پیشرفت ساخت آپادانا 2

JavidX

Apadana Developer
سلام به همگی

از آخرین گزارش آپدیت خیلی میگذره و نگران بودم بابت اینکه خیلی وقته این تالار خاموشه و تصمیم گرفتم آخرین آپدیت ها رو گزارش کنم.
هسته ی دیباگر آپادانا 2 نوشته، و تست شده و به خوبی کار میده. همینطورم 2 تا آبجکت جدید نوشتم که یکیشون نوآوری هایی رو داره که تاحالا توی هیچ نرم افزاری ندیدم. هر دو کارکرد آسان و کامل آپادانا2 رو نشون میدن ولی نوآوری رو نمیگم که سورپرایز باشه!! (وقتی میگم نوآوری به معنی واقعیش میگم! مثل برنامه نویسی MultiThreading تنها با چند کلیک ساده توی آپادانا 1 که توی هیچ نرم افزاری قبلاً نبوده)
آپدیت بخاطر درسها دیر به دیر هست وقتی کنکور رو بدم مرتب گزارش آپدیت خواهید دید!
موفق باشید و پیروز

loo30fer

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
جناب JavidX خیلی وقته از پیشرفت آپادانا 2 عکس و امکاناتی که اضافه میشه اینجا گذاشته نمیشه مطمئنا من و دوستان دیگه خیلی دوست دارن چند روز یکبار این عکس و امکانات رو ببینن تا ببینیم این ورژن چی داره میشه من که فوضولیم گل کرده. با تشکر از زحماتتون

JavidX

Apadana Developer
سلام به همه ی دوستان!

امروز کنکور به امید خدا تموم شد و از این لحظه توسعه ی آپادانا قدرتمندتر از همیشه ادامه پیدا میکنه! سعی میکنم مرتباً پیشرفت ساخت رو بهتون گزارش کنم.

موفق و پیروز باشید

JavidX

Apadana Developer
فعلا که دارم حسابی روی Group ها کار میکنم. Group های آپادانا یه مقدار پیچیدست. مثل بیلدر نیست. واسه همین یه ایراد توش پیدا شده که دارم رفع میکنم. وقتی گروپ ها تموم شد اطلاع میدم.

آخرین ویرایش:

JavidX

Apadana Developer
خب Group ها آماده شدند و الان درست کار میکنند. حالا میخوام دنبال مشکل های احتمالی بگردم و رفع کنم. و بلافاصله بعدش میرم سراغ قسمت های بعدی دیزاینر که بعداً اعلام میکنم. (همونطور که قول داده بودم پیشرفت ساخت رو لحظه به لحظه اعلام میکنم)

hdnsoft

Well-Known Member
سلام
حسابی مشتاقمون کردین آقا
میشه بگین پروزه در چه مرحله ای قرار داره ؟
چن درصدش مونده ؟
آیا تاریخ قطعی یا تقریبی ارائه اش رو میگین ؟

JavidX

Apadana Developer
سلام به دوستان عزیز

طی این چند روز، ما روی باگها و کانفیگ ها خیلی کار کردیم که برنامه باگ نداشته باشه و همینطورم با سلیقه ی کاربر انعطاف پذیر باشه. زیاد وقتم رو روی پست زدن توی سایتها نمیذارم که بیشتر به آپادانا برسم.

موفق و پیروز باشید

JavidX

Apadana Developer
از آپدیت قبلی که فقط تو سایت رسمی انگلیسی بود تا الان دارم روی ادیتور کد آپادانا کار میکنم که اختصاصی آپاداناست و از پایه نوشته شده.

قسمت های تکمیل شده:
- تمام چیزهای ساده نظیر پردازش کلیدها و رسم خطوط و نمایش ScrollBar و ... (100%)
- Drag and Drop کدها (100%)

قسمتهای باقی مانده:
- رنگ کردن کدها (80%)
- Undo/Redo برای ادیتور (0%)
- حالت Insert/Overwrite برای اضافه یا جایگزینی کاراکتر ها (0%)
- پیدا کردن نظیر پرانتز و آکولاد و براکت (0%)

موفق و پیروز باشید

JavidX

Apadana Developer
- رنگ کردن کدها (100%)
- Export کردن کدها به صورت کد فرمت شده ی HTML با تنظیمات (100%)

کارهایی که باید انجام شوند:
- حالت Insert/Overwrite برای اضافه یا جایگزینی کاراکتر ها (0%)
- پیدا کردن نظیر پرانتز و آکولاد و براکت (0%)

JavidX

Apadana Developer
- حالت Insert/Overwrite برای اضافه یا جایگزینی کاراکتر ها (100%)
- دابل کلیک برای انتخاب یک کلمه (100%)
- سه کلیک متوالی برای انتخاب کل سطر (100%)

- پیدا کردن نظیر پرانتز و آکولاد و براکت (70%)

فکر کنم برای امروز کافی باشه! دو تا پست توی یک روز!
موفق باشید

JavidX

Apadana Developer
- پیدا کردن نظیر پرانتز و آکولاد و براکت (100%)
- ترسیم خطوط برای بلاکهای if,for,while,... برای مشخص کردن هر چه بهتر محدوده ی آنها (شبیه ساختار درختی) (100%)
- رنگی کردن بلاک کنونی (100%)
- باک های متعددی رفع شدند.

- قابلیت گردش با Wheel ماوس (0%)

JavidX

Apadana Developer
- چندین باگ رفع شد. الان با اطمینان 98% باگ نداره. البته دوستان دارن تست میکنند.
- کلید های Ctrl+Q و Shift+Ctrl+Q برای کامنت گذاری و برداشتن کامنت طراحی شد. (100%)
- با کلیک روی شماره ی خطوط کل خط مورد نظر انتخاب میشه (100%)
- خطوطی که Breakpoint دارند با رنگ متفاوت نشون داده میشن (100%)
- یادم رفته بود Ctrl+Home و Ctrl+End رو درست کنم که اضافه کردم (100%)
- کلید Ctrl+D برای کپی برداری یعنی Duplicate کردن خطوط یا نوشته ی انتخاب شده، طراحی شد (100%)
- فاصله دهی ابتدای کدهای خطوط انتخاب شده با Tab اضافه شد. (100%)
- قابلیت کار با غلتک (Wheel) ماوس اضافه شد (100%)
- قابلیت Drag&Drop فایل های خارجی توی ادیتور فراهم شد! (100%)
- و بالاخره! مهم ترین آپدیت این چند روز اضافه کردن Undo و Redo با محدودیت 38836 عدد و استفاده حداکثر حدود 1 مگابایت از رم هستش! (100%)

تنها چیزی که از این ادیتور باقی مونده، قابلیت Scroll با کلیک وسط ماوس هستش! (0%)

موفق باشید!

آخرین ویرایش:

JavidX

Apadana Developer
سلام
خیلی وقته این سایت رو آپدیت نکردم و خودم هم حواسم نبود!! سایت رسمی انگلیسی دائماً آپدیت میشه!

- ادیتور آپادانا تموم شد (100%)
- Object Inspector یا همون تنظیمات شیء (99%)
- ادیتور رنگ Inspector کامل شد (100%)
- ادیتور نوشته های Inspector کامل شد (100%)
- Spell Check یا همون غلط گیر املایی امروز بالاخره نوشته شد. (100%)
- یک سری مشکلات پوسته ی برنامه (در حد پیکسل) رفع شد (100%)

موفق باشید

MVGM_Soft

Active Member
جاوید جان واقعا خسته نباشی
واقعا خیلی خوشحالم که این برنامه داره با این سرعت پیشرفت می کنه
فقط یک گله خیلی خیلی محکم که خیلی ناراحتم کرد
سایت انگلیسی چیش از سایت فارسی بیشتر هست که آپدیت های لحظه به لحظه توش ارسال بشه و توی انجمن فارسی ماهی یک بار آپدیت ارسال کنید و رو این نکته تاکید کنید که سایت انگلیسی آپدیت هست؟
این پست من هم اینجا جاش نیست میدونم
خودتون زحمت حذفش رو بکشید

JavidX

Apadana Developer
- Inspector تموم شد و الان دارم اولین آبجکت رو متناسب با سایر بخش های برنامه طراحی میکنم.
جاوید جان واقعا خسته نباشی
واقعا خیلی خوشحالم که این برنامه داره با این سرعت پیشرفت می کنه
فقط یک گله خیلی خیلی محکم که خیلی ناراحتم کرد
سایت انگلیسی چیش از سایت فارسی بیشتر هست که آپدیت های لحظه به لحظه توش ارسال بشه و توی انجمن فارسی ماهی یک بار آپدیت ارسال کنید و رو این نکته تاکید کنید که سایت انگلیسی آپدیت هست؟
این پست من هم اینجا جاش نیست میدونم
خودتون زحمت حذفش رو بکشید
سلام دوست عزیز
اول از نظرتون ممنون و متشکرم.
دوم در مورد سایت انگلیسی حرف شما منطقیه ولی دلیل من برای آپدیت نگه داشتن سایت انگلیسی اینه که تمام کاربران میتونن آپدیت رو ببینن و متوجه بشن. چه ایرانی و چه خارجی. و خیلی از کاربران ایرانی هم عضو سایت انگلیسی هستن و دنبال میکنن. واسه همینم بعضی وقتا یادم میره که سایت فارسی و مجید آنلاین رو آپدیت کنم چون واقعا سرم شلوغه. ولی قول میدم از این به بعد رعایت کنم.
موفق باشید

OMiD

Well-Known Member
سلام دوستان، چون که قرار شده راجع به GUI چیزی نشون داده نشه، آپدیت های مربوط به گرافیک هم کم و بیش جزء این مساله هستند ولی من تا جایی که بتونم و محدودیت های گروه اجازه بده شما رو در جریان کار قرار میدم، آیکون های جدید آپادانا با رنگی متفاوت و متناسب با طرح قالب آپادانا در حال ساخت هستند که روند کار از این قراره :

main icon آیکون خود برنامه (100%)
apr پسوند پروژه های آپادانا 1 (100%)
ap پسوند پروژه های آپادانا 2 (100%)
___apr وقتی با آپادانا 2 باز بشه تبدیل میشه به فایل ap و فایل ap دیگه توی آپادانا 1 قابل استفاده نیست چون ساختارش به کلی تغییر میکنه.
apk پسوند فایلهای پکیج (100%) ( یه چیزی تو مایه های همون ماژول ها توی ویژوال بیسیک و یونیت ها توی دلفی اما مخصوص آپادانا2 )
aps پسوند فایل های استخراج شده از کد ادیتور های آپادانا (100%)
apo پسوند آبجکتهای دخیره شده (0%)
apf پسوند فرم های استخراج شده از پروژه ها (0%)
apb پسوند دکمه های چند وجهی استخراج شده از پروژه ها (0%)

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا