پروژه هاي گروهي تيم Mmb مجيد آنلاين

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hossein_mmb

Member
مي تنهايي کار گرافيکيم رو ارئه خواهم کرد و بهيچ وجه تيمي نيست کاره مي ، درسته که تو تيم اعلام آمادگي کردم ولي بهيچ وجه در طراحي اوليه نظرات برام ملاک نيست ، تنها خصوصيات برنامه رو خواهم ديد و بس

اتفاقا منم با اين موضوع موافقم كه كار طراحي رو يك نفر انجام بده چون هركس در طراحي سبك و روش مخصوص خودش روداره حتي در ويرايشگرهايي كه هركس استفاده ميكنه تفاوت وجود داره. پس بهتره براي اينكه دوگانگي در طرح پيش نياد طراحي رو يك نفر انجام بده.
البته انتخاب اسكين كار بعد از اين كه همه طرحاشونو دادن صورت ميگيره و مطمئنا طرحي انتخاب ميشه كه همه جوانب رو در نظر گرفته باشه و كاربرپسندتر باشه.

همين الان يه ايده هم به ذهن من رسيد كه البته جزو قابليتهاي اصلي برنامه نيست ولي جالبه :
اين برنامه يك اسكرين سيور هم اضافه كنه كه با انتخاب آلبوم مورد نظر اون رو نمايش بده.
امكان ارسال مستقيم فايلها به سرور ftp و ايميل.

البته با پيشنهادهايي كه دوستان دادن اين پروژه فراتر از چيزي ميره كه سيلور ميگه .

mmbahman

Member
باعث تعجب و تاسف

در پاسخ به کاربری که منظور من رو اصلا متوجه نشدن یا ... . باید بگم هدف یک گروه هم جهت
رقابت و خونمایی یا ابراز وجود فردی نیست ... و نیازی نبود در یک پست بالا بلند مثل تمام پستهاتون
با این لحن و مغرضانه انتقاد کنید از چیزی که نمیدونید . من طرح پیشنهادی خودم را در رابطه با گالری
عکس به همراه امکانات مد نظرم به صورت تصویری و با توضیحات کامل آماده کرده بودم تا نکاتی که
سایر اعضاء میخوان به اون اضافه یا حذف کنن . و اصلا ممکن بود به طور کامل تغییر پیداکنه و طرح
دیگه ای برای اجرا انتخاب بشه . و منظور من ساخت اسکین برنامه ای که هنوز تعریف نشده نبود
هر چند بر خلاف عقیده شما که فرمودید در پایان کار اسکین برنامه رو میسازید و در ابتدا عملی نیست
من هنوز هم میگم چنانچه برنامه تعریف شده باشه نیازی به اتمام پروژه نیست و در ابتدا هم میشه
اسکین را ساخت و به شش ماه زمان هم نیازی نداره . و همچنین در صورت نیاز در بین ساخت برنامه
میشه اونو اصلاح کرد ... به هر حال من نمیتونم در گروهی که چنین رفتارهایی هست همکاری کنم و
به هیچ عنوان تمایل به شرکت در بحثهای این چنینی و جنجالی رو ندارم چیزی که شاید بعضی ها در اون
تبحر دارن و اونو به منزله یک بازی میدونن و از اونجایی که تمام کاربرانی که در گروه هستن توانایی هایی
به مراتب بالاتر از من دارن برای حضورم دلیلی نمیبینم . و نمیخوام باعث ناراحتی کسی بشم ... و تنها
تشکر میکنم از آقا حامد و حسین عزیز که نسبت به من لطف داشتن ... و به شما هم تبریک میگم
در بازی با کلمات و دلسرد کردن افراد . بهتر هست کمی در رفتارتون تجدید نظر کنید و موقر تر باشید

silvercover

کاربر متخصص
دوستان بحث های حاشیه ای همین جا خاتمه پیدا می کنه. یا آوری میکنم که کار گروهی مدیریت خواهد شد و اینطور نیست که هرج و مرجی از آرا و نظرات پیش بیاد. هر کسی بر اساس قوه استدلالش ایده ها و طرح ها و کار هاشو انجام میده و در نهایت توسط تیم و نهایتا مدیر تیم غربال خواهد شد. پس هیچ کس نگران نباشه لطفا.

بهمن عزیز، از اینکه سعه صدر دارین و در تصمیمتون تجدید نظر کردین تشکر میکنم.

Alt255

Member
نه اسکرین سرور خوب نیست.بهتره به جای اسکرین سرور عکس در حال تماشا بزرگ و تمام صفحه بشه و به نوبت به عکس بعدی بره.

gholonbeh

Member
اين خط از پست قبلي من و قابل توجه شادي خانم

البته خودمم غلط دارم نمي گم خودم بي نقص مي نويسم

و اين هم بازم قابل توجه شادي خانم

ولي بيايم با هم و در كنار هم دست همديگرو بگيريم و با هم پيشرفت كنيم و ديگه غلط املائي نداشته باشيم و هم ديگرو با تذكر راهنمايي كنيم فقط جوري نباشه كه به كسي بر بخوره
نه تنها تو درست نوشتن كلمات بلكه تو همه چي به هم ديگه كمك كنيم

فقط يه چيزه ديگم بايد مشخص بشه در مورد اسكين و اونو تو مشخصات برنامه بايد گذاشت
كه آيا اين برنامه خصوصيات Standard Window[Caption, Close, Button, Border رو دارا هست يا نه ؟

ويرايش مي شه : ممنون از شادي خانم

آخرین ویرایش:

aff - SEvEN

Banned
universal MMB player

سلام ...

ظهره همگي بخير باشه ...

171fs862691.jpg
... در جواب به آقا بهمن :

آقاي عزيز مي منظورم دلسرد کردن شما يا ساير اعضاي تيم نبود و سوءتفاهم پيش اومده .

همچنين منظورم از بيانه 6 ماه اين نبود که شش ماه زمان صرف بشه ، گرچه منظوره اصليم کد نويسي پروژه بود نه بخش گرافيک ، از بيان تمثيلي همچين زماني ( مثال زدم که اگر اين مقدار هم زمان صرف بشه باکي نيست و بايد با دقت همهء جزئيات انجام بگيره )
در کل پوزش اگر باعث ناراحتي شما شدم .

در جواب به آقا سيلور و همينطور آقا پيام :

بله آقا سيلور حق با شماست و شکي در اون نيست . متشکر هستم از تذکرتون . :)

همچنين آقا پيام ، دلگير نشين ، مي خاستم طبق انتقاده خودتون اولين کسي باشم که مساله رو جدي مي گيره !
(خب نيازي به ادامه اين بحث ها نيست )

universal MMB player

اين پروژهء مديا چينز رو به خاطر ميارين ؟

بله تقريبا يک مولتي پلير هست که يک پلير خوب هم براي Image و همينطورم Flash فايل داره بجز موزيک و ويدئو پلير .
نکتهء حائز اهميت فقط در بخش Image Viewer اون هستش که عکس شو دارين در زير مي بينين .

آقا سيلور آيا مي شه با نويسنده هاش تما گرفت و سورس اون رو تقاضا کرد ؟ مدت زمانه زيادي گذشته و اين مي تونه استارت کار رو بزنه و دوستان مي تونن کد نويسي جالبي که يقينا داره رو گسترشش بدن .

مي دونين که در حالت Full Screen فايل هاي عکس و فلش رو مي تونه اجرا کنه و در نوع خودش بي نظير هست .
اين پلير رو پيوست مي کنم در همين پست .

منتظر پاسخ شما و همينطور نظر دوستان ميمونم آقا سيلور .

متشکرم و عصر خوبي داشته باشيد .
171fs867143.gif

شادي خاچيکيان

171fs869259.png

171fs869416.png

پیوست ها

• mmbplayer.zip
    615.2 کیلوبایت · بازدیدها: 72

hossein_mmb

Member
آقا سيلور آيا مي شه با نويسنده هاش تما گرفت و سورس اون رو تقاضا کرد ؟ مدت زمانه زيادي گذشته و اين مي تونه استارت کار رو بزنه و دوستان مي تونن کد نويسي جالبي که يقينا داره رو گسترشش بدن .

مي دونين که در حالت Full Screen فايل هاي عکس و فلش رو مي تونه اجرا کنه و در نوع خودش بي نظير هست .

كد نويسي نمايش دهنده عكسش زياد پيچيده نيست و ميشه نوشتش تنها چيزي كه من ندونستم چطور طراحي كرده فول اسكرين عكسهاست. البته راه براي نمايش فول اسكرين به همين صورتي كه ميبينيد وجود داره ولي اينكه سازنده اين برنامه چطور نمايش فول اسكرين رو ساخته نميدونم.

فقط فايلهاي عكس رو فول اسكرين ميكنه.

اين هم طرحي كه من براي اسكين پروژه دارم :

669trw6.jpg
در اين قالب همونطور كه ميبينيد ليست آلبوم ها با نمايه بند انگشتي در قسمت بالايي قرار داره و اين امكان رو به كاربر ميده كه آلبوم مورد نظرش رو خيلي راحت جهت نمايش انتخاب كنه.​
منوي پايينتر از آلبومها شامل جستجوي سريع و نام و اطلاعات آلبوم انتخاب شده خواهد بود كه البته لازم نيست همه اطلاعات مستقيما نمايش داده شوند.
در قسمت وسط صفحه هم نماي بند انگشتي فايلهاي باز شده ميباشد و قسمت پايين هم مشخصات فايل انتخاب شده را نشان ميدهد و آيكن هايي كه در پايين قرار دارند انجام عمليات مانند پرينت كپي آدرس فايل و همچنين افزودن به آلبوم را به عهده دارند.
در منوي سمت چپ هم مواردي مانند بازكردن فايل تنظيمات و نمايش Slide Shoe و غيره قرار ميگيرد.
عكس دوم هم نمايانگر حالت نمايش عكسها به صورت ليست باكس ميباشد :

6fzkb3t.jpg

* البته تمام آيكن ها و حتي رنگ بندي به صورت تزييني و نمايشي است و اين طرح فقط جهت نشان دادن حالت و تركيب كلي ميباشد *​

آخرین ویرایش:

silvercover

کاربر متخصص
به نظر من ساختاری رو که حسین پیشنهاد داده قابل قبول ( و قابل توسعه هست). که بعدا در ادامه میشه روش بیشتر کار کرد.

gholonbeh

Member
به نظر من حامد بزار كلا معلوم بشه چيا قراره تو برنامه بياد بعد در مورد گرافيك تصميم گرفته بشه
نمي گم ساختار حسين بده يا خوبه
ولي امكانات كل برنامه معلوم بشه بهتره

silvercover

کاربر متخصص
خب بنده هم قبل از اینکه حسین قالبش رو بذاره همین کار رو کردم . اگه به پست های قبلی سر بزنی می بینی که یه ضرب العجل هم برای تصویب ویژگی های پروژه تعیین کردم.

نظری هم که درباره قالب حسین دادم به این دلیل بود که تلاش ایشون بی پاسخ نمونه.

تشکر.

aj-graphic

Member
سلام !..
چه پیشرفتی کردین!..
فکرکنم اولین نفری که اعلام آمادگی کردم.
خوشحالم که به این زودی تصویب شد و...
من در کارهای گرافیکی و بعضی افکت ها و ..
تخصص دارم!!:دی امری بود به من اطلاع بدید

hossein_mmb

Member
به نظر من حامد بزار كلا معلوم بشه چيا قراره تو برنامه بياد بعد در مورد گرافيك تصميم گرفته بشه

اين قالب باتوجه به توانايي هاي اصلي برنامه طراحي شده و خصوصيات جديدي كه افزوده ميشه رو ( حتي در وسط كار برنامه نويسي ) با توجه به انعطافش ميشه بهش اضافه كرد. دليل اينكه زود تر از موقع مقرر قالب رو گذاشتم اين بود كه يه ذهنيت كلي از كار رو نشون بدم و همچنين ذهن گرافيك كارهارو بازتر بكنم. چون من خودم تخصصم بيشتر توي برنامه نويسيه تا كارهاي گرافيكي. البته اگه اين قالب نظر دوستان رو جلب كرده باشه من طرحهاي جالبي براش دارم كه خيلي جالبترش ميكنه.
اون دوتا عكس رو من توي يكي دو ساعت آماده كردم و كار زيادي روش نكردم در واقع فقط طرح و نقشه كار بوده.

silvercover

کاربر متخصص
خب دوستان مهلت نظر دهی برای ویژگی های پروژه به سر رسید و شاهد همکاری چشمگیر شما بودیم( ! ). در نهایت این ویژگی ها تصویب شدند و تیم روی این ویژگی های پروژه تمرکز خواهد کرد:

- جلوه های ویژه در هنگام تعویض عکس ها
- دسته بندی و گروه بندی تصاویر
- جستجو در بین تصاویر
- ویژگی thumbnail ( یا بند انگشتی ) شبیه مثالی که حسین گذاشته
- توانایی ذخیره کردن عکس های دلخواه به صورت تکی یا آلبوم
- ویژگی تمام صفحه کردن عکس ها
- ابزارهای مناسب جهت چاپ تصاویر
- Slideshow با قابلیت تعیین زمان تعویض عکس ها
- ساختن آلبوم عکس از تصاویر موجود
- گذاشتن کلید های میانبر برای ویژگی های کلیدی برنامه
- پروژه باید طوری نوشته بشه که قابلیت تعویض اسکین رو داشته باشه.
- اعمال ترفند های امنیتی تا حد امکان جهت جلوگیری از سو استفاده های احتمالی

ویژگی های بالا اهداف اصلی پروژه هستن و طبیعتا یک سری جزئیات در این بین متولد خواهد شد. با توجه به اینکه ویژگی ها مشخص شدند حالا نوبت تقسیم کار و گروه بندی نفرات هست.

قبل از اون نیاز داریم تا یه طرح کلی از کار رو توی ذهنمون تجسم کنیم که مبنا همون طرحی که حسین در این آدرس گذاشته هست. اصلا فعلا نیازی به زیبا سازی و قشنگ کردن ظاهر کار نداریم و گرافیست ها تقریبا در فاز اخر پروژه وارد عمل خواهند شد. این طرح مبنای کار هست مگر اینکه تا دو روز دیگه یعنی سه شنبه کسی طرح بهتری رو ارائه بده. خواهشا هر کسی طرحی داره مثل طرح حسین فارق از توجه به زیبایی کار ارائش بده . در انتهای روز سه شنبه طرح تصویب شده رو با جزئیاتی بیشتر به اطلاع شما خواهیم رسوند تا تقسیم کار و زمان بندی صورت بگیره.

Javad100

Member
سلام

.آقای سیلور کاور من هم با شما موافقم
البته چندتا ویژگی دیگه هم به ذهن من میرسه که به نظرم خیلی مهم هستند:
یکی اینکه برنامه قابلیت چرخاندن و تغییر اندازه عکس و همچنین ذخیره کردن اون رو داشته باشه. و دوم اینکه بشه عکسایی که نورشون زیاد یا کم هست رو تنظیم رنگ کرد که البته نمیدونم واسه این کار پلاگینی وجود داره یا نه.
البته در مورد دوم اگه قصد ذخیره عکس رو نداشته باشیم میشه با ترفند هایی برای مشاعده عکس این کار رو کرد.

silvercover

کاربر متخصص
جناب Javad100 هدف ما ساخت برنامه ای جهت ویرایش عکس ها نیست. قرار هست که خودمون رو جای یک نفر که قصد داره محصولی چند رسانه ای بسازه که یکی از نیاز های این محصول برنامه گالری عکس هست بذاریم و بعد به پروژه فکر کنیم.

ذخیره کردن عکس ها رو داریم رو به طرق مختلف داریم در برنامه.

gholonbeh

Member
Skin

سلام
خوب اينم گرافيك پيشنهاديه من
البته اين بازم جايه كار داره و بيشتر اتود ماننده مي شه گفت
و بيشترم خواستم كه اون حالت كشويي آلبوم ها رو برسونم و خاصيت باز و بسته شدم رو دارن
ببينين و نظرتونو اعلام كنين لطفا
موفق باشين
فعلا

پیوست ها

• Skin.jpg
    Skin.jpg
    179.9 کیلوبایت · بازدیدها: 16
  • Skin2.jpg
    Skin2.jpg
    181 کیلوبایت · بازدیدها: 11

silvercover

کاربر متخصص
متاسفانه مشارکت دوستانی که اعلام آمادگی کردن در حد مطلوبی نیست. اما به هر حال ما اهداف رو دنبال میکنیم.

جناب gholonbeh طرح شما رو من یه قسمتش رو که تقریبا یه ایده جدید در قیاس با طرح های قبلی داشت مورد توجه قرار دادم. منظورم همون طرح ضمیمه شده اولی ( سمت راست ) هست که توش یه نوار جانبی برای پیمایش در بین آلبوم ها وجود داره. به این ترتیب این ویژگی رو هم به طرح نهایی اضاف خواهیم کرد.

تشکر که برات مهم بود وقت گذاشتی.

سایر دوستان ازتون خواهش میکنم که رخوت و خستگی و تنبلی رو کنار بذارین و حضور پر رنگ تری داشته باشین. در غیر اینصورت پروزه منتفی خواهد شد.

silvercover

کاربر متخصص
طرح نهایی تصویب شده همون طرحی هست که حسین ارائه کرده که البته یه سری قابلیات های جزئی باید بهش اضاف بشه. من به اختصار روی طرح توضیحاتی رو ارائه میکنم :

- طرح باید شامل نوار پیمایش برای آلبوم ها باشه که قابلیت مخفی شدن مثل Task Bar ویندوز رو داشته باشه. هم با فرمان کاربر و هم به صورت خودکار.

- طرح باید شامل قسمت بند انگشتی باشه که بتونه خودش با هر رزولوشنی تطبیق بده. اندازه بند انگشتی ها رو به صورت پیش فرض در یک حد تعیین خواهیم کرد که قابل تغییر هم از جانب کاربر نهایی نباشه. قسمت بند انگشتی فقط باید دارای نوار پیمایش ( Scroll عمودی در سمت راستش باشه. با کلیک بر روی هر بند انگشتی باید تصویر در اندازه واقعیش نمایش داده بشه. به هنگام نگه داشتن موس هم بر روی هر کدوم باید یه سری اطلاعات اصلی تصویر از جمله پسوند، اندازش به صورت Tooltip نمایان بشه. باید کاری کنیم که کاربر نهایی بتونه با کیبردش در بین بند انگشتی ها پیمایش کنه. تصاویر کوچکی که در بند انگشتی ها نشون داده میشن باید متناسب با ابعاد تصویر اصلی کوچک شده باشن و نصب وجوه ( Aspect Ratio ) باید حفظ بشه.

- ابزار جستجو جز لاینفک کار هست و باید بتونه موارد مشابه رو بر اساس نوشته کاربر پیدا کنه. نتایج جستجو باید در بند انگشتی ها نمایان بشه. در مورد مکانیزم دقیق سرچ در نوشته های بعدی صحبت خواهیم کرد.

- یک نوار افقی باید داشته باشیم که درش ابزارهای اولیه پیمایش تصاویر و استفاده از اونها باشه که شامل موارد زیر میشه :

> دکمه های عقب و جلو و توقف
> دکمه چاپ عکس
> شروع اسلاید شو
> ذخیره عکس
> برزرگ نمایی و کوچک نمایی
> تنظیم وقفه نمایش تصاویر در حالت اسلاید شو

لازم هست که یاد آوری کنم ویژگی های بالا باید به تناسب شرایط ظاهر بشن. یعنی در مد بند انگشتی دکمه های بزرگ نمایی و کوچک نمایی باید مخفی باشند و به همین ترتیب.

- یک قسمت قابل مخفی شدن مثل تصویر درسمت چپش برای ابزار ها ی دیگر برنامه نیاز داریم که شامل موارد زیر هستند :

> ابزار تهیه آلبوم عکس از تصاویر موجود
> درباره ما
> راهنما
> کنترل آهنگ زمینه
> سایر ابزارهایی که در ادامه نیازشون احساس بشه.

- پروژه باید قابلیت تعویض اسکین در زمان طراحی رو به راحتی داشته باشه که کاربری که بعدا میخاد با استفاده از این کد برای خودش برنامه ای بسازه به راحتی بتونه این کار رو بکنه. حجم گرافیک کار تا حد امکان باید بهینه بشه . تا جایی که ممکن هست باید از رنگ استفاده بشه نه اینکه پروژه بشه ویترین گرافیکی. کارایی خیلی مهمتر از گرافیک هست. به هنگام طراحی گرافیک باید به این نکته که پروژه قرار هست تمام صفحه باشه و سایر جنبه هایی از این دست توجه کرد.نباید با تغییر ابعاد برنامه قسمتی از کار دستخوش تغییر ناخوشایندی بشه.

- تا جایی که امکان داشته باشه باید برای برنامه کلید های میانبر گذاشته بشه.

تقسیم بندی کار ها از شنبه شروع میشه. لطفا کسایی که هستن اعلام امادگی کنن.

پیوست ها

• skin_draft.jpg
    skin_draft.jpg
    89.1 کیلوبایت · بازدیدها: 11
وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا