پایانی برای Flash Platform

nasimebehesht

New Member
اینی حرف اصلا بی اساسه !
:)من که گفتم مطمئن نیستم! الان هم مطمئن شدم که قابل اعتنا نیست خبرم. حالا می گم با این اوصاف خوب نیست یه محلی باشه که فلش کارایی که تجربه مهاجرت به html5 و امثالهم رو دارن یا قصدش رو دارن راجع به راه ها و روش های این قضیه بحث و گفت و گو و تبادل نظر کنن و سوالاشون جواب داده شه؟

benyamin_pc

Well-Known Member
:) حالا می گم با این اوصاف خوب نیست یه محلی باشه که فلش کارایی که تجربه مهاجرت به html5 و امثالهم رو دارن یا قصدش رو دارن راجع به راه ها و روش های این قضیه بحث و گفت و گو و تبادل نظر کنن و سوالاشون جواب داده شه؟

قضیه html5 یکم متفاوت با ذهنیته که فلش کارها دارند , در واقع قدرت اصلی و اصلی و اصلیه html به ارتباط با php هست و این نکتس که بسیار مهمه , در حاله حاضر هم اونطور که فکر میکنید html5 بدون محیط توسعه نمونده و محیط های قدرتمندی که از سالیانه سال سابقه دارند اومدن و حمایتش میکنن برای توسعه , مثل rad php xe که از ورژن xe3 به بعد اسمش html5 builder شده , البته فلش برای جوانب مالتی مدیائیه html5 بهتره اماembarcadero html5 builder قدرت اصلیش به برقراریه یه ارتباط بی نقص با php هست که تو این زمینه باید از flash builder انتظاراتی داشت که به پای html5 builder نمیرسه و این در حالیه که flash builder هم باز دیگه انعطاف ide flash pro به همون جهاتی که html5 builder نداره flash builder هم نداره و تو این زمینه یعنی انعطاف بالای ide برای ساخت مالتی مدیاها و فریم ها و تشکیلات دیگه با سرعت زیاد + ارتباط با php فعلا باید به سیستم messaging برای این کار و ide flash pro بیشتر نگاه کرد

akherat

مدیر انجمن
باید از flash builder انتظاراتی داشت که به پای html5 builder نمیرسه و این در حالیه که flash builder هم باز دیگه انعطاف ide flash pro به همون جهاتی که html5 builder نداره flash builder هم نداره و تو این زمینه یعنی انعطاف بالای ide برای ساخت مالتی مدیاها و فریم ها و تشکیلات دیگه با سرعت زیاد + ارتباط با php فعلا باید به سیستم messaging برای این کار و ide flash pro بیشتر نگاه کرد
این بیشتر بر میگرده به تسلط
من با فلش بیلدر بسیار سریع تر از فلش آی دی ای میتونم کار کنم - بیشتر فلش آی دی ای مکمل برام
دوست عزیز فلش بیلدر به عالی ترین شکل میتونه با php ارتباط برقرار کنه به توری که هم ویزارد داره و هم کلاس هایی برای این کار که واقعا لذت بخش میکنه کار رو
میشه بگید چه انتظاراتی داشتید و نتونسته پاسخ گو باشه؟

spryboy

کاربر فعال
سلام به همه دوستان

همان طور که احتمالا اطلاع دارید، نسخه ی جدید برنامه ی فلش پرو ( Flash_Professional_CC ) حدودا بیست روز پیش منتشر شده، و در همایش MAX ، ادوبی یک نشست برای معرفی اون داشت. ویدئوی اون رو میتونید در لینکی که در پایین قرار دادم ببینید. علاوه بر معرفی قابلیت های جدید فلش پرو، برخی از ویژگیهای نسخه ی آینده ی فلش پرو هم معرفی شد. معرفی این قابلیتها هم در انتهای همون ویدئو قرار داره و از تایم "30 : '58 شروع میشه. برای دوستانی که نمیتونند فیلم رو تماشا کنند، از رو اسلایدهای مربوط به نسخه ی آینده فلش پرو، که در فیلم نشون داده میشه، عکس گرفتم و اونها رو هم به صورت یک فایل PDF قرار دادم. فکر میکنم تا حد زیادی کفایت کنه.

دوستانی که میخوان به HTML5 مهاجرت کنند، همانطور که در این فیلم میبینید، یک راهش اینه که کار با فلش پرو رو ادامه بدید تا به HTML5 برسید.

دوستانی که با Flex کار میکنند، احتمالا خبر دارند که FlexJS داره تکمیل میشه و میتونند مثل سابق با MXML و AS3 برنامه شون رو بنویسند و به HTML کامپایل کنند. فکر میکنم بد نباشه اینجــــــــــــــا رو ببینید. دیاگرامی که در این صفحه قرار داره میتونه دید خوبی بهمون بده.

دوستانی که از FlashBuilder استفاده میکنند (من خودم جز اونهام)، من نمی دونم آیا ورژن دیگه ای خواهد داشت یا نه. قرار بود در همایش MAX، ورژن 5 اون معرفی بشه اما ظاهرا خبری نبوده. اگر کسی اطلاع داره، من رو هم لطفا در جریان بذاره.

درکل:
بنظرم دیگه نمیشه به آینده ی فلش (حساب فلش پرو جداست) امید زیادی داشت و روی حرفهای ادوبی حساب کرد، مخصوصا از دو ماه پیش که ادوبی نقشه ی راه فلش رو تغییر داد، و طرح های FlashPlayer_NEXT و ActionScript_NEXT رو لغو کرد. البته نکات خوبی هم داخلش هست، مثل ماشین مجازی تحت وب (Web_based_VM). البته سازو کار VM تحت وب برای من کمی مبهمه. اگر کسی دقیقا میدونه به چه صورته، خواهشا لطف کنه و برای من هم توضیح بده.

یک نکته دیگه:
اینطور که من فهمیدم، ادوبی دیگه نرم افزارهاش رو به صورت بسته ی نرم افزاری ارائه نمیده و نسخه ی CS6 آخرین نسخه بوده. ظاهرا تنها راه استفاده از نرم افزارها، دسترسی به Creative_Cloud باشه، که ما هم دسترسی داریم، حتمـــــا!

ویژگیهای جدید فلش پرو CC
http://blogs.adobe.com/flashpro/2013/05/14/what-is-flash-pro-cc
http://www.adobe.com/products/flash/features.html

PDF قابلیت های نسخه ی آینده ی فلش پرو
http://dl.dropboxusercontent.com/s/o70zahlgn6y5d60/Flash_Futures.pdf

فیلم معرفی قابلیتهای جدید در فلش پرو CC و نسخه ی آینده ی فلش در MAX
http://tv.adobe.com/watch/max-2013/whats-new-and-upcoming-in-flash-professional

فیلم های همایش Adobe MAX
http://tv.adobe.com/show/max-2013

موفق باشید

آخرین ویرایش:

benyamin_pc

Well-Known Member
این بیشتر بر میگرده به تسلط
من با فلش بیلدر بسیار سریع تر از فلش آی دی ای میتونم کار کنم - بیشتر فلش آی دی ای مکمل برام
دوست عزیز فلش بیلدر به عالی ترین شکل میتونه با php ارتباط برقرار کنه به توری که هم ویزارد داره و هم کلاس هایی برای این کار که واقعا لذت بخش میکنه کار رو
میشه بگید چه انتظاراتی داشتید و نتونسته پاسخ گو باشه؟

شما صحبت منو درست متوجه نشدین , بنده هم گفتم برای ارتباط با php فلش بیلدر گزینه ایه مثل html5 builder این یعنی بیشترین ارتباط با php اما باز هم به پای html5 builder نمیرسه , و اونی هم که گفتم یه انعطافائی تو ide فلش پرو هست و فلش بیلدر باز مثل html5 builder اون چیزارو نداره هم به تسلط کاری ندارم یه چیزائی هست که به ide بر میگرده , همین که میخاین یه ide قوی برا html5 باشه , این چیزه که تو زمینه ارتباط با php هم html5 builder و هم فلش بیلدر اون انعطاف ide لازمو ندارن وگرنه با کد که تو html5 builder هم میشه همه کار کرد و با فلش بیلدر هم میشه , اینارو تو پست قبلی توضیح داده بودم ...
---------------------------------
احتمالا این جمله براتون واضح نبوده "embarcadero html5 builder قدرت اصلیش به برقراریه یه ارتباط بی نقص با php هست که تو این زمینه باید از flash builder انتظاراتی داشت"
این یعنی اینکه تو زمینه برقراری ارتباط قوی با php از سمت فلش باید از فلش بیلدر انتظاراتی شبیه html5 builder داشته باشیم , که در ادامه گفتم تو این زمینه به پای html5 builder نمیرسه و این در حالیه که فلش بیلدر هم باز دیگه مثل html5 builder اون جنبه های ide فلش پرو رو نداره و برای داشتن جنبه های ide فلش پرو و ارتباط با php بیشتر باید به سیستم messaging و ide flash pro نگاه کرد

آخرین ویرایش:

JavidFlasher

کاربر فعال
البته نکات خوبی هم داخلش هست، مثل ماشین مجازی تحت وب (Web_based_VM). البته سازو کار VM تحت وب برای من کمی مبهمه. اگر کسی دقیقا میدونه به چه صورته، خواهشا لطف کنه و برای من هم توضیح بده.
منظور همین جاوا اسکریپت انجینه؟
tamarin پروژه مشترک adobe و mozilaبوده
کلا به این cross compiler ها نمیشه زیاد اعتماد کرد،jangaroo , haxejs,typescript...همه هستن ولی بیشتر خود js پیشنهاد میشه، js تو ECMAScript 6 مثل این که قراره جون تازه ای بگیره

Saeed2vfx

Member
دوستان خیلی عذر میخوام که میپرم وسط بحثتون.

فقط میخواستم خواهش کنم اگر ممکنه برای نکات مفیدی که میفرمایید ، مثال هایی رو هم ضمیمه کنید.

مثلاً اونجائی که میگید "در واقع قدرت اصلی و اصلی و اصلیه html به ارتباط با php هست"

میشه مثال بزنید منظور چگونه ارتباطی هست؟؟؟

benyamin_pc

Well-Known Member
دوستان خیلی عذر میخوام که میپرم وسط بحثتون.

فقط میخواستم خواهش کنم اگر ممکنه برای نکات مفیدی که میفرمایید ، مثال هایی رو هم ضمیمه کنید.

مثلاً اونجائی که میگید "در واقع قدرت اصلی و اصلی و اصلیه html به ارتباط با php هست"

میشه مثال بزنید منظور چگونه ارتباطی هست؟؟؟

اگر php کار باشید مثال لازم نداره دوست من , به هر حال مثال : شما وب اپلیکیشنی که طراحی می کنید فقط این نیست که یه چیزائیو نمایش بده , امروزه ارتباط داشتن با سرور جزو اصلیه طراحیه وبه و بدون ارتباط با سرور طراحی وب خیلی کم و محدوده , مثل انواع ماژول های جوملا و ....... در این بین 2 طریق ارتباط با php هست , یکی inline و دیگری messaging , طریقه inline بسیار اهمیت داره و برای ساخت ماژول ها حیاطیه .... اینکه مثلا شما در لابلای کد php بتونین دستورات html بکار ببرین ... این یعنی اینکه خروجی های شما از سمت سرور کدهائی html هستند که نتیجرو برای نمایش ارسال میکنند روی کلاینت

spryboy

کاربر فعال
منظور همین جاوا اسکریپت انجینه؟
tamarin پروژه مشترک adobe و mozilaبوده
کلا به این cross compiler ها نمیشه زیاد اعتماد کرد،jangaroo , haxejs,typescript...همه هستن ولی بیشتر خود js پیشنهاد میشه، js تو ECMAScript 6 مثل این که قراره جون تازه ای بگیره

سلام

فکر نمیکنم قضیه ربطی به Tamarin داشته باشه. Tamarin در واقع هسته ی اولیه AVM2 بوده و الان به دلیل توسعه هایی که تو این چند سال در AS3 انجام شده، فقط بخشی از هسته ی AVM2 رو تشکیل میده. در واقع Tamarin چیزیه که الان در AVM وجود داره و نه چیزی که در آینده قراره باشه. فکر نمیکنم موزیلا هم بعد از قضیه ی تصویب نشدن EcmaScript_4 دیگه توجهی بهش کرده باشه. بقیه ی مرورگرها هم که اصلا وارد موضوع نشدن.

بحث Cross Compilerها هم از VM جداست. اینجا موضوع VM برای AS و فلش (SWF) مطرحه و TypeScript و Haxe و Jangaroo ربطی به موضوع ندارن و اصلا ربطی به فلش ندارن.

جمله ادوبی در نقشه راه فلش دقیقا اینه:
Adobe plans to continue its next_generation virtual machine and language work as part of the larger web community doing such work on web_based virtual machines.
تو این جمله دوتا ابهام وجود داره که البته ابهام دوم مدنظر منه:
1- ادوبی میگه نسل بعدی VM و زبان. آیا این بدین معنیه که نسل بعدی برای AS وجود داره که نیاز به نسل بعدی VM داشته باشه. و آیا منظورش اینه که نسل فعلی کار نخواهد کرد.
2- ادوبی بطور مشخص عبارت Web_Based_Virtual_Machine رو به کار برده و از کامپایلر یا سرور اسمی نبرده. در مورد کامپایلرها و VMهای تحت سرور همه جیز روشنه اما در مورد VM تحت وب و ساز و کارش، جستجوهای من نتیجه ای دستگیرم نکرد.

آخرین ویرایش:

JavidFlasher

کاربر فعال
بحث Cross Compilerها هم از VM جداست. اینجا موضوع VM برای AS و فلش (SWF) مطرحه و TypeScript و Haxe و Jangaroo ربطی به موضوع ندارن و اصلا ربطی به فلش ندارن.
flexjs و اینا که گفته بودین as3 رو به js کامپایل میکنه منظورم بود، و به طور کلی در مورد اینا گفتم...
بله حق با شماس این قضیه vm رو نمیفهمم میخواد چی بگه..

Saeed2vfx

Member
اگر php کار باشید مثال لازم نداره دوست من , به هر حال مثال : شما وب اپلیکیشنی که طراحی می کنید فقط این نیست که یه چیزائیو نمایش بده , امروزه ارتباط داشتن با سرور جزو اصلیه طراحیه وبه و بدون ارتباط با سرور طراحی وب خیلی کم و محدوده , مثل انواع ماژول های جوملا و ....... در این بین 2 طریق ارتباط با php هست , یکی inline و دیگری messaging , طریقه inline بسیار اهمیت داره و برای ساخت ماژول ها حیاطیه .... اینکه مثلا شما در لابلای کد php بتونین دستورات html بکار ببرین ... این یعنی اینکه خروجی های شما از سمت سرور کدهائی html هستند که نتیجرو برای نمایش ارسال میکنند روی کلاینت

والا بنده با اینکه در این زمینه (نوشتن کد php) بسیار تازه کار هستم، ولی تابحال مشکلی ندیدم.
هر کاری که با php داشته باشم، با یک خط کد داخل فلش ، صداش میزنم !

کد:
loadVariablesNum("file.php",0,'GET');
or
loadVariablesNum("file.php",0,'POST');

منظورم از مثال ، کاری بود که مثلاً در HTML5 انجام شده باشد و در Flash نشود انجام داد (مثال عینی!)

benyamin_pc

Well-Known Member
والا بنده با اینکه در این زمینه (نوشتن کد php) بسیار تازه کار هستم، ولی تابحال مشکلی ندیدم.
هر کاری که با php داشته باشم، با یک خط کد داخل فلش ، صداش میزنم !

کد:
loadVariablesNum("file.php",0,'GET');
or
loadVariablesNum("file.php",0,'POST');

منظورم از مثال ، کاری بود که مثلاً در HTML5 انجام شده باشد و در Flash نشود انجام داد (مثال عینی!)

دوست عزیز قرار نیست کاری با html5 انجام شه که با فلش نشه انجامش داد , برای کار بهتر و قوی تر نیاز به کد نویسی inline بین php و html هست به اون شکلی که اشاره کردم ...

spryboy

کاربر فعال
flexjs و اینا که گفته بودین as3 رو به js کامپایل میکنه منظورم بود، و به طور کلی در مورد اینا گفتم...
بله حق با شماس این قضیه vm رو نمیفهمم میخواد چی بگه..

OK
به خاطر اون قسمتی که از پست من نقل قول کرده بودید، و مطرح کردن Tamarin VM من اینطوری برداشت کردم که دارید در مورد VM صحبت میکنید. البته اشاره ای هم به FlexJS نکرده بودید.

فقط یک نکته:
قضیه TypeScript رو از بقیه تکنولوژیهایی که اسم میبرید، جدا کنید. بر خلاف Haxe, Jangaroo, Dart که Libraryها، APIها و Syntax مخصوص به خودشون رو دارن و برنامه نوشته شده با اونها در نهایت به JS کامپایل میشه، TypeScript هیچ Library یا API جدیدی نداره و اساسا جاوا اسکریپته. در واقع اگر کسی بخواد به توصیه ی شما گوش کنه و مستقیم از JS استفاده کنه(مثل من)، میتونه بره سراغ TypeScript . در کل، آوردن اسم TypeScript در کنار بقیه درست نیست و شما تلویحا و ناخواسته دارید اطلاعات اشتباه به دیگران میدید. برای برنامه نویسی با TypeScript شما باید JS بلد باشید و به زبان JS برنامه نویسی کنید و میتونید اصلا از قابلیت های اضافه ی TypeScript استفاده نکنید. در واقع میشه گفت که اصطلاحات کامپایکل و زبان خیلی در مورد TypeScript صدق نمیکنه و برنامه نویس جدای از قابلیت های اضافه شده،فقط با JS طرفه. از طرفی برنامه نویس بدون کمترین خلل میتونه از Libraryهای دیگه مثل JQuery استفاده کنید. در واقع برای برنامه نویسی با TypeScript شما باید یک کتاب 500 صفحه ای JS بخونید و یک داکیومنت 50 صفحه ای در مورد TypeScript. در مورد Jangaroo, Dart, Haxe و بقیه نیازی به دونستن JS نیست و اینها اساسا یا زبان های دیگه ای هستن یا از syntax و Apiهای مشابه زبانهای دیگه استفاده میکنن. البته من برخلاف شما اینها رو هم غیر قابل اطمینان نمیدونم و استفاده ازشون رو در جای مناسبش توصیه میکنم.

موفق باشید

JavidFlasher

کاربر فعال
بله عذز میخوام من متنم مبهم بود..typescript متمایزه با اونایی که گفتم مثل coffescript ولی من از اون لحاظ گفتم پای یه کامپایلر میاد وسط...من تجربه شخصیمو گفتم کلا دل خوشی از این چیزا ندارم
البته من خودم با typescipt موافقم ، کار نکردم اما امکاناتی که میده برای کارهای بزرگ که باید اصولی کار بشه ، باید کار مارو راحت تر کنه...
نمیگم بدن ، بسته به شرایط میتونن خوب باشن هرکدوم از اینا....فقط یه پیشنهاد بود :)

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا