افزونه پلاگین آریانا - پلاگینی برای امنیت فایلهای بیلدر

m javad

کاربر متخصص
attachment.php

سلام به همه دوستان

همونطور که قولش رو داده بودم پلاگین آریانا رو آماده کردم
یک نمونه فایل که با این پلاگین کار شده رو برای تست امنیت و شرح چگونگی عملکرد این پلاگین ضمیمه کردم
به همراه این تاپیک یه فایل دیگه ضمیمه کردم که پلاگین و برنامه رمز گذار رو شامل میشه
برای استفاده از این پلاگین پس تکمیل پروژتون با بیلدر باید یه کپی از روی اون تهیه نمایید و سپس برنامه رمز گذار رو باز نمایید
بر روی دکمه Add Script cod کلیک نمایید و در پنجره باز شده کدهای مربوط به یکی از اسکریپتها رو وارد نمایید
سپس دکمه add رو بزنید و برای اسکریپت بعدی برنامتون مجددا Add Script cod رو بزنید و اسکریپت دوم رو وارد نمایید و ... به همین ترتیب تمام کد های فایلتون رو وارد نمایید
تنها نکته ای که باید به اون اشاره کرد اینه که باید ترتییب وارد کردن اسکریپتها رو به خاطر بسپارید و بدونید که کدام یک مربوط به کد اولی بود و کدام دوم و ...
بعد از اتمام این مرحله رمز خودتون رو وارد میکنید و پس تعیین آدرس و نام فایلتون روی دکمه ENCod file کلیک میکنید تا برنامه فایل کد شده اطلاعاتتون رو براتون بسازه
بعد توی فایل دومی که از پروژتون کپی گرفته بودید میرید و کل اسکریپتهای نوشته شده رو پاک میکنید و به جای اون کد زیر رو وارد میکنید:

کد:
[LEFT]Val$='1'
PluginSet("Ariyana","Val$")
PluginRun("Ariyana","Run_Script")[/LEFT]
برای اسکریپت اول
و

کد:
[LEFT]Val$='2'
PluginSet("Ariyana","Val$")
PluginRun("Ariyana","Run_Script")[/LEFT]
برای اسکریپت دوم و الی آخر
بعد از اینکار فایل کد شده که تو مرحله قبل ساخته شد رو به داخل فایل exe تون میبرید و کد زیر رو به صفحه استارتون اضافه میکنید
کد:
[LEFT]Address$=<Embedded>+'CodeFile1.db'
PluginSet("Ariyana","Address$")
PluginRun("Ariyana","Set_ScriptFile")[/LEFT]
اینجا کار ما تمام میشه
فایل 'CodeFile1.db' که با برنامه کدگذار ساختیم و اون رو به درون فایل exe بردیم بسیار امنیت خوبی داره
به این ترتیب که بعد از اجرای برنامه حتی کسی از توی پوشه temp نمیتونه اون رو باز بکنه و یا ازش کپی بگیره و یا اینکه به اطلاعاتش دسترسی پیدا کنه

من یه نمونه از فایل ساخته شده رو گذاشتم
هنوز راهنمای پلاگین آماده نشده که بزودی اون رو هم تکمیل میکنم
و چگونگی کامپایل کردن فایل رو پس از انجام این کار ها توضیح میدم
فعلا میخوام امنیت این روش مورد بررسی قرار بگیره و اگر ایرادی دیده شد سعی بر برطرف کردن اون بشه
چون میدونم که در تمام مدت طول عمر بیلدر یکی از ضعفهای بزرگ اون همین امنیت بسیار پایین فایلهای ساخته شده با این برنامه بوده
با این روش حتی دوستان میتونن برای برنامه های خودشون قفلهای خوبی طراحی بکنن !
منتظر نظرات و بررسی های شما و نتایج این کار هستم
(برای اجرای فایل Sample for test.exe ، فایل Crack File.db حتما باید در کنار فایل Sample for test.exe قرار بگیره، بعدا این قسمت رو کامل تو فایل راهنما توضیح میدم)

پیوست ها

• MMB Script Encoder.zip
    451.6 کیلوبایت · بازدیدها: 569
  • Sample for test.zip
    828.5 کیلوبایت · بازدیدها: 639
  • Ariyana.jpg
    Ariyana.jpg
    66.5 کیلوبایت · بازدیدها: 520
  • Ariyana Plugin.zip
    847.6 کیلوبایت · بازدیدها: 538
آخرین ویرایش:

NicSoft

Active Member
اقاي پرستگاري سلام

پس كي راهنمايي اين پلاگين و مي ازارين
هنوز تموم نشده تاريخ و اعلام كنيد لطفا"

با تشكر

m javad

کاربر متخصص
اقاي پرستگاري سلام

پس كي راهنمايي اين پلاگين و مي ازارين
هنوز تموم نشده تاريخ و اعلام كنيد لطفا"

با تشكر
سلام
قسمت راهنما هم تمام شده
البته من میخواستم نظر دوستانی رو که فایل رو چک کردند رو هم بدونم
و آیا اینکه کسی از دوستان وقتی برای چک کردن امنیت فایل تولید شده با این روش گذاشته یا نه!
در ادامه کار این پلاگین قصد دارم تا فایلهایی که داخل exeبرده میشئند رو هم از کپی برداریشون جلوگیری کنم تا امنیت اون فایلها هم تضمین بشه
البته اگر از همین نسخه فعلی استقبال بشه
طی همین چند روز پلاگین کامل رو به همراه راهنما روی سایت قرار میدم

جواد جان تشکر می کنم بابت زحمتی که کشیدین...
واقعا پلاگین پر کاربردیه.
هنوز فرصت نکردم که تستش کنم ، چند روزیه که گرفتارم... در اولین فرصت تست می کنم و تو انجمن جواب میدم .

Good luck​

NicSoft

Active Member
سلام

اين پلاگين چند تا مشكل داره

1. فايلي كه نرم افزار كه كد ساز حتما بايد

Embedded
شده باشه

2. اسم فايل هم بايد تغيير نكنه
3. يك فايل ايجاد مي شه
حالا نرم افزاري زياد كد داره ايا سرعت عمل نرم افزار پايين نمي ايد؟
شما اول بايد يه كدهايي مثل زير درست كنيد

Tar$='<SrcDir>\PlugIn\FileC.db'
PluginSet("Ariyana","Tar$")
PluginRun("Ariyana","SetTarDBFile")

تا بشه چند فايل ديگه را ازش استفاده كرد
دوم

به اسكريت يه كد بدين
تا راحت بشه از اونا استفاده كرد
مثل زير
Set$='Create'
PluginSet("Ariyana","Set$")
PluginRun("Ariyana","Run_Script")

اميداريم اين مشكل ها رفع بشن

با تشكر

m javad

کاربر متخصص
سلام
تمام مشکلاتی رو که میگید من متوجه نمیشم!!!
1. فايلي كه نرم افزار كه كد ساز حتما بايد

embedded
شده باشه
خیر هم میتونه امبد بشه و هم میتونه از خارج از فایل خوانده بشه، بسته به انتخاب کاربر
. اسم فايل هم بايد تغيير نكنه
چرا؟؟؟ مگه چه اشکالی ایجاد میکنه. ؟هرکسی میتونه نام متفاوتی رو برای فایل برنامه خودش ایجاد بکنه

3. يك فايل ايجاد مي شه
حالا نرم افزاري زياد كد داره ايا سرعت عمل نرم افزار پايين نمي ايد؟
خیر سرعت پایین نمیاد،

شما اول بايد يه كدهايي مثل زير درست كنيد

tar$='<srcdir>\plugin\filec.db'
pluginset("ariyana","tar$")
pluginrun("ariyana","settardbfile")

تا بشه چند فايل ديگه را ازش استفاده كرد
متوجه نمیشم منظورتون از اینکه میگید تا بشه چند فایل دیگه ازش استفاده کرد یعنی چی؟

به اسكريت يه كد بدين
تا راحت بشه از اونا استفاده كرد
مثل زير
set$='create'
pluginset("ariyana","set$")
pluginrun("ariyana","run_script")
این قسمت رو هم بیشتر توضیح بدید، این کار برای چی هست؟
مگر الان چه کاری میخواهید باهاش بکنید که نمیتونه؟!!!!

loo30fer

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
پلاگینتون عالیه ضمنا اون بنری که براش درست کردین یک ایده بسیار جالب بود که کدهای بیلدر در حال تبدیل شدن به اطلاعات کدگذاری شدست :rose:

Rezvani Soft

Active Member
با سلام و تشکر فراوان
من کاربر مبتدی هستم و حالا حالا ها این پلاگین برای کارای من زوده.
ولی با توضیحاتی که فرمودید روش استفادهشو به خوبی یاد گرفتم .
در فایل
Help
که گذاشته بودید اشاره ای به کرک کردن پلاگین داشتید.
میخواستم بدونم اگه کرک نشه چه محدودیت هایی داره و
هزینه خرید این پلاگین به چه صورته؟

m javad

کاربر متخصص
پلاگینتون عالیه ضمنا اون بنری که براش درست کردین یک ایده بسیار جالب بود که کدهای بیلدر در حال تبدیل شدن به اطلاعات کدگذاری شدست :rose:
ممنون لوسیفر جان

خیلی خیلی ممنون
خیلی بدرد بخوره
و همچنین ممنون از شما

در فایل
Help
که گذاشته بودید اشاره ای به کرک کردن پلاگین داشتید.
میخواستم بدونم اگه کرک نشه چه محدودیت هایی داره و ...
محدودیت خاصی نداره ، تنها اینکه کار نمیده :wink:

توی ایمیلتون در مورد ساخت قفلهای غیر قابل هک مثل قفلهای تلفنی صحبت به میان آوردید و نحوه ساخت اونها
من میخواستم تو همون ایمیل براتون توضیح رو ارسال کنم که دیدم اینجا باشه بهتر هم هست

ببینید روش کار این قفلها به این صورت هست که شما مشخصات سخت افزاری سیستم کاربر رو مثلا سریال بایوس ، سریال ، نوع ، نام شرکت سازنده و .. برای cpu ، سریال مادربورد، سریال هارد و .... رو به دست میارید و بعد اینهارو به یک صورت رمز شده به یک کد تبدیل میکنید
روشهای مختلفی برای تولید این کد وجود داره مثل دیکد کردن، جابجایی چیدمان و بعد دیکد کردن و ....
من یک مثال بسیار بسیار ساده رو مطرح میکنم
بعد از به دست آوردن اون اطلاعات میایید و کدتون رو مثلا اینطور میسازید
حرف اول سریال CPU+حرف دوم سریال هارد+شماره سوم سریال بایوس*5 + حرف دوم CpU...
و یک رمز میسازید (این تنها یه مثال بود برای روش رمز گذاری)
بعد اون کد رو نرم افزارتون به کاربر میده تا برای شما ایمیل کنه
مجددا اون رو با یک روش رمزی به یک کد دیگه تبدیل و براش ارسال میکنید
این روش دوم و روش اول توی برنامه موجود هست
وقتی کاربر کدی که براش ارسال میکنید رو وارد میکنه
برنامتون مجدد اون اطلاعات سخت افزاری رو به دست میاره
روش رمزگذاری اول رو روی اون پیاده میکنه
و بعد روی اون مجدد روش دوم رو اعمال میکنه و یه کد به دست میاره
اگر این کدی که به دست میاره با کد وارد شده یکسان باشه برنامه کار میکنه و در غیر این صورت نه

البته این کار رو قبلا هم میشد با بیلدر و به کمک پلاگینها (برای به دست آوردن اطلاعات سخت افزار) انجام داد
و تا اونجایی که یادم هست چند نمونه خوب هم تو فروم موجود بود و هست.

ولی مشکل اینجا بود که بعد از پخش نرم افزار به راحتی میشد برنامه رو دیکامپایل کرد و قسمت مربوط به اون قفل رو حذف کرد و مجددا برنامه رو کامپایل کرد و اون قفلهای ساخته شده تنها به صورت نمادین ارزش داشت نه برای کاربرد.!!

ولی با استفاده از پلاگین آریانا دیگه اون اتفاق صورت نمیگیره و بعد از کامپایل مجدد دیگه برنامه اجرا نمیشه. در حقیقت با کمک پلاگین آریانا اون قفلهای قبلی که دوستان با بیلدر طراحی کرده بودند به معنای واقعی قفل نرم افزاری میشه و دیگه امنیتش میشه در حد فایلهای دلفی.

آخرین ویرایش:

m javad

کاربر متخصص
سلام به همه دوستان
به دليل اينکه اين چند روز ايميل هاي زيادي رو در مورد امنيت اين روش و سرعت اون و ... از طرف شما دريافت کردم
ديدم بد نيست اون توضيحاتي که تک تک براتون ايميل کردم رو اينجا هم بزارم تا ....!

در مورد روش کد گذاري اين پلاگين بايد بگم که اين روش يکي از بهترين روشهاي رمزنگاري هست که به اون رمزنگاري متغير ميگن.
تو اين روش هر باري که شما يه مقدار ثابت رو رمزگذاري مي کنيد ، مقادير متفاوتي رو به عنوان کد رمزگذاري شده براي شما ثبت ميکنه.
و اگر هر کدوم از اين مقادر مختلف رو مجدد به حالت اول بازگرداني بکنيد همون مقدار اول رو به شما برميگردونه.
مزيت اين روش بر ساير روشها اين هست که احتمال پيدا کردن روش کد گذاري رو بسيار بسيار بسيار کم ميکنه و امنيت بسيار بالايي رو براي اطلاعات به همراه مياره.
افزايش حجم رو به همراه نداره و از سرعت بالايي براي کد کردن برخورداره.

براي سيستم رمز، از روشي مانند رمز گذاري بر روي فايهاي zip استفاده شده است. به اين معني که، رمز وارد شده در هيچ کجاي فايل ذخيره نميشود و حتي اگر خود کاربر هم رمز را فراموش کند ديگر قابل بازيابي نخواهد بود.
اين نحوه رمز گذاري نيز امنيت بسيار بالايي را براي فايل به همراه مي آورد.

در مورد سرعت بازيابي اطلاعات نيز که سوال اکثر دوستان بود ذکر اين نکته لازم است که اطلاعات به صورت خط به خط به نرم افزار ارسال نمي شود تا از سرعت اجراي برنامه بکاهد.
اطلاعات در ابتداي اجراي پلاگين و تنها براي يک بار فراخواني شده و تنها در زمان مورد نياز به طور کلي براي برنامه ارسال ميگردد.
اين روش باعث ميشود که در سرعت برنامه هيچ تاثيري جدی که قابل مشاهده باشه گذاشته نشود (ولی این میزان صفر نیست).

از ديگر مزيتهاي اين پلاگين به اين ميتونم اشاره بکنم که فايلي که حاوي اطلاعات کد شده هست رو در زمان اجراي برنامه اجازه دسترسي بهش نميده
يعني نه اجازه خواندن اطلاعات درون اون و نه حتي اجازه کپي گرفتن از فايل رو به کاربر نميده و اين نيز خودش بر امنيت اين روش مي افزايد.

از ديگر امکانات اين پلاگين اين هست که اگر کسي فايل رو ديکامپايل بکنه و کوچکترين تغييري توي اون ايجاد بکنه، بعد از کامپايل مجدد ديگه پلاگين کار نخواهد داد
و اين مهمترين مزيت اين پلاگين خواهد بود!

براي اينکه دوستان تمايل به بررسي سرعت انجام عمليات اين پلاگين داشتند من يکي از نمونه هاي خود بيلدر رو باهاش کد کردم و اينجا قرار دادم.
اين نمونه (mmbamp_27_01_04.mbd) يعني مديا پلير ساخته شده با بيلدر يکي از نمونه هاي پر اسکريپت و در عين حال با تايمر هاي زياد هست.
هر دو نمونه کار شده و نشده با پلاگين رو به همراه فايل اجرايي ساخته شده رو براي دوستان قرار دادم تا بتونن بهتر با نحوه کار پلاگين آشنا بشن.

پیوست ها

• Sample for test1.zip
    1.2 مگایابت · بازدیدها: 190
آخرین ویرایش:
با سلام خدمت دوستان و جواد جان عزیز...

مشکل: در هنگام اجرای مثالتون با Stoped Working رو به رو می شم!!!!!؟؟؟!!!

ورژن ویندوزم هم Windows 7 Enterprise sp1 x86 ،،،،،، به نظرتون مشکل از چیه ؟
حتی بعد از تعویض ویندوز باز هم ، مشکل حل نمی شه!!! البته فقط در هنگام اجرای مثال شما این مشکل پیش میاد!

پیوست ها

• Capture.PNG
    Capture.PNG
    56.9 کیلوبایت · بازدیدها: 14

reza zareie

Active Member
يه چيزي كه من با اكثر پلاگينا مشكل دارم و فكر كنم دليلشو هم بدونم . من تو كامپيوترم Visual Studio 6رو نصب كردم و وقتي بعضي از پلاگينها رو تو mmbاجرا مي كنم اخطار ميده و پلاگين شما هم آقا محمدجواد از همون هاست گفتم ويژوالو نصب كردم چون احساس مي كنم مشكل از اونه چون وقتي رو پيغام OKمي كنم وارد محيط Cميشه

m javad

کاربر متخصص
يه چيزي كه من با اكثر پلاگينا مشكل دارم و فكر كنم دليلشو هم بدونم . من تو كامپيوترم Visual Studio 6رو نصب كردم و وقتي بعضي از پلاگينها رو تو mmbاجرا مي كنم اخطار ميده و پلاگين شما هم آقا محمدجواد از همون هاست گفتم ويژوالو نصب كردم چون احساس مي كنم مشكل از اونه چون وقتي رو پيغام OKمي كنم وارد محيط Cميشه
مشکلی که شما میگید تنها زمانی اتفاق میافته که برنامه شامل پلاگین رو توی خود بیلدر اجرا کرده باشید و نه کامپایل برنامه رو
این اشکال مربوط به استفاده از SDK قدیمی هست . تو نسخه آخر SDK پلاگین این مشکل حل شده و معمولا تو پلاگینهای قدیمی دیده میشود
و اما در مورد این پلاگین ( آریانا ) ، خودم به عمد این کار رو کردم که از توی بیلدر اجرا نشه!!
ولی مثلا شما با پلاگین کتیبه نمی بایست این مشکل رو داشته باشید

این موضوع ارتباطی با Visual Studio نداره و تنها ویندوز اون برنامه رو داوطلب برای نمایش باگ بوجود اومده میدونه و اون رو باز میکنه

asgari_aw

New Member
سلام به همه دوستان
به نظر خوب می آید ................ اما باز دادمش به 2 تا از بچه های cracker که تستش کنند .
ممنون از همه

دوستان شما که اینقدر گلید و محبت میکنید چرا یه فیلم آموزشی از کارتون رو در ایجا قرار نمیدید؟؟؟؟
لطفا اگه امکان داره فیلم آموزشش رو از ابتدا تا انتهای کار قرار بدبد
با تشکر

m javad

کاربر متخصص
دوستان شما که اینقدر گلید و محبت میکنید چرا یه فیلم آموزشی از کارتون رو در ایجا قرار نمیدید؟؟؟؟
لطفا اگه امکان داره فیلم آموزشش رو از ابتدا تا انتهای کار قرار بدبد
با تشکر
شما فایل راهنما رو دیدید؟
فکر کنم کافی باشه !!!!

جدیدترین ارسال ها

بالا