پروژه هاي گروهي تيم Mmb مجيد آنلاين

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hossein_mmb

Member
این پیشنهاد رو بر اساس تجربه چندین سالم دادم. در طول این سال ها تقاضاهای زیادی از جانب MMB کار ها در سرار دنیا وجود داشته که بتونن با MMB برای برنامه های چند رسانه ایشون یک برنامه گالری عکس بسازن. اشتباه نکنین ، برنامه گالری عکس میتونه خیلی پیشرفته تر از اونی باشه که شما فکر می کنید ( از بابت کد نویسی ) . حتی در حمایت از این پیشنهاد باید بگم که بنده یه برنامه به نام Photo Gallery ساختم که در سایت اصلی برنامه بالاترین آمار دانلود رو داشت و نشانی از ادعای بنده هست. در پایان باز هم عرض میکنم باید چیزی رو ساخت که دیگران نیازمند ( نیاز مبرم ) به اون باشن.

خوب من با اين پيشنهاد كاملا موافقم اگه بقيه هم موافق باشن اولين پروژه مون باشه.فقط بايد يه مفهوم كلي از گالري عكس با خصوصياتش تعريف بشه كه بونيم چي ميخوايم و بايد به كجا برسيم. اتفاقا من هم در اين زمينه مدت ها پيش يه پروژه كوچيك ساخته بودم و توي همينجا معرفيش كردم. باز لينكش رو ميزارم دوستان ببينن ( البته ميدونم كه اين با اون چيزي كه سيلور ميگه خيلي فاصله داره) :

پیوست ها

• image.zip
    131.3 کیلوبایت · بازدیدها: 322

aff - SEvEN

Banned
؟ . ؟ . ؟ ...

حتی در حمایت از این پیشنهاد باید بگم که بنده یه برنامه به نام Photo Gallery ساختم که در سایت اصلی برنامه بالاترین آمار دانلود رو داشت و نشانی از ادعای بنده هست. در پایان باز هم عرض میکنم باید چیزی رو ساخت که دیگران نیازمند ( نیاز مبرم ) به اون باشن.

آقا سيلور ؟

مي شه برنامه گالري عکستونو بذارين اينجا باسه دنلود ؟ ... مي شه ؟؟
لطفا اين کارو بکنين ... خيلي کنجکاوم ببينم اون رو آخه .

مي البته الان تا چن مين ديگه نيستم و جاتون خالي مهموني دعوتيم ولي حتما بذارين ها ، شب برگردم ميام باسه دنلودش .

خيلي خيلي ممنونم ازتون
171fs126286.gif

شادي ، مکرر و دائمي .

mmbahman

Member

با سلام ... من هم با ساخت یک کالری عکس حرفه ای موافقم برای این
منظور بهتر هست برنامه های مشابه رو بررسی کنیم تا یک استاندارد کلی
و نقاط ضعف و قوت اونها رو در نظر بگیریم در این راستاعلاوه بر سایرین
اگر شادی خانم زحمت بکشن و با شناختی که از ایشون دارم یک مقایسه
جامع و نیازهای کاری این پروژه رو مشخص کنن میتونیم با نظر سایر دوستان
به یک طرح کلی برسیم و بر اساس تواناییهای بیلدر که این روزها در دست
کاربران خلاق روز به روز بیشتر خودشو نشون میده بتونیم یک کار قابل قبول
انجام بدیم و شروع کنیم به برنامه ریزی و تقسیم کار ... میتونیم برای هر
پروژه در داخل تیم کلی تیمهای کوچکتری درست کنیم که مثلا گروه کد نویسی
شامل چه افرادی باشه و گروه گرافیک و ... که هم همکاری افزایش پیدا کنه
و هم افراد بسته به تواناییهاشون موقعیت خودشون را مشخص کنن و البته
این یک ثابت کلی نیست و افراد در هر پروژه بتونن نقشهای مختلفی داشته
باشن ... توی چنین کارهایی بیشتر از هر چیز روحیه همکاری و حس دوستانه
بین افراد و پشتکار و صبر و حوصله مهم هست و چیزهایی که از هم یاد میگیرن
...

silvercover

کاربر متخصص
آقا سيلور ؟

مي شه برنامه گالري عکستونو بذارين اينجا باسه دنلود ؟ ... مي شه ؟؟
لطفا اين کارو بکنين ... خيلي کنجکاوم ببينم اون رو آخه .

مي البته الان تا چن مين ديگه نيستم و جاتون خالي مهموني دعوتيم ولي حتما بذارين ها ، شب برگردم ميام باسه دنلودش .

خيلي خيلي ممنونم ازتون
171fs126286.gif

شادي ، مکرر و دائمي .

این هم لینکش :

دریافت

silvercover

کاربر متخصص
خب من افرادی رو که اعلام آمادگی کردن اسامیشون رو لیست می کنم تا از بابت تیم مطمئن بشیم.

• hossein_mmb
  • power-game
  • aj-graphic
  • silvercover
  • Alt255
  • gholonbeh
  • aff - SEvEN
  • peyman136
  • محمد مهدی
  • mmbahman
  • Javad100

به نظر بنده برای انجام دادن کار این افراد کافی هستن. منتظر نظر باقی افراد هم در رابطه با تایید ایده گالری عکس هستیم تا شروع کنیم.

آخرین ویرایش:

Javad100

Member
اعلام آمادگی

سلام.
من هم آمادگی خودم رو در زمینه ی کار گروهی اعلام می کنم.
من می تونم در زمینه ی کد نویسی یا گرافیک با شما همکاری کنم.

[SOBHAN]

Active Member
بسم الله
جناب hossein_mmb
اين كاري كه خودتون درستش (image) كردين خيلي به درده كاره من مي خوره
فقط نميشه به جاي اينكه دكمه ي ok زده بشه به محض ورود به صفحه ، خود عكسها در اون جاها قرار گرفته باشن ؟؟

hossein_mmb

Member
با توجه به پروژه اي كه سيلور گذاشت و ساير مثالها در زمينه عكس ميشه اين قابليتها رو به عنوان ويژگي هاي اصلي در نظر گرفت :

كاربر بتونه عكسهاي مورد نظر رو در برنامه لود كنه و نماي thumbnails از اين عكسها داشته باشه.
اين برنامه مثل مثال سيلور امكان ايجاد و ويرايش گروه هاي تصوير رو داشته باشه.
اضافه كردن تصاوير به گروه ها بايد به صورتي راحت باشه به طوري كه مثلا كاربر با راست كليك روي عكس مورد نظر بتونه اون رو به گروه مورد نظرش اضافه كنه.
بعد از بازكردن هرعكس بشه تغييرات ساده مثل Rotate كردن رو روش انجام داد و تغييرات رو ذخيره كرد.
برنامه داراي يك سيستم تغيير والپيپر هوشمند باشه.
بشه از آلبومها خروجي html و exe گرفت.

به نظر من وجود اين موارد لازمه و البته اين پروژه نياز به يك قالب خوب و حرفه اي داره چون اولين چيزي كه به چشم كاربر مياد قالب و استايل پروژه به همراه دكمه ها وساير اشياست.
از دوستاني كه ميخوان روي طراحي قالب پروژه كار كنن ميخوام يه نمونه كوچيك طراحي كنن و ايده خودشون رو در مورد چگونگي استايل برنامه بگن.

aff - SEvEN

Banned
سلام ، در ارتباط با گرافيک مي يا افرادي که مي خان همکاري کنن بايد دقيقا از تمامي اجزاي برنامه اطلاع داشته باشن .

در جواب به آقا بهمن هم بايد بگم فعلا زود هست که بيام و کل ساختار برنامه رو يک به يک بصورته تئوريک بيان کنم .

اول اعضاي تيم رده بندي بشن ، پروژه 100% تائيد بشه و کار رو شروع کنيد و گرافيکش مطمئنا مي مونه براي آخرين مرحله ...

در مورد Image Viwer بايد بطور دقيق توانايي هاي برنامه مشخص بشه و همينطور حتي اينکه آيا Wndows Title هست و يا بدونه
فرمي که در دوعکس زير بطور مثال مشاهده مي کنيد .

من بهيچ وجه موافق تعجيل نيستم . 6 ماه هم طول بکشه محم نيست ... مايل هستم اين پروژهء مشترک ، در خاتمه برعکس تمام کارهايي که انجام شده حرف هايي در همهء موارد براي گفتن داشته باشه .

يعني بدون کوچکترين نقطه ضعف .

171fs458289.jpg

171fs458457.jpg

مي فعلا در حاله
171fs382724.gif
هستم . ولي منتظر نظرات جامع تري ميمونم .
چشم انداز اميدوار کننده هست ...

ولي مد نظر بگيريد که يقينا اسکين و گرافيک کار در آخرين مرحله قرار مي گيره .

ويرايش مي شه :
و البته مي تظمين ميکنم اونچه که انجام بدم و انجام شده تلقي کنيد از حالا ، به بهترين نحو هستش .

متشکرم و شب خوبي داشته باشيد .

شادي
171fs460442.gif

آخرین ویرایش:

silvercover

کاربر متخصص
بسم الله
جناب hossein_mmb
اين كاري كه خودتون درستش (image) كردين خيلي به درده كاره من مي خوره
فقط نميشه به جاي اينكه دكمه ي ok زده بشه به محض ورود به صفحه ، خود عكسها در اون جاها قرار گرفته باشن ؟؟

این مبحث جای طرح چنین سوالی نیست، لطفا در مبحثی دیگر و یا به صورت خصوصی سوالتون رو پیگیری کنید.
تشکر.

silvercover

کاربر متخصص
دوستان قرار نیست که ما یه برنامه مشاهده گر عکس مثل ACDSee با قابلیت های متناسبش از قبیل Rotate کردن بسازیم. فعلا نیاز های با اولویت تری از جمله جلوه های ویژه به هنگام تغییر عکس ها و جستجو بسیار مهم تر هستن. پیشنهادات بنده برای ویژگی ها به این شرح هست :

- جلوه های ویژه در هنگام تعویض عکس ها
- دسته بندی و گروه بندی تصاویر
- جستجو در بین تصاویر
- ویژگی thumbnail ( یا بند انگشتی ) شبیه مثالی که حسین گذاشته
- توانایی ذخیره کردن عکس های دلخواه به صورت تکی یا آلبوم
- ویژگی تمام صفحه کردن عکس ها
- ابزارهای مناسب جهت چاپ تصاویر

حالا من یه پیشنهاد دیگه هم دارم و اون اینکه دوستان توی برنامه های Slideshow ای که دیدن، بیان اینجا و طرز کارش رو بیان کنند. مثلا اینکه لیست بوده و روی عکس ها کلیک میشده یا اینکه به صورت بند انگشتی بوده و با کلیک بر روش عکس نشون داده می شده. هر مدلی رو که دیدن لطفا اینجا توصیفش کنن تا برای این پروژه بهترین هاشرو انتخاب کنیم.

تقسیم کار رو هم هنگامی که تمامی ویژگی ها تصویب شد صورت میدیم.

aff - SEvEN

Banned
- جلوه های ویژه در هنگام تعویض عکس ها
- دسته بندی و گروه بندی تصاویر
- جستجو در بین تصاویر
- ویژگی thumbnail ( یا بند انگشتی ) شبیه مثالی که حسین گذاشته
- توانایی ذخیره کردن عکس های دلخواه به صورت تکی یا آلبوم
- ویژگی تمام صفحه کردن عکس ها
- ابزارهای مناسب جهت چاپ تصاویر

خب آقا سيلور همهء اين خصيصه ها در acd see v.8.0 - v.9.0 وجود دارن که ! و حتي يه چيزاي بيشتري مثه رايت عکس ها
171fs210255.gif

حالا من یه پیشنهاد دیگه هم دارم و اون اینکه دوستان توی برنامه های Slideshow ای که دیدن، بیان اینجا و طرز کارش رو بیان کنند. مثلا اینکه لیست بوده و روی عکس ها کلیک میشده یا اینکه به صورت بند انگشتی بوده و با کلیک بر روش عکس نشون داده می شده. هر مدلی رو که دیدن لطفا اینجا توصیفش کنن تا برای این پروژه بهترین هاشرو انتخاب کنیم.

خب ، مي خيلي برنامه هاي مختلف طي اين دو ساله اخير ديدم و تقريبا همشونم يوزرشون بودم .
بهترين چيزايي که مي شناسم به ترتيب به قرار زير هستن :

1 - Picasa از کمپاني google ... بي رقيب هست اين برنامه .

-) قدرت جستجوي خودکار بسيار سريع و بالا بين تمام عکس هاي ذخيره شده در هارد و نگهداري اطلاعات جامعي از اون ها .
دقيقا عملکردش شبيه به موتور جستجوي گوگل هست .
-) دسته بندي اتوماتيک بعد از جستجوي خودکار در آلبوم هايي که خودش مي سازه ، حتي مجزا از پوشه هايي که يوزر ساخته .
-) توانايي نمايش آلبوم ها در همه حالات حتي تعئين سايز براي نمايش .
-) يک نمايش دهندهء مجزا در يک حالت فضايي full screen ( توضيحش سخته ) بين آلبوم ها و عکس ها با افکته fade
-) يک نمايش دهنده ديگه با تمامي امکانات از جمله تنظيمات براي پرينت .
-) همچنين قابليت جستجو بر روي نت براي عکس ، امکان ارسال تصاوير به پايانهء پستي ، اديت تصاوير و ساختن وب آلبوم و ...
( خصوصياتش متعدد هست و بيان همش وقت گير ولي عکس ها رو هم بصورت آلبوم مي تونه رايت کنه . به راحتي با يک راست کليک بر روي فايل هاي نمايش داده شده در آلبوم مي شه اونهارو حتي حين فرايند تبديل فرمتشون به بخش هاي ديگهء هارد منتقل کرد و ... )

2 - CompuPicPro

-) درست شبيه به acd see هست و تمام خصوصياتش رو داره به اضافهء يک نمايش دهندهء عکس full screen که افکتهاش خيلي خيلي قشنگ هست و حداقل بايد 500 تايي باشه .
-) يک کونورتور خيلي قدرتمند تغيير دهندهء فرمت و همينطور پشتيباني از هر فرمت گرافيکي عکس حتي فتوشاپ و فتوايمپکت و ...

3 - MegaView

-) اين بجز نمايش دهندهء عکس در تمامي فرمت هاي تائيد شده و شناخته شده ، فراتر از همه نمايش دهنده هاي تصوير ، يک موزيک پلير و ويدئو پلير هم محسوب مي شه ، يعني فايل هاي صوتي و تصويري رو هم ميتونه اجرا کنه . ( البته نه همهء فرمت ها )
-) همچنين از فايل هاي Office و Adobe هم بدون نياز به نصب اين برنامه ها ، پشتيباني مي کنه .

هر سه اين برنامه ها که نام بردم تمامي خصايصي رو که اقا سيلور فرمودن رو دارا هستند به اضافهء يک سري چيزهايي که بعضي هاشون رو گفتم .
البته قدرت جستجو رو فقط Picasa به شکل مطلوب دارا هست .

متشکرم .

gholonbeh

Member
حامد جان وقتي يه گالري عكس درست مي كني بايد قابليت هاي مشاهده عكس هم داشته باشه كه برنامه كامل باشه و بي نقص
از جمله امكاناتي كه مي شه به برنامه اضافه كرد :
1- امكان نشون دادن فولدر ها به صورت بند انگشتي جايه عكس ها
كه با كليك كردن رو اون ها محتواش نشون داده بشه و بري داخل تا به عكس ها بررسي
2- امكان بزرگ و كوچيك كردن بند انگشتي ها يا با يه اسكرول يا با دو تا دكمه
3- تمام عكس هايي كه داخل برنامه نشون داده مي شه تو همون صفحه باشه
يعني اگه تعداد عكس ها زياد بود مثل hossein_mmb صفحه بندي نكنه همه رو تو يه صفحه نشون بده و يه اسكرول بندازه توش
4- امكان باز كردن عكس ها تو برنامه هاي گرافيكي مختلف ( مثل فوتوشاپ يا برنامه هاي ديگه )
چون اكثر مخاتبين برنامه هاي گالري عكس گرافيك كارا هستن و از طريق برنامه هاي گالري عكس مي خوان عكس مورد نظر رو از تو هاردشوت راحت پيدا كنن و بعد اتون رو تو برنامه گرافيكي باز كنن و روش كار كنن كه اين كار بهشون خيلي كمكم مي كنه
من خودم زياد با برنامه هاي گالري عكس كار نمي كنم و اين امكانم جايي نديدم ولي خوب ايدش اومد به ذهنم نمي دونم قبلا اين كار شده يا نه
5- فعلا چيزي به ذخنم نمي خوره اگه چيزي به ذهنم رسيد مي گم

در مورد گرافيك هم با شادي خانم موافقم الا ن نمي شه در مورد اسكين برنامه تصميم گرفت و طراحي كرد اول بايد تمام امكانات برنامه مشخص بشه و ببيني چي مي خواد چي نمي خواد تا اونو به اسكين اضافه كني و هر كدوم رو تو جايه مشخصش بزاري بسته به سليقه طراح و نظر بقيه گروه
و يه امكان ديگم كه الان يادم افتاد امكان تغيير سايز پنجره برنامه تا يه برنامه پويا و بي نقص باشه تا يوزر هم اذيت نشه
من خودمم بيشتر مي تونم تو بخش گرافيك كمك كنم چون اسكريت نويسي تا حد اين برنامه بلد نيستم و اميدوارم چيزاي زيادي ياد بگيرم از شما عزيزان تو اين پرو‍ه
و يه نكته كه بايد به دوستان عزيز تذكر بدم اونم اينه كه من تو اين تاپيك خيلي غلط املائي ديدم بابا به خدا زشته مثلا ما ايراني هستيم و خودمون زبون خودمونو بلد نيستيم بنويسيم يعني ؟
البته خودمم غلط دارم نمي گم خودم بي نقص مي نويسم
ولي بيايم با هم و در كنار هم دست همديگرو بگيريم و با هم پيشرفت كنيم و ديگه غلط املائي نداشته باشيم و هم ديگرو با تذكر راهنمايي كنيم فقط جوري نباشه كه به كسي بر بخوره
نه تنها تو درست نوشتن كلمات بلكه تو همه چي به هم ديگه كمك كنيم

حق نگه دارتون

آرزو من آرزوهاتون پيام

silvercover

کاربر متخصص
حامد جان وقتي يه گالري عكس درست مي كني بايد قابليت هاي مشاهده عكس هم داشته باشه كه برنامه كامل باشه و بي نقص
از جمله امكاناتي كه مي شه به برنامه اضافه كرد :
1- امكان نشون دادن فولدر ها به صورت بند انگشتي جايه عكس ها
كه با كليك كردن رو اون ها محتواش نشون داده بشه و بري داخل تا به عكس ها بررسي
2- امكان بزرگ و كوچيك كردن بند انگشتي ها يا با يه اسكرول يا با دو تا دكمه
3- تمام عكس هايي كه داخل برنامه نشون داده مي شه تو همون صفحه باشه
يعني اگه تعداد عكس ها زياد بود مثل hossein_mmb صفحه بندي نكنه همه رو تو يه صفحه نشون بده و يه اسكرول بندازه توش
4- امكان باز كردن عكس ها تو برنامه هاي گرافيكي مختلف ( مثل فوتوشاپ يا برنامه هاي ديگه )
چون اكثر مخاتبين برنامه هاي گالري عكس گرافيك كارا هستن و از طريق برنامه هاي گالري عكس مي خوان عكس مورد نظر رو از تو هاردشوت راحت پيدا كنن و بعد اتون رو تو برنامه گرافيكي باز كنن و روش كار كنن كه اين كار بهشون خيلي كمكم مي كنه
من خودم زياد با برنامه هاي گالري عكس كار نمي كنم و اين امكانم جايي نديدم ولي خوب ايدش اومد به ذهنم نمي دونم قبلا اين كار شده يا نه
5- فعلا چيزي به ذخنم نمي خوره اگه چيزي به ذهنم رسيد مي گم

در مورد گرافيك هم با شادي خانم موافقم الا ن نمي شه در مورد اسكين برنامه تصميم گرفت و طراحي كرد اول بايد تمام امكانات برنامه مشخص بشه و ببيني چي مي خواد چي نمي خواد تا اونو به اسكين اضافه كني و هر كدوم رو تو جايه مشخصش بزاري بسته به سليقه طراح و نظر بقيه گروه
و يه امكان ديگم كه الان يادم افتاد امكان تغيير سايز پنجره برنامه تا يه برنامه پويا و بي نقص باشه تا يوزر هم اذيت نشه
من خودمم بيشتر مي تونم تو بخش گرافيك كمك كنم چون اسكريت نويسي تا حد اين برنامه بلد نيستم و اميدوارم چيزاي زيادي ياد بگيرم از شما عزيزان تو اين پرو‍ه
و يه نكته كه بايد به دوستان عزيز تذكر بدم اونم اينه كه من تو اين تاپيك خيلي غلط املائي ديدم بابا به خدا زشته مثلا ما ايراني هستيم و خودمون زبون خودمونو بلد نيستيم بنويسيم يعني ؟
البته خودمم غلط دارم نمي گم خودم بي نقص مي نويسم
ولي بيايم با هم و در كنار هم دست همديگرو بگيريم و با هم پيشرفت كنيم و ديگه غلط املائي نداشته باشيم و هم ديگرو با تذكر راهنمايي كنيم فقط جوري نباشه كه به كسي بر بخوره
نه تنها تو درست نوشتن كلمات بلكه تو همه چي به هم ديگه كمك كنيم

حق نگه دارتون

آرزو من آرزوهاتون پيام

در مورد پیشنهاد چهارم باید خدممتون عرض کنم پیشنهاد بدی نیست. این پیشنهاد اولویت پایینی داره. همون طور که قبلا هم گفتم ما قصد ساختن برنامه مشاهده گر عکس مشابه اونچه که اطرافمون هست نداریم. این ایده از اونجا خطور کرده که طراحان برنامه های چند رسانه برای پروژه هاشون بعضا نیازمند برنامه گالری عکس و یا اسلاید شو هستن و به همین دلیل هم تمرکز این تیم باید بر روی رفع نیاز های اصلی این ابزار باشه.

دوستان تا شنبه فرصت دارن که ایده ها شون رو مطرح کنن.

mmbahman

Member
سلام
خب قطعا هیچ کاری با عجله خوب نمیشه ... اما یک گروه چندین نفری که هر کدوم تجربیات خودشون
را دارن برای ساخت چنین پروژه ای فکر نمیکنم به شش ماه یا یک سال وقت نیاز داشته باشن به ویژه
که این فصل ایام تعطیلات خیلی از دوستان هست و کارایی بالاتری دارن

و یک مطلب دیگه درسته که پیکره گرافیکی برنامه در انتها باید تکمیل بشه اما بسیار سخت هست
کد نویسی برنامه ای که هیچ تجسمی از شکل و منو های اون نداشته باشیم ... من عقیده دارم
حداقل یک نمای کلی از اسکین برنامه با توجه به تعریف امکانات و قسمتهای اون آماده بشه و در
اختیار گروه کد نویسی قرار بگیره تا کل افراد یک دید واحد داشته باشن و بدونن مثلا منو ابزارها در
سمت راست باید به صورت کشویی تعریف بشه . یا عکس انتخابی( کوچک ) باید چه سایزی داشته
باشه و اینکه هر کدام چه بخشی را انجام بدن ... بعلاوه چنانچه تعریف کاملی از برنامه صورت بگیره
میشه کل کار گرافیکی و دکمه ها رو هم در ابتدا ساخت و در بین تکمیل پروژه در صورت نیاز بخشهایی
از اون رو تغییر داد که کار بسیار ساده ای هست. و حتی میتونه الهام بخش باشه و کار رو از چیزی که
در ابتدا در نظر داشتیم بهتر کنه ... به ویژه که گرافیک چنین برنامه ای در حد قابل قبول و به طور کامل
اگر به عهده یک نفر باشه حد اکثر دو هفته و اگر گروهی باشه با کیفیتی بهتر و به طور حتم بسیار
سریعتر آماده میشه . کد نویسی برنامه هم اگر دو بخش بشه بهتر هست بخش تجربه شده ها و با
سطح سختی متوسط که در حد توان بیشتر اعضاء هست و بخش امکانات جدید و کدهای پیچیده تر
که باید راه حلی برای مشکلاتش پیدا بشه

من یک طرح اولیه برای پروژه گالری عکس آماده کردم که در صورت مشخص شدن اینکه گالری عکس
انتخاب همه هست. برای شروع اونو قرار میدم تا جزعیات و اصلاحات با نظر همه به طرح کلی اضافه
بشه و یا کلا یک ساختار دیگه در نظر گرفته بشه ... و لطفا سایرین هم طرح های خودشون را بگذارن

و امیدوارم یک شروع خوب ... یک ادامه بهتر ... و یک پایان موفق داشته باشیم ............. بهمن

آخرین ویرایش:

silvercover

کاربر متخصص
ممنون از بهمن عزیز. قبل از مشخص شدن شمای کار باید ویژگی ها به تصویب برسن که روز یکشنبه مشخص میشن و اونوقت هست که میشه روی طرحش مانور داد.

تشکر.

binahayat

Active Member
دوستان در مورد اسلايد شو هم تايمر تعويض عكس قابل تغيير باشه (5 ثانيه تاهرچه كاربر نياز داشته باشه )هم خوبه من اينكار رو تويه يك پروشه كردم جالب بود

aff - SEvEN

Banned
آقا پيام ؟ :lol:
چون اكثر مخاتبين برنامه هاي گالري عكس گرافيك
بالاخره مخاتبين ؟ يا مخاطبين ؟!
171fs634573.gif

و یک مطلب دیگه درسته که پیکره گرافیکی برنامه در انتها باید تکمیل بشه اما بسیار سخت هست
کد نویسی برنامه ای که هیچ تجسمی از شکل و منو های اون نداشته باشیم ... من عقیده دارم
حداقل یک نمای کلی از اسکین برنامه با توجه به تعریف امکانات و قسمتهای اون آماده بشه و در
اختیار گروه کد نویسی قرار بگیره تا کل افراد یک دید واحد داشته باشن و بدونن مثلا منو ابزارها در
سمت راست باید به صورت کشویی تعریف بشه . یا عکس انتخابی( کوچک ) باید چه سایزی داشته
باشه و اینکه هر کدام چه بخشی را انجام بدن ... بعلاوه چنانچه تعریف کاملی از برنامه صورت بگیره
میشه کل کار گرافیکی و دکمه ها رو هم در ابتدا ساخت و در بین تکمیل پروژه در صورت نیاز بخشهایی
از اون رو تغییر داد که کار بسیار ساده ای هست. و حتی میتونه الهام بخش باشه و کار رو از چیزی که
در ابتدا در نظر داشتیم بهتر کنه ... به ویژه که گرافیک چنین برنامه ای در حد قابل قبول و به طور کامل
اگر به عهده یک نفر باشه حد اکثر دو هفته و اگر گروهی باشه با کیفیتی بهتر و به طور حتم بسیار
سریعتر آماده میشه . کد نویسی برنامه هم اگر دو بخش بشه بهتر هست بخش تجربه شده ها و با
سطح سختی متوسط که در حد توان بیشتر اعضاء هست و بخش امکانات جدید و کدهای پیچیده تر
که باید راه حلی برای مشکلاتش پیدا بشه

171fs635129.jpg
پس لطفا شما طرحتون رو بذارين تا برنامه نويس ها رو هدايت کنيد که چي کار بايد بکنن !
171fs628662.gif

مي تنهايي کار گرافيکيم رو ارئه خواهم کرد و بهيچ وجه تيمي نيست کاره مي ، درسته که تو تيم اعلام آمادگي کردم ولي بهيچ وجه در طراحي اوليه نظرات برام ملاک نيست ، تنها خصوصيات برنامه رو خواهم ديد و بس ... نظرات هم سازندگي تنها ميمونه باسه اخرين مرحله .

نمي دونم هوز وقتي دقيقا مشخص نيست برنامه چند لايه قراره باشه بعضي آقايون چجوري نشستن اسکين طراحي کردن ؟!

به هر حال اين نکته رو خدمت آقا سيلور متذکر ميشم ، مي در تيم هستم ولي کارم انفرادي هست و بر پايه مشاهدات فرايند پيشرفت برنامه هم پيشرفت مي کنه و در خاتمه با تکميل پروژه ، مي هم چند اسکين مختلف رو ارئه ميکنم .
ولي با هيچ کسه ديگه اي مشترکي روي گرافيکش کار نمي کنم و اگر اجباري هست با گرافيست هاي ديگه کار کنم ... مي اين کارو انجام نمي دم ...
171fs631386.gif

شادي

aff - SEvEN

Banned

خب آقا سيلور ، سلام .

در پاسخ به سواله شما و سواله احتمالي سايره اعضاي تيم بايد بگم :

آيا ملاک يک اسکين بدون نقطه ضعف مگه نيست ؟ مي اونو انجام ميدم .
مديريت پروژه هم که با خود شما هست و نظر شما در انتها بر همه نظرات ارجحيت داره ، البته يقينا شما به ساير نظرات هم بي توجه نخواهيد بود مثله هميشه که با توجه به همهء جوانب کار قضاوت ميکنيد .

اين نکته رو خدمت شما اقايون و اعضاي تيم عرض ميکنم که زمان در حاله گذر هست و بايد زودتر حرکت سازنده رو شروع کنيد .

همچنين شما هم آقا بهمن اگر اسکين خاصي طراحي کردين ، گرچه شخصا اين کار رو اصولي نمي دونم ، لطفا اونرو در اختيار اعضاي تيم قرار بدين تا دست به کار بشن و حين انجامه کار هم تغييرات رو در اون ايجاد کنن دوستان و خودم هم شخصا با بررسي تمام خصوصيات استفاده شده و اشياي ايجاد شده در پروژه اسکين رو در سبکترين و با کيفيت ترين حالت ممکن طراحي ميکنم .

و در پايان در صورت مورد پسند واقع شدن جايگزين مي شه .

متذکر مي شم ، سايز بسيار پر اهميت هست در عينه کيفيت بالا نبايد حجم زيادي داشته باشه که اين خودش مشکل زا هست .

از توجه همگي متشکرم و موفق باشيد
171fs700041.gif

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا