افزونه پلاگین آریانا - پلاگینی برای امنیت فایلهای بیلدر

دوست عزیز،آقای پرستگاری سلام

من کل مبحث رو مطالعه کردم و چند تا سئوال برام مطرح شد که عرض می کنم:

1- آیا این پلاگین با هر سیستم عاملی جواب میده؟

2-آیا نرم افزارهای امنیتی مانع اجرای آن نمیشوند(آنتی ویروس ها و ...)؟

3-آیا نرم افزار یا فایل ساخته شده توسط خود ما که به صورت یک فایل exe می باشد(چه در صورت دیده شدن یا دیده نشدن)،غیر قابل کپی خواهد شد؟

4-آیا پس از اینکه اتوران ساخته شد و رایت شد، با هیچ نرم افزاری یا هیچ روشی توسط دیگران قابل رایت نخواهد بود؟

با تشکر

m javad

کاربر متخصص
سلام
من قبل از پاسخ به سوالهاتون یه توضیح کوچیک بدم که این پلاگین قرار نیست قفل برای برنامه بزاره
بلکه قراره مانع از دیکامپایل کردن و به دست آوردن کد نویسی های انجام شده در برنامه ساخته شده با بیلدر بشه
این نکته رو هم بگم که شما خودتون میتونید یه قفل نرم افزاری رو طراحی بکنید و با استفاده از این پلاگین امنیت فایلتون رو کامل کنید
و اما پاسخ سوالهاتون:
1- آیا این پلاگین با هر سیستم عاملی جواب میده؟
اگر منظورتون تمامی سیستم عاملهای ویندوز هست باید بگم که روی xp و vista و 7 کامل عمل میکنه
ولی روی سیستم عاملهای لینوکس و ... ، نسخه هایی که قابلیت اجرای فایلهای exe ویندوز رو ندارند، خیر اجرا نمیشه

2-آیا نرم افزارهای امنیتی مانع اجرای آن نمیشوند(آنتی ویروس ها و ...)؟
به طور 100% میتونم بگم که خیر

3-آیا نرم افزار یا فایل ساخته شده توسط خود ما که به صورت یک فایل exe می باشد(چه در صورت دیده شدن یا دیده نشدن)،غیر قابل کپی خواهد شد؟
خیر ، همونطور که گفتم کار پلاگین اصلا این نیست!

4-آیا پس از اینکه اتوران ساخته شد و رایت شد، با هیچ نرم افزاری یا هیچ روشی توسط دیگران قابل رایت نخواهد بود؟
چرا قابل رایت خواهد بود، مگر اینکه شما خودتون یه قفل نرم افزاری رو طراحی بکنید و بعد با این پلاگین امنیت رو کامل کنید
چون بدون استفاده از این پلاگین (یا راههای دیگه ای که هست) سورس برنامه ساخته شده با بیلدر به راحتی استخراج میشه و قسمت مربوط به قفل از آن حذف میشه و مجددا کامپایل میشه و این یعنی از بین رفتن قفل که با استفاده از این پلاگین دیگه این اجازه به کاربر داده نمیشه
برای اینکه بهتر منظورم رو از ساخت قفلهای نرم افزاری متوجه بشید به پست شماره 11 همین تاپیک در صفحه قبل مراجعه بفرمایید
موفق باشید

torist

Member
دوست عزیز امکانش هست از اون فایل کرک که باید از شما خریداری بشه یه نسخه دمو بگذارید برای اشنائی بشتر با این پلاگین؟
با تشکر
یا علی

توضیحات کامل بود،پست 11 هم مطالعه شد،فقط 1 راهنمائی می خواستم:

با توجه به پست قبلی خودم(22) که به دنبال قفلی میگردم که نه اجازه کپی بده و نه اجازه رایت و با اشاره به قسمتی از پست (11) شما(اون قفلهای قبلی که دوستان با بیلدر طراحی کرده بودند)،شما چه پیشنهادی دارید؟

من هر چی قفل رو مطالعه کردم،به نتیجه ای نرسیدم.فکر کنم همه تاریخ گذشته بودن!
در ضمن برام فرقی نمیکنه که قفل،پلاگین بیلدر باشه یا یه نرم افزار دیگه،فقط میخام تا کاربرهای آماتور و نیمه حرفه ای،نتونن سوء استفاده بکنن.

در آخر این رو هم اضافه کنم که،نحوه پاسخ شما به پستها(گذشته و حال)،نشان از علاقه وافر شما به نرم افزار مولتی مدیا بیلدر میباشد که جای تبریک و تشکر دارد.

با تشکر فراوان

m javad

کاربر متخصص
دوست عزیز امکانش هست از اون فایل کرک که باید از شما خریداری بشه یه نسخه دمو بگذارید برای اشنائی بشتر با این پلاگین؟
با تشکر
یا علی
دو نمونه تو پستها قرار داده بودم که فایل exe کار شده با پلاگین به همراه فایل کرک شده (یا رجیستر شده، چون خیلی ها به این نام کرک کردن ایراد گرفتن، ولی چون روشش دقیقا همون هست من از این نام استفاده میکنم) موجود بود تا تست بشه
اینم دوتا لینک دانلودش:

zip.gif
Sample for test.zip (828.5 کیلوبایت, بازدیدها: 254)
zip.gif
Sample for test1.zip (1.19 مگابایت, بازدیدها: 64)
با توجه به پست قبلی خودم(22) که به دنبال قفلی میگردم که نه اجازه کپی بده و نه اجازه رایت و با اشاره به قسمتی از پست (11) شما(اون قفلهای قبلی که دوستان با بیلدر طراحی کرده بودند)،شما چه پیشنهادی دارید؟
ببینید بهترین کار اینه که شما ابتدا نوع قفل گذاریتون رو انتخاب کنید که این کار بر حسب نوع برنامه و ارزش مالی اون هست
انتخاب روشی 100% برای جلوگیری از رایت و کپی اطلاعات توی بحث قفل نرم افزاری واقعا امکان پذیر نیست
ولی من یه توضیح کوچیک در مورد کار این نوع قفلها هم بدم:
اصل کار این نوع قفل ، چک کردن وجود یه فایل در یه آدرس مشخص هست که اگر وجود داشته باشه برنامه کار میده و اگر نباشه کار نمیده
تو این روش یک یا چند فایل رو با مشخصات خاص در سی دی کپی میکنن و بعد با سوراخ کردن اون قسمت از سی دی دیگه این فایل ها قابل کپی برداری نیستند، مابقی اطلاعات هم بعد از رایت این چند فایل مجددا روی سی دی رایت میشه
چون آدرس و یه سری از مشخصات فایلها در در دورهای ابتدایی سی دی ریخته میشه پس با سوراخ کردن جایی که فایل هامون رایت شده بودن (نه قسمت نوشتن آدرسها) میشه بعد از سوراخ شدن باز هم وجود یک فایل و یک سری مشخصات رو از روی سی دی خوند
پس برنامه وجود فایل رو چک میکنه و مشخصات لازم رو به دست میاره و کار میده
ولی در هنگام رایت گیری اون قسمتهای سوراخدار رایت نمیشه و در نتیجه دیگه کار نمیده
هرچی تعداد سوراخها بیشتر باشه امنیت هم بیشتره
البته این روش اصلا مطمئن نیست مگر اینکه خودتون دستی این کار رو بکنید
چون روشی که با دستگاه این کار رو میکنن رو تقریبا میشه رایت کرد، ولی من نمونه هایی رو خودم با دست سوراخ کردم و خیلی خوب جواب میده و چون از اون اصول دستگاهها پیروی نمیکنه نرم افزار قفل شکن هم نمیتونه بازش کنه(ولی تلفات CD داره :green:)
از روشهای دیگه برای جلوگیری از رایت و کپی چک کردن سریال CD هست.
روش تقریبا مطمئنی هست ، چون الان روشهای رایتی هست که پس از رایت کاری میکنه که سریال cd مجددا قابل تغییر نباشه
ولی مشکل این روش این هست که هر نسخه از برنامه باید جدا رایت بشه (یعنی امکان رایت گروهی مثلا 500تایی به طور همزمان رو نداره)
از روشهای دیگه موجود قفل نرم افزاری که جلوگیری از رایت و کپی اطلاعات نمیکنه و الان هم یکی از مطمئن ترین روشهاست، قفلهای تلفنی یا کد ساز هست که رایت کردن از روی اون بلامانع هست ولی به درد نمیخوره که همون روش گفته شده در پست 11 هست.
و اما قفلهای سخت افزاری که خب بحثشون اینجا ربطی به موضوع نداره.

در ضمن برام فرقی نمیکنه که قفل،پلاگین بیلدر باشه یا یه نرم افزار دیگه،فقط میخام تا کاربرهای آماتور و نیمه حرفه ای،نتونن سوء استفاده بکنن.
با توجه به آنچه که هست شما باید بین قفل سخت افزاری و انواع قفل نرم افزاری یکی رو انتخاب بکنید.
تنها چیزی که میدونم استفاده هر نوع قفل نرم افزاری بدون ایمن کردن فایل بیلدر (چه با پلاگین آریانا و چه روش دیگه اگر موجود هست) کاری بیهوده خواهد بود.

به هر جهت اگر تمایل دوستان رو ببینم برای پلاگین آریانا امکان ساخت قفل کد ساز رو به طور خودکار و حرفه ای قرار میدم
که خود پلاگین علاوه بر امکان جلوگیری از دیکامپایل کردن فایل اصلی ، قفل کد ساز رو هم برای برنامه به ارمغان بیاره

آخرین ویرایش:

در پست 26،توضیح خوبی دادید،اما نه اسم پلاگین و نه اسم نرم افزار خاص ومطمئنی رو بردید و نه نحوه تهیش!
لطفا با توجه به نیاز من،چنانچه اطلاعاتی دارید بنده را راهنمائی بفرمائید.

با تشکر

m javad

کاربر متخصص
در پست 26،توضیح خوبی دادید،اما نه اسم پلاگین و نه اسم نرم افزار خاص ومطمئنی رو بردید و نه نحوه تهیش!
لطفا با توجه به نیاز من،چنانچه اطلاعاتی دارید بنده را راهنمائی بفرمائید.
شما نوع قفلی که به نظرتون مناسب کارتون هست رو انتخاب بکنید تا من بتونم راهنماییتون کتم.
برای جلوگیری از رایت برنامه ها از روی cd پلاگینی برای بیلدر وجود نداره.
پلاگین آریانا تنها پلاگینی هست که به طور جدی روی موضوع امنیت فایلهای بیلدر کار کرده ، پس میتونید با استفاده از این پلاگین خودتون قفل کد ساز رو درون برنامتون استفاده بکنید.
لطفا اگر سوالی در مورد قفل گذاری دارید یا خصوصی مطرح کنید یا یه پست در این خصوص ایجاد کنید، تا این پست به خاطر موضوعی که مرتبط با اصل پست نیست بالا نیاد!
ولی اگر سوالی در مورد خود پلاگین آریانا دارید من در خدممتون هستم.
ممنون

با سلام خدمت دوستان انجمن
بنده پلاگين رو بررسي كردم ، كار جناب پرستگاري قابل ستايش است ، و خيلي خوشحالم كه بچه ها همچنان سعي در رفع اين برنامه محبوب هستند ، به هر حال قصد بنده از زدن اين پست اين بود كه مي توان با راههاي ديگري از ريسورس كردن فايل mmb جلوگيري كرد ، البته جناب پرستگاري اشاره هايي در فايل help پلاگين خود كرده بودند كه اين خود گوياي تيزبيني ايشان مي باشد .
مي توانيد به جاي وارد كردن تك تك كدهاي اسكريپت برنامه mmb و فراخواني آن از يك فايل ديتابيس ، در واقع خود فايل اجرايي را پك كنيد البته نه با پكرها بلكه توسط برنامه اي جداگانه كه مي بايست براي آن نوشته شود و پلاگيني كه در كنار فايل اجرايي ما باشد كه با اجراي فايل mmb ( فايل نهايي exe ) با كدهايي كه به يكي از سشن هاي فايل ما تزريق شده توسط پلاگين فايل را ديكد كرده و در نهايت آنرا اجرا مي كند ، در صورتيكه فايل اجرايي اصلي را هم ريسورس كنيم چيزي به كاربر نشان داده نخواهد شد و كدهاي آن بصورت درهم درخواهد آمد و فايل اصلا اجرا نمي گردد . با اين روش ديگر نيازي به وارد كردن تك تك كدها به ديتابيس نيست چراكه تصور كنيد ما يك پرو‍ژه عظيم داريم و بخواهيم تك تك اين كدها را وارد برنامه آريانا كنيم در اينصورت خيلي از وقت كاربر گرفته خواهد شد و ممكن است مشكلي در پروژه پيش آيد و كاربر بخواهد آنرا اصلاح كند در اينصورت باز همان مشكل قبلي را داريم . البته نمي خواهم عيب و ايرادي روي اين پلاگين كه دوست عزيزمون نوشتند بگيريم و كار ايشان قابل ستايش است . اما با روش بنده ، يعني روي خود فايلهاي Exe ام بي بي كار شود هم حرفه اي تر است و هم اينكه نياز به اين همه دردسر نيست ، راحت كاربر با دو كليك ساده در برنامه اي كه نوشته ، جلوي ريسورس شدن آن را مي گيره . اميدوارم كه توضيحاتي را كه بيان كردم مورد رضايت دوستان واقع شده باشد .
موفق باشيد ...

علم با عمل مقرون است . امام علي ( ع )

m javad

کاربر متخصص
در واقع خود فايل اجرايي را پك كنيد البته نه با پكرها بلكه توسط برنامه اي جداگانه كه مي بايست براي آن نوشته شود و پلاگيني كه در كنار فايل اجرايي ما باشد كه با اجراي فايل mmb ( فايل نهايي exe ) با كدهايي كه به يكي از سشن هاي فايل ما تزريق شده توسط پلاگين فايل را ديكد كرده و در نهايت آنرا اجرا مي كند
ببینید، مشکل همین قسمت آخری هست که خودتون هم بهش اشاره کردید
داستان پک کردن برای فایل بیلدر و روش کارش (Player بودنش) اصلا به درد نمیخوره
ببینید شما فرضا یه فایل exe دارید که مثلا این کد همترازش هست : Fh*&7عuyguy8h$%65veاتلعغت/":&878yti
بعد شما میایید و به هر روشی تبدیلش میکید به : ????????????????????????????????
تا اینجای کار درست هست و فایل ما امنیت داره
ولی سیستم عامل این فایل جدید (????????????????????????????????) رو نمیشناسه
هر پک کننده ای روش پکش رو تو فایل ذخیره میکنه تا هنگام اجرای مجدد فایل دوباره فایل رو به حالت قبل تبدیل بکنه تاسیستم عامل بتونه فایل و هویتش رو تشخیص بده
در غیر این صورت فایل یه فایل ناشناس میشه و اصلا اجرا نمیشه، حتی اگر پسوندش اجرایی مثلا exe باشه
پس در لحظه اجرا دوباره فایل exe شما(????????????????????????????????) تبدیل به حالت اولش میشه و میشه : Fh*&7عuyguy8h$%65veاتلعغت/":&878yti
اما این بار روی رم بارگذاری میشه
بعد از روی رم اجرا میشه
حالا یه فایل exe که مثل روز اولش بوده و پچ و مچ و ... هم نشده روی رم باز میشه و طبق معمول میاد سورس بیلدر رو هم روی رم کپی میکنه تا پلیر بیلدر اون رو توی فرم اصلی خودش باز کنه
خب به نظرتون این سورس به راحتی قابل کپی برداری نیست؟
جواب اینه که شاید قبلنا این کار یعنی خوندن اطلاعات مقیم در حافظه کار سخت و تخصصی بود !
ولی الان با وجود نرم افزارهای تخصصی برای این کار ، کل عملیات بالا تنها یه جستجوی چند ثانیه ای و یه عملیات کپی میخواد!!!!
من تقاضا میکنم دوستانی که میخوان روشی رو مطرح بکنن ، اندکی قبلش مطالعه هم بکنن! - حرفم با کل دوستان و همچنین خودم هم هست - گفتم که کسی به خودش نگیره
این روش کار علما و اندیشمندان است (مطالعه رو میگم)
ممنون
با اين روش ديگر نيازي به وارد كردن تك تك كدها به ديتابيس نيست چراكه تصور كنيد ما يك پرو‍ژه عظيم داريم و بخواهيم تك تك اين كدها را وارد برنامه آريانا كنيم در اينصورت خيلي از وقت كاربر گرفته خواهد شد
من تو فایل راهنما تاکید کردم که نیازی به وارد کردن کل اسکریپت های یه برنامه نیست
تنها اسکریپت های حیاتی و گلوگاه ها مشکل رو حل میکنه
و اینکه فکر نمیکنم چنتا copy و paste گرفتن در انتهای برنامه نسبت به زمان کل پروژه خیلی باشه، کمتر از 1%

بخواهيم تك تك اين كدها را وارد برنامه آريانا كنيم در اينصورت خيلي از وقت كاربر گرفته خواهد شد و ممكن است مشكلي در پروژه پيش آيد و كاربر بخواهد آنرا اصلاح كند در اينصورت باز همان مشكل قبلي را داريم
فکر میکنم من فکر همه جا رو کردم
اولین مرحله از انجام کار کپی برداری از نمونه اصلی بود ، برای همچین زمانی

آخرین ویرایش:

MahmoodM30

مدیر <A href="http://forum.majidonline.com/forums/
من تو فایل راهنما تاکید کردم که نیازی به وارد کردن کل اسکریپت های یه برنامه نیست
تنها اسکریپت های حیاتی و گلوگاه ها مشکل رو حل میکنه
و اینکه فکر نمیکنم چنتا copy و paste گرفتن در انتهای برنامه نسبت به زمان کل پروژه خیلی باشه، کمتر از 1%

فکر میکنم من فکر همه جا رو کردم
اولین مرحله از انجام کار کپی برداری از نمونه اصلی بود ، برای همچین زمانی

من در این مورد میخواستم بگم که قبل من جواد عزیز زحمتش رو کشیدن به نظر من هم یه Copy و Paste چندان وقت گیر نیست و همونطور که جواد گفتن قرار نیست که همه کد ها رو به پلاگین فرستاد چون همه کدها نیاز نیست فقط اون کد هایی رو که ابتکاری یا به قول جواد حیاطی و گلوگاه هستند رو به پلاگین میفرستیم مثلا ما برای اکثر قسمت های برنامه هامون میام از نمونه کدهای پلاگین های توی انجمن استفاده میکنیم برا همین دیگه نیازی نیست این کدها رو هم به پلاگین آریانا ارسال کنیم چون دیگه نمونهاش هست و همه کاربرا عادی هم میتونن ازشون توی پروژه هاشون استفاده کنن پس دیگه نیازی به ارسال همه کدهای پروژه به پلاگین آریانا نیس مگر در مواقع خواص و به دلخواه کاربر

NicSoft

Active Member
با سلام خدمت دوستان و با تشکر بابت پلاگین

با عرض تاسف این پلاگین کارو برای هک کردن هم خیلی راحت میکنه
استفاده از این پلاگین هم کار ساز نیس
البته من بعد از خرید پلاگین فهمیدم به مشکلش پی بردم
اینهایی که کار با این پلاگین رو بلد نیستن احتمال خیلی کم بتونن به اطلاعات دست پیدا کنن

جدیدترین ارسال ها

بالا