پیشنهادات شما برای آپادانا

Muscle

Member
می تونید اسکریپت رو توی یک شئ تایمر بنویسید ( Disabled , 1) ، سپس توسط Button اون رو فعال(Enable) کنید.
کافیه توسط خود تایمر دستور نابودیه خودشو بدید.

کد:
Msg("TEXT")
Obj("Timer1").Destroy

موفق باشید.

• Like
Reactions: pcj

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوست عزيز

يكي از دلايل محبوبيت mmb با وجود داشتن نقايص فراوان، كاربري راحت و اسكريپت نويسي منحصر به فرد و بسيار ساده هست. گرچه اين روش كدنويسي استاندارد نيست و ابداعي بوده اما به هر حال اين نكته ظريف رو داره كه براي كاربران مبتدي سهل الوصول هست.

البته آموزش‌هاي جامع و روان هم به آموزش سريعتر و راحتتر اين نرم افزار كمك كرده. به جرأت ميشه گفت كتاب يا منبع آموزشي به رواني و سادگي كه براي mmb تهيه شده براي ساير نرم افزارهاي حوزه مالتي مديا وجود نداره. و اين يكي از دلايل جدي پيشي گرفتن اين برنامه از رقباي خودش به لحاظ محبوبيت هست.

نرم افزار آپادانا بالقوه نسبت به mmb قدرتمندتر هست و ايشالا در نسخه‌هاي بعدي نقايص موجود هم رفع بشه و برنامه كاملي بشه اما تا زماني كه كاربران اصول استفاده از اون (مخصوصا كدنويسي) رو به راحتي نياموخته باشن سراغش نميان.

من Help برنامه آپادانا رو كه نگاه ميكردم نكته‌اي به نظرم رسيد كه جسارتا عرض ميكنم: بهتر نيست همزمان با تكميل Help برنامه راهنماي قدم به قدم و جامعي هم براي فارسي زبانان آماده كنيد؟

گرچه با مطالعه Help ميشه به پاسخ بسياري از سوالات رسيد اما (ضمن احترام به همه دوستان) فكر ميكنيد چند درصد از مخاطبان اين تالار توانايي ترجمه كامل راهنماي شما رو دارند؟

منظورم تهيه راهنماي جامعي مثل كتابي كه جناب silvercover براي كاربران mmb تهيه كردن و هرجا كه لازم باشه كاربران مبتدي رو راهنمايي كنيم با ارجاعشون به اين منبع بسياري از سوالاتشون رو پاسخ داديم.

موفق باشيد.
:rose:

JavidX

Apadana Developer
دوست عزيز

يكي از دلايل محبوبيت mmb با وجود داشتن نقايص فراوان، كاربري راحت و اسكريپت نويسي منحصر به فرد و بسيار ساده هست. گرچه اين روش كدنويسي استاندارد نيست و ابداعي بوده اما به هر حال اين نكته ظريف رو داره كه براي كاربران مبتدي سهل الوصول هست.

البته آموزش‌هاي جامع و روان هم به آموزش سريعتر و راحتتر اين نرم افزار كمك كرده. به جرأت ميشه گفت كتاب يا منبع آموزشي به رواني و سادگي كه براي mmb تهيه شده براي ساير نرم افزارهاي حوزه مالتي مديا وجود نداره. و اين يكي از دلايل جدي پيشي گرفتن اين برنامه از رقباي خودش به لحاظ محبوبيت هست.

نرم افزار آپادانا بالقوه نسبت به mmb قدرتمندتر هست و ايشالا در نسخه‌هاي بعدي نقايص موجود هم رفع بشه و برنامه كاملي بشه اما تا زماني كه كاربران اصول استفاده از اون (مخصوصا كدنويسي) رو به راحتي نياموخته باشن سراغش نميان.

من Help برنامه آپادانا رو كه نگاه ميكردم نكته‌اي به نظرم رسيد كه جسارتا عرض ميكنم: بهتر نيست همزمان با تكميل Help برنامه راهنماي قدم به قدم و جامعي هم براي فارسي زبانان آماده كنيد؟

گرچه با مطالعه Help ميشه به پاسخ بسياري از سوالات رسيد اما (ضمن احترام به همه دوستان) فكر ميكنيد چند درصد از مخاطبان اين تالار توانايي ترجمه كامل راهنماي شما رو دارند؟

منظورم تهيه راهنماي جامعي مثل كتابي كه جناب silvercover براي كاربران mmb تهيه كردن و هرجا كه لازم باشه كاربران مبتدي رو راهنمايي كنيم با ارجاعشون به اين منبع بسياري از سوالاتشون رو پاسخ داديم.

موفق باشيد.
سلام رضا جان
بالاخره ما چشممون به جمالت روشن شد. :rose:
باهات موافقم رضا جان ولی مشکلی که هست اینه که متاسفانه ترجمه از دست من ساخته نیست. اگه هم بنویسم مسلماً به کیفیت کتابی که حامد جان نوشتند برای ام ام بی در نمیاد. دلیلشم شما بزرگواران می دونید. بنده با همه ی پشت کنکوری بودنم هنوز توسعه ی ورژن 1 و 2 رو متوقف نکردم (امروز و فرداست که ورژن 1.1.2 ریلیز بشه) و الان باید دو کار رو انجام بدم؛ درس بخونم و برنامه نویسی کنم و با وجود سرزنشهای خونوادم برای رها کردن کامپیوتر بازم میشینم (!) و به همین دلیل وقت کافی برای درسام نمیارم.
امیدوارم عذر بنده رو برای ترجمه نکردن بپذیرید.

در مورد ساینتکس هم هر چند توی ورژن 2 اصلاحات خیلی مهمی انجام میشه و خیلی ساده تر میشه ولی روش برنامه نویسیهای استاندارد رو دنبال میکنم و به هیچ وجه به ام ام بی نزدیک نمیشم. سعی آپادانا 2 بر اینه که ساینتکس هم استاندارد و هم راحت باشه طوری که به طور قطع توی آپادانا 2 شاهد آرایه های چند بعدی و رشته ای خواهیم بود و احتمال زیاد رکورد ها ؛ ولی نه مثل دلفی و...؛ بلکه راحت تر و بدون نیاز به تعریف متغیر و چه و چه میتونید برنامه بنویسید. آپادانا 2 مفسر Smart داره و خودش متناسب با مقدار حافظه رو اشغال میکنه؛ به عنوان مثال برای عدد 0 تا 255 متغیر از نوع byte تعریف میکنه و 1 بایت از حافظه اشغال میکنه ؛ نیازی هم به مشخص کردن متغیرهای رشته ای از عددی بر خلاف ورژن 1 و ام ام بی نیست. همگی با $ مشخص میشن.
دیگه بیشتر سرتون رو درد نمیارم.
پیروز باشید

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
بنظر من هم نیاز هست که راهنمای فارسی هم تهیه بشه و البته ساختا و شمایل راهنمای برنامه هم بنظرم بهتره تغییر کنه، الان بنظرم کمی گیج کننده هست اگر از دید کسی که تازه با برنامه آشنا شده نگاه کنید.

میشه بعد از اینکه مراحل طراحی Syntax ورژن 2 تموم شد، یک گروه برای انجام اینکار تشکیل داد.

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
سلام دوست من
با همه ی پشت کنکوری بودنم هنوز توسعه ی ورژن 1 و 2 رو متوقف نکردم (امروز و فرداست که ورژن 1.1.2 ریلیز بشه) و الان باید دو کار رو انجام بدم؛ درس بخونم و برنامه نویسی کنم و با وجود سرزنشهای خونوادم برای رها کردن کامپیوتر بازم میشینم (!) و به همین دلیل وقت کافی برای درسام نمیارم.
پشتكار شما قابل تحسين هست و جاي تشكر داره.

در مورد ساینتکس هم هر چند توی ورژن 2 اصلاحات خیلی مهمی انجام میشه و خیلی ساده تر میشه ولی روش برنامه نویسیهای استاندارد رو دنبال میکنم و به هیچ وجه به ام ام بی نزدیک نمیشم.
نظر منم اين نبود كه شما روش كدنويسي mmb رو دنبال كنيد. منظورم اينه كه يكي از دلايل محبوبيت رواني و سادگي در استفاده است. راهنماهاي روان و جامع ميتونن به اين امر كمك زيادي كنن.

در مجموع منم با نظر جناب nevercom موافقم. لازم نيست حتما به تنهايي اين كار رو انجام بديد ميتونيد يك گروه تشكيل بديد و كار راهنما رو شروع كنيد.

آخرین ویرایش:

Rainmater

Member
آپادانا و شبکه

اگه قابلیت های برنامه نویسی تحت شبکه apadana بیشتر بشه فکر میکنم بهتره.
میخواستم بدونم برای این امر لااقل برای ورژن های بعدی چیزی مد نظر دارید؟

JavidX

Apadana Developer
اگه قابلیت های برنامه نویسی تحت شبکه apadana بیشتر بشه فکر میکنم بهتره.
میخواستم بدونم برای این امر لااقل برای ورژن های بعدی چیزی مد نظر دارید؟
بله صد در صد. الان آپادانا 1 با دو تا کامپیوتر میتونه شبکه کنه ولی ورژن 2 با هر چند تا که خواستید میتونید ارتباط برقرار کنید و البته قابلیت های بیشتری اضافه خواهد شد.

در مورد
sqlite3.dll is missing from your computer
تو ورژن بعدی یه کاری بکنید . چون موقع تست پروژه حتماً این فایل لازمه

JavidX

Apadana Developer
در مورد
sqlite3.dll is missing from your computer
تو ورژن بعدی یه کاری بکنید . چون موقع تست پروژه حتماً این فایل لازمه
سلام
بله خب فایل install_libraries.exe به همین دلیل گذاشته شده. و اگه نمیخواستم این کار رو انجام بدم حجم فایل بیخودی میرفت بالا. البته اگه شد دنبال یه راه بهتر توی ورژن بعدی میگردم
موفق باشید

ehsan58

Member
سلام جاويد جون آيا ميشه تو روژن 2 قالبيت استفاده از اسكين فمورك رو ازافه كني مثلا كاربر بتونه تو پروژه از يه اسكين آماده استفاده كنه
خدا كنه منضور منو فهميده باشي

JavidX

Apadana Developer
سلام جاويد جون آيا ميشه تو روژن 2 قالبيت استفاده از اسكين فمورك رو ازافه كني مثلا كاربر بتونه تو پروژه از يه اسكين آماده استفاده كنه
خدا كنه منضور منو فهميده باشي
سلام احسان جان
والله اصلا نفهمیدم! اسکین فمورک رو اگه انگلیسیه انگلیسی بنویس! با توجه به کلمات روژن و قالبیت و ازافه و منضور نفهمیدم!
ولی در این مورد یه توضیح میدم. دیزاینر خودش یه اسکین داره که میشه رنگشو توی تنظیمات عوض کرد.
در مورد رانتایم که مثلا روی دکمه ها و ... تاثیر داشته باشه، برای این ورژن فکر نکنم وقت بشه چیزی اضافه کنم. بستگی داره که هسته کی آماده بشه.
موفق باشی

ehsan58

Member
سلام جاويد جون منضورم SKIN Framework هست يعني بشه از يه اسكين در تمام بخش هاي نرم افزار تهيه شده توسط آپادانا استفاده كرد مثلا اسكرولر بتون ها و غيره خدا كنه اين دفعه منظورمو فهميده باشين

JavidX

Apadana Developer
سلام جاويد جون منضورم skin framework هست يعني بشه از يه اسكين در تمام بخش هاي نرم افزار تهيه شده توسط آپادانا استفاده كرد مثلا اسكرولر بتون ها و غيره خدا كنه اين دفعه منظورمو فهميده باشين
سلام بله حالا متوجه شدم عرض کردم اگه وقت شد بعد از اتمام برنامه اضافه میکنم.
با تشکر از پیشنهادت
موفق باشی

splinter cell

Well-Known Member
امروز موقعی که چند تا ادیتباکس رو میخواستم با هم توی یک ستون تراز کنم متوجه شدم هیچ امکانی برای تراز بندی اشیا Align در مرحله دیزاین نداریم(یا لااقل من ندیدم) امیدوارم برای نسخه بعدی فکری برای این مورد شده باشه که خیلی برای طراحی متقارن و منظم یک فرم ضروریه.باتشکر

JavidX

Apadana Developer
امروز موقعی که چند تا ادیتباکس رو میخواستم با هم توی یک ستون تراز کنم متوجه شدم هیچ امکانی برای تراز بندی اشیا Align در مرحله دیزاین نداریم(یا لااقل من ندیدم) امیدوارم برای نسخه بعدی فکری برای این مورد شده باشه که خیلی برای طراحی متقارن و منظم یک فرم ضروریه.باتشکر
بله 100% همین الانشم اضافه شده. یکی خاصیت Align برای کل اشیاء هست و یکی هم Smart Guides که هم سریعه و هم کاربردی. خیلی تو این موردی که گفتید کمک میکنه.

سلام
آیا میشه در فرم یه Png لود کرد ... به طوری که اگر Alpha برخی از نقاط فایل PNG برابر با 0 باشه ، فرم هم همون رو لود کنه.
در mmb این مشکل هست که به فایل PNG بکگراند مشکی میده
به مثالهای زیر یه نگاهی کنید...
امیدوارم مظورم رو متوجه شده باشید

پیوست ها

• 32.png
    32.png
    18.7 کیلوبایت · بازدیدها: 4
  • case.png
    case.png
    10.6 کیلوبایت · بازدیدها: 4
  • close-button.png
    close-button.png
    3.4 کیلوبایت · بازدیدها: 23
  • overlay.png
    overlay.png
    5.7 کیلوبایت · بازدیدها: 3
  • Splash.png
    Splash.png
    136.5 کیلوبایت · بازدیدها: 4

splinter cell

Well-Known Member
ممنون از جاوید عزیز که با دقت و حوصله پاسخگوی سئوالات و پیشنهادات کاربرانهحالا که بحث پیشنهاد شد بنظر من اون پنجره اکشن ویزارد که بعد از کلیک روی یک ایونت ظاهر میشه اضافیه.با توجه به اینکه توی محیط کد ادیتور هم آیکون اون هست و کاربر میتونه اگر دستوری یادش نیومد از اون برای یافتنش استفاه کنه.ضمن اینکه ادیتور اونقدر هوشمند هست که با تایپ یکی دو حرف و زدن کنترل اسپیس تمام دستورات مربوط رو لیست میکنه.من که همیشه این پنجره اکشن ویزارد رو بازدن دکمه کنسل میبندم و بعد توی ادیتور شروع به نوشتن میکنم.(بعضی مواقع هم اشتباهی دکمه اوکی رو میزدم و ناخواسته فرمان Beep به صفحه کد ادیتور اضافه میشد. بنظرم این روش از پیدا کردن دستور توی کامبوباکس پنجره ویزارد راحت ترهگرچه وجود اکشن ویزارد برای کاربرای مبتدی لازمه ولی بودنش در ابتدای ورود به ادیتور اونهایی که کدنویس هستند(یک کم از مبتدی اونور تر) رو اذیت میکنه.تا نظر بقیه و شما چی باشه؟پیشنهاد بعدیم هم اینه کمی شورت کات های مربوط به پنجره هایی مثل فانکشنها- ضمائم-فونت و ... رو اضافه کنید مثل آبجکتها که همه شون شورت کات دارند. تا اونهایی که با صفحه کلید بیشتر کار میکنند بتونند از این مزیت استفاده کنند.

JavidX

Apadana Developer
سلام
آیا میشه در فرم یه Png لود کرد ... به طوری که اگر Alpha برخی از نقاط فایل PNG برابر با 0 باشه ، فرم هم همون رو لود کنه.
در mmb این مشکل هست که به فایل PNG بکگراند مشکی میده
به مثالهای زیر یه نگاهی کنید...
امیدوارم مظورم رو متوجه شده باشید
سلام
بله میشه.
ممنون از جاوید عزیز که با دقت و حوصله پاسخگوی سئوالات و پیشنهادات کاربرانهحالا که بحث پیشنهاد شد بنظر من اون پنجره اکشن ویزارد که بعد از کلیک روی یک ایونت ظاهر میشه اضافیه.با توجه به اینکه توی محیط کد ادیتور هم آیکون اون هست و کاربر میتونه اگر دستوری یادش نیومد از اون برای یافتنش استفاه کنه.ضمن اینکه ادیتور اونقدر هوشمند هست که با تایپ یکی دو حرف و زدن کنترل اسپیس تمام دستورات مربوط رو لیست میکنه.من که همیشه این پنجره اکشن ویزارد رو بازدن دکمه کنسل میبندم و بعد توی ادیتور شروع به نوشتن میکنم.(بعضی مواقع هم اشتباهی دکمه اوکی رو میزدم و ناخواسته فرمان Beep به صفحه کد ادیتور اضافه میشد. بنظرم این روش از پیدا کردن دستور توی کامبوباکس پنجره ویزارد راحت ترهگرچه وجود اکشن ویزارد برای کاربرای مبتدی لازمه ولی بودنش در ابتدای ورود به ادیتور اونهایی که کدنویس هستند(یک کم از مبتدی اونور تر) رو اذیت میکنه.تا نظر بقیه و شما چی باشه؟پیشنهاد بعدیم هم اینه کمی شورت کات های مربوط به پنجره هایی مثل فانکشنها- ضمائم-فونت و ... رو اضافه کنید مثل آبجکتها که همه شون شورت کات دارند. تا اونهایی که با صفحه کلید بیشتر کار میکنند بتونند از این مزیت استفاده کنند.
خواهش میکنم وظیفمه. :wink:
توی تنظیمات یه قسمت هست که Novice و Experienced رو میتونید انتخاب کنید. اونجا بزنید Experienced.
بله کاملاً حق با شماست. البته واسه آ2 همه چیز شورت کات داره. خیلی از ابزارها با یک کلید میان و بعضیهاشون هم که کمتر استفاده میشن با ترکیبی میان. (مثل Photoshop)

موفق باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا