پیشرفت ساخت آپادانا 2

JavidX

Apadana Developer
با سلام
- هنوز داریم روی قسمت های مختلف دیزاینر کار میکنیم.
- ممکنه قسمت Ribbon حذف بشه به دو دلیل:

1. تا اینجایی که من میدونم استفاده از Ribbon به این شکل فقط با رعایت کامل لایسنسش امکان پذیره و حتی ممکنه لایسنسش رایگان نباشه.
  2. وقت کمه و کار زیاد. Ribbon هم چیزی نیست که به 1 روز توی آ2 تعبیه بشه و بریم سراغ قسمتهای دیگه!
ممکنه بخاطر دانشگاه از سرعت پیشرفت کار کم بشه ولی اینکه چقدر کم بشه به حجم دروس بستگی داره که من فعلا اطلاعی ازش ندارم :-?

راستی میدونم مهم نیست ولی آ2 ، 40 هزار خطه شد! البته تا اینجاش! احتمالا تا پایان کار تا حدود 80 تا 100 هزار خط میریم.

موفق و پیروز باشید :rose:

OMiD

Well-Known Member
با سلام خدمت شما دوستان؛ كاراي مربوط به گرافيك آپادانا تا حدودي شكل توجيهي غير حضوريش رو از دست داده و باقي كارها ميمونه واسه زماني كه جاويد بياد اهواز و مستقر شه درسته حجم درسا ممكنه سرعت رو كاهش بده ولي جلسات حضوري براي كار روي آپادانا سرعت توليد رو ميبره بالا.

فعلا با اجازه

JavidX

Apadana Developer
با سلام به دوستان عزیز

بخاطر آپدیت دیر به دیر خیلی معذرت میخوام.
به دلیل نبود دسترسی به اینترنت از خوابگاه از یک طرف، و حجم زیاد دروس از طرف دیگر متاسفانه آپدیت دیر به دیر انجام و گزارش میشه.
یکی دیگه از مشکلاتی که اینجا دارم اینه که خوابگاه از دانشگاه دوره و هر بار که بخوام مسیر رو طی کنم حدود 45 دقیقه طول میکشه یعنی یک رفت و برگشت حدود 1 ساعت و نیم وقت میگیره!
فعلا دارم روی تنظیمات فرم کار میکنم. پوسته ی اصلیش قبلا درست شده بود و الان به قول معروف داریم بهش روح میبخشیم. پس زمینه با حالت های تصویر، رنگ و Gradient ساخته شد و امکانات لازم در کامپوننت مربوط به این قسمت تعبیه شد.
موفق و پیروز باشید

JavidX

Apadana Developer
سلام به دوستان عزیز
دوست عزیز پاپـ2 سوال کرده بودند که:
سلام
اگه میشه یه سری اخبار جدید از آپادانا 2 در اختیارمون قرار بدین:rose:
و بگین حدودا کی تموم میشه؟:)
اخبار جدید که توی همین تاپیک گفته میشه و درمورد تاریخ ریلیز شدن باید بگم که نمیتونیم تا آخر 2011 تحویل بدیم و توی سال 2012 آماده میشه.
دوستان عزیز لطفاً منو درک کنید چون اولاً آپادانا 2 پروژه بزرگیه و ثانیاً با دقت دیباگ میشه و ثالثاً که از همه مهمتره، دروس دانشگاه از سرعت کار کاهش میده.
موفق و پیروز باشید
http://forum.majidonline.com/member.php?u=263075

JavidX

Apadana Developer
سلام
در حال ساختن قسمت تفسیر کدها هستم. این برنامه ای که الان می نویسم کلیه. یعنی دیگه با یک حرکت میشه دستور اضافه کرد و برای ورژن های بعدی هم خوبه. همینطور این برنامه نه تنها توی قسمت دیزاینر، بلکه واسه پلیر هم استفاده میشه.
این کد ضمن تفسیر، ارورگیری هم می کنه.
تا الان 80%ش تموم شده.
موفق باشید

آخرین ویرایش:

JavidX

Apadana Developer
تقسیر کد بالاخره 100% تموم شد.
شما می تونید بدون هیچ مشکلی پیچیده ترین کدها رو بنویسید. مثلا این کد رو توی این ورژن می تونید بنویسید:
کد:
$b = File.Copy(StringCopy($path,2) & '.dat' , "c:\new.dat" , False) and $c
که $c یه متغیر boolean هست.

اون File هم که می بینید و قبلا هم توضیح دادم در حقیقت یک گروه از دستوراته که به فایل مربوط میشه. یک گروه به اسم Core هم داریم که دستورات پایه از جمله StringCopy رو در بر میگیره که به طور پیشفرض در حالت Using هست (اونایی که پستای قبلی رو خوندن میدونن using چیه).

موفق باشید

آخرین ویرایش:

Shahim

Active Member
راستی در نسخه جدید آپادانا از کد زیر هم استفاده می شه؟ من که در نسخه های موجود چنین چیزی ندیدم و بیخیال آپادانا شدم

کد:
DisplayValue("","")

JavidX

Apadana Developer
راستی در نسخه جدید آپادانا از کد زیر هم استفاده می شه؟ من که در نسخه های موجود چنین چیزی ندیدم و بیخیال آپادانا شدم

کد:
DisplayValue("","")
ُسلام!
این دستور دستور غیر استانداردیه و حتی ورژن 2 هم این دستور رو نداره.
ولی کاری که این دستور انجام میده رو هر دو دارن. این شکلی:
کد:
obj("button1").text("test")

JavidX

Apadana Developer
سلام الان هنوز تو قسمت کدنویسی هستم پایه ریزیش انجام شده و الان اضافه کردن کدها مونده که با یه حرکت میشه کد دلخواه رو اضاف کرد یا تغییر داد.
الان دارم Auto Completion رو درست می کنم. کلا طبق چیزی که قبلا قولش رو دادم خیلی روی کد نویسی کار کردم.
موفق باشید

+Mohammad+

Well-Known Member
اگه بعضی اوقات چند تا تصویر هم بزارید خیلی بهتره...
یه سوال : تابع های زیر توی آپادانا وجود داره؟
تابعی که درایو ویندوز رو بر می گردونه...
تابعی که پوشه ی Program Files رو بر می گردونه...
تابعی که پوشه ی WINDOWS رو بر می گردونه...

اگر نیست حتما بزارید به نظر من خیلی کاربردیه...

به هر حال از گزارش پیشرفت ممنون.

آخرین ویرایش:

p30graphic

Active Member
آپادانا فقط مخصوص حرفه ای هاست که برنامه نویسی بلدند یا نه مثل بیلدر میشه همه کسی از اون استفاده کنه

JavidX

Apadana Developer
اگه بعضی اوقات چند تا تصویر هم بزارید خیلی بهتره...
یه سوال : تابع های زیر توی آپادانا وجود داره؟
تابعی که درایو ویندوز رو بر می گردونه...
تابعی که پوشه ی program files رو بر می گردونه...
تابعی که پوشه ی windows رو بر می گردونه...

اگر نیست حتما بزارید به نظر من خیلی کاربردیه...

به هر حال از گزارش پیشرفت ممنون.
سلام
من دستم توی گذاشتن تصویر باز نیست چون پژمان (امید) راضی به این کار نبود و خب همونطور که می دونید پژمان مشاور و طراح گرفیک و رابط کاربری هست و این اجازه رو نداده.
بله اینا توابع 100% ضروری کاره.
آپادانا فقط مخصوص حرفه ای هاست که برنامه نویسی بلدند یا نه مثل بیلدر میشه همه کسی از اون استفاده کنه
نه دوست عزیز. اگه بخواهید به کد نویسی بیلدر اکتفا کنید و حاضر نباشید شکل دیگه ای از کدنویسی رو قبول کنید براتون یه کم مشکل ساز میشه ولی آپادانا2 دو ویژگی داره: اولاً کدنویسیش خیلی خیلی راحت تر و استانداردتر از بیلدر و حتی آ1 هست پس یادگیریش راحته و همینطورم بخاطر امکاناتی که داره کار باهاش خیلی راحته. خودتون بعداً می بینید.
موفق باشید

.Arya.

New Member
سلام خشته نباشید ،
آیا مرجع مشخصی برای کدهای آپادانا هم عرضه میکنید؟
مثلا مشخص بشه چه کدهای وباچه کاربردی های قابل استفاده اند؟
متشکرم

راهنمای نرم افزار به صورت کامل همه چیز رو توضیح میده.
به علاوه مثال های مرتبط با کد های موجود در خود راهنما هم به عنوان مرجع برای یادگیری بیشتر تعبیه میشن.

splinter cell

Well-Known Member
سلام جاوید جان
کجایی عزیز دل برادر؟
دیگه گزارشی از پیشرفت کار و مراحل تکمیل آپ2 نمیدی.
تابستون هم رسید و بهترین فرصت برای ارائه برنامه است(وقت فراغت برای سر و کله زدن با برنامه در اختیار دوستان هست).ما مشتاقانه در انتظار خبرهای خوش از جانب شما هستیم.
یا حق!

mohammad.sub7

کاربر فعال
به نظرم بیشتر طول بکشه اما باگ ها گرفته بشه بهتر از اینه زودتر بیاد با باگ باشه

1 نرم افزاری هست که تو سطح بین المللی میخواد باشه پس باید حق بدیم به دوستان تا وقت بیشتری بذارن روش تا ایشالا کامل و بدون

نقص باشه.

البته میدونم منظور شما پیشرفت ساختش بود نه ارائه نرم افزار

JavidX

Apadana Developer
سلام
خبري از پيشرفت آپادانا نميزارين ديگه ؟!
سلام
2، 3 هفته ای هست که نتونستم روش کاری انجام بدم ولی آخرین کاری که داشتیم منو پژمان با هم انجام میدادیم ساخت لیست فرم ها بود.
موفق باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا