هم برنامه رو از هر برنامه یا پلاگین دیگه ای بی نیاز کنید .. طوری که به برنامه دستور بدیم که فلان فایل پی دی اف رو از فلان مسیر بخون، برنامه بدون هیچ قید و شرطی اون فایل رو بخونه

4.در مورد رابطه ش با سوییش یه امکانات ویژه ای بذارید که ارتباطشون رو در رد و بدل کردن اطلاعات خیلی ساده تر کنه

5. برای اجرای فایلهای فلش هم یه امکانی بذارید که حالت ترنسپرنسی پروژه ی فلش هم در آپادانا به کار گرفته بشه..

فعلا همینقدر یادم اومد .. همینطوری سطحی یه چیزی گفتم .. ببینم تا بعد چی میشه انشاء الله

آخرین ویرایش:

amin2dpr

Well-Known Member
سلام و خسته نباشید

نمیدونم قبلا مطرح شده این پیشنهاد یا نه

یکی از ضعف های بزرگ و کاربردی ترین گزینه های mmb

Embedded هستش که قادر فایلهارو داخل خودش بیاره و در برنامه ازشون اسفاده کنه ولی مشکل اینجاست که آنها رو در پوشه MMBPlayer واقع در Temp استخراج میکنه

که تمام فایلها رو یه جورایی لو میده. البته میشه با پلاگینهایی اونارو کد کرد ولی اگه فایل بزرگ باشه وقت گیره و هر کدوم از آنها یک ضعف هایی دارند

** خیلی خوب میشد اگه آ2 امکان Embedded فایل رو داشت ولی فایلهارو اتوماتیک کد می کرد و در موقع اجرای برنامه آن را در خود برنامه دیکد میکردش

یعنی فایل استخراجی که کد شده، هیچ تغییری نمی کرد و برنامه مستقیماً اونو بخونه و در خودش اجرا کنه

smmsamm

New Member
درخواست

سلام
خسته نباشید
من سه تا درخواست دارم
اول: form region
امکان تغییر شکل Form برای همه فورم ها فراهم بشه عموما در نرم افزارهای مالتی مدیا فقط فورم اصلی امکان تغییر شکل داره در حالی که اگر این امکان فراهم بشه میشه بر روی عناصری مثل فلش و browser قاب غیر مربعی قرار داد فقط باید بتونیم بگیم فوکوس همیشه روی فورم زیری باشه اگر بشود برای هر عنصری یک محیط غیر مربعی تعریف کرد که دیگر فوق العاده می شود

دوم: XML read/write
خواندن و نوشتن فایل های ایکسام ال به راحتی فراهم بشه
مثلا بتونیم یک لیبل را وصل کنیم به یکی از تگهای فایل ایکس ام ال و بگیم هر ده ثانیه تگ بعدی را نمایش بده.
کلا حتی اگه دیتا بیس هم بتونه دیتارا از ایکس ام بخونه و بنویسه عالی می شه

سوم:3d Directx GUI
می دونید که بعد از wpf مایکروسافت دلفی هم اومد برای نمایش gui گریزمانکی را آورد امیدوارم شما هم نگاهی به محیط سه بعدی داشته باشید

با تشکر

JavidX

Apadana Developer
سلام
خسته نباشید
من سه تا درخواست دارم
اول: form region
امکان تغییر شکل Form برای همه فورم ها فراهم بشه عموما در نرم افزارهای مالتی مدیا فقط فورم اصلی امکان تغییر شکل داره در حالی که اگر این امکان فراهم بشه میشه بر روی عناصری مثل فلش و browser قاب غیر مربعی قرار داد فقط باید بتونیم بگیم فوکوس همیشه روی فورم زیری باشه اگر بشود برای هر عنصری یک محیط غیر مربعی تعریف کرد که دیگر فوق العاده می شود

دوم: XML read/write
خواندن و نوشتن فایل های ایکسام ال به راحتی فراهم بشه
مثلا بتونیم یک لیبل را وصل کنیم به یکی از تگهای فایل ایکس ام ال و بگیم هر ده ثانیه تگ بعدی را نمایش بده.
کلا حتی اگه دیتا بیس هم بتونه دیتارا از ایکس ام بخونه و بنویسه عالی می شه

سوم:3d Directx GUI
می دونید که بعد از wpf مایکروسافت دلفی هم اومد برای نمایش gui گریزمانکی را آورد امیدوارم شما هم نگاهی به محیط سه بعدی داشته باشید

با تشکر

please add this component to apadana for showing HTML5 files:
code.google.com/p/delphichromiumembedded/
سلام
ممنون از نظراتتون
مورد اول رو که آ1 هم داره. البته منظورم در رابطه با فرم هست. مورد اول در مورد اشیاء غیر مستطیلی فکر نکنم توی ورژن 2.0 درست بشه. هر چند تو فکرش هستیم ولی واسه ورژن های بعد از 2.0 چون نیاز به طراحی یه چیز پایه تر فقط بر اساس API های سیستم عامل هست ، اینکار رو هم انجام میدیم.

مورد دوم 100% در ورژن 2 وجود خواهد داشت.

مورد سوم باعث میشه آپادانا از هدف اصلیش دور بشه هر چند به عنوان یک ابزار 3rd party مفید بنظر میاد.

در مورد Chromium هم باید به عنوان پلاگین یا به هر شکل 3rd party اضافه بشه که باعث پیچیدگی و حجم زیاد فایل اجرایی نشه.

موفق و پیروز باشید

smmsamm

New Member
سلام
من این مطلب را توی یک پیام خصوصی هم برای شما ارسال کردم
مطمئنا نرم افزار های موبایل و تبلت روز به روز همه گیرتر خواهد شد
درسته که نرم افزار شما یک نرم افزار برای محیط ویندوزه ولی اگر بتونید ورودی بعضی از نرم افزار ها را ایجاد کنید با کمترین تغییرات می شه خروجی برای موبایل و تبلت ایجاد کرد
برای مثال این نرم افزار ایرانی
http://mjface.org
را ببینید
البته این نظر من هستش و ممکنه شما ایده‌های بهتری داشته باشی
شما اگه structure ورودی این نرم افزار را ببینی متوجه می شی که خیلی خیلی هم سخت نیست.

حتی شاید در آینده بتونی مستقیما خروجی HTML5 بدهید که فکر کنم خروجی استاندارد بعدی خواهد بود

نکته دیگه، قبلا به علت قدرت کم سخت افزارها ، نرم افزار های presentation کمتر سراغ خروجی به عنوان Desktop background می رفتند الان می بینم که بعضی اومدند خروجی Exe عادی و مخصوص Sysytem Tray و ScreenSaver می دهند و جدیدا Background Dekstop اضافه شده که نرم افزار تولیدی به جای تصویر دسکتاپ پشت همه آیکن ها می افته و برای تولید بعضی از نرم افزارها مفید و خیلی جالبه.
امیدورام بتونیم همه این خروجی‌ها را از آپادانا داشته باشیم

ای کاش زودتر می تونستیم نحوه تولید پلاگین را برای نسخه جدید ببینیم
هر چقدر بشود از طریق SDK تعامل دو طرفه بیشتری با آپادانا برقرار کنیم کمک بیشتری خواهد بود
من طی یک ایمیل نیازهامو برای تولید یک پلاگین برای آقای جاوید فرستادم که متاسفانه احتمالا توی سیل نامه هاشون گم شد و ایشون جواب ندادند

+Mohammad+

Well-Known Member
این پیشنهادی که دارم یکم بزرگه و فکر نکنم بشه واسه آ2 پیاده سازی کرد...
استفاده از توابع API توی آپادانا...
نمی دونم شاید بشه و شایدم هم نشه...
ولی حداقل اگه بشه چند تا از اون کاربردی هاش رو توی آپادانا استفاده کرد خیلی از مشکلات حل میشه..
اگر هم که بشه همه توابع رو استفاده کرد که چه بهتر...
جاوید جان گزارش پیشرفت آپادانا رو فرموش نکنی...
خسته نباشی...:rose:

آخرین ویرایش:

JavidX

Apadana Developer
سلام
من این مطلب را توی یک پیام خصوصی هم برای شما ارسال کردم
مطمئنا نرم افزار های موبایل و تبلت روز به روز همه گیرتر خواهد شد
درسته که نرم افزار شما یک نرم افزار برای محیط ویندوزه ولی اگر بتونید ورودی بعضی از نرم افزار ها را ایجاد کنید با کمترین تغییرات می شه خروجی برای موبایل و تبلت ایجاد کرد
برای مثال این نرم افزار ایرانی
http://mjface.org
را ببینید
البته این نظر من هستش و ممکنه شما ایده‌های بهتری داشته باشی
شما اگه structure ورودی این نرم افزار را ببینی متوجه می شی که خیلی خیلی هم سخت نیست.

حتی شاید در آینده بتونی مستقیما خروجی HTML5 بدهید که فکر کنم خروجی استاندارد بعدی خواهد بود

نکته دیگه، قبلا به علت قدرت کم سخت افزارها ، نرم افزار های presentation کمتر سراغ خروجی به عنوان Desktop background می رفتند الان می بینم که بعضی اومدند خروجی Exe عادی و مخصوص Sysytem Tray و ScreenSaver می دهند و جدیدا Background Dekstop اضافه شده که نرم افزار تولیدی به جای تصویر دسکتاپ پشت همه آیکن ها می افته و برای تولید بعضی از نرم افزارها مفید و خیلی جالبه.
امیدورام بتونیم همه این خروجی‌ها را از آپادانا داشته باشیم

ای کاش زودتر می تونستیم نحوه تولید پلاگین را برای نسخه جدید ببینیم
هر چقدر بشود از طریق SDK تعامل دو طرفه بیشتری با آپادانا برقرار کنیم کمک بیشتری خواهد بود
من طی یک ایمیل نیازهامو برای تولید یک پلاگین برای آقای جاوید فرستادم که متاسفانه احتمالا توی سیل نامه هاشون گم شد و ایشون جواب ندادند
سلام.
بله این چیزایی که میفرمایید امکان پذیر هست ولی نیاز به نوشتن برنامه ی پایه تری هست که الان متاسفانه زمانش نیست. من به مرور زمان آپادانا رو به پایه نزدیکتر میکنم تا جایی که از بند دلفی آزاد بشه. حتی توی فکر هم هستیم که بعدها پلیر رو به C++ ببریم.
حقیقتی که هست اینه که این ورژن چون از پایه درست شده باید با امکانات عادی خودش ریلیز بشه و وقتی خودش رو ثابت کرد و نسخه ی پایداری ازش ریلیز شد به مرور امکاناتش بیشتر و بیشتر بشه.
رسیدن این ایمیلی که میفرمایید رو به خاطر ندارم شاید تو اسپم بوده و من حواسم نبوده پاک کردم (؟؟؟) به هر حال اگه اشتباه از جانب من بوده باشه شرمنده.
این پیشنهادی که دارم یکم بزرگه و فکر نکنم بشه واسه آ2 پیاده سازی کرد...
استفاده از توابع API توی آپادانا...
نمی دونم شاید بشه و شایدم هم نشه...
ولی حداقل اگه بشه چند تا از اون کاربردی هاش رو توی آپادانا استفاده کرد خیلی از مشکلات حل میشه..
اگر هم که بشه همه توابع رو استفاده کرد که چه بهتر...
جاوید جان گزارش پیشرفت آپادانا رو فرموش نکنی...
خسته نباشی...:rose:
پیاده شده. منظورم امکان فراخوانی توابع از هر DLL ای هست که به تابع مورد نظر بصورت cdecl یا stdcall فراخوانی میشه.
چشم، بعد از امتحانا...
موفق باشی

جدیدترین ارسال ها

بالا